Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: typerma1

arkadaşlar boyum 185 kilom 50 erteleme muaf vs vs alırmıyım ?

Askeri sağlık yönetmeliği tablosunda 1.85 boy un alt sınırı 67 bu sayıdan 11 çıkarmanız gerekir 67-11=56 bu kilonun altında olduğunuz sürece askere alınmanız söz konusu değil yani 50 kilo ile erteleme yada muaf alırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

Kilo 113 boy 176 cm olmis 1 kg vermisim gecen seneye gore askeri hastaneye geldim bakalim ne sonuc cikicak

Ne çıktı sonuç? Ben 173 boy, kilo 106 , 24 ekimde yerim belli oluyor sonrasında dilekçe vereceğim Gata'ya sevk edecekler sanırım. Bazı yorumları okudum da hastane işleri uzun sürüyor diyorlar. Nasıl olacak 1 hafta içinde bitmez mi acaba?
    teşekkürler..

Eğer yakın bir tarihte muayene olup sağlam raporu aldıysanız dilekce vermeniz işe yaramaz ikinci kere muaneyene etmezler birliğinize teslim olduktan sonra durumunuzu belirtirseniz hava değişimine yollanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deejaysuha D kullanıcısına yanıt
    Yok şöyle söyleyeyim yaşım 28, daha önce 20 yaşımda falan sağlık ocağında boy kilo ölçtüler o zaman normaldi tabi. Şimdi tekrar kontrol edilmesini istedim ama önce yeriniz belli olsun sonra dilekçe verirsiniz dedi askerlik şubesi. Kasım celbine tabiyim. Gata'ya sevk ederiz dediler. Öyle yani bekliyorum ben de mecbur. Bi de herhalde erteleme verirler kendimi askerliğe hazırlamadım. Herkes senin görünüşünde bir şey yok alırlar diyorlar ama ben yine de bu formda yazanlara güveniyorum.
  • quote:

Yok şöyle söyleyeyim yaşım 28, daha önce 20 yaşımda falan sağlık ocağında boy kilo ölçtüler o zaman normaldi tabi. Şimdi tekrar kontrol edilmesini istedim ama önce yeriniz belli olsun sonra dilekçe verirsiniz dedi askerlik şubesi. Kasım celbine tabiyim. Gata'ya sevk ederiz dediler. Öyle yani bekliyorum ben de mecbur. Bi de herhalde erteleme verirler kendimi askerliğe hazırlamadım. Herkes senin görünüşünde bir şey yok alırlar diyorlar ama ben yine de bu formda yazanlara güveniyorum.

Görünüşle alakalı bir durum değil size kesinlikle erteleme verilir.

• Herkese merhaba,

Yazıların çoğunu okudum anladığım kadarıyla beni hiç almamaları lazım ama sizin gibi bu konuyla ilgili deneyimi olan arkadaşlardan
    bilgi edinmek isterim.

Ben 25 yaşındayım boyum 180-185 cm , kilom 159 yaklaşık üç senedir hipertansiyonum var. Üniversite ikinci sınıfa gidiyorum
    ve şuandaki askerlik durumum tecilli hemen bugün muayene olmak için ne yapmam gerekiyor ve sizce sonuç ne olur???

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiramabbas

Herkese merhaba,

Yazıların çoğunu okudum anladığım kadarıyla beni hiç almamaları lazım ama sizin gibi bu konuyla ilgili deneyimi olan arkadaşlardan
    bilgi edinmek isterim.

Ben 25 yaşındayım boyum 180-185 cm , kilom 159 yaklaşık üç senedir hipertansiyonum var. Üniversite ikinci sınıfa gidiyorum
    ve şuandaki askerlik durumum tecilli hemen bugün muayene olmak için ne yapmam gerekiyor ve sizce sonuç ne olur???

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler...

Okulunuz açıköğretim değil ise okulunuz devam ederken işlem yaptıramazsınız.Önce öğrenim gördüğünüz okulu dondurup askerlik şubesinde tecilinizi sonlandırmanız gerekir.Daha sonra aile hekimi ve askeri hastaneye yönlendirilirsiniz büyük ihtimalle ilk gidişinizde raporu alırsınız..

• 29 Yaşındayım, Aralık 2013 Gata'ya ilk kontrolüme gittim.
    Tartıda çıkan kilom 117 / Boyum 173 dü yani aradaki farkı rapora +44 olarak yazdılar.
    Sonuç : 1 Yıl erteleme verdiler.

