Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.299
Cevap
116
Favori
949.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tablodaki alt sınırdan 11 çıkarmanız gerekiyor yani 54-11=43 veya daha altında olmanız gerekir.Şuanki kilonuzda bir sıkıntı yok..
  • Merhaba,

1984 dogumluyum. Daha once universite erteleme islemlerini yaptigi icin askerlik subesine bir kere bile ugramamistim. Bayramdan once persembe gunu subeye gidip durumu anlattim. Verdikleri dilekceye kasim celbinde askere gitmek istiyorum yazdirdilar. Yoksa yoklama-muayene olamiyormusuz. Neyse, aile hekimim bayram iznine ciktigi icin gectigimiz cuma aile hekimine gittim. Direkt askeri hastaneye sevki uygundur yazdi. Cuma gec oldugu icin direkt eve geldim. Dun, pazartesi, sabah Gata'ya gitttim. Aile hekimim beni sevk etti dedim ama sanirim olayi yanlis anlamisim. Aile hekiminden kagidi aldiktan sonra askerlik subesine gidip askeri hastaneye sevk almam lazimmis. Saat cok erken oldugu icin subeden islerimi halledip yine hastaneye gectim. Doktor cok iyiydi. Boy 176 kilo 120 cikti. Normalde 180 cm ve 123 kg dim. Bana, bu kiloyla askerlik yapamazsin, istersen tek seferde bitirelim veya bir sene erteleme verelim dedi. Ben de tek seferde bitsin dedim. Ekvaklari hazirladi. Saglik kuruluna kayda biraktim. Saat 13:30 da heyete cikacaksin dediler. Heyette de tamamen farkli baskuller olmasina ragmen yine 176, 120 ciktim. Askerlik yapmayacaksin dediler. 15:30 da raporu aldim ve subeye goturup teslim ettim.

Karar D33F1 askerlige elverisli degildir.

Askerlik benim icin de subede baslayip subede bitti.

Bu arada dikkat etmeniz gereken yerleri yazayim.

1) Aile hekimi askeri hastaneye sevki uygundur yazili kagidi verince 1 nufus cuzdani fotokopisi ve 12 vesikalik ile askerlik subesine donun ve askeri hastaneye sevkinizi yaptirin.
    2) Gata'ya gidecekler icin soyluyorum; Daha once forumda "er poliklinigi" ifadesini okudugum icin yerini sordum ve beni taaa arkalardaki terk edilmis binaya yolladilar. Sonra 10 dakika poliklinik aradim. Sizin gitmeniz gereken yer 3 nolu nizamiye bahce kapisindan girince hemen sagdaki dahiliye binasinin birinci kati. Ilk kata cikinca karsinizda dahiliye poliklinigi yazisini goreceksiniz. Iceri girin ve sagdaki bay/bayana askerlik subesinden size verilen kapali zarfi verin.
    3) Heyet sonucunda size verilen raporu askerlik subesine goturmeden 2 fotokopisini cektirin. Bayagi bir imza/muhur trafiginden sonra birini size asli gibidir deyip veriyorlar.
    4) 30 yas (ve sanirim ustu) sorun degil. Cekinmeden islemlerinizi halledebilirsiniz.

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadly Sto(R)m -- 5 Ağustos 2014; 13:23:58 >

• S.a arkadaşlar bugün askerlik subesine gidecem.

Boy 166 kilo 103 yas 26

Şubeye gitmeden vesikalık cekineyim diyorum.Daha once sube ile gorustugumde ankraya mevki hastanesine sevk veririz diyordu. Öneriniz varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankaraya mevki hastanesine sevkimi aldim. Yarin sabah erkenden gidecem tecrübeli arkadaslarda abilerden nasihat beklyorum yardiminizi esirgemeyin neler yapmam lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Ankaraya mevki hastanesine sevkimi aldim. Yarin sabah erkenden gidecem tecrübeli arkadaslarda abilerden nasihat beklyorum yardiminizi esirgemeyin neler yapmam lazim.

