Şimdi Ara

vw passat 1.6 fsı triptonic vites

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
28.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu anda bende passat 1.8 otomatik vites aracım var ve lpgli
    passat 1.6 fsı triptonic vites almayı düşünüyorum
    ve bu aracın ne kadar konforlu olduğunu çok iyi biliyorum
    aslında honda civic hb 1.8 düşünüyorum ama sert süspansiyonu ve 1.8 vergilik dilme girmesi beni oldukça bu araçtan soğutuyor.
    13 lt yi geçer mi şehiriçinde fil gibi benzini içer mi gözlerimin önünde benzin ibresinin aşağı düştüğünü görür müyüm

• arabam.com test verisi:
    Tüketim: 6 Şehir içinde bonkör
    Düşük yakıt tüketimi için Passat’ın testini gerçekleştirdiğimiz versiyonunu sakin kullanmanızı öneriyoruz
    saki kullanımdan maksat nedir:
    şehiriçinde zaten 70 i geçmiyorum
    dur kalklarda ne kadar yakar acaba:
  • arabam.com da
    passat 1.6 fsı için 8.7 den bahsediliyor
    hondacivic hb için 9.5 ltden bahsediliyor
    nedir doğrusu anlayamadım
  • Passat FSI otomatik ile İstanbul içi dur kalk trafikte 12 lt ortalama görürsün.

Honda 1,6 otomatik ile 9-10 civarı görürsün.
  • arkadaşlar 1.8 honda civic hb derken vw golf 5 derken
    vw passat 1.6 fsi da karar kılar gibiyim
    sizce beni yakıt tüketimi konsunda üzer mi çok performans beklemiyorum
    şu anki arabam 1.8 otomatik passattı. tüp takmadan önce benzini fil gibi içerdi.
    fsı ya tüp takılamıyor.
    beni üzer mi
  • 2.0 FSI otomatik köprü trafiğinde 14 lt, normal trafikte 11.5, boş şehir içinde(kırmızı ışık dur kalk) 10 lt , şehir dısında 7.5 - 8.2 arası yakıyor. 1.6 da 2.0 dan fazla farkı yok en fazla 2-3 litre az yakarsınız çok sakin kullanırsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BhdrBss -- 31 Aralık 2008; 22:16:00 >
  • 2-3 lt şehiriçinde mi daha az yakar
  • Bence Passat Fsi Tiptronigin 8,7 lt. yakması zor sehir icinde zira TSi o kadar yakıyor. 10 lt. ve üstü olacaktır. Ama lpg uygulatırsanız cok tutumlu olabilir.
  • lpg fsı motora uygulanabiliniyor mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: atsuma

lpg fsı motora uygulanabiliniyor mu

uygulanıyor BRC bu konuda adımları atmış ve VW FSİ 40 araca uyguladıklarını söylüyorlar.
    Burdada uygulanmış şekli ve fotoğrafları fakat fiyat biraz tuzlu.
    http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/ANKARA-MAVIDENIZLER--PASSAT-FSI-BRC--MONTAJI-topic-17266.html
  • arkadaşlar 10-12 lt ortalama passat 1.6 fsı ise hondalar 8.4 lt yakıyorsa
    çok görmemek gerekir galiba sizce daha fazla yakar mı
    daha doğrsu 3 ytl bezin diyelim 100 km de ne kadar benzin harcarım?
  • Sayın atsuma,

1.6 FSI motor yüksek devirde güç üretebilen bir yapıya sahip. 1.4 TSI motorun 2000 devirde elde ettiği gücü 1.6 FSI motor 3000 devir aralığında üretiyor. ÖTV'den ötürü Doğuş Otomotiv 1.6 litre motorlu FSI'leri daha çok reklam etti, tanıtımlarda da hiçbir zaman normal ve günlük kullanımda yakıt tüketiminden söz etmedi. DSG olmayan Tiptronik vites kutusu ile 115 HP ve 148 NM değerlere sahip 1.6 FSI motorunu kullanarak 3C kasa Passat'ta uğraşarak düşük yakıt verileri elde etmek için dümdüz bir yolda, ideal koşullarda, 6. viteste ve 100 km/h sabit hızda hareket etmek gerekir. Bunun da şehiriçinde, dur/kalk trafiğinde ve yakın mesafelerde elde edilmesi oldukça zordur. Tüm bunların üzerine benzinin 1,50 TL değil de 2,71 TL olması da ekleniyor.

