Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.295
Cevap
117
Favori
948.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba aöf 2ci synyf ö?rencisiyim boyum 189cm kilom 140 üstü ?u anda okudu?um için zaten otomatikman tecilli ama ben bir an önce çürük raporunu almak istiyorum nedeni i? hayaty çünkü i? ba?vurusuna gidiyorum askerili?im tecilli olsa bile askerlik yüzünden almyyorlar diyorum beni bu halimle askere alyrlarmy olsun kilo verirsen askere gidersen benim ba?vurdu?um ilanlarda yeti?tirilmek üzere oldu?u için bu konuda çok hassaslar i? hayatynda büyük engel ben ne yapmam gerekiyor okulumu donduraca?ym okulumu byrakaca?ym ne yapmam lazym aöf ça?ry merkezini bir türlü dü?üremiyorum cevap verenler için çok te?ekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertug34

merhaba aöf 2ci synyf ö?rencisiyim boyum 189cm kilom 140 üstü ?u anda okudu?um için zaten otomatikman tecilli ama ben bir an önce çürük raporunu almak istiyorum nedeni i? hayaty çünkü i? ba?vurusuna gidiyorum askerili?im tecilli olsa bile askerlik yüzünden almyyorlar diyorum beni bu halimle askere alyrlarmy olsun kilo verirsen askere gidersen benim ba?vurdu?um ilanlarda yeti?tirilmek üzere oldu?u için bu konuda çok hassaslar i? hayatynda büyük engel ben ne yapmam gerekiyor okulumu donduraca?ym okulumu byrakaca?ym ne yapmam lazym aöf ça?ry merkezini bir türlü dü?üremiyorum cevap verenler için çok te?ekkür ederim.

Sizin okulunuz açık öğretim olduğu için okulunuzu bırakmaya yada dondurmanıza gerek yok sadece tecilinizi bozdurup askere gitmek istediğinizi söylemeniz gerekir geri kalan prosödürler aynı normal askerlik işlemeleri yaptırırmış gibi ilerliyor.Bu durumda askere almaları söz konusu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Powerofdreams

quote:

Orijinalden alıntı: h-g

ÇÜRÜK ALIRSIN

Direk çürük mû veriler yoksa erteleme felan mı yaparlar ? :/

Şuan çürük almak için gereken kilonun tam sınırındasınız ilk seferde çürük vereceklerini sanmıyorum.İkinci yada üçüncüde verme ihtimali çok yüksek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Orijinalden alıntı: Powerofdreams

quote:

Orijinalden alıntı: h-g

ÇÜRÜK ALIRSIN

Direk çürük mû veriler yoksa erteleme felan mı yaparlar ? :/

Şuan çürük almak için gereken kilonun tam sınırındasınız ilk seferde çürük vereceklerini sanmıyorum.İkinci yada üçüncüde verme ihtimali çok yüksek..

Dun şubeye gittim tecil için.Bazı formlar doldurdum. Sorular sordular. Aile hekimine gidip onaylatmam için bir kağıt verdiler. Daha sonra bunu komutana onaylatmaya gelince komutan çok kilolusun dedi.Seni askeri hastaneye sevk ediyorum.Orda kilona boyuna bakıcaklar ona gore bir rapor oluşturup askere gidebilir veya gidemez sonucu ortaya çıkacak dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• deejaysuha D kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim.
  • ben muayene oldum bitti.. 52 kilo ile ağustosta askere gidiyorum ( sağlık ocağı doktoru kontrol etti ama hiçbişi yapmadı sadece asklere elverişlidir raporunu yazı askeriyeye ver dedi o kadar bende gittim verdim bana dediler ağustosta gidersin. hadi güle güle) . mayısta gitmek istiyodumm yalvardım yakardım almadılar :( .. çok zayıfım hemen yoruluyorum.gözlük takıyorum 3 numara.. acaba askerde komutana desem bana spor yaptırmasalar olurmu ?? kanım benim biraz bozukta. hemen yoruluyom işte kalbimde sıkışıyo doktora bunu dedim bana dedi pek bişi burdan yapamayız komutanına söyle anlat seni yazıcı yAPSIN DEDİ ama yazıcı varsa ben gene spormu yapıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

ben muayene oldum bitti.. 52 kilo ile ağustosta askere gidiyorum ( sağlık ocağı doktoru kontrol etti ama hiçbişi yapmadı sadece asklere elverişlidir raporunu yazı askeriyeye ver dedi o kadar bende gittim verdim bana dediler ağustosta gidersin. hadi güle güle) . mayısta gitmek istiyodumm yalvardım yakardım almadılar :( .. çok zayıfım hemen yoruluyorum.gözlük takıyorum 3 numara.. acaba askerde komutana desem bana spor yaptırmasalar olurmu ?? kanım benim biraz bozukta. hemen yoruluyom işte kalbimde sıkışıyo doktora bunu dedim bana dedi pek bişi burdan yapamayız komutanına söyle anlat seni yazıcı yAPSIN DEDİ ama yazıcı varsa ben gene spormu yapıcam