Size şubeden verilen zarfı açmayın hastanede açılacak eğer nüfus cüzdanınız eski ise yeniletin.Bunun dışında işlemler için hastaneden yönlendirirler kilonuz sınırın üzerinde başka bir sıkıntı olmaz..
  • 4 yıllık lisans eğitimimi bu sene bitirdim. Şimdi askerliğimi 2 yıl tecil ettireceğim. Şubeye gittiğim zaman aile hekimine gönderiyor sanırım aile hekimi ile aynı ilde değilsek ve şu askerlik işlerini hemen yaptırmak istiyorsak herhangi bir aile sağlığı merkezi bu durumla ilgilenir mi? Ya da devlet, özel hastaneler?

Bunun dışında boy 170 kilo 50 aile hekimi uygundur mu der yoksa askeri hastaneye mi sevk eder? Tecil ettireceğim neden askere uygun olmam gerekiyor anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~natre

4 yıllık lisans eğitimimi bu sene bitirdim. Şimdi askerliğimi 2 yıl tecil ettireceğim. Şubeye gittiğim zaman aile hekimine gönderiyor sanırım aile hekimi ile aynı ilde değilsek ve şu askerlik işlerini hemen yaptırmak istiyorsak herhangi bir aile sağlığı merkezi bu durumla ilgilenir mi? Ya da devlet, özel hastaneler?

Bunun dışında boy 170 kilo 50 aile hekimi uygundur mu der yoksa askeri hastaneye mi sevk eder? Tecil ettireceğim neden askere uygun olmam gerekiyor anlamadım.

boy-kilo normal, sorunsuz şekilde 2 yıl tecil alırsın
  • quote:

4 yıllık lisans eğitimimi bu sene bitirdim. Şimdi askerliğimi 2 yıl tecil ettireceğim. Şubeye gittiğim zaman aile hekimine gönderiyor sanırım aile hekimi ile aynı ilde değilsek ve şu askerlik işlerini hemen yaptırmak istiyorsak herhangi bir aile sağlığı merkezi bu durumla ilgilenir mi? Ya da devlet, özel hastaneler?

Aile hekiminiz yoksa şubeden size en yakın sağlık kuruluşuna sevk verirler.Eğer herhangi bir sıkıntınız yok ise sağlam raporu verilir o rapor ile tecilinizi yapabilirsiniz.Yazdığınız boy ve kilo normal sınırlar içerisinde yani iki yıl tecil edebilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Aile hekiminiz yoksa şubeden size en yakın sağlık kuruluşuna sevk verirler.Eğer herhangi bir sıkıntınız yok ise sağlam raporu verilir o rapor ile tecilinizi yapabilirsiniz.Yazdığınız boy ve kilo normal sınırlar içerisinde yani iki yıl tecil edebilirsiniz..

merhaba kardeşim ben bugün gittim şubeye boyum 166 kilom 100 asker i hastaeneye sevk ettiler randevu vericekler hasatenede nasıl bir test yapıyorlar yani ben hiç koşamıyorum hemen nefesim filan tıkanıyor acaba alırlar mı beni askere yükselik korkumda var ne yapıcağım bilmiyorum

• Teşekkür ederim. Peki bir soru daha Gözlerin 1.25 miyop olması sorun teşkil eder mi? Lens kullanıyorum normalde.

Kendi aile hekimime gidemeyeceğim maalesef aynı ilde olmayacağım için. Umarım yakın bir aile sağlığı merkezine sevk imkanları vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deron Williams

quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

merhaba kardeşim ben bugün gittim şubeye boyum 166 kilom 100 asker i hastaeneye sevk ettiler randevu vericekler hasatenede nasıl bir test yapıyorlar yani ben hiç koşamıyorum hemen nefesim filan tıkanıyor acaba alırlar mı beni askere yükselik korkumda var ne yapıcağım bilmiyorum

Boy ve kilo sıkıntısında herhangi bir test yapılmıyor boy ve kilonuz ölçülür sonuçlar dahiliye doktoruna gider oda kurula sevk eder.Burada yazan bazı arkadaşlar kan tahlili yapıldığını söyledi ama ben kan tahlili yapıldığını hiç görmedim.

• quote:

Teşekkür ederim. Peki bir soru daha Gözlerin 1.25 miyop olması sorun teşkil eder mi? Lens kullanıyorum normalde.

