- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
israil bayrağının anlamı
90 Cevap37964 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

431 Mesaj
29 Aralık 2008; 14:19:21 

Arkadaşlar TİF(Türkiye İzcilik Federasyonu) ile gitmiş olduğum sarıkamışa şehitlermizi,dedelerimizi ziyarete gittik.. Neyse bir müze gezisinde bir altın parça üzerine şu anda israilin bayrağının sembolü olan işareti gördüm. Ancak sadece bilgim yahudilikle ilgili oldugunu biliyorum.Üzerinde karanfile benzer işaretler vardi..Ancak anlamını bilmediğim için pek fazla bilgi sahibi olamadım.. Acaba bunların anlamı nedir ve kim tarafından bu semboller olusturulmuştur..

Saygılar..

2732 Mesaj
29 Aralık 2008; 14:38:01 

uydurma mıdır bilinmez ama:
iki mavi çizgi Fırat la Dicleyi sembolize eder. Fıratla Dicle arasında bulunan Mezopotamya kastedilmektedir. Mezopotamya kutsal kitaplarda cennet toprakları olarak geçer. damga da o bölgenin İsrail oğullarına aitliğini gösterir. Lanetlenmiş ırk olduklarını bir türlü kabullenemeyen İsrailoğullarının ısrarcılığı burada da görülmekte.

beyaz zeminin ortasındaki mavi çizgilerle oluşturulmuş davut peygamber'in altı kollu yıldızı ile yıldızın altı ve üstündeki boydan boya çizilmiş kalın mavi şeritlerden oluşur.

rivayetleri var..

431 Mesaj
29 Aralık 2008; 14:40:06 

ancak buna benzer bir şekilde her bir yıldızın altında bitkiler var,asıl soru neden bu simge?

431 Mesaj
29 Aralık 2008; 14:43:24 

bir bilgide şu:İsrail bayrağındaki 6 köşeli yıldız (heksagram) Hz. Davud'un mührüdür. Ayrıca bayrağın bütünü, hahamların dua ederken omuzlarına örttükleri şaldan esinlenmiştir.

ve buda buldugum link:http://www.eduvizyon.com/haber/149-davud-yildizi-nedir-ne-anlama-gelir.html

7376 Mesaj
29 Aralık 2008; 21:33:23 

Daha ilginç bir şeyde ben şölesem. ABD en önemli şehirlerinden birinin gökyüzünden çekilen fotorafına bakıldığında İsrail bayrağındaki şekildeki gibi şehrin yapılanması binaların duruşu ve yolların binaların arasından geçisi.

549 Mesaj
29 Aralık 2008; 22:42:18 

Bu konu daha önce acılmıs ve cok tartısmıstık ama bidaha tartısalım
O bayraktaki yıldız orta asyadaki türk şamanlarının kullandığı bir işarettir.Sonraları batıya akın eden türklerden hazar türkleri bilindiği gibi yahudiliği sectiler ve bu işaret bu sayede yahudiliğe geçti.Ancak zaman içinde hazar türklerinin etkisini yitirmesi ve yahudilerin bu işereti benliklerine oturtmasıyla onlara ait gibi oldu.
Bu işaret bize ait olduğu için osmanlı ve selcuklu mimarisinde sıkca kullanılan bir motiftir.

1744 Mesaj
29 Aralık 2008; 22:49:07 

Yahudiler lanetlenmiş ırk demiş bir arkadaş. Bu lanetin etkileri nezaman görülecek yada görüldü mü ?

Sen sanıyorsun ki güneşine hasretiz öyle değil bizimki sadece BULUTSUZLUK ÖZLEMİ!

280 Mesaj
30 Aralık 2008; 2:56:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Brooklyn

Yahudiler lanetlenmiş ırk demiş bir arkadaş. Bu lanetin etkileri nezaman görülecek yada görüldü mü ?

Bildiğim kadarıyla lanetlendiklerini kabul etmiyorlar
Aksine tanrıyla pazarlık yapabilen tek ırk olduklarını ve bunun için en üstün ırk olduklarını düşünüyorlar

Legen..Wait For It...Daryy!!

131 Mesaj
30 Aralık 2008; 4:29:30 

quote:

Orjinalden alıntı: sariemir06

O bayraktaki yıldız orta asyadaki türk şamanlarının kullandığı bir işarettir.Sonraları batıya akın eden türklerden hazar türkleri bilindiği gibi yahudiliği sectiler ve bu işaret bu sayede yahudiliğe geçti.Ancak zaman içinde hazar türklerinin etkisini yitirmesi ve yahudilerin bu işereti benliklerine oturtmasıyla onlara ait gibi oldu.
Bu işaret bize ait olduğu için osmanlı ve selcuklu mimarisinde sıkca kullanılan bir motiftir.

yanlışın var hocam o işaret (magen david dir) ve yaklaşık 5000+ yıllık bir işarettir,türklerle hiçbir alakası yoktur.

431 Mesaj
30 Aralık 2008; 14:50:10 

quote:

Orjinalden alıntı: daywalker148

Aksine tanrıyla pazarlık yapabilen tek ırk olduklarını ve bunun için en üstün ırk olduklarını düşünüyorlar

kesinlikle lanetlendiklerine inanmıyorlar..hatta kendi peygamberini öldürüyorlar.

549 Mesaj
30 Aralık 2008; 22:30:23 

quote:

Orjinalden alıntı: jakooo23

yanlışın var hocam o işaret (magen david dir) ve yaklaşık 5000+ yıllık bir işarettir,türklerle hiçbir alakası yoktur.

Kardes ben bilimsel bir tarihi makaleden okuduğumu yazdım.Şu "magen david"i biraz açsana.
Mu uygarlığında da böyle bir işaret vardı o da +5000.
Ama okuduğum yazıda(yazı diyomda 500sayfalık kitap:))ispatlarını da yapmış.Bunu tartısalım sevdim bu konuyu.

1207 Mesaj
31 Aralık 2008; 1:49:38 

üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi...
eski nik:goxel54

431 Mesaj
31 Aralık 2008; 15:16:38 

o zaman anladığım kadarıyla bayrağında bu simgeleri kullanmalarının asıl sebebi,dinleri ve peygamberlerinin etkisi olmuş. fakat anlamadıgım nokta neden lanetlenen bir dini hala savunuyorlar ve peygamberlerine üzülüyorlar.halbuki öldürenlerde onlar,ağlayanlarda??

147 Mesaj
31 Aralık 2008; 16:54:22 

Isaret ic ice girmis iki ucgenden olusur. Bu ucgenlerden yukariya bakani erkegi, asagiya bakani kadini temsil eder, Davud un yildizi olarak adlandirilir.

431 Mesaj
31 Aralık 2008; 20:45:34 

benım aklımda hala soru işaretleri var

993 Mesaj
31 Aralık 2008; 22:19:24 

quote:

Orjinalden alıntı: sariemir06

yanlışın var osmanlı ve selçuklu mimarisinde kullanılan altıgen yıldız değil sekizgen yıldızdır.

431 Mesaj
31 Aralık 2008; 22:24:32 

peki 8gen yıldız ne anlama geliyor?

993 Mesaj
31 Aralık 2008; 22:28:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Mc donaLd

anlamını hiç araştırmadım. ama gözüme ilk olarak şöyle birşey çarptı.

Selçuklu kültür ve sanatının temel figürlerinden biri olan sekiz köşeli yıldızın Ortadoğu’da bulunan eski medeniyetlerde ve İslam dünyasında yaygın olarak kullanıldığı, sayı biliminde 8’in cenneti anlatan bir sembol olduğu belirtiliyor.

