Şimdi Ara

Z-5500 ya da toplama?? Tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Sorum kısa ve öz. Ses sistemini şunlar için kullanacağım:

1. Yoğun olarak DivX playerdan film izleme (AC3, 5.1 vs vs destekli)
    2. Bilgisayardan 720p/1080p film izleme
    3. nadir de olsa müzik setinden müzik dinleme ya da bilgisayardan oyun oynama (bu madde o kadar da önemli deil)

Bütçem en fazla 600YTL.

Bu aralar bikaç yerde Z-5500 indirimde. Logitech Z-5500 mü alayım yoksa kendim receiver,uydular,sw.. filan alıp toplayayım mı? Nasıl birşey tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler...

• dediğin gibi film izleyeceksen tabiki z5500 al. zaten 600ytl ye sistem toplayamazsıni toplasanda z5500 e kesinlikle yetişemez. multimedya setlerin en iyisi zaten şuan z5500 kesinlikle benim tavsiyem budur.
  • 600 YTL bütçe ile... Kesinlikle Z5500.
  • bu durumda z5500 alacak gibiyim :)
  • selam arkadaşlar,bende aynı çelişkideyim.z5500 ile samsung htz215 arasında kaldım.İkisi arasındaki performans farkı nasıldır acaba?İkisnin fