Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
7.299
Cevap
116
Favori
949.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #50
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

Merhaba 1.73 boyum kilom da 103 bu durumda askere elverişli derler mi? Normalde kilomu pek göstermiyorum yani ortalama 80 kilo gösteriyorum kilomu duyan şaşırıyor. Yani bu işte bir kesinlik var mı yoksa doktor un ruh haline göre mi oluyor. Yaş 28 erteleme verirler mi alırlar mı acaba? teşekkürler.

bu kilo boyunuz için normal değerler içinde ne muafiyet verilir ne de erteleme

173 boy için üst kilo sınırı 71 kg'dır, +31 kg eklediğin zaman 102 olur yani sınırın iki kilo üstünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 10 Haziran 2014; 14:15:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

quote:

Merhaba 1.73 boyum kilom da 103 bu durumda askere elverişli derler mi? Normalde kilomu pek göstermiyorum yani ortalama 80 kilo gösteriyorum kilomu duyan şaşırıyor. Yani bu işte bir kesinlik var mı yoksa doktor un ruh haline göre mi oluyor. Yaş 28 erteleme verirler mi alırlar mı acaba? teşekkürler.

173 boy için üst kilo sınırı 71 kg'dır, +31 kg eklediğin zaman 102 olur yani sınırın iki kilo üstünde.

o teorik kısmı, 173 ü 171 ölçüp kiloyu da 100 gösterip sağlam gösterirler. farkın daha belirgin olması lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o teorik kısmı, 173 ü 171 ölçüp kiloyu da 100 gösterip sağlam gösterirler. farkın daha belirgin olması lazım.

teorik kısım ha,sağlık yeteneği yönetmeliğini boşuna yazmışlar zaten,küçük illerdeki hastanelerde olabilir o dediğiniz ama itiraz dilekçesi ile işin sonu GATA'da biter orada keyfi kiloyu-boyu eksik yazma olamaz.Hadi oldu diyelim elverişlidir raporu verdiler,bu seferde hukuki yollara başvurma hakkı doğar.

Benim disimda bir olay ama merak ettim dostum cidden hukuktan hakkini ararsa bu arkadas askerlikten muaf olacak mi yoksa bir sekilde gider mi boyle askere seninle 1 _2 , kilo eksik yazar gonderirler diye tartisanlar mi hakli cidden boyle olmamali bence de neyse 1 kilo falan degistirip milleti zorla gondermeleri haksizlik engel olmali herkes. Ben merak ediyorum kardeslerimiz de bilgilenir bir alinti yapip cevaplarsan sevinirim. Iyi gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lebronjames1993

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teorik kısım ha,sağlık yeteneği yönetmeliğini boşuna yazmışlar zaten,küçük illerdeki hastanelerde olabilir o dediğiniz ama itiraz dilekçesi ile işin sonu GATA'da biter orada keyfi kiloyu-boyu eksik yazma olamaz.Hadi oldu diyelim elverişlidir raporu verdiler,bu seferde hukuki yollara başvurma hakkı doğar.

Benim disimda bir olay ama merak ettim dostum cidden hukuktan hakkini ararsa bu arkadas askerlikten muaf olacak mi yoksa bir sekilde gider mi boyle askere seninle 1 _2 , kilo eksik yazar gonderirler diye tartisanlar mi hakli cidden boyle olmamali bence de neyse 1 kilo falan degistirip milleti zorla gondermeleri haksizlik engel olmali herkes. Ben merak ediyorum kardeslerimiz de bilgilenir bir alinti yapip cevaplarsan sevinirim. Iyi gunler.

Milli savunma bakanlığına sağlıklı olmadığı halde elverişlidir raporu verilmiş kişilerin açtığı davalar var kimisi yeniden muayne edilip elverişsiz raporu verilmiş kimisi muayne edilip sağlam raporu verilmiş.İnternette bakabilirsin.hastanede verilen karara itirazın son merciği Gülhane askeri tıp akademisindeki profesör heyeti onların zaten böyle kiloyu eksik yazalım diye bir derdi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 12 Haziran 2014; 3:07:22 >

• ardahana sevki aldım gittim 2 defa ama kimse yok kurula girmek için orada hizmetini sürdüren askeri personelden bir kaç kişi varmış müracaat eden biri hariç işlem bitirende yok tek benim kurula girmeye çalışan ama uyarayım her yer direk bilgisayar üzerinden yeni sisteme göre yapılan resim basımını kabul etmiyor orada bilgisayar sistemi kurulmadığı için henüz resmi emre rağmen halen daha imzalı mühürlü resim yapıştırsınlar deniyor haberiniz olsun gitmeden şubeniz de belirtin sevk öncesi gideceğiniz hastahaneden bilgi edinip ona göre sevk evrakı düzenlesinler ocak 2015 de hepsi geçmiş olacakmış bana doktorun dediği erzurum sevki orada hekim yok gataya ankara sevki işin uzar yaptır gel oldu uyarayım özellikle doğu bölgelerinde sık rastlanıyormuş bu duruma
    hallettim ayrıca mesafe uzun bu gün şubeye mesai saatinde yetişemem yarın gecikirim diye belirttim tamam diğer kişi 9-10 arası müracaat ederse kurul kararı alırız müracaat olmadan kurul kararı alamıyoruz oda sadece o saatler arası yapılan başvurular için geçerli başka saatte kabul edemiyoruz dediler ertesi gün yaptırıp gittim bu sefer resmin üstünü makina da kapladılar resim yapıştırmadılar yine neyse diğer kişi saatinde müracaat etmemiş kurul kararı alınamamış doktor olur dedi evrak için kurula bakan bayan olmaz diye diretti doktorda buna istinaden diretmez mi tamam kurul yok dediler açıkladılar diğer evraktan yaptır dediler salı gel 9-10 arası müracaat et tek sana kurul yapalım olayına geçtiler tamam dedim döndüm şube üst merciye (trabzon) orası ankaraya ankara şubeye arkara ardahana tekrar ankara şubeye ulaştı dediği evrakı verin dedi yapıyorlar salı denilen saatte kesin müracaat edeceğim +58 ile gidiyorum bu sene 2. yılım 164 boy 122 kilo çıktı
    hayırlısıyla gerekli evrakı alıp şubeye verdim mi işlem tamamdır sizce sonuç ne olur düşünceniz nedir doktora göre en geç gelecek yıl ilişiğin kesilir şubeye göre bu yıl ilişiğin kesilir deniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklinda -- 14 Haziran 2014; 23:18:33 >

• 23-26 Haziran 2014 arası ankaraya dışkapı mevkii asker hastanesi hava değişimi er (3 aylık süre doldu) o zaman 1,83 124 su an 1,83 129 kg bakalım ne olcak merakla bekliyorummm....
  • ARKADAŞLAR MERHABALAR HERKESE 4 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE (AED D/33/F1) RAPORUNU ASKERİ HASTANEDEN ALMIŞ BULUNMAKTAYIM ÖN RAPORU ASKERLİK ŞUBESİNE TESLİM ETTİM SİSTEMDEN BİTİŞ İŞLEMİNİ YAPIP..2 TANE ASLININ AYNISIDIR OLAN RAPOR SONUCUNU KENDİME ALDIM...EV ADRESİMDEKİ POSTA KUTULARININ İYİ OLMADIĞI İÇİN ANA RAPOR İÇİN ASKERLİK ŞUBESİNE GELMESİNİ İSTEDİM...TAM OLARAK 150 GÜN (4.5 AY ) GEÇMİŞ BULUNMAKTA HALA BENİ ÇAĞIRMADILAR..UNUTULDUMU YOKSA GELMEDİMİ VE NE KADAR SÜREDE GELECEĞİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLARIN YORUMLARINI VE CEVAPLARINI BEKİYORUM..HERKESE TEŞEKKÜRLER...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenant

ARKADAŞLAR MERHABALAR HERKESE 4 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE (AED D/33/F1) RAPORUNU ASKERİ HASTANEDEN ALMIŞ BULUNMAKTAYIM ÖN RAPORU ASKERLİK ŞUBESİNE TESLİM ETTİM SİSTEMDEN BİTİŞ İŞLEMİNİ YAPIP..2 TANE ASLININ AYNISIDIR OLAN RAPOR SONUCUNU KENDİME ALDIM...EV ADRESİMDEKİ POSTA KUTULARININ İYİ OLMADIĞI İÇİN ANA RAPOR İÇİN ASKERLİK ŞUBESİNE GELMESİNİ İSTEDİM...TAM OLARAK 150 GÜN (4.5 AY ) GEÇMİŞ BULUNMAKTA HALA BENİ ÇAĞIRMADILAR..UNUTULDUMU YOKSA GELMEDİMİ VE NE KADAR SÜREDE GELECEĞİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLARIN YORUMLARINI VE CEVAPLARINI BEKİYORUM..HERKESE TEŞEKKÜRLER...

