Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kampf

quote:

Orijinalden alıntı: :::LasVegas:::

Hocam bir gün önce çağırma sebebi belki imza işlerinin bir kısmını o gün yaptırtamadılar mesela imza atacak kişi belki o gün orada değildi ve sana salı günü gel demiş olabilirler,Çürük yazıyorum demişse doktorun büyük sağlık kurulu formalite diyorlar doktorun hazırladığı rapora %90 uyuyorlarmış.Zaten ben sağlık kuruluna girdiğimde daha 2 saniye geçmeden oradaki doktor kağıdımı alıp köşeye götürdü o masada ilgilenende isim soyisim imza istedi ve parmak bastırdı.Oradan ön bilgi raporumu aldım 33 d f1 olarak.Şimdi asıl raporun evime yollanmasını bekliyorum.O raporda elime geldiğinde oradaki sonuca göre ya şubeye gideceğim yada konu tamamen kapanacak.

yani çarşamba günü kuruldan çürük raporu çıksa dahi o raporu gün içinde alamıyoruz anladığım kadarıyla.... tuhaf
    bu ön bilgi formu dediğin nedir? o formla da muaf işlemleri yapabiliyormusunuz?

Çarşamba günü alacağınız rapor ön bilgilendirme raporu olacak,onu şubeye götüreceksiniz,o raporda kilo fazlalığından dolayı elverişli değildir yazar yada bir yıl ertelenirsede 1 yıl ertesi yıla bırakma yazacak.Ama kilo ve boyunuz hakkında bilgi verilmez çünkü şubeyi ön bilgilendirme amacı ile verilen bir rapordur çünkü siz hastaneye sevk edildiğinizde sizin şubeden çıkışınız yapıldığı için yoklama kaçağı olarak gözükürsünüz,taki bu ön bilgi raporunu şubenize teslim edene kadar , ön bilgi raporunu teslim ettiğinizde size asıl sağlık kurulu raporu elimize ulaştığında sizmi gelip almak istersiniz yoksa evinizemi yollayalım derler
    (bu rapor hastane tarafından eğer yabancı şubede muayene olduysanız oraya değil kütüğünüzdeki askerlik şubesine yollanır,benim yabancı şube olduğundan ben evime postalanmasını istedim.),yaklaşık bir hafta sonrada asıl raporunuz hastane tarafından kütüğünüzdeki şubenize yollanır.Eğer evime postalansın dediyseniz daha sonrada kütüğünüzdeki şube tarafından raporunuz size ulaştırılır.Raporun onaylanmamasıda zannedersem siz itiraz ederseniz onaylanmıyor,itiraz yoksa raporunuz onaylanıyor.(yazdıklarımın tamamı doğru olmayabilir bazılarını yanlış biliyor olabilirim.)

• quote:

quote:

quote:

Hocam bir gün önce çağırma sebebi belki imza işlerinin bir kısmını o gün yaptırtamadılar mesela imza atacak kişi belki o gün orada değildi ve sana salı günü gel demiş olabilirler,Çürük yazıyorum demişse doktorun büyük sağlık kurulu formalite diyorlar doktorun hazırladığı rapora %90 uyuyorlarmış.Zaten ben sağlık kuruluna girdiğimde daha 2 saniye geçmeden oradaki doktor kağıdımı alıp köşeye götürdü o masada ilgilenende isim soyisim imza istedi ve parmak bastırdı.Oradan ön bilgi raporumu aldım 33 d f1 olarak.Şimdi asıl raporun evime yollanmasını bekliyorum.O raporda elime geldiğinde oradaki sonuca göre ya şubeye gideceğim yada konu tamamen kapanacak.

yani çarşamba günü kuruldan çürük raporu çıksa dahi o raporu gün içinde alamıyoruz anladığım kadarıyla.... tuhaf
    bu ön bilgi formu dediğin nedir? o formla da muaf işlemleri yapabiliyormusunuz?