LPG uygulamasında aracın ECU model kodunu okutup 2A Mühendisliğe göndermek gerekiyor. Oradan gelecek cevaba göre hareket etmek ve LPG'ye tamam ya da devam edilebiliyor. Avrupa'da bunu daha başarılı yaptıklarını görebiliyorum. Ülkemizde bunu sorunsuzca elde etmek için bol para ve zaman harcamak gerek.

Benzin sorunu fazla yoksa 1.6 FSI Tiptronik Comfortline 3C kasa PASSAT normal cruise (seyir) halinde sorun çıkaran bir araç değil. Sollarken kickdown (roketleme) yapıp ani devir yükselmesi (2 vites düşürme) ile aracı hızlandırabilirsiniz. Ondan sonra yine normal yolculuğa devam edersiniz. Yani çok düşük yakıt verileri ile muazzam performans beklemek pek mümkün değil ama dediğim gibi benzin masrafı sorun olmayacak ve aracı gerçekten de çok hesaplı alabilecekseniz PASSAT bu konunda size daha önce belki de hiç ulaşmadığınız konfor, emniyet, yol tutuşu ve rahatlık sunacaktır. Denemekte fayda var yine de.

T.G.
  • Atsuma, bugun tekrar arkadasın civic typeS'ine bindim.
    14000km'lik yakıt sarfiyatı 8,7lt ve bazen ekonımik sürer bazen da çok sağlam gazlar, yani karışık sehir içi, sehir dışı, trafik hepsinin ortalaması. Bence çok iyi deger.
    10.000km'lik periyodik bakımına 300küsür lira vermiş tam hatırlamıyo, çiftkurtlarda yapılmış bakım.
    Bir de performanstan söz ediyim, araba sollicaktı tam sola geçti gidiş gelişli yolda. Vites düşürene kadar karşıdan araba geldi sollayamadık
    Süspansiyonlara dikkat ettim baya sert, fakat yol tutuşu muazzam 225lik lastiklerin de yardımıyla.
  • sn. tanergode çok teşekkürler
    anlaşılan çok yakıt tüketiminden bahsediyorsunuz
    sizlerce
    1.4 tsı ile 1.6 fsı arsında dağlar kadar yakıt tükeiminde farklılık olur mu
  • 1.6 FSI güzel araba, ama bana çok gürültülü geldi. Peugeot 406'ya göre çok daha gürültülü bir araba.

Almadan önce bir deneyin çünkü sessizliğini D segmenti standartlarında bulamamanız olası.
  • ses bence çok önemli değil
    bence önemli olna yakıt tüketimi
    masraf çıkarıp çıkarmaması
    periyodik bakım ücretleri
  • Passat'ın da periyodik bakım ücretleri 280-320 arası diye aklımda kalmış.
    Yakıt tüketimi 12lt olur şehir içinde.
    Masraf olarak da "konumlandırıcı arızası" verebilir. 1.000TL'lik bir tamir üreti var. Garanti bittiyse şans işi. Bunu dışında herhangi bir sorun cıkaracıgını sanmam.
    Vitesi de gayet saglamdır, yani ben bizim fsi otomatik golfün şanzımanını elime almadıysam kimse almaz =)
  • Hız sabitlemeyle vitesleri iyi kullanırsanız bir çok benzinli arabadan daha az yakıt sarfiyatı yapılabiliyor passat 1.6 fsi ile..
    Şehir dışında 6 litre ortalama 90 civarı hızlarda..