Şimdi aradan bir yıl geçmek üzere Aralık başında tekrar muayene gitcem. Birkaç yıldır burda yazılıp çizilenleri okuyorum. Herkes başından geçeni yazıyor. İşin aslı şudur; Çok olağanüstü bir durumunuz olmadığınız müddetçe erteleme ya da aed raporu almanız tamamen sizi muayene eden dahiliyeciye bağlı. Gözlemlediğim kadarıyla heyet %90 raporda yazan "erteleme uygundur ya da askerliğe elverişli değildir " beyanına paralel karar veriyor. Bu da şu anlama geliyor, hakkınızda verilecek karar tamamen doktorun karısıyla geçirdiği bir önceki geceye bağlı. Yani yenge hanım bir önceki gece başım ağrıyor deyip sırtını dönüp yatmışsa vay halinize :))))

+36 yla ilk seferinde AED alanıda tanıyorum, +44 ile erteleme alanı da (kendim :)).

Hatta tartı esnasında hemen önümdeki genç arkadaşın yaşadığı bir durum var ki akıllara zarar:)) Tamamen tartıyı gerçekleştiren sivil memurun dikkatsizliğine bağlı olarak +20 kilo fazla yazıldı. Yani o memura rüşvet verse böyle bir güzellik yaptıramazdı herhalde kendine. Sonra tartının yazıldığı kağıdı alıp beraber dahiliyeciye gittik. Çocuğun yüzüne bakmadan görüş kısmına elverişli değildir yazdı. Heyetden de farklı birşey çıkmadı (topu topu 20sn filan kalıyorsunuz zaten içerde) ve çocuk 21 yaşında aldı aed yi ilk seferinde gitti :))

• Merhaba arkadaslar sorum su boyum 172cm kilom 104.5 git geli var tabi ne dersiniz askerlik 3. Yoklama olucak yirtma ihtimalim var mi? Yas 31 de ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ankhenaton

Merhaba arkadaslar sorum su boyum 172cm kilom 104.5 git geli var tabi ne dersiniz askerlik 3. Yoklama olucak yirtma ihtimalim var mi? Yas 31 de ;)

Kilonuzun boyunuza göre sınırı 101 ve üstü sizin aradaki fark çok az olduğu için ne karar verecekleri belli olmaz aradaki fark biraz daha fazla olsaydı ikincide en kötü ihtimalle üçüncüde kesin alırdınız şuan sizin durumuz tamamen doktorun insaiyatifinde.Benim düşüncem yaşınızıda göz önünde bulundurarak üçüncüde verirler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 21 Ekim 2014; 5:10:40 >
  • Arkadaşlar askerlik işlemlerini geç başlattığı için askerlik para cezası gelenler varsa 1 aralık 2014 tarine kadar ödemeleri durumunda cezanın yarısı alınıyor ve diğer yarısını taksitle ödeme imkanı sunuluyor..Borcunuzu sorgulamak içinhttps://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC
  • Tesekkurler @Deejaysuha 3. Olucak bu zaten bu sefer askeri hastaneye gidecegimi soylediler.Vermek istediginiz bi akil varsa arkadaslar askeri hastane deneyimi olan veya sunu ye bunu ic soyle dur boyle ölctur boyunu gibi tavsiyelere acigim ;)

• quote:

Tesekkurler @Deejaysuha 3. Olucak bu zaten bu sefer askeri hastaneye gidecegimi soylediler.Vermek istediginiz bi akil varsa arkadaslar askeri hastane deneyimi olan veya sunu ye bunu ic soyle dur boyle ölctur boyunu gibi tavsiyelere acigim ;)

İlk iki ertelemeyi alırken askeri hastaneye gitmediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 21 Ekim 2014; 9:40:47 >
  • Yok ikisinde de askerlik şubesinde doktorların yaptığı muayeneye katıldım o kadar.
    Öyle de böylede iş güç varken gitmemem gerekiyor ve vereceğiniz kilo ve boy ile ilgili bir tüyo varsa dinlerim seve seve
  • quote:

Yok ikisinde de askerlik şubesinde doktorların yaptığı muayeneye katıldım o kadar.
    Öyle de böylede iş güç varken gitmemem gerekiyor ve vereceğiniz kilo ve boy ile ilgili bir tüyo varsa dinlerim seve seve

Orada yüzünüze dahi bakmıyorlar kilonuz ve boyunuz ne ise ona göre işlem yapılır.Eğer nufus cüzdanınız eski ise onu yeniletin ve en az 20 tane yeni çekilmiş fotoğraf alın.