Çarşamba günü alacağınız rapor ön bilgilendirme raporu olacak,onu şubeye götüreceksiniz,o raporda kilo fazlalığından dolayı elverişli değildir yazar yada bir yıl ertelenirsede 1 yıl ertesi yıla bırakma yazacak.Ama kilo ve boyunuz hakkında bilgi verilmez çünkü şubeyi ön bilgilendirme amacı ile verilen bir rapordur çünkü siz hastaneye sevk edildiğinizde sizin şubeden çıkışınız yapıldığı için yoklama kaçağı olarak gözükürsünüz,taki bu ön bilgi raporunu şubenize teslim edene kadar , ön bilgi raporunu teslim ettiğinizde size asıl sağlık kurulu raporu elimize ulaştığında sizmi gelip almak istersiniz yoksa evinizemi yollayalım derler
    (bu rapor hastane tarafından eğer yabancı şubede muayene olduysanız oraya değil kütüğünüzdeki askerlik şubesine yollanır,benim yabancı şube olduğundan ben evime postalanmasını istedim.),yaklaşık bir hafta sonrada asıl raporunuz hastane tarafından kütüğünüzdeki şubenize yollanır.Eğer evime postalansın dediyseniz daha sonrada kütüğünüzdeki şube tarafından raporunuz size ulaştırılır.Raporun onaylanmamasıda zannedersem siz itiraz ederseniz onaylanmıyor,itiraz yoksa raporunuz onaylanıyor.(yazdıklarımın tamamı doğru olmayabilir bazılarını yanlış biliyor olabilirim.)

Alıntıları Göster
    boy 1.83 kilo 109 çıktı askeri hastanede

ASKERE ELVERİŞLİDİR raporu verdiler şubatta yolcuyum inşallah

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aytaç61

Öncelikle herkese bol bol selamlar....

Arkadaşlar biraz uzun oldu ama okursanız sevinirim.

Benimde kilo problemim var 176cm' ye 117 kiloyum, 2 yıl önce okulu bitirdiğimden dolayı tecil ettirmiştim, ama o zaman böyle kilolu değilidim bir takım rahatsızlıklar geçirdim evden çıkmak istemedim uzunca bir zaman (içeriğini söylememde sakınca yok)

1. Rahatsızlığım küçük tuvaletimi tutamıyorum hemen kaçıyor toplumda ne kadar rezil olduğumu tahmin edersiniz.Gerçi bu rahatsızlığıma doktor amcalar hiç bir teşhis koyamadıklarından çözüm de malesef bulamadılar, elimde hiç bir şey yok askerlikte bildirebileceğim.

2. Rahatsızlığım ise psikolojik yaklaşık 1,5 aydır( babamın vefatından beri 10 yıldır vardı ama ben kabul etmiyordum hastalığımı erkekliğe laf ettirmeyeceğiz ya.) tedavi görüyorum aşırı takıntı nedeniyle tam adı obsesif kompulsuf bozukluk.

neyse biraz fazla hastalık hastası oldum ama neyse sadete geliyorum.

şimdi aralık(2011 ocak'ın 2'sin de tecil bitiyor) ayında gidip askeri hastaneye sevk isteyeceğim benim durumum tam olarak ne olur???

bu başlığı baştan sona okudum aramızda tecrübeli arkadaşlar var beni nelere dikkat etmem gerekiyorsa bilgilendirirlerse çok memnun olurum, selametle.

Hocam bir kere kilodan dolayı yollayabilirler seni askeri hastaneye büyük ihtimallede 1 yıl ertesi yıla bırakma alıcaksın.

cevabın için sağol birde ben askeriye'nin sağlık yönetmeliğini okudum şöyle bir madde var

D) 1. Boya Göre Standart Ağırlık Çizelgesindeki üst sınırdan 41 kg.(dahil) veya daha fazla olan şişmanlıklar.

NOT: Bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır.

şimdi benim 44 kilo fark var hemen elverişsiz mi veriyorlar yoksa sadece rütbelilere mi 1 yıl rejim veriyorlar.

• quote:

yaa ne kadar tuhaf alt tarafı bilgisayara işleyip, bilgisayardan çıktı alacaklar... ya da ufacık bir kağıda astsubay onaylı muaftır yazacaklar ne kadar zormuş bu işler... bu süreçte bizim açık öğretim kaydı da yatacaktır eminim...erlerimizi ve gerçekten namuslu, şerefiyle çalışan subaylarımızı tenzih ederek söylüyorum allah TSK'yı başımızdan eksik etmesin
    askere alsalarda almasalarda bunu söylüyorum... asker hastanelerinin, askeri şubelerinin bir an önce gerekli kontrollerle sivilleştirilmesi gerekir... devlet daireleriyle o kadar içi içe oldum ama bu kadar bürokrasi görmedim arkadaş..