Ayrıca dini kaynaklarda İslamiyet’in 8 esasa dayalı olduğu, bunlara “sekiz cennet kapısı” dendiği, sekiz köşeli yıldızın da sekiz cenneti simgelediği belirtiliyor. Sekiz ilke “Merhamet ve şefkat, sabretmek, doğruluk, sır tutmak, sadakat, fakirliğini ve acizliğini bilmek, cömertlik, Rabbine şükretmek” olarak sıralanırken Sekiz cennet de şöyle isimlendiriliyor:

1. Dâri-celal
2. Dâri-karar
3. Dâri-selam
4. Cennetül huld
5. Cennetül mevâ
6. Cennetül adn
7. Cennetül firdevs
8. Cennetü naim.

1186 Mesaj
1 Ocak 2009; 2:49:50 

Şekle bağlı kalırsanız yanılırsınız... Öze bakınız... Öz olan insandır. Yaratıcısı da kendisidir.Mahkumu da! Mahkum olursanız bağlı kalırsınız. Özgür olursanız ; hem mahkumun fikrinden hem de yaratıcının fikrinden yararlanırsınız. Bu sizin gelişiminizde , standartlarınızı artırmanız da "ana" etkenidir diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

Varsın bana " enayi" desinler dürüst olduğum için,
Uyanık ve hilekar olduğum için "akıllı" demesinlerde!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ocak 2009; 20:02:57 

@Ultio
Bilmiyordum teşekkürler..Arastırmak lasım..

618 Mesaj
1 Ocak 2009; 20:10:45 

O işaret Davut Yıldızı'dır. Bu işaret Tanrı tarafından Davut peygambere verilmiştir. İki tane iç içe geçmiş olan Üçgen'den ibarettir. Üçgenlerden sivri ucu yukarı doğru olan insanın Ruhani, aşağıya doğru olanı ise İnsani yönünü ifade eder. Yani ikisi birlikte tek olarak düşünüldüğünde "Tanrısal İnsan'ı" temsil eder..

Heryer Taksim Heryer Direniş

3297 Mesaj
1 Ocak 2009; 20:33:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Brooklyn

Görülmez mi ? Adamlar işlerinden evlerine güvenle gidip gelemiyolar. Hep ölüm korkusuyla yaşıyolar. Bütün dünya küfür ediyo arkalarından vs....

Astronomi bilimine merakı olanlara: http://www.gokbilim.com
Astrofotoğraflarım için; http://myilmaz61.8m.com
Her gün astronomi ile alakalı bir resim http://www.bulutsu.org/ggg/

284 Mesaj
1 Ocak 2009; 23:51:09 

adamlarında çokta umrunda sanki ne ölüm korkusu dünyanın en zengin insanlarıdır ayrıca en rahat yaşayan nede olsa onlar için para karşılığı savaşacak yeterince amerikan ve ingiliz askeri var

431 Mesaj
3 Ocak 2009; 0:01:07 

açıkcası öle. rahatlar ve her alanda ilerlemişler.özellike eğitim ve biyolojide

2732 Mesaj
3 Ocak 2009; 9:56:09 

quote:

Orjinalden alıntı: daywalker148

@KutluhanGüngör

eet hocam gerçekten birçok yazı okudum o dicle,fırat nehirleri yazısı üzerine hangisine inanıcağımı şaştım.:.

Uzaklaştırılmış
3 Ocak 2009; 18:43:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Mc donaLd

Ben satanist yıldızına benzetiyorum. Öyle bi çağrışım yapıyor sanki.

762 Mesaj
5 Ocak 2009; 2:41:36 

quote:

Orjinalden alıntı: jakooo23

Candaroğulları ve Karamanoğullarının bayrakları...

0

0

Ekteki dosya (2)

Allah'ı hakkıyla anlayamayacağımızı anladığımız an, sizi yaratan Rabb'inizin ne kadar büyük olduğunu anlamaya başlıyacaksınız...

431 Mesaj
9 Ocak 2009; 13:51:19 

quote:

yani türklerle o zmn alakası var.??

1969 Mesaj
9 Ocak 2009; 14:54:19 

Ankaradaki Mısır büyükelçiliğinin duvarlarında da aynı işaret vardı.