• Akadaşlar merhaba,
    Soru'dan önce şunu belirtmek isterim ki yazacaklarınız benim için çok önemli ve yol gösterici olacaktır...Ben 1988 doğumlu Açık öğretim 2 yıllık okuyan okulda 6'cı senesi olan 120 kg 174 boyundayım.Söylenilenlere göre eğer kaydımı yeniletirsem 2017 kadar tecilli olarak devam edebiliyormuşum.Sorum şu benım 2017 kadar bu kilo ile yaşmamam mı gerekir yoksa işlemleri başlatıp sonucu almam mı gerekir.Eğer başlamam gerekirse bu konularla pek bilgim yok ne zaman işlemleri başlatmam lazım hangi dönemlerde şubeye gitmem lazım...Saygılar sunuyor teşekkür ediyorum bilgileriniz için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamzamusab

Akadaşlar merhaba,
    Soru'dan önce şunu belirtmek isterim ki yazacaklarınız benim için çok önemli ve yol gösterici olacaktır...Ben 1988 doğumlu Açık öğretim 2 yıllık okuyan okulda 6'cı senesi olan 120 kg 174 boyundayım.Söylenilenlere göre eğer kaydımı yeniletirsem 2017 kadar tecilli olarak devam edebiliyormuşum.Sorum şu benım 2017 kadar bu kilo ile yaşmamam mı gerekir yoksa işlemleri başlatıp sonucu almam mı gerekir.Eğer başlamam gerekirse bu konularla pek bilgim yok ne zaman işlemleri başlatmam lazım hangi dönemlerde şubeye gitmem lazım...Saygılar sunuyor teşekkür ediyorum bilgileriniz için...

Şuan açıköğretim okuduğunuz için istediğiniz zaman başvurabilirsiniz okulun bitmesini beklemenize gerek yok şubeye gittiğinizde askere gitmek için tecilinizi bozdurup işlemlere başlayın daha sonra aile hekimi ve askeri hastanaye yönlendirilirsiniz.ilk sene belki vermeye bilirler ama ikincide alma ihtimaliniz çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 24 Ekim 2014; 23:18:10 >

• Merhabalar,
    bir şey daha merak ediyorum. Şimdi bu kasım dönemi askere gideceğim gözüküyor, kilodan dolayı erteleme alırsam seneye yine aynı dönem (kasım) de mi gönderiliyorum? Yani tam olarak 1 yıl tecil mi yapmış oluyorum? Ayrıca acemi ve esas yerim de hiç değişmecek mi?
    Teşekkürler..
  • quote:

Merhabalar,
    bir şey daha merak ediyorum. Şimdi bu kasım dönemi askere gideceğim gözüküyor, kilodan dolayı erteleme alırsam seneye yine aynı dönem (kasım) de mi gönderiliyorum? Yani tam olarak 1 yıl tecil mi yapmış oluyorum? Ayrıca acemi ve esas yerim de hiç değişmecek mi?
    Teşekkürler..

Sanırım eksik anlattığınız bir yer var eğer kasımda askere gidecekseniz daha önce muayene olmuş ve sağlam raporu almış olmanız gerekir.Bu durumda birliğinize teslim olduktan sonra muayene edileceksiniz ve 3 er ay ara ile hava değişimi alacaksınız.Askere gitmeden muayene olup erteleme alırsanız bir yıl sonra aynı ay tekrar muayene olursunuz.ikinci muayenizde sağlam çıkmanız durumunda gideceginiz yer değişmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 25 Ekim 2014; 16:12:23 >
  • Yani bana git bekleme diyorsunuz bu kilo ile alma ihtimalleri yok galiba.Peki yarın şubeye gitsem beni alın dıye hemen işlemleri başlatırlar mı yoksa bunun bir dönemi var mı şu zaman yada bu zaman gideceksin diye herahlde bi bana heyeti toplamazlar....saygılar
  • deejaysuha D kullanıcısına yanıt
    Evet ilk muayenemi daha önce olmuştum. Sadece askeri hastaneye sevkimi isteyeceğim pazartesi günü. Çok kararsız kaldım herkes git bitir gel diyor ama hem psikolojik hem de fiziksel olarak hazır değilim. Yani erteleme alırsam kasım 2015teki celp dönemine yetişiyorum o zaman. Aynı şartları bir yıl ertelemiş oluyorum. Teşekkürler cevabınız için.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.