• quote:

quote:

quote:

Benimde kilo problemim var 176cm' ye 117 kiloyum, 2 yıl önce okulu bitirdiğimden dolayı tecil ettirmiştim, ama o zaman böyle kilolu değilidim bir takım rahatsızlıklar geçirdim evden çıkmak istemedim uzunca bir zaman (içeriğini söylememde sakınca yok)

1. Rahatsızlığım küçük tuvaletimi tutamıyorum hemen kaçıyor toplumda ne kadar rezil olduğumu tahmin edersiniz.Gerçi bu rahatsızlığıma doktor amcalar hiç bir teşhis koyamadıklarından çözüm de malesef bulamadılar, elimde hiç bir şey yok askerlikte bildirebileceğim.

2. Rahatsızlığım ise psikolojik yaklaşık 1,5 aydır( babamın vefatından beri 10 yıldır vardı ama ben kabul etmiyordum hastalığımı erkekliğe laf ettirmeyeceğiz ya.) tedavi görüyorum aşırı takıntı nedeniyle tam adı obsesif kompulsuf bozukluk.

şimdi aralık(2011 ocak'ın 2'sin de tecil bitiyor) ayında gidip askeri hastaneye sevk isteyeceğim benim durumum tam olarak ne olur???

bu başlığı baştan sona okudum aramızda tecrübeli arkadaşlar var beni nelere dikkat etmem gerekiyorsa bilgilendirirlerse çok memnun olurum, selametle.

Hocam bir kere kilodan dolayı yollayabilirler seni askeri hastaneye büyük ihtimallede 1 yıl ertesi yıla bırakma alıcaksın.

cevabın için sağol birde ben askeriye'nin sağlık yönetmeliğini okudum şöyle bir madde var

D) 1. Boya Göre Standart Ağırlık Çizelgesindeki üst sınırdan 41 kg.(dahil) veya daha fazla olan şişmanlıklar.

NOT: Bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır.

şimdi benim 44 kilo fark var hemen elverişsiz mi veriyorlar yoksa sadece rütbelilere mi 1 yıl rejim veriyorlar.

Hocam eğer ilk kez hastaneye sevk edildiysen çok büyük ihtimalle 1 yıl erteleme alırsın diye düşünüyorum doktor elverişli değildir dese bile sağlık kurulu 1 yıl veriyor ilk yılda ama tabi daha öncede yazdım +40-+50 olanlara ilk yıldanda 33d verebiliyorlar ama çoğunluk olarak ilk yıl erteleme veriliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam eğer ilk kez hastaneye sevk edildiysen çok büyük ihtimalle 1 yıl erteleme alırsın diye düşünüyorum doktor elverişli değildir dese bile sağlık kurulu 1 yıl veriyor ilk yılda ama tabi daha öncede yazdım +40-+50 olanlara ilk yıldanda 33d verebiliyorlar ama çoğunluk olarak ilk yıl erteleme veriliyor.

Alıntıları Göster
    sağolasın artık gidip göreceğiz herşeyin hayırlısı aralık ayına kadar sabır...

• quote:

sağolasın artık gidip göreceğiz herşeyin hayırlısı aralık ayına kadar sabır...

Alıntıları Göster
    Selamlar diyerek girişimi yapayım öncelikle,

Bu sene liseden mezun oldum ve aldığım YGS/LYS sonucunu beğenmeyerek bir sene daha sınava hazırlanma kararı aldım. Zamanı geldiğinde yoklama kaçağı olarak gözükmemek için ( her ihtimale karşılık ) iki yıl tecil hakkımı kullanabilmek üzere askerlik şubesine gittim ama kilo sorunum sebebiyle olay tecil işlemi kısmını aşıp askeri hastanede muayene olma olayına dönüştü. Şimdi muhtemelen yarın gidip dahiliyede muayene olacağım ve yine muhtemelen bana bir yıl erteleme verilecek. Sorum şudur; ben bu ertelemeyi aldığımda 2011 YGS/LYS üzerinden gireceğim üniversitede bir sorun çıkar mı? Üniversiteye girebilecek miyim? Girerim heralde. Değil mi?