Analog: Cosina Hi-Lite HDL SLR , Yashica Electro 35 GSN Digital: Canon Eos 60D
MF: Chinon 55mm f1.7 AF: Tamron 17-50mm f2.8 - Canon 50mm f1.8 - Canon 55-250mm IS Mark 2 - Canon EF 70-200 F4 USM L
Hala sokaklarda mızıka çalıyoruz.

94/1 - Tekrar görüşürüz elbet "turuncu" forum.

431 Mesaj
9 Ocak 2009; 19:16:01 

o zmn eski türklerde yada müslümanlarda da mi var?
herkez ayrı telden çalıyor çünkü..

183 Mesaj
11 Mayıs 2009; 14:42:12 

Konuyu yeni gördüm ama sanırım eski bir konu.
Benzer işaretler onlarca uygarlıkta vardır.
8gen,5gen yıldızlar gibi.Ya da nazi işareti(svastika) gibi.Nazi işaretine;hint svastikasına ve göktürk z harfine bakın.Aztek dini sembollerinde mısırda da geçer.
Davud yıldızı da bunlardan biridir.Bu 6 köşeli yıldız mısır ritüellerinde de,birçok uygarlıkta vardır.Anlamı svastika gibi,iyilik ve kötülüğün birlikteliğidir,ya da yingyang gibi.
Bu 8 köşeli olan ise, rabbe şükür,merhamet vs.. gibi anlamlara geliyordu.

Komplo teorisi tarzında yorumlar yapmayalım lütfen :)

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

281 Mesaj
11 Mayıs 2009; 16:07:14 

üste bakan üçgen erkeği alta bakan üçgen kadını temsil eder bu inanış paganlıktan gelmişti
daha çok bilgi için(yıldız iç.in değil erkek ve kadının önemi için)davincinin şifresi'ni okuyun

4695 Mesaj
11 Mayıs 2009; 16:52:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Arthur

Görülmez mi ? Adamlar işlerinden evlerine güvenle gidip gelemiyolar. Hep ölüm korkusuyla yaşıyolar. Bütün dünya küfür ediyo arkalarından vs....

(bkz. fakir avuntusu)

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

389 Mesaj
11 Mayıs 2009; 17:15:25 

[font="Trebuchet MS"]
quote:

Orjinalden alıntı: Güneydoğu

Candaroğulları ve Karamanoğullarının bayrakları...

0

0

Bu konu daha önce forumda konuşulmuştu. O bayraklarda yanlışlık olduğu söyleniyordu. Hem de büyük bir yanlışlık. O bayrağı o konuya her kim koyduysa ısrarla koymaya devam ediyor. Bir de açıklama olarak diyorlar ki: "eski Katalan atlasında Karamanoğullarının altı köşeli Selçuklu yıldızını sembol olarak kullandığı resmedilmekteydi."

Böyle bir şey yok. Selçuklularda altı köşeli yıldız gibi bir figür kullanılmadı. Selçuklulara ait altta bulunan figürlere bakın. Bir tane olsun 6 köşe yıldız var mı?

0
0
0
0

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Amblemi
0
[/font]

2008 - IMZAM KURAL DIŞIDIR | | Kuralları öğrenmek için burada tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2009; 18:21:57 

0

0

Burası AKP merkez binasının önden görünüşüdür aynı sembol burada da kullanılmı ama amacını bilmiyorum bilen varsa banada açıklasın.

10330 Mesaj
11 Mayıs 2009; 19:00:00 

quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

0

0

Burası AKP merkez binasının önden görünüşüdür aynı sembol burada da kullanılmı ama amacını bilmiyorum bilen varsa banada açıklasın.

Bende önünden geçerken hep görüyorum ve aklıma takılıyor. Oradaki korumaya birine sordum o da bilemedi.

2344 Mesaj
12 Mayıs 2009; 19:56:16 

bnde süleyman peygamberin mühürü olarak biliyorum bi doğruluğu varmı acaba?

389 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:55:52 

quote:

Orjinalden alıntı: LORDFURKAN

bnde süleyman peygamberin mühürü olarak biliyorum bi doğruluğu varmı acaba?