Kendi aile hekimime gidemeyeceğim maalesef aynı ilde olmayacağım için. Umarım yakın bir aile sağlığı merkezine sevk imkanları vardır.

Bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama tecil yaptıracağınız için o konuyu belirtmezseniz sağlam raporuyla tecil yaptırırsınız.
  • Merhaba arkadaşlar, benim de birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

Dört yıllık üniversite mezunuyum, mezun olur olmaz askerliğimi 2 yıl tecil ettirmek için şubeye gittim fakat kilo fazlalığı sebebiyle (178 cm 110kg) izmir asker hastanesine sevk ettiler. Tecil ettirmek istemem rağmen yarın askere alınacakmış gibi işlemler istemeleri çok saçma. Sonrasında dahiliyeye gidip işlemi hallettim, pzt günü heyet raporumu alabileceğimi, bir yıl erteleme kararı çıktığını söyledir. sorularım ise şöyle:

1-İki yıllık tecil hakkım şu an ne durumda? Yürürlüğe girdi mi yoksa bir yıl sonraki kontrolden askere elverişlidir raporu aldıktan sonraki iki yıl tecil ettirebiliyor muyum?
    2-Maksimum beş yıl sonra çürüğe çıktık diyelim, yıllar sonra normal kilomuza düştüğümüzde tekrar çağrılma durumu söz konusu mu?
    3-Her yıl kontrole girecek olmam yüksek lisansımı, okumamı engeller mi? İş konusunda çok büyük bir engel çıkartır mı?
    4-Üçüncü kontolde çürüğe çıkabilmek için 30+ kg olmak yetiyor mu, her şey doktorun insiyatifine mi bağlı?
    5-İki yıllık tecilim yandıysa ''beni alın askere, iki yıllık tecilimi kullanayım'' gibi bir istekte bulunabilir miyim?
    6-Benim iki yıllık tecile ne olacak?

• Arkadaşlar bende Kasım celbi için dün yaptırdım işlemleri ve komando olamaz koduyla askerliğe elverişlidir yazısını aldım. 1 ay önce benim boyum 191 kilom 125'ti. ASkere gitmek için diyete girdim ve şu an 113 kiloyum yani hastaneye sevketmediler. Ancak şöyle birşey anlatıyım, ben askerlik şubesine gittim girdim içeriye işlemler yapıldı bana kilo boy soruldu, memur yazdı benim söyleediğimi ve sonra aile hekimine gittim, ben de askere gitmek istediğim için hızlı hızlı girdim içeriye hemen onaylar mısınız geri götürmem lazım dedim evrakları verdim hemen aldım gittim hallettim. Herkese hayırlı olsun.
  • selam arkadaşlar .ben çarşamba günü birliğe teslim oluyorum .fakat kafamda sorular var.3 sene önce kilom 90 idi.tecil için muyanne oldum askerliğe elverişli yazdılar.fakat 1 hafta once şubeye tekrar gittim muyanne olmak ümidiyle ,dosyalarım herşeyim hazırlanmıs 3 sene önceki raporum kabul olmus,birliğim belli olmuş. şuan kilom118,boyum 1,72 .18 kilom fazla var.kilomdan dolayı fazla hareket edemiyorum nefesim sıkışıyor,arada bir kalbime sancı vuruyor. birlikte ne yapmam lazım bir aydınlatıverin beni acele ? :) :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtspk

selam arkadaşlar .ben çarşamba günü birliğe teslim oluyorum .fakat kafamda sorular var.3 sene önce kilom 90 idi.tecil için muyanne oldum askerliğe elverişli yazdılar.fakat 1 hafta once şubeye tekrar gittim muyanne olmak ümidiyle ,dosyalarım herşeyim hazırlanmıs 3 sene önceki raporum kabul olmus,birliğim belli olmuş. şuan kilom118,boyum 1,72 .18 kilom fazla var.kilomdan dolayı fazla hareket edemiyorum nefesim sıkışıyor,arada bir kalbime sancı vuruyor. birlikte ne yapmam lazım bir aydınlatıverin beni acele ? :) :)

Birliğinizde doktor var sizi muayene edip revire alıcak daha sonra 3 ay hava değişimi verecek 3 ayın sonunda tekrar muayene olucaksınız bir miktarda para alıcaksınız.Daha sonra ya çürük verilecek yada 3 ay daha erteleyecek bu şekilde en fazla beş kere erteleme hakları var ama benim tahminim 2 yada 3. muanede çürük raporu verilir.