Bazen diyorum keşke yoklama kaçağı alternatifini seçseymişim. Şimdiden dolu dolu iki günümü yedi bu işler. İnşallah ters bir durum olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gazette

Bu sene liseden mezun oldum ve aldığım YGS/LYS sonucunu beğenmeyerek bir sene daha sınava hazırlanma kararı aldım. Zamanı geldiğinde yoklama kaçağı olarak gözükmemek için ( her ihtimale karşılık ) iki yıl tecil hakkımı kullanabilmek üzere askerlik şubesine gittim ama kilo sorunum sebebiyle olay tecil işlemi kısmını aşıp askeri hastanede muayene olma olayına dönüştü. Şimdi muhtemelen yarın gidip dahiliyede muayene olacağım ve yine muhtemelen bana bir yıl erteleme verilecek. Sorum şudur; ben bu ertelemeyi aldığımda 2011 YGS/LYS üzerinden gireceğim üniversitede bir sorun çıkar mı? Üniversiteye girebilecek miyim? Girerim heralde. Değil mi?

Bazen diyorum keşke yoklama kaçağı alternatifini seçseymişim. Şimdiden dolu dolu iki günümü yedi bu işler. İnşallah ters bir durum olmaz.

Boy ve kilo oranın uyumsuzsa 1 yıl erteleme alacaksın. Büyük ihtimalle de tecil tarihin 31 ekim 2011 olacak. Sınavı kazandığın takdirde bu tarihten daha erken bir tarihte okul kaydı yaptıracağın için, üniversite kaydında bir sorun yaratmaz. İstemezler ama olurda okul senden tecil belgesi isterse elinde ki ''1 yıl sonraya bırakma'' raporuyla da tecilli olarak kaydını yaptırabilirsin. Bildiğim kadarıyla da AÖF hariç hiçbir üniversite tecil belgesi istemiyor ama okula başladıktan sonra da askerlik sürecini takip et çünkü 2005 yılında Pamukkale Üniversitesi benim okuduğuma dair yazıyı askerlik şubesine göndermediği için kaçak olarak gözükmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gazette

bu sene seni kesin bir sonraki seneye kadar bırakırlar ,ama sen zaten liseden yeni mezun olmuşsun ,bu sene bir üniversite kazanırsan senin yaşın küçük olduğu için senden askerlik belgesi istemezler onun için senin okula kaydında bir sorun çıkmaz ,içim rahat olsun diyorsan bu sene üniversiteye kayıtta hangi yıl doğumlulardan sonra askerlikl tecil belgesi istemiz üniversiteler ona bir bak sonra bir sene koy üzerine yaşın kesin kurtarıyorsun senin daha yaşın küçük yani ,sen üniversite kazanırsan bu işten yırtarsın hemen okul durumundan tecilli duruma düşersin 4 sene sonrada kendi isteğinle zayıflar yada kilolu bir şekilde kalırsın yani önünde bu senede dahil 5 sene var arkadaşım hakkında hayırlısı olsun sen karar vereceksin yani arkadaşım ok ,bir sorun olduğunda bana sorabilirsin elimden geldiğimce sana yardım ederim ....

• quote:

konu hortlaya hortlaya 2. yaşını kutlamış :)

