Şimdi Ara

PHILIPS LCD MONİTÖRDE AGING SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
15.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar philips 190 s monitörümde yeşile çalan bir görüntü vardı bende ekran kartı driverini yeniden yükleyim dedim. ve olan oldu

bilgisayar yeniden başladığında monitörde beyaz bir ekran ve ortada kırmızı şekilde " AGING... " çıktı.

bilgisayarı kapatıp sadece ekranı açınca da bu yazı geliyor

hatta değişmeli oluyor
    bir siyah ekran bir aging yazısı

var mı başına gelen, çözebilen konu hakkında bilgisi olanladan bilgi ve tavsiye bekliyorum
    teşekkür ederim

* şu an laptoptan yazıyorum, -iyikide varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulaskurt -- 27 Aralık 2008; 22:40:21 >

• kimsenin başına böyle bişey gelmedi diye düşünüyorum, başka bişey değil
  • Bios ekranındayken normal görüntü alabiliyormusun?
  • hayır hiçbir şekilde görüntü değişmiyor

yani kasayı kapatıp sadece monitörü açınca da aynı şekilde yazı çıkıyor

ilgin için tşk.
  • Başıma şöyle bir olay geldi benimde acaba onunla aynımı dedim, anlatayım belki bir faydası olur.
    Bilgisayara windows kurduğumda 22 inç lcd monitor takılı idi, çözünürlükte 1680*1050 ayarlıydı, birkaç ay sonra 22 inç monitorü çıkartıp 17 inç'lik crt monitor bağladım(22 inç monitor evde değildi bu sırada), nvidia'nın driver kurulu iken bir problem yoktu, sonra yeni driver kurmak üzere bilgisayarda kurulu olan driverı kaldırdım ve reset attım bilgisayara(Yeni driverı kurmadan önce), bilgisayar açıldığında monitor 1680*1050 çözünürlüğü kaldıramadığından hata verdiğini farkettim(17 inç monitör 1280*1024 destekliyordu en fazla). Güvenli kip'te windowsu açsamda, normal açılıştaki çözünürlüğü değiştiremedim bir türlü. Sonra direk tv-out çıkışını kullanarak bilgisayarı televizyona bağladım(Bu sırada monitor bağlı değildi). Driverı kurup çözünürlüğü en düşük seviyeye çektim. Bilgisayarı kapatıp monitor bağlantısını taktım, tv bağlantısını söktüm ve bilgisayar normal olarak açıldı.
    Başıma gelen durum bundan ibaret.
    Monitor miladını doldurmuş olabilir. Yada bir arızası yüzünden monitor kendini korumaya alıyor olabilir.
    Ayrıca şöyle bir sayfa buldum, en azından fikir verebilir hata konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 29 Aralık 2008; 0:12:14 >

• tv ye bağlamayı bende düşündüm ancak , tv ye göndermeyi ayarlamadığımdan gönderemem diye uğraşmadım. bi de kasa kapalı ikende aynı yşey olduğu için çözüm olarak görmedim, ama bunuda deniyecem

philips in sitesinden durumu anlatıp yardım istedim, onların yanıtı üzerine bi yol izleyecem

fikirlerin için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulaskurt

arkadaşlar philips 190 s monitörümde yeşile çalan bir görüntü vardı bende ekran kartı driverini yeniden yükleyim dedim. ve olan oldu

bilgisayar yeniden başladığında monitörde beyaz bir ekran ve ortada kırmızı şekilde " AGING... " çıktı.

bilgisayarı kapatıp sadece ekranı açınca da bu yazı geliyor

hatta değişmeli oluyor
    bir siyah ekran bir aging yazısı

var mı başına gelen, çözebilen konu hakkında bilgisi olanladan bilgi ve tavsiye bekliyorum
    teşekkür ederim

* şu an laptoptan yazıyorum, -iyikide varmış

Merhaba.

Philips'in 190C modellerinin sorunlu olduğunu duymuştum. Sizinkisi S modeli. Belki onu da kapsıyordur.

Yaşadığım olayı yazıyım.

Benim Philips 190C8 LCD monitörüm vardı. Birgün ekranın sağ tarafında, yukarıdan aşağıya yeşil bir çizgi çıktı. Ne yaptıysam gitmedi. Bir iki pixel tamir etme programı denedim. Olmadı. Ben de garanti kapsamındaki monitörümü Philips yetkili servisine götürdüm. 1 hafta sonra monitörünüz yapıldı gelin alın diye cep telefonuma mesaj geldi.