• Bu sebeple askere gitmeyen iki arkadaştan duyduğum kadarıyla 50 < KİLO < (BOY-100)+40 ise almıyorlar. yani 175 boy ile 105 kilo isen almıyorlar. hiç gitmemek için ise bu şartı 3 yıl boyunca korumak gerekiyormuş.
    biraz da başvurduğun şube ve muayene edenler gibi etkenler var. seni istekli gördükten sonra gerekirse kağıt üstünde ayarlar yine gönderirler. nasılsa orada şekle sokacaklar :)
    benim boyum 175, kilom 97, fakat kimse beni muayene etmedi, ben de söylemedim, aldılar. şubedeki memurlara kilodan dolayı gitmek istemiyorum deseydim muhtemelen askeri hastaneye sevk edeceklerdi bir dizi muayeneden geçecektim falan.
    sırf askere gitmemek için çalışan arkadaşım 120 kiloyu 3 sene korudu derken ne yazık ki şimdi şeker hastası. böyle oyunlara girmemek lazım askerliğin dönüşü var ama sağlık geri gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurkcutahir

Bu sebeple askere gitmeyen iki arkadaştan duyduğum kadarıyla 50 < KİLO < (BOY-100)+40 ise almıyorlar. yani 175 boy ile 105 kilo isen almıyorlar. hiç gitmemek için ise bu şartı 3 yıl boyunca korumak gerekiyormuş.
    biraz da başvurduğun şube ve muayene edenler gibi etkenler var. seni istekli gördükten sonra gerekirse kağıt üstünde ayarlar yine gönderirler. nasılsa orada şekle sokacaklar :)
    benim boyum 175, kilom 97, fakat kimse beni muayene etmedi, ben de söylemedim, aldılar. şubedeki memurlara kilodan dolayı gitmek istemiyorum deseydim muhtemelen askeri hastaneye sevk edeceklerdi bir dizi muayeneden geçecektim falan.
    sırf askere gitmemek için çalışan arkadaşım 120 kiloyu 3 sene korudu derken ne yazık ki şimdi şeker hastası. böyle oyunlara girmemek lazım askerliğin dönüşü var ama sağlık geri gelmiyor.

Senin kg zaten normalmiş 103 kg ve üstü olsaydın alınmazdın,illahaki 3 sene değil doktor isterse ilk yılda muaf edebilir yada 5 yılda.

• quote:

Bu sebeple askere gitmeyen iki arkadaştan duyduğum kadarıyla 50 < KİLO < (BOY-100)+40 ise almıyorlar. yani 175 boy ile 105 kilo isen almıyorlar. hiç gitmemek için ise bu şartı 3 yıl boyunca korumak gerekiyormuş.

Lütfen bilmediğiniz konularda insanları yanlış yönlendirmeyin söylediğiniz gibi bir hesaplama şekli yok Türk silahlı kuvvetleri sağlık yönetmeliğinde her şey açıktır bu şekilde kulaktan duyma laflar insanların aklını karıştırmaktan başka bir işe yaramaz.Kimse askerden kaçmak için kilo alıp vermez burada yazanlar zaten kilolu insanlar.Kilo boy oranları sağlık yönetmeliğinde belirtilen sınırdan 30 kilo fazlası olanlar için işlem yapılır ve 3 değil 5 kereye kadar erteleme hakları var Kafalarına göre seni alıyoruz onu almıyoruz deme şansları yok.Sizin boyunuz ve kilonuzda sıkıntı olmadığı için gönderilmişsiniz dolayısıyla siz gitmek istemeseydinizde yollanacaktınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Senin kg zaten normalmiş 103 kg ve üstü olsaydın alınmazdın,illahaki 3 sene değil doktor isterse ilk yılda muaf edebilir yada 5 yılda.

abim benim boy 1.66 kilo 100 askere alırlar mı yarın hastaneye gidiyorum

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.