Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ErnoNemecek , ErnoNemecek Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
116
Favori
949.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bandidas22

cevapladığınız için teşekkür ederim, fakat yazılanlar arasında bu durumda olupta alınanlar olmuşta onun için aklımda soru işareti kaldı aslında ölçülere bakılırsa yasal olarak ben uymuyorum değil mi ?

Evet yasal olarak sınırdan 2 kilo fark var bu kilo ile alınmasınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boy 188
    Kilo 54

Askere alınmama gibi bi durumum var mı ? En düşük sınır kaç acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA * Nedvedmania

Boy 188
    Kilo 54

Evet kilon sınırın oldukça altında boyuna göre 59 ve altında bir kiloda olursan erteleme veya direkt muaf alırsın sen 54 kiloda olduğuna göre 5 kilo fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Boy 188
    Kilo 54

Evet kilon sınırın oldukça altında boyuna göre 59 ve altında bir kiloda olursan erteleme veya direkt muaf alırsın sen 54 kiloda olduğuna göre 5 kilo fark var.

Hadi ya. Ben uzun dönem askerlik yapıp para biriktirmek istiyorum. Kasıma kadar kilo almam lazım bu durumda Nerde yazıyor bu sınırlar ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Boy 188
    Kilo 54

Hadi ya. Ben uzun dönem askerlik yapıp para biriktirmek istiyorum. Kasıma kadar kilo almam lazım bu durumda Nerde yazıyor bu sınırlar ?

Daha önceki mesajlarda tabloyu paylaşmıştım oradan bakabilirsin oradaki alt sınırdan 10 kilo çıkarmalısın.Eğer askere gitmek istersen 59 veya üzerinde bir kiloda olman gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: chalidz

hocam benimde birkaç sorum var cevaplarsan sevinirim

4-5 ay önce 47 kilo fazladan 1 yıl ertelediler askerliğimi yaşım 26

şuanda daha kilo aldım dengesiz beslenmeden 52-53 kilo falan fazlam var. muhtemelen 6 ay sonra da bu kiloda olurum

sence durumum nolur. 52-53 kilo fazlalığa rağmen 1 kez daha uzatılar mı? 1 kez daha uzattılar diyelim. ve 2.ertelemeden sonra 3. de 3.kez 1 kez daha uzattılar diyelim ayvayı yedim ozaman kafamda bu sorular var.
    ---------------------

2.bir sorum ise daha önce cevaplamışın ama ben google çıkan sonuçlar neticesinde tatmin olamıyorum

çürük raporunu aldım ve 1 sene sonra incecik oldum zayıfladım misal. zor ama oldu diyelim

1- çürük raporuna rağmen ya birdaha alırlarsa naparım? ya bidaha çağırıp kontrol ederlerse. hayatım resmen .oka sarar naparım ozaman
    2- oldu da tanıdıklarımdan bir hain çıktı, sayın şube bu adam 50 kilo verdi bunu askere alın diye bir başvuru yaparsa(ben hep bu korkuyla mı yaşıyacam?)
    ve eğer böyle birşey olursa beni ihbar edenin kim olduğundan haberim olur mu, bi gelsin yüzüme desin bakalım sıkıyosa! (piskolojim bozuk bunları bile düşünüyom şuan)

@deejaysuha

Normal şartlarda 5 kez erteleme hakları var fakat büyük bir çoğunluğa ikinci muayenede çürük raporu veriliyor.Senin kilon sınırın çok üzerinde olduğu için sanada ikinci muayenede vereceklerini tahmin ediyorum.Raporu aldıktan sonra tekrar muayeneye Çağırmazlar.Diyelim çağırdılar o zaman askeri mahkemede yargılanırsın sonuçta raporun sahte olmadığına göre korkacak bir durum yok.

• Arkadaşlar önceden de yazdığım gibi benim boy 188 kilo 54'dü artık 51 olmuş :) Sınır sanırım 59. Ben şimdi gidip çürük raporu alacağım. Muhtemelen 1 yıl ertelenicek. Sonra ne olacak ? Seneye tekrar zayıfsam ertelenecek. Nereye kadar gidecek bu ? Ömrüm boyunca kendimi 59 kilonun altında tutmaya mı çalışacağım ? Yoksa 3 ertelemeye iptal bi veriyorlar ?
  • quote:

Arkadaşlar önceden de yazdığım gibi benim boy 188 kilo 54'dü artık 51 olmuş :) Sınır sanırım 59. Ben şimdi gidip çürük raporu alacağım. Muhtemelen 1 yıl ertelenicek. Sonra ne olacak ? Seneye tekrar zayıfsam ertelenecek. Nereye kadar gidecek bu ? Ömrüm boyunca kendimi 59 kilonun altında tutmaya mı çalışacağım ? Yoksa 3 ertelemeye iptal bi veriyorlar ?