[font="Trebuchet MS"]Esasında bu 6 köşe yıldız - 8 köşe yıldız konusunu derin tarih bilgisine sahip arkadaşlarımızın açıklamasını bekliyorum. Dediğiniz şeyi araştırdım. Mühr-i Süleyman deniliyor sanırım. Ararken rastladım. Şöyle bir açıklama buldum:

“Terim aslen Mühr-i Süleyman’dır. Ancak Türkçe’deki ses uyumuna göre dile geçerken değişmiştir. Diğer bir deyişi de Hatem-i Süleyman’dır. İngilizce ‘Seal of David’, ‘Star of David’, ‘Davis’s Sheald’ ‘Magen David’ isimleriyle anılır. Çünkü Batı dünyasında bildiğimiz çift üçgenin kesişimi olan Mühr-ü Süleyman aslında 5 kollu bir yıldızdır. 6 kollu yıldız babası olan Davud peygamberin kullandığı semboldür.”
/ Prof. Dr. Nusret Çam / Ankara İlahiyat Fakültesi

Daha geniş bilgi için buraya tıklayınız.[/font]

3499 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:54:20 

Hem Osmanlı hem de Selçuklu eserlerine biraz dikkatli bakarsanız 8 köşeli yıldız desenlerini görebilirsiniz.

6 köşeli yıldız deseni de belli bir dönem İslam sanatında kullanılmış. Ben ilk defa Üsküdar Yeni Valide Camii'nde görmüştüm. Biraz araştırınca fotoğrafını da buldum:

http://www.barbaros.biz/MUHRUSULEYMAN.htm

389 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:13:21 

[font="Trebuchet MS"]
quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

Hem Osmanlı hem de Selçuklu eserlerine biraz dikkatli bakarsanız 8 köşeli yıldız desenlerini görebilirsiniz.

6 köşeli yıldız deseni de belli bir dönem İslam sanatında kullanılmış. Ben ilk defa Üsküdar Yeni Valide Camii'nde görmüştüm. Biraz araştırınca fotoğrafını da buldum:

http://www.barbaros.biz/MUHRUSULEYMAN.htm

Güzel tespit. Teşekkürler. Ben de ona bakıyordum ki dediğiniz gibi 8 köşeli yıldızın Selçuklularda çok kullanıldığını gördüm. 6 köşeli yıldız ise Osmanlı döneminde zaman zaman flamalara bile girmiş. Çok rastlanmıyor ama bir kaç yerde var. Günümüz Türkiyesi'nde 8 köşeli yıldız figürü yukarıda verdiğim Diyarbakır beledsiyesi ve altta bulunan Meram belediyesi (Konya) simgesi olarak kullanılmaya devam ediyor.

0

Selçuklular dönemine ait bir sürü 8 köşeli yıldız figürü var. Bir kaçını yukarıda vermiştim. Altta Selçulku dönemi halı desenleri var.
http://www.eskihaliveki.../selcuklu-halilari.html

0
0
0

Gördüğüm kadarıyla 8 köşe yıldız Türkmenistan'da da kullanılıyor.
http://www.turania.com/showthread.php?t=6466 [/font]

0
0

1256 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:47:11 

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

Bende önünden geçerken hep görüyorum ve aklıma takılıyor. Oradaki korumaya birine sordum o da bilemedi.

oha .resmen siz aptalsınız çatır çatır yiyoruz sizi diyor bu adamlar.şeref madalyası falan derken iyice belirtili yapmıslar haberimiz yok

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2009; 2:15:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Lex-boy

üste bakan üçgen erkeği alta bakan üçgen kadını temsil eder bu inanış paganlıktan gelmişti
daha çok bilgi için(yıldız iç.in değil erkek ve kadının önemi için)davincinin şifresi'ni okuyun

Arkeoloji 3 okuyorum 1. sınıftan beri paganizim aşağı paganizim yukarı ders görüyoruz bu işareti daha görmedim bilgin olsun bu işareti mısırda rastladık ne olarak anlatıldı onu çözmeye çalışıyorum birde İ.Ö.1400 Yıllarında süleyman tapınağında yani Hz. Süleymanın tapınağında