EN GEÇ ALTI AY İÇİNDE GELİR 1.5 AY DAHA BEKLEYİN GELMEZSE ASKERLİK ŞUBESİNİ ARAYIP SORUN.
  • teşekkür ederim ilginiz alakanız için...biraz daha bekleyeyim ve sonra sorayım askerlik şubesine...
  • ardahanda kurulu toplayıp karar verecek yetide görmedim hastahaneyi 3. kez gittim kurul falan yok tek ben ve görevli biri işlemleri tamamlamış ama o kurul derdinde değil maalesef tek ben varım bu seferde doktorun anası hastalanmış ameliyat olmuşta bir önceki gün apar topar gitmişmiş yine benim işlemler kaldı salı gel deniyor ama salıda kurul olacağı konusunda şüphelerim mevcut bunlar ne karar vereceklerini bilemediğinden benimi oyalıyor illede resim yapışık imzalı mühürlü kağıt istediler sistem değişmiş asal amirliği çekti şubeye fırçayı ama sonra yapın verin dedi onuda hallettim kurul salı perşembe demişler gittim kurul falan yok doktor bizim kararları yazmadığı için (sade ben) kurulu toplamadılar artık çilekeş olma yolundayım hakem hastahanesi erzurum geçen yıl tek günde aldım raporu hemen biriniz bana izah edebilir mi ardahanı aşıp erzuruma gitmenin yolu nedir bu çile ne kadar sürer salı ardahanda kurula girmeme tek engel doktorun karar yazısı yazmaması birde keyfe keder kurul topluyorlar arkadaş sabit günü yok bu hafta çarşamba toplanmışlar birde şubeye salı perşembe 3 de demesini bilirler elbet ben bu işten mustaribim yokmu çaresi gerçi hastahanede tanıdık birini buldum idari kısımdan ama oda doktorla görüşmüş salı büyük ihtimal kurul falan olsa doktor burda olmaz dedi hafta içi gelirse senin yazını yazdırırım bari kurula girersin dedi ama umuduna kalınmaz resmi işlem bunlar 3. kez sevk alacağım asal amirliği iyice tavır koyacak artık bu işin sonu ne olur açıklasın biri kolay yolunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklinda -- 20 Haziran 2014; 17:41:50 >

• Merhaba arkadaşlar,

28 Temmuz 85 doğumluyum. Şu anda bir üniversiteye kayıtlıyım. 30 gün sonra 29 yaşına gireceğim. 29 yaşına girdikten 29 yaşın sonuna kadar okulu uzatabiliyor muyuz? Eğer uzatamıyorsam 1.72 boy 110 kg yum. Kalp kapakçığı ve tansiyon ile ilgili 2 ayrı ilac kullanıyorum muaf olma durumum söz konusu olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnmxdnm -- 29 Haziran 2014; 4:38:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnmxdnm

Merhaba arkadaşlar,

28 Temmuz 85 doğumluyum. Şu anda bir üniversiteye kayıtlıyım. 30 gün sonra 29 yaşına gireceğim. 29 yaşına girdikten 29 yaşın sonuna kadar okulu uzatabiliyor muyuz? Eğer uzatamıyorsam 1.72 boy 110 kg yum. Kalp kapakçığı ve tansiyon ile ilgili 2 ayrı ilac kullanıyorum muaf olma durumum söz konusu olabilir mi?

Evet 29 yaşınızın sonuna kadar uzatabilirsiniz yani 29 yaşına girdikten sonra bir yıl daha tecil hakkınız var.Ancak askerlik kararıda alsanız bu kilo ile erteleme alırsınız.