Boyun kaç hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

ben muayene oldum bitti.. 52 kilo ile ağustosta askere gidiyorum ( sağlık ocağı doktoru kontrol etti ama hiçbişi yapmadı sadece asklere elverişlidir raporunu yazı askeriyeye ver dedi o kadar bende gittim verdim bana dediler ağustosta gidersin. hadi güle güle) . mayısta gitmek istiyodumm yalvardım yakardım almadılar :( .. çok zayıfım hemen yoruluyorum.gözlük takıyorum 3 numara.. acaba askerde komutana desem bana spor yaptırmasalar olurmu ?? kanım benim biraz bozukta. hemen yoruluyom işte kalbimde sıkışıyo doktora bunu dedim bana dedi pek bişi burdan yapamayız komutanına söyle anlat seni yazıcı yAPSIN DEDİ ama yazıcı varsa ben gene spormu yapıcam

Boyun kaç hocam?

172

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Boyun kaç hocam?

172

O zaman elverişli raporu vermesi normal boy-kilo oranı tutuyor

• evet arkadaşlar bugün itibariyle barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir raporu almış bulunmaktayım.
    2. sefer kurula girenlere çürüğü verdiler. ben +45 le aldım boy:1.74 kilo:117 (ikinci heyete girişim ilki +43tü). +32 olan bile aldı ikinci sefer geldiyse. geçen seneden farklı olarak ilk sefer gelen +43 olan birinede çürük verdiler. genelde ilk seferde zor veriyorlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirieren -- 28 Şubat 2014; 19:06:45 >
  • bugün 13.20 de kasımpaşa hastanesine gittim saymadım ama kurulda tahmini 50 60 kişi vardı 1 saat bekledim sonunda isimim okundu heyete çıktım kırmızı yuvarlakta durdum ve heyet o lafı söyledi barışta ve seferde askerliğe asla elverişli değildir 33D/1 2 baş parmak bastım çıktım 16.00 da raporu aldım şubeye gittimm işlemleri hallettim ve askerlikten kurtuldum ilk muayene oldugum halde çürük aldım benimle muayene olan kişiler bazıları 2 3 gelişi onlarda çürük aldı genelde çogu kişi çürük aldı ben ilk seferde alacağımı düşünmüyordum ama oldu zaten benim kağıdımda +60 yazıyordu normalde boyum 1.72 hastanede 1.68 çıktı 1.68 129 kilo olarak yazdılar çok mutluyum artık serbestim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xCixLandx -- 28 Şubat 2014; 19:45:45 >
  • oncelikle merhaba vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ederim. 

1989 dogumluyum boyum 190 kilom 147 evliyim. universiteye gderken 2 yillik bir tecil kullandim. ondqn sonra evlilikti isti guctu derken askerligin hic ustune dusmedim. dun konakladigim kusadasinda hotelde sabaha karsi polisler gelip bana bakaya ve yoklama kacagi old. icin tebligatname imzalatip gittiler yarin askerlik subesine gidicem. 
    boyle bir durumda nasil bir tutum izlenmeli ve kilomdan dolayi alinmama ihtimalim varmi . bundan sonraki surecte neler yasiyacam napmaliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZavoliPolaris kullanıcısına yanıt
    Emin değilim ama tecilin bittiyse direkt askere alma işlemi yaparlar. kilon fazla olduğu içinde askeri hastaneye sevkederler. orada ölçümde 147-(90-2)=59 kilon fazlan var. yani +59 kiloyla çürük raporu alırsın. eskiden olsa +30 un üstünde bi değerde ilk seferinde 1 yıl erteleme veriyorlardı ama bu sene +43 olan birine bile ilk seferinde çürük verdiler (en azından kasımpaşa asker hastanesinde geçen cuma öyle yapıldı) boy ve kiloda hastanede biraz farklılık çıkıyor ama genede bu değerlerle sana çürük verirler diye düşünüyorum. xCixLandx de bende geçen cuma kurula girdik ve çoğu kişi çürüğe çıktık:) Şimdiden kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavoliPolaris

oncelikle merhaba vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ederim. 