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2009; 2:19:33 

Beyler Fenikelilerle ilgili detaylı bir ders alıyorum şuan ve bu sorduğunuz soruların bir çoğunun cevabı var bu işaretler nerden nereye nasıl ve nasıl gitti az çok cevaplandırabiliriz ama az sabır sadece şunu bilen İ.Ö.9000 den itibaren ticarette gelişen fenikeliler sağolsunlar İ.Ö.2400 lerde deniz aşırı ticarete başladılar gezdikleri farklı kültürdeki meteryalleri heykellerde işleyip tabi küçük heykellerde diğer kültürlere satıyorlardı yani tüm kültürlerin birbirinin içine geçmesini sağladılar örneğin israil oğulları mısır o dönemdeki hititler ve daha sonra asurlular vs vs vs taşınma olgusunun mimarı fenikeliler fenikelilerin komşuları kim bilin bakalım kuzeyinde pleskler(filistinliler) batıda israiloğulları bu arada o günde savaşıyorlarmış

1294 Mesaj
13 Mayıs 2009; 8:16:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

oha .resmen siz aptalsınız çatır çatır yiyoruz sizi diyor bu adamlar.şeref madalyası falan derken iyice belirtili yapmıslar haberimiz yok

İsrail bayrağında 6 köşeli yıldız bulunmakta, bu resimde 8 köşeli yıldız görüyoruz. Her gördüğünüz sakallıya dede dememeyi ne zaman öğreneceksiniz?

8 köşeli yıldız Selçuklu kültüründen gelmekte ve İslam dünyasında da yoğun olarak kullanılmakta.
Her köşenin bir anlamı bulunmakta : Merhamet, şefkat, sabır, doğruluk, sır tutmak, sadakat, cömertlik ve şükretmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellci -- 13 Mayıs 2009; 8:21:59 >

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2009; 13:05:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Dellci

İsrail bayrağında 6 köşeli yıldız bulunmakta, bu resimde 8 köşeli yıldız görüyoruz. Her gördüğünüz sakallıya dede dememeyi ne zaman öğreneceksiniz?

8 köşeli yıldız Selçuklu kültüründen gelmekte ve İslam dünyasında da yoğun olarak kullanılmakta.
Her köşenin bir anlamı bulunmakta : Merhamet, şefkat, sabır, doğruluk, sır tutmak, sadakat, cömertlik ve şükretmek.

Aynen adamları mason yapıverdik hemen olsalar bile belli edecek kadar aptallarmı :)

77 Mesaj
22 Ağustos 2009; 14:32:22 

Üçler Çeşmesi

Üçler (Feyzi Baba) Çeşmesi (Hacıbektaş)Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi, Bâla Mahallesi, Kayseri Caddesi’nde bulunan Hacıbektaşi Veli Dergâhı’nın I Avlusunun doğusunda, dergâha girişin de sağında bulunan çeşmeyi, Postnişin Feyzullah Dedebaba zamanında, Sadrazam Halil Paşa’nın eşi Fatma Nuriye Hanım yaptırmıştır

Bu çeşmenin etrafı renkli taşlarla bezenmiş, üzerine de Arapça bir kitabe yerleştirilmiş ve üzerine de Mühr-ü Süleyman motifi eklenmiştir
Çeşmenin nişi dışarıya çıkıntılı, silmeli kaideler üzerine oturtulmuştur Niş içerisinde çeşme lülesi ile nişi sınırlayan payeler arasına zeminden daha aşağıda yalak taşı yerleştirilmiştir

Üçler Çeşmesi'nin üzerindeki Arapça yazıtın aşağı kısmına işlenmiş olan 6 çıkıntılı yıldız..Sivri ucu yukarıya bakan üçgen "iyilik ve saflığın", sivri ucu aşağıya bakan üçgen "kötülüğün", ortadaki gül "hoşgörünün", simgesidir

0

Ekteki dosya (1)

Doğa , gezi , ford focus 2014 titanium , adios , maximiles, wings , superonline, gouldian finch. Samsung note 3 .. nuvo , italya ,,,

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2009; 20:32:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Dellci

hiç köşeleri saymak aklıma gelmemişdi
Bide tekel kulelerindeki tes haç var o ne işdir acaba
0

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2009; 20:57:24 

Abartmaya başlamışsınız.
Nerede yıldız görseniz başka şeylere yormak, anlamlar çıkartmaya açlışmak garip bence.