Gittim servise. Bana bir monitör verdiler. Ama benim arızalanan monitör değil. O monitör yapılamamış. Yapılamıyacak şekilde arızalanmış. 19 inc monitörün yerine bana 20 inc 200CW geniş ekran ambalajında sıfır monitör verdiler. Şu anda bu monitörü kullanıyorum. Çok memnunum.

Eğer garantisi var ise servise götür. Philips tamir edemediği monitörü yenisi ile değiştiriyor. Garantisi bitti ise yine yetkili servise götür. Ellerinden geleni yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 29 Aralık 2008; 12:08:04 >

• dün gece biraz uğraştım, kasayı açtım ekran kartı çıkış kablosunu laptopun vga çıkışına bağladım amacım masaüstü bilgisayarın görüntüsünü laptop ekranından alabilmekti. olmadı beceremedim

bende tersini yaptım yani lsptopun görüntüyü, philips e aktardım bu sefer oldu yani aging yazısı gitti ve laptoptaki görüntüyü 19" ekranımdan aldım.
    ancak görüntüde yeşilimsi bir renk hakim.
    siyah tam siyah değil mesela

sonuç olarak monitörden kaynaklı bir sorun olduğu ortada,bakalım servis ne yapacak sonucu burdan bildiririm.

garantisi 3 yıl mıydı onu hatırlamıyorum

eğer 2 yıl ise geçen ay garanti bitti :)
  • Aynen benimde böyle Philips 190 S kullanıyorum bende.Çözümü yokmu yaa :(:(
  • Ben de monitörümde (PHILIPS 190S) 2 haftadır benzer sorunlar yaşadım. Yeni monitör almayı düşünüyordum. Son çare olarak elektronikçi arkadaşıma 2. defa gittiğimde sorunu çözdük. Çok basit bir tuş takımı arızasıymış. Siz de evde aynı yöntemi uygulayarak sorunu belki çözebilirsiniz. En azından deneyebilirsiniz. Arka kapağı sökmekte zorlananlar için aşama aşama anlatayım. 1.Ayağın mönitöre bağlandığı yerdeki plastik kapağı ince bir tornavida ile kaldırıp oradaki vidaları söküp ayağı mönitörden ayırın. 2. Alt taraftaki üç vidayı çıkarın. 3. Arka kapak karşılıklı tırnaklarla öndeki bölüme bağlı olduğu için zarar vermeden tornavida ile karşılıklı olacak şekilde alttan üste doğru tırnakları ayırıp kapağı rahatça çıkarabilirsiniz. 4. Öndeki tuş takımının kablolu soketini çırarın. Vidaları söküp devreyi çıkarmaya gerek yok. Sadece beş kablolu soketi çıkarın. 5. Güç kablosunu takıp monitöre elektrik verin. Monitör normal olarak çalışmaya başladıysa tuş takımsız olarak rahatça kullanabilirsiniz. Tuş takımının devresinin vidalarını söküp bu devreyi tv tamircisine götürüp tuşlarını değiştirebilirsiniz. Eğer sorun tuş takımında değilse kablolu soketin diğer ucunu da çipli bölümden çıkarıp deneyebilirsiniz. Belki kablo da sorunlu olabilir. Yine de sorun çözülmediyse tv tamircisine götürüp lehimli devreleri temizlettirin. Çünkü en küçük bir direnç monitörün bu şekilde çalışmasına sebep olabilirmiş. İnşallah siz de benim gibi sorununuzu çözebilirsiniz.

• burda bişeyler buldum monitör kapatip AUTO ile Ok aynı anda basılı tutun 15 sn sonra 2 tuş basılı durumda on /off basarak açın diyor

bu AGING monde giriş için olabilir çıkış içinde 30 sn sonra demiş ama daha iyi anlayan cevirebilen biri bakarsa iyi olur

https://www.manualslib.com/manual/852301/Philips-170c7fs-00.html?page=12

Yaşlanma Moduna Erişim

Adım 1: D

Arabirim Kablosunu Monitör ve PC arasında bağlayın.

Adım 2 :

LCD monitörü kapatın. Sonra

aynı anda basılı tutun] + [Gücüne basın "

"YAŞLANMA ekranı"] => sonra tüm düğmeleri bırakın.

Konuyu açmak:

15 saniye sonra

konuyu açmak:

30 saniye sonra

konuyu açmak:

Kilitleme / Kilit Açma, Yaşlanma, Fabrika Modu

["AUTO" ve "OK" düğmelerine basın

"gelene kadar düğme

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.