Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.299
Cevap
116
Favori
949.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNEMLİ SORUUU. Merhabalar arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben geçen sene yüksek lisans için askerlik şubesine uğradım. orada henüz öğrenci olduğunuz gözüküyor. yoklama işlemini yapmanız gerekiyor önce dediler. 1985 doğumluyum. sonra boy kilo ölçtüler. elbise felan çıkarmadılar. Boy:177, kilom ise:120 çıktı. aile hekimime yolladılar. askeri heyete görünmesi uygundur diye yazdırın dediler. 2 hafta sonra beni askerlik şubesinden aradılar, ocak'ın ilk haftasında bir doktor ve bir binbaşının karşısına çıktım. doktor birkaç tavsiyede bulundu ve 1 yıl ertelediler. sonra yoklama çağrı tebligatı imzalattılar. 2015 ocak ayının ilk haftasında tekrar geleceğime dair. yalnız kağıtta kilo, rapor felan bir şey yazmıyor. sadece ocak ayında gelmeniz gerekmektedir yazıyor. bu senede aynı şeyimi uygularlar yoksa askeri hastaneye mi sev ederler? Askerlik şubeleri kendi heyeti ile elverişsiz raporunu verebiliyor mu? birde askeri hastanede elbise, ayakkabı felan çıkartılıp mı tartılıyor? Şuan ki boyum;177 - elbiseli kilom ise 123. Acil Cevap Arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanusta007

ÖNEMLİ SORUUU. Merhabalar arkadaşlar. Birkaç sorum olacaktı. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben geçen sene yüksek lisans için askerlik şubesine uğradım. orada henüz öğrenci olduğunuz gözüküyor. yoklama işlemini yapmanız gerekiyor önce dediler. 1985 doğumluyum. sonra boy kilo ölçtüler. elbise felan çıkarmadılar. Boy:177, kilom ise:120 çıktı. aile hekimime yolladılar. askeri heyete görünmesi uygundur diye yazdırın dediler. 2 hafta sonra beni askerlik şubesinden aradılar, ocak'ın ilk haftasında bir doktor ve bir binbaşının karşısına çıktım. doktor birkaç tavsiyede bulundu ve 1 yıl ertelediler. sonra yoklama çağrı tebligatı imzalattılar. 2015 ocak ayının ilk haftasında tekrar geleceğime dair. yalnız kağıtta kilo, rapor felan bir şey yazmıyor. sadece ocak ayında gelmeniz gerekmektedir yazıyor. bu senede aynı şeyimi uygularlar yoksa askeri hastaneye mi sev ederler? Askerlik şubeleri kendi heyeti ile elverişsiz raporunu verebiliyor mu? birde askeri hastanede elbise, ayakkabı felan çıkartılıp mı tartılıyor? Şuan ki boyum;177 - elbiseli kilom ise 123. Acil Cevap Arkadaşlar.

Artık söylediginiz şekilde bir uygulama sözkonusu degil aile hekimi uygulamasına gecildikten sonra aile hekimi askeri hastaneye sevk ediyor ve kurula askeri hastanede çıkıyorsunuz.Ölçümler elbisesiz yapılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

arkadaşlar 29 yaşındayım 2 kez muayeneye girdim ilk yıl boy 175cm 116kgdım.2.de ise boy 175 cm 111kg geldim eylül ayında 3. yoklamaya gidicem ama bedelli çıktı bedelliye 18bin bersemmi yoksa beklesemmi çürük almakla bedelli arasında çok karamasarım

merhaba ben de benzer durumdayım. Doktor seneye de ola ki bu kiloda gelirsen askerlikle ilişkini keseceğiz dedi. ben de kararsız kaldım ama bedelliden yararlanacağım neredeyse bir sene var artık bir önce zayıflayıp sağlığıma kavuşmak istiyorum. Geçen gün yürürken belim nasıl ağrıdı anlatamam resmen ağladım ya bir de yokuş aşağı giderken siz düşünün artık. Sağlık her şeyden önemli bir de askerliğin aradan çıkması var plan yapabilirim, hiç riske girmeye değmez bence.
  • Kilodan erteleme liler bedelliden faydalanabiliyormu 83 luyum 3 ertelemem var

• quote:

Orijinalden alıntı: pimlico

Kilodan erteleme liler bedelliden faydalanabiliyormu 83 luyum 3 ertelemem var

EVET YARARLANABİLİYOR HATTA ÇÜRÜK RAPORU ALANLAR BİLE YARARLANABİLİYOR AÇIKLAMA YAPILDI YAŞINIZ TUTUYORSA YARARLANABİLİRSİNİZ..
  • bedelli aciklamasinda saglik nedeniyle erteleme alanlar icin bisey yazmiyo curukler icin yapabilir yaziyo.yada ben goremedim

• Arkadaşlar anlamadigim adam curuk almis zaten savaşta barista askerlik yapamaz yazmislar e niye bedelli isine karistiriliyor anlamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

Arkadaşlar anlamadigim adam curuk almis zaten savaşta barista askerlik yapamaz yazmislar e niye bedelli isine karistiriliyor anlamadim.