neyse ben geyiği bırakıp maruzatıma döneyim. ben 2007 yılında önlisanstan mezun oldum ve 2 senelik tecili yaptırdım. daha sonra çeşitli sebeplerden ötürü 2008 yılında askere gıtme kararı verdim. neyse evraklar işlemler falan filan izmir basmanedeki askerlik şubesinde doktarlara gözüktüm. boyum 1,76 kilom ise 110'du.. bana ertesi yıla bırakma yazdılar gönderdiler. tabı bende boş durmadım madem askere almıyorsunuz gider dandikte olsa bir lisans programı bitiririm diyip açık öğretime kayıt yaptırdım.. 2. senede hazırlık sınıfını gectım ve 3. sınıfa kayıt yaptırmak için tecil belgesi almam gerekiyordu. Şubeye gittim, yoklama kaçağı olmusum beni askeri hastaneye sevk ettiler. askeri hastane de boy 1,73 kilo 119 çıktı (yani kilo artarken boyum azalmış ) dahiliye doktoruna gittim. 2 yıl önceki raporu da verdim. tecil işlemleri için geldiğimi belirttim. bana ''SENDE IŞIK YOK SEN ZAYIFLAYAMAYACAKSIN, SANA ÇÜRÜK YAZIYORUM'' dedi. daha sonra şuraya git buraya git imza işlemleri falan uğraştık. salı günü tekrar gel, çarşamba günü kurula gireceksin dedi.

uzun uzun anlattım ama kusura bakmayın. şimdi deneyimi bilgisi olan arkadaşlardan şunları öğrenmek istiyorum;

1- çarşamba günü kurula gireceksem neden birgün öncesinden de dahiliye doktoruna giriyorum?
    2- doktor sana çürük yazıyorum dediği halde kuruldan ÇÜRÜK DEĞİLSİN RAPORU çıkabilir mi?

aynı durumda olan arkadaşlar için işlemlerimi bitirip konuyu cevaplamak istedim... umarım yardımcı olabilirim.

1-sağlık kurulundan birgün önce tekrar asker hastanesine çağırmalarının sebebi ''lasvegas'' nickli arkadaşın dediği gibi kalan imzalar içindir. yalnız burada ufak bir nüans var ve BURAYA DİKKAT EDİLMELİ. İmza işlemlerinizi tamamladıktan sonra sizi çürüğe ayıracak olan dahiliye doktorunun yanına tekrar gidiyorsunuz. Doktor o anda ağız ucuyla ''çürük yazıyorum ona göre'' diyor. yani gitmek istiyorsan şimdi söyle demeye getiriyor. daha sonra bir çıktı alıp sağlık kuruluna götürülmek üzere karar metninde kısaca ''ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR'' diye yazıyıor.

2-Sağlık kuruluna girdiğinizde ise %99,9 ihtimalle karar değişmiyor ve gün içinde belgenizi alıyorsunuz. Ufak nüans var buraya dikkat etmeli dediğim noktada burada başlıyor. eğer karar kısmında ELVERİŞLİ DEĞİLDİR veya BAŞKA BİRŞEY yazıyorsa, sağlık kurulunda sizin fikrinizi sormuyorlar. yani askere gitmek istermisin veya istemezmisin diye bir soru gelmiyor. boy ve kiloyu ölçtürüp kuruldan çıkıyorsunuz. EĞER ASKERLİKTEN MUAF OLMAK İSTİYORSANIZ VEYA İSTEMİYORSANIZ BU DURUMU KURULDAN ÖNCE MUTLAKA DOKTORUNUZA BİLDİRİN. ÇÜNKÜ KURULA GİRDİĞİNİZDE KAĞITTA YAZAN KARARDAN HEMEN HEMEN HİÇ KAÇIŞINIZ YOK.

kurul raporunu aldıktan sonra (benimkinde 33D/F/1'e uyar, askerlikle ilişiği yoktur yazıyordu) askerlik şubesine gidiyorsunuz ve yaklaşık 15-20 dakika içinde okul, iş vb yerlerde kullanmak için muaf raporunuzu veriyorlar ve asker hastenesinin raporunu da adresine yolluyorlar.

• quote:

las vegas nick'li arkadaşım yardımcı oldu sağolsun, ben bir de kampf arkadaşım sana bir şeyler sormak istiyorum cevaplayabilirsen sevinirim

yukarıda rahatsızlıklarımı anlattım şimdi ben dahiliye doktoruna şikayetlerimi anlatsam size karşı dürüst olacağım rahatsızlıklarım yüzünden askere gitmek istemiyorum dersem bana karşı tavrı ne olur? yani bana kızar'mı yoksa anlayışla mı karşılar yani doktorun sana tavrı nasıldı merak ediyorum doğrusu.