Şehir içinde 10 11 litre... Tabi şehre göre değişir. Ben burada 8 litrede yaparım ortalamayı... Ama sonuçta yakışı her 1.6 gibi...

Gürültülü olduğu gerçeği var birde.. Benzinli ama , dizel gibi ses gürültü titreşim yaratan bir motoru var. Müzik açık olmazsa motoru dinliyorsunuz maalesef... Gaza basınca özellikle... Diğer sartlarda normal sesi var. Ama gaza basınca devir farketmeksizin gürültülü... Bindiğim benzinli arabalar içinde en gürültülüsü diyebilirim...

Tsi a binmedim ama onun performansı daha ideal olacağı kesin.
  • Merhaba, VW Golf V FSI araç sahibi olarak, geçmişte de Passat 1.8T Highline 2 araç (mayıs-2008 de satarak golf aldım) kullanıcısı olarak herhalde kullanan daha iyi bilir prensibiyle verileri rahatlıkla verebilirim. Passat aracım benzinliydi ve şehir içinde 40 Krş., şehirlerarasında da 23 Krş düzeyinde benzin tüketimi mevcuttu. Şu anki Golf ümdeki tüketim ise yaklaşık passatın yarısı kadar. Şehir içinde yaklaşık 23 Krş, şehirlerarasında da 16-17 Krş yakıt tüketimim var. Aracın bilgisayarındaki yaskıt tüketimim ise 8 litre ş içi, 4,9-5.1 aralığında ise ş.dışı. Sana tavsiyem 1.6 TSI araçlardan al. Onların tüketimi 1.6 FSI lardan daha düşük. Nacizane tavsiyem de araçların doğasıyla fazla oynamamanız. VW isteseydi tüplü araçlar çıkartırdı ancak, çıkartmıyor. Hatta tüp takılmasın diye araçların motor sistemlerini kurcalamaya karşı zorlaştırıyor. FSI-TSı larda tüp takılamaması da bundan. Bagajını küçültüp arkanda patlamaya hazır bomba taşıma riski bir araçla aileni taşıma derim bence, biliyorsunuz ki araçlara takılan tüpler, günlük hayatta kullanılan tüplerden % 50 daha ince, gazın patlama muhteviyatını da unutmamak gerek. Saygılarımla
    Not: Benzin tüketimine ait veriler Ankara trafiği ile Ankara-Çeşme güzergahı doğrultusunda verilerdir.
  • Aracınızın sıkıştırma oranı 12:1, bu nedenle kullandığınız yakıt cinsini ve tedarikçi istasyonunuzu değiştirin bir kere. Shell in benzinleri VW araçlara pek iyi gelmiyor vuruntu ve boğaz kelebeği arızası veriyor. Nacizane tavsiyem OPET den 97 oktan benzin kullanmanız hatta, istanbul ankara gibi biryerde oturuyorsanız eğer 100 oktanı birkaç kez deneyin. o zaman aracım şimdiye kadar kullandığım en sessiz araç diyeceksiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

Hız sabitlemeyle vitesleri iyi kullanırsanız bir çok benzinli arabadan daha az yakıt sarfiyatı yapılabiliyor passat 1.6 fsi ile..
    Şehir dışında 6 litre ortalama 90 civarı hızlarda..

Şehir içinde 10 11 litre... Tabi şehre göre değişir. Ben burada 8 litrede yaparım ortalamayı... Ama sonuçta yakışı her 1.6 gibi...

Gürültülü olduğu gerçeği var birde.. Benzinli ama , dizel gibi ses gürültü titreşim yaratan bir motoru var. Müzik açık olmazsa motoru dinliyorsunuz maalesef... Gaza basınca özellikle... Diğer sartlarda normal sesi var. Ama gaza basınca devir farketmeksizin gürültülü... Bindiğim benzinli arabalar içinde en gürültülüsü diyebilirim...

Tsi a binmedim ama onun performansı daha ideal olacağı kesin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.