Çürük olarak damgalanmasın diye,çürük raporu aldım demektense bedelli yaptım demek toplum içinde daha hoşgörüyle karşılanabilir,ama bundan faydalanan sayısı çok çok az olmuştu bir önceki bedellide şimdi daha da az olacaktır.
  • Anladım sağol. Ama bu çok saçma bir şey bu gün birçok ünlü kişi böyle. Hatta aziz yıldırım bile böyle.

• Selam,Cuma günü askerlik şubesine gidip işlemlerimi başlattım,tecilimi iptal ettirdim,bugün aile hekimine gidip hastane sevk aldım boy 177 kilo 128 soru şu:ertelemesiz çürük verme ihtimali varmıdır..

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCrow31

Selam,Cuma günü askerlik şubesine gidip işlemlerimi başlattım,tecilimi iptal ettirdim,bugün aile hekimine gidip hastane sevk aldım boy 177 kilo 128 soru şu:ertelemesiz çürük verme ihtimali varmıdır..

Bazı hastanelerde sizin durumunuzda olanlara ilk gidişinde veriliyor.+40 ı geçenlerin hepsi ilk seferde raporu alıyorlar tamamen şansınıza bağlı bir durum.
  • Arkadaşlar geçtiğimiz hafta perşembe günü itibariyle 33/D (AED) almış bulunmaktayım.
    2. Kontrolumdü, Boy : 176cm, Kilo : 123kg
    (İlk kontrolümde Boy : 176cm, Kilo : 117kg di)

Perşembe sabah muayene oldum, aynı gün öğleden sonra kurula girdim.
    Bu arada Gümüşsuyunda kurul günleri Salı-Perşembe olarak değişmiş.

Uğraşan arkadaşlara allah kolaylık versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meminMania -- 22 Aralık 2014; 14:11:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eazy e

Arkadaşlar askere gitmeyi çok istiyorum ama kiloluyum.Askerde kilo sınırı kaç bilen var mı

Bi kontrol et istersen

http://hesaplatir.com/askerlik-kilo-siniri-hesaplama
  • Merhaba,

Konunun büyük kısmını okudum. Çok yararlı bilgiler verilmiş öncelikle o arkadaşlara teşekkür ederim.

Yaşım 31,2004 yılında Türkiye deki ünv mi bırakıp yurtdisina gittim ve 2009 yılında mezun olup geri döndüm. Okulum 4 yıllık bir fakülteydi.

2009 da geri dönünce haliyle ise girip çalışmaya başladım. Yaptığım iş havalimanlarinda olduğu için sürekli gbt kontrolleri vs oluyorum giriş kartımı almam için. Bugüne kadar askerlikle ilgili birşey çıkmadı karşıma. Yine 2015 yılı için giriş kartları çıktı ve yine bir sorun olmadı. Ancak geçen gün e devletten bir sms mesajı geldi ve askerlik şubesine gitmem gerektiği yazıyordu.
    Boyum 1.80m kilom ise 135 normal şartlarda engel bir durum ancak uzun yıllar spor yaptığım için görenler en fazla 100-105kg diye tahminlerde bulunuyorlar (göbek vs yok).
    Pazartesi günü şubeye gideceğim, malum işlemlerden sonra hastanede kanaat kullanma durumları olabilir mi? Doktor bana kilo var ama sorun olmaz diyebilir mi?

Bir de ben Türkiye'de ki ünv mi bırakalı 10 yıl oldu, neden şimdiye kadar askerlikle ilgili bir sorun olmadı? Yurt dışı ünv ler tecil işlemi yaptırmıyor diye biliyorum.

Teşekkür ederim.

• SouL InvictuS kullanıcısına yanıt
    Eğer seni askeri hastaneye göndermeseler bile askeri hastaneye gitmek için ısrar et, dilekçe vs yaz. Büyük ihtimalle çürük verirler. Çünkü vücudun yağ oranına bakmıyorlar direk kiloya bakıyorlar. Bide abicim mutlaka tecrübelerini buraya yaz arkadaşlara da yardımınız dokunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Merhaba,

Konunun büyük kısmını okudum. Çok yararlı bilgiler verilmiş öncelikle o arkadaşlara teşekkür ederim.

Yaşım 31,2004 yılında Türkiye deki ünv mi bırakıp yurtdisina gittim ve 2009 yılında mezun olup geri döndüm. Okulum 4 yıllık bir fakülteydi.

2009 da geri dönünce haliyle ise girip çalışmaya başladım. Yaptığım iş havalimanlarinda olduğu için sürekli gbt kontrolleri vs oluyorum giriş kartımı almam için. Bugüne kadar askerlikle ilgili birşey çıkmadı karşıma. Yine 2015 yılı için giriş kartları çıktı ve yine bir sorun olmadı. Ancak geçen gün e devletten bir sms mesajı geldi ve askerlik şubesine gitmem gerektiği yazıyordu.
    Boyum 1.80m kilom ise 135 normal şartlarda engel bir durum ancak uzun yıllar spor yaptığım için görenler en fazla 100-105kg diye tahminlerde bulunuyorlar (göbek vs yok).
    Pazartesi günü şubeye gideceğim, malum işlemlerden sonra hastanede kanaat kullanma durumları olabilir mi? Doktor bana kilo var ama sorun olmaz diyebilir mi?

Bir de ben Türkiye'de ki ünv mi bırakalı 10 yıl oldu, neden şimdiye kadar askerlikle ilgili bir sorun olmadı? Yurt dışı ünv ler tecil işlemi yaptırmıyor diye biliyorum.

Teşekkür ederim.

AİLE HEKİMİ BU KİLO İLE ASKERİ YASTANEYE YOLLAMAK ZORUNDA ÇÜNKÜ BU ORANLARI BİLGİSAYARA GİRMESİ MÜMKÜN DEĞİL.ASKERİ HASTANEDE KANAAT KULLANMA DİYE BİŞEY YOK YASALARDA BELİRLENEN SINIRLARIN ÜZERİNDE OLDUĞUNUZ İÇİN YA BİR YIL ERTELEME VERİLECEK YADA ÇÜRÜK RAPORU.ASKER KAÇAKLARININ GBT YE DÜŞMESİ OLAYI BİR YILDIR VAR ONUN ÖNCESİNDE GBT DE GÖRÜNMÜYORDU.ŞUANKİ SİSTEMDEDE ASKER KAÇAKLARI GBT EKRANIN ANA SAYFASINDA GÖRÜNMÜYOR GBT EKRANINDA ASKERLİK SEKMESİNDEN KONTROL EDİLMESİ GEREKİYOR BİRÇOK POLİS BURAYI KONTROL ETMEDİĞİ İÇİN GBT DE GÖRÜNMÜYOR GİBİ BİR ALGI OLUŞMUŞ DURUMDA.E DEVLET TEN GELEN MESAJ İSE BEDELLİ ASKERLİKTEN YARARLANMA İMKANINIZ OLDUĞU İÇİN GÖNDERİLMİŞ YAŞI 28 VE ÜSTÜNDE OLUPTA ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMAYAN HERKESE GÖNDERİLİYOR.BENİM TAVSİYEM ŞUBEYE GİTMEDEN KİMLİĞİNİZ ESKİ İSE ONU YENİLETİN(EN AZ İKİ YILLIK) YANINIZA 20 TANE YENİ ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAF ALIN(6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ) BİRDE OKUL DİPLOMANIZI ALIN.

• quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

EVET YARARLANABİLİYOR HATTA ÇÜRÜK RAPORU ALANLAR BİLE YARARLANABİLİYOR AÇIKLAMA YAPILDI YAŞINIZ TUTUYORSA YARARLANABİLİRSİNİZ..

Arkadasim ertesi yila birakma aldim bende. Saglik sorunu nedeniyle askerligini yapamayanlarda (curukler mi sadece ertesi yila birakma alanlarda oluyor mu ?) Yas siniri gozetmeksizin 18 bin tl ye bedelli yapiyorsun. Simdi ben ertesi yila birakma aldim fakat 90 dogumluyum. Ben bedelliden yararlanabiliyormuyum acaba ? Yararlanamiyorsam neden yararlanamiyorum. Yardimci olabilir misiniz kafam cok karisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: mumincalik

quote:

quote:

Arkadasim ertesi yila birakma aldim bende. Saglik sorunu nedeniyle askerligini yapamayanlarda (curukler mi sadece ertesi yila birakma alanlarda oluyor mu ?) Yas siniri gozetmeksizin 18 bin tl ye bedelli yapiyorsun. Simdi ben ertesi yila birakma aldim fakat 90 dogumluyum. Ben bedelliden yararlanabiliyormuyum acaba ? Yararlanamiyorsam neden yararlanamiyorum. Yardimci olabilir misiniz kafam cok karisti.

1987 dogumlular ve oncesi yararlanıyor. yani sana tutmuyor.

Ben 83 luyum ve 31.12.2014 gecen yılın son gunu o hakktan yararlandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: blueperlow

quote:

quote:

quote:

1987 dogumlular ve oncesi yararlanıyor. yani sana tutmuyor.

Ben 83 luyum ve 31.12.2014 gecen yılın son gunu o hakktan yararlandım.

Anladim hocam yas siniri aranmaksizin demesi kafami karistirmisti.

• quote:

quote:

quote:

Yaşınız tutmadıgı için yararlanamazsınız yukardaki yazdığım yazıya bakarsanız yaşınız tutarsa diye yazdım yani yararlanabilmeniz için 88 ve altı doğumlu olması gerekir.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.