1989 dogumluyum boyum 190 kilom 147 evliyim. universiteye gderken 2 yillik bir tecil kullandim. ondqn sonra evlilikti isti guctu derken askerligin hic ustune dusmedim. dun konakladigim kusadasinda hotelde sabaha karsi polisler gelip bana bakaya ve yoklama kacagi old. icin tebligatname imzalatip gittiler yarin askerlik subesine gidicem. 
    boyle bir durumda nasil bir tutum izlenmeli ve kilomdan dolayi alinmama ihtimalim varmi . bundan sonraki surecte neler yasiyacam napmaliyim. 

Bu kilo ile sizi askere almaları mümkün değil keşke polis yakalamadan önce işlemlere başlasaydınız cezası düşük olurdu.Şuan polis yakaladığı için kesilen ceza ikiye katlanacaktır.İnternetten asker kaçakları cezaları diye aratırsanız görürüsünüz.Bence işlemlere bir an önce başlayın kilonuz yüksek zaten sizi askere almaları söz konusu değil.

• http://goo.gl/W8SaJc ne diyorsunuz ?
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    Her yazılana inanmamak lazım.Medya bu tarz işleri büyütmeyi sever.Gerçekten askere alındı mı bilmiyoruz
  • arkadaşlar boyum 1.83 kilom 126 silus almaya gidecem bugun beni gönderirler mi yoksa askerdeyken mi sevk ederlermi hasatneye
  • Arkadaşlar geçen tekrar bir boy ölçümü yapıldım 1,82 çıktım kilom da 120. Ve nefes alma zorluğu kalp çarpıntısı sorunlarım var.

Ben gittim bir sinirle tecili bozdurdum ve bu işlemi yapan doktor bu kiloyla elverişli değilsin diyip direk 105 yazmıştı rapora.

Geçenlerde bir arkadaşım sülüsün çıkmadan askeriyeye başvur yanına 15 ad. vesikalık resim al ve ben askeri hastaneye sevkimi istiyorum de dedi buna hakkın var dedi ama benim pek aklıma yatmadı.
    En azından askere gitmeden burda halledersin işlerini dedi. Böyle bir şey var mı duyan bilen !

Eğer böyle bir şey varsa yarın askerlik şubesine gitmeyi düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oquzzz

Arkadaşlar geçen tekrar bir boy ölçümü yapıldım 1,82 çıktım kilom da 120. Ve nefes alma zorluğu kalp çarpıntısı sorunlarım var.

Ben gittim bir sinirle tecili bozdurdum ve bu işlemi yapan doktor bu kiloyla elverişli değilsin diyip direk 105 yazmıştı rapora.

Geçenlerde bir arkadaşım sülüsün çıkmadan askeriyeye başvur yanına 15 ad. vesikalık resim al ve ben askeri hastaneye sevkimi istiyorum de dedi buna hakkın var dedi ama benim pek aklıma yatmadı.
    En azından askere gitmeden burda halledersin işlerini dedi. Böyle bir şey var mı duyan bilen !

En sağlamı askere gidip orada halletmek. Burada halledersen 5 yıl boyunca sürekli her sene kontrole gideceksin o yüzden askere gittikten sonra almak daha mantıklı bende öyle oldu. 9. günümde geri yolladılar beni hava değişimi ile sonrasında hava değişimi bitince ise tekrar kontrol için hastaneye gittim ve barışta elverişli değil savaşta iş görür raporu verdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xefion

quote:

Orijinalden alıntı: Oquzzz

Arkadaşlar geçen tekrar bir boy ölçümü yapıldım 1,82 çıktım kilom da 120. Ve nefes alma zorluğu kalp çarpıntısı sorunlarım var.

En sağlamı askere gidip orada halletmek. Burada halledersen 5 yıl boyunca sürekli her sene kontrole gideceksin o yüzden askere gittikten sonra almak daha mantıklı bende öyle oldu. 9. günümde geri yolladılar beni hava değişimi ile sonrasında hava değişimi bitince ise tekrar kontrol için hastaneye gittim ve barışta elverişli değil savaşta iş görür raporu verdiler.

Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim Xefion.

Dediğin gibi hiç uğraşılmaz en iyisi askere gitmek. Mayıs 21 :)

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.