not olarak bir şey ilave etmek istiyorum askerden kaçma gibi bir niyetim yok ama o kadar insanın önünde komutanın karşısında tuvalet ihtiyacımı kontrol edebilecek durumda değilim ihtiyacım olunca anında koşa koşa gitme gibi bir durumum var.(biraz ilginç bir konuya girdim ama mazur göreceğinize inanıyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytaç61 -- 10 Kasım 2010; 19:01:16 >

• quote:

las vegas nick'li arkadaşım yardımcı oldu sağolsun, ben bir de kampf arkadaşım sana bir şeyler sormak istiyorum cevaplayabilirsen sevinirim

yukarıda rahatsızlıklarımı anlattım şimdi ben dahiliye doktoruna şikayetlerimi anlatsam size karşı dürüst olacağım rahatsızlıklarım yüzünden askere gitmek istemiyorum dersem bana karşı tavrı ne olur? yani bana kızar'mı yoksa anlayışla mı karşılar yani doktorun sana tavrı nasıldı merak ediyorum doğrusu.

not olarak bir şey ilave etmek istiyorum askerden kaçma gibi bir niyetim yok ama o kadar insanın önünde komutanın karşısında tuvalet ihtiyacımı kontrol edebilecek durumda değilim ihtiyacım olunca anında koşa koşa gitme gibi bir durumum var.(biraz ilginç bir konuya girdim ama mazur göreceğinize inanıyorum.)

Doktorlar çok tuhaf... ne zaman nasıl tepki verecekleri belli olmuyor inan.. ben cuma günü dahiliye doktoruna gittiğimde gülücükler saçıyordu, salı günü gittiğimde ise ters konusuyordu.. yani şöyle davranır böyle davranır demem pek doğru olmaz ama adam olan halini anlar, yardımcı olur ve kızmaz. durumunu açık açık belirt tuvalet rahatsızlığını mutlaka belirt sakın utanma. muayane odasında yalnız olmasan bile çekinme. sonuçta oradaki insanları 3 kereden fazla görmeyeceksin. seni büyük ihtimalle başka birimlere gönderebilir. git-gel kısmında biraz sıkıntı çekebilirsin. şimdiden allah kolaylık versin diyorum...

• quote:

quote:

Doktorlar çok tuhaf... ne zaman nasıl tepki verecekleri belli olmuyor inan.. ben cuma günü dahiliye doktoruna gittiğimde gülücükler saçıyordu, salı günü gittiğimde ise ters konusuyordu.. yani şöyle davranır böyle davranır demem pek doğru olmaz ama adam olan halini anlar, yardımcı olur ve kızmaz. durumunu açık açık belirt tuvalet rahatsızlığını mutlaka belirt sakın utanma. muayane odasında yalnız olmasan bile çekinme. sonuçta oradaki insanları 3 kereden fazla görmeyeceksin. seni büyük ihtimalle başka birimlere gönderebilir. git-gel kısmında biraz sıkıntı çekebilirsin. şimdiden allah kolaylık versin diyorum...

Alıntıları Göster
    haklısın duruma göre bakacağız eskiden utanırdım, ama artık utanmıyorum konuşurum açık açık. cevabın için teşekkür ederim

• quote:

haklısın duruma göre bakacağız eskiden utanırdım, ama artık utanmıyorum konuşurum açık açık. cevabın için teşekkür ederim

yok arkadaşım niye utanacaksın sağlık yani ,ne olursa olsun arkadaşın değidiği gibi ordaki insanlrı bir daha görmezsin o doktoru bile bir daha görmezsin ,görsen bile o seni hatırlamaz adamın yanınahergün binlerce hasta geliyor onun için sakin ol ok ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyerh

quote:

yok arkadaşım niye utanacaksın sağlık yani ,ne olursa olsun arkadaşın değidiği gibi ordaki insanlrı bir daha görmezsin o doktoru bile bir daha görmezsin ,görsen bile o seni hatırlamaz adamın yanınahergün binlerce hasta geliyor onun için sakin ol ok ...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bugun heyetten cıktım boyum 167cm kilom 125 +58 yani 2. tekrarımdı ( gecen sene ise 166cm 115kg idi) d/33 f-1 raporu verdiler yarın askerlik subesine götürücem.Artık askerlik ile alakam kalmıyor dimi? bilenler varsa sölesin artı olarak 1-2 sene sonra 70-80 kg düşersem askere alırlarmı?
    bu konuyla ilgili bilgisi olanlar lütfen cevaplasın. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hull -- 11 Kasım 2010; 18:32:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hull

arkadaşlar bugun heyetten cıktım boyum 167cm kilom 125 +58 yani 2. tekrarımdı ( gecen sene ise 166cm 115kg idi) d/33 f-1 raporu verdiler yarın askerlik subesine götürücem.Artık askerlik ile alakam kalmıyor dimi? bilenler varsa sölesin artı olarak 1-2 sene sonra 70-80 kg düşersem askere alırlarmı?
    bu konuyla ilgili bilgisi olanlar lütfen cevaplasın. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    34 yaşındayım. 1.71 boy ve 111 kg kiloya sahibim. Bugün askerlik şubesine gittim. Askerliğimin tecilli olduğunu, okuldan bozdurmam gerektiğini söylediler. (Doktora yapıyorum) Okula gittim dilekçe verdim. Bayramdan sonra gönderecekler şubeme. Tecil bozulduktan sonra doktora çıkıcam. Bakalım ne olacak. Sizi bilgilendiririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: soyerh

quote:

aralık ayında gideceğim askerlik şubesine, şube beni çağırmadan rahat rahat söyleyeceğim adam yiyecek halleri yok ya.... sonucu bende buraya yazarım

• quote:

raporunda askerliğe elverişli değildir diye yazıyorsa, muaf raporu alacaksındır... muaf olduktan sonraki kilo verme olayını bende araştırdım ama genel kanı herhangi bir şikayet olursa ancak o şekilde kontrole çağıralacağı yönünde... yalnız ben hukuk forumlarından birinde okumustum tam hatılayamıyorum şimdi ama şu tarz bir şey yazıyordu orada; EĞER SİZE VERİLEN ELVERİŞLİ DEĞİLDİR RAPORU SAHTE İSE ANCAK O ŞEKİLDE SİZİ TEKRAR ÇAĞIRILAR diyordu bir avukat.. ne kadar doğru bilemem ama eğer bu doğruysa raporunuz sahte olmadığından dolayı bir daha askere çağırılmazsınız... ama yinede etrafa dillendirmenin bir anlamı yok... ne olur ne olmaz dost var düşman var eşeği sağlam kazığa bağlayın kilodan muaf olduğunuzu söylemeyin kimseye

• quote:

quote:

raporunda askerliğe elverişli değildir diye yazıyorsa, muaf raporu alacaksındır... muaf olduktan sonraki kilo verme olayını bende araştırdım ama genel kanı herhangi bir şikayet olursa ancak o şekilde kontrole çağıralacağı yönünde... yalnız ben hukuk forumlarından birinde okumustum tam hatılayamıyorum şimdi ama şu tarz bir şey yazıyordu orada; EĞER SİZE VERİLEN ELVERİŞLİ DEĞİLDİR RAPORU SAHTE İSE ANCAK O ŞEKİLDE SİZİ TEKRAR ÇAĞIRILAR diyordu bir avukat.. ne kadar doğru bilemem ama eğer bu doğruysa raporunuz sahte olmadığından dolayı bir daha askere çağırılmazsınız... ama yinede etrafa dillendirmenin bir anlamı yok... ne olur ne olmaz dost var düşman var eşeği sağlam kazığa bağlayın kilodan muaf olduğunuzu söylemeyin kimseye

Alıntıları Göster
    şimdi ben birşey daha sormak istiyorum dahiliye doktorunun yanına gidince doktor bize herhangi bir hastalığın var mı diye soruyor mu? rapor filan götürürsek bir faydası olurmu ? son olarak şu var bu var diye söyledik tahlil filan yaptırıyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

1.68 e 107 kilo ile acemilikte 10 gün kaldıktan sonra 90 gün hava değişimi aldım.

Alıntıları Göster
    olum naptın sen ya 15 yaşa 105 kg çok fazla.neyse zayıflamaya çalış ben 16 yaşındayım boyum 1.75 60 kg yumki normal gözüküyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.