164 Mesaj
23 Ağustos 2009; 15:39:32 

(bkz: İsrail'in Şifresi)

707 Mesaj
23 Ağustos 2009; 18:38:15 

iç içe geçmiş kare sembolü burada anlatılıyor, 25:10 a bakın
http://video.google.com...4a2vAw&q=hidden+symbols

58 Mesaj
24 Ağustos 2009; 6:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: jakooo23

Doğru. O işaret Haz. Davud (A.S.) döneminden beri kullanılmaktadır. Diğer adı ise "Hz.Süleyman'ın Mührü"
http://tr.wikipedia.org...Davud%27un_Kalkan%C4%B1

Yeryüzünde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

10 Mesaj
12 Ocak 2010; 15:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: herdemasivemavi

Üçler Çeşmesi

Üçler (Feyzi Baba) Çeşmesi (Hacıbektaş)Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi, Bâla Mahallesi, Kayseri Caddesi’nde bulunan Hacıbektaşi Veli Dergâhı’nın I Avlusunun doğusunda, dergâha girişin de sağında bulunan çeşmeyi, Postnişin Feyzullah Dedebaba zamanında, Sadrazam Halil Paşa’nın eşi Fatma Nuriye Hanım yaptırmıştır

Bu çeşmenin etrafı renkli taşlarla bezenmiş, üzerine de Arapça bir kitabe yerleştirilmiş ve üzerine de Mühr-ü Süleyman motifi eklenmiştir
Çeşmenin nişi dışarıya çıkıntılı, silmeli kaideler üzerine oturtulmuştur Niş içerisinde çeşme lülesi ile nişi sınırlayan payeler arasına zeminden daha aşağıda yalak taşı yerleştirilmiştir

Üçler Çeşmesi'nin üzerindeki Arapça yazıtın aşağı kısmına işlenmiş olan 6 çıkıntılı yıldız..Sivri ucu yukarıya bakan üçgen "iyilik ve saflığın", sivri ucu aşağıya bakan üçgen "kötülüğün", ortadaki gül "hoşgörünün", simgesidir

0

Kardeş, bu çeşmeyi yaptıran şahıs iyi incelemek lazım. Sebetaist veya Başka Ülkeden Göçen Yahudi kökenli olabilir. Çünkü Bektaşi ve diğer tarikatlara katılan bir çok yahudi ile ilgili yazı ve kitaplar okudum. Örneğin efendi 2

Uzaklaştırılmış
12 Ocak 2010; 15:22:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Ultio

uydurma mıdır bilinmez ama:
iki mavi çizgi Fırat la Dicleyi sembolize eder. Fıratla Dicle arasında bulunan Mezopotamya kastedilmektedir. Mezopotamya kutsal kitaplarda cennet toprakları olarak geçer. damga da o bölgenin İsrail oğullarına aitliğini gösterir. Lanetlenmiş ırk olduklarını bir türlü kabullenemeyen İsrailoğullarının ısrarcılığı burada da görülmekte.

beyaz zeminin ortasındaki mavi çizgilerle oluşturulmuş davut peygamber'in altı kollu yıldızı ile yıldızın altı ve üstündeki boydan boya çizilmiş kalın mavi şeritlerden oluşur.

rivayetleri var..

bende duymuştum ki gerçeklik payı olabilir

2113 Mesaj
12 Ocak 2010; 17:06:47 

Yıldız parkının giriş kapısında bir çok 6 köşeli yıldız figürü var.
Kapıyı yapan usta Yahudiyse böyle bir iz bırakmış olabilir ardında.

www.yazdediler.com

2140 Mesaj