En fazla 5 defa muayeneye çağırabilirler ondan sonra karar vermek zorundalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Arkadaşlar önceden de yazdığım gibi benim boy 188 kilo 54'dü artık 51 olmuş :) Sınır sanırım 59. Ben şimdi gidip çürük raporu alacağım. Muhtemelen 1 yıl ertelenicek. Sonra ne olacak ? Seneye tekrar zayıfsam ertelenecek. Nereye kadar gidecek bu ? Ömrüm boyunca kendimi 59 kilonun altında tutmaya mı çalışacağım ? Yoksa 3 ertelemeye iptal bi veriyorlar ?

Teşekkürler :)

Şimdi ben bayramdan sonra diplomamı almak için Samsun'a üniversiteye gideceğim. İkametgahım Samsun'da. Seçim falan var diye oraya aldırmıştım ama yaşadığım yer İstanbul. Diplomayı alıp istanbula döneceğim yani tekrar. Askerlik için hangi işlemleri yaptırmam gerekiyor sırayla ? İnternette biraz araştırdım ama net bişey bulamadım

• Merhabalar Arkadaşlar, 5 ay önce 3. Ve son yoklamama askerlik şubesinde geçici sağlık kurulu heyetinde girdim. 49 kg fazlalıkla askerliğe elverişli değilsin dediler. Ayrıca raporun 5 ay sonra gelirdediler. Nitekim bugün raporum geldi ve karar bölümünde: D/33/F01 e uyar askerliğe elverişli değildir yazıyor sadece. İnternetten diğer raporlarda ayrıca barışta ve seferde ihtiyaç yoktur diyor. Benimkinde ise sadece kod var anlayacağınız. Bu kodun anlamı tam olarak nedir? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

İkinci kontrolde kesin verirler.
  • Merhaba arkadaşlar, benim boy 178 kilo 113 tabloya göre uygun değilim sanırım?

Diğer merak ettiğim nokta 5-6 yıl önce benden 10 cm kısa ve 120 kg olan arkadaşımın kilosunu düşük boyunu uzun yazıp askere göndermişler anlattığına göre. Acemi birliğinde bacağını burkmuş seni kim askere yollamış falan demiş ordaki doktor çürüğe ayırmış. Böyle birşey mümkün mü?

Benim boyumu uzun kilomu az yazabilirler mi? Öyle bir durum olursa itiraz edebileceğim bir yer var mı? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nodesperat3

Merhaba arkadaşlar, benim boy 178 kilo 113 tabloya göre uygun değilim sanırım?

Diğer merak ettiğim nokta 5-6 yıl önce benden 10 cm kısa ve 120 kg olan arkadaşımın kilosunu düşük boyunu uzun yazıp askere göndermişler anlattığına göre. Acemi birliğinde bacağını burkmuş seni kim askere yollamış falan demiş ordaki doktor çürüğe ayırmış. Böyle birşey mümkün mü?

Benim boyumu uzun kilomu az yazabilirler mi? Öyle bir durum olursa itiraz edebileceğim bir yer var mı? Teşekkürler.

Bu tarz şark kurnazları hala kaldı mı?Böyle bir durum olduğu takdirde askerlik şubesine dilekce ile müracat edebilirsiniz başka bir hastanede tekrar muayne olmak istiyorum şeklinde.ama bu tarz olaylar GATA yada Gümüşsuyu gibi yerlerde olmaz zaten.

• X kare kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Arkadaş İstanbul'da yaşıyordu aslen Sivas'lıydı muayeneyi nerde olduğunu hatırlayamadım. Anlattığım olay 2010'da yaşanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Umarım bu tür olaylar kalmamıştır.

Benim yaşım 28 açık öğretim 1 yıl daha tecil ettiriyor ama emin olabilsem tecili bozdurup muayeneye gideceğim. Ben Muğla'dayım burda işler nasıl yürüyor hiç bilmiyorum.

• 2. Heyete girisimde yani bugun savasta barista elverisli degildir kararini almis bulunmaktayim..

• resitaL* kullanıcısına yanıt
    Boy kilo nedir söyleyebilirmisin hocam ? Bende tecili bozdurup gideceğim 190-115 bende.
  • idoer kullanıcısına yanıt
    1.76 140

• Merhaba arkadaşlar 89 doğumluyum 1.90 boyum var ve 50 kiloyum. Ağustosta tescili mi bozdurucam askere alınır mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Volkans_

Merhaba arkadaşlar 89 doğumluyum 1.90 boyum var ve 50 kiloyum. Ağustosta tescili mi bozdurucam askere alınır mıyım?

Hayır kilon boyuna göre çok düşük. 1.90 boya göre 60 kilo veya altında bir kiloda olduğun sürece askere alınmazsın.
  • Teşekkür ederim bilgi icin

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.