• ardahanda en sonunda yeni gelen dahiliyeci tabip yarbay karar aldı işlemleri tamamladı kurulu pazartesine ancak toplatabildi zira tayin dönemi imiş bir çoğu ilişiğini kestiği için perşembe işlemler bitti ama cuma kurul toplanamadı 2 tabip albayın bulunması ve 3 hekimin olması yeterli imiş kurul için yarın 9 da bu işi çözecekler ben ve bir öğretmen hariç başka kimse yoktu maalesef kurul bekleyen ama bir kaç kişinin daha işlemler bitirildi muhtemelen 4-5 kişi olacağız
    doktor ihraç isteyeceğini bende geçen yıl alınmamı istediğimi ve yine tekrarladığımı söyledim benim uygun olmadığımı bunun daha iyi olacağını izah edip gereken işlemleri tamamladı sadece bu sefer kan aldılar benden o kadar
    eğer doğu taraflarında askeri hastahaneye gönderiliyorsanız ve bölge hastahanesi değilse mutlaka hekimin çalışma gününü ve heyetin kesin toplanacağı günü öğrenin birde resim olayı önemli yeni sisteme geçemeyen yerler mevcut 2015 yılına kadar süre tanınmış eski usül resim yapıştırıp damgalayıp birde naylon ile kaplamaları gerekiyormuş öğrenin benim gibi mağdur olmayın zira bir çok yer bilgisayar sistemine geçmiş webcam ile çekilerek sisteme işlenen ve hazır çıktı alınan resmi kabul ediyor diğerini kabul etmiyor sistem hazır olmadığından sistem üzerindeki resmi göremiyorlarmış asal başkanlığı da bu ilk sistemi uygulatıyor benim 2 saat uğraştılar resmimi ayarlamak için bilgisayarda hangisi lazım diye öğrenmek gerekiyor ben 5. seferde ancak kurula girebiliyorum yaptırdıkları belge kabul edilmediği için dikkatli olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklinda -- 29 Haziran 2014; 21:32:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: franklinda

ardahanda en sonunda yeni gelen dahiliyeci tabip yarbay karar aldı işlemleri tamamladı kurulu pazartesine ancak toplatabildi zira tayin dönemi imiş bir çoğu ilişiğini kestiği için perşembe işlemler bitti ama cuma kurul toplanamadı 2 tabip albayın bulunması ve 3 hekimin olması yeterli imiş kurul için yarın 9 da bu işi çözecekler ben ve bir öğretmen hariç başka kimse yoktu maalesef kurul bekleyen ama bir kaç kişinin daha işlemler bitirildi muhtemelen 4-5 kişi olacağız
    doktor ihraç isteyeceğini bende geçen yıl alınmamı istediğimi ve yine tekrarladığımı söyledim benim uygun olmadığımı bunun daha iyi olacağını izah edip gereken işlemleri tamamladı sadece bu sefer kan aldılar benden o kadar
    eğer doğu taraflarında askeri hastahaneye gönderiliyorsanız ve bölge hastahanesi değilse mutlaka hekimin çalışma gününü ve heyetin kesin toplanacağı günü öğrenin birde resim olayı önemli yeni sisteme geçemeyen yerler mevcut 2015 yılına kadar süre tanınmış eski usül resim yapıştırıp damgalayıp birde naylon ile kaplamaları gerekiyormuş öğrenin benim gibi mağdur olmayın zira bir çok yer bilgisayar sistemine geçmiş webcam ile çekilerek sisteme işlenen ve hazır çıktı alınan resmi kabul ediyor diğerini kabul etmiyor sistem hazır olmadığından sistem üzerindeki resmi göremiyorlarmış asal başkanlığı da bu ilk sistemi uygulatıyor benim 2 saat uğraştılar resmimi ayarlamak için bilgisayarda hangisi lazım diye öğrenmek gerekiyor ben 5. seferde ancak kurula girebiliyorum yaptırdıkları belge kabul edilmediği için dikkatli olun

Söyledikleriniz küçük yerler için geçerli Büyükşehirlerde böyle sıkıntılar olmuyor yogunluktan dolayı kurul tarihini en erken iki hafta sonrasına alabilirsiniz.

• 1.83 133 kg 2.hava değişimi ankara mevkii asker hastanesindeydim doktor 3.ncu gelişinde çürüğü alırsın dedi bari bekledik bi 3 ay daha bekleyileyim yapacak bişey yok :))
  • Kurula girdim 126 kilo 166 boy ölçüldü tekrar ve 33D - 1 verildi istemememe rağmen ve itiraz ile uğraştırma dendi usulunce oluru yokmuş bu işin geçen yıl alın dedim olmadı bu yıl doktora geçen yıl alın dedim aynen tekrarlıyorum dedim bu sefer hepten ilişiğimi kestiler çok moralsizim...

• kilo azlığından çürük alan yokmu ya
  • var elbet
    geçen yıl 136 boy 40 kilo olması lazım hatırlayabildiğim kadarıyla erzurum da ilk kurulda aldı raporu askeri ölçütlerin dışındasın değerlendirmeye bile tabi tutulmadan ihraç alıyorsun demişlerdi zaten
  • Çürüğü hemen vermiyorlar malesef zayıfsan ve öyle devam edersen çürük verirler ama en az 2-3 defa gitmen gerekir.
  • onun boyu çok kısa idi ve yaşı 29 idi 150cm altı galiba değerlendirmeye alınmıyormuş yada ona benzer bir durum varmış o şekilde ilk seferde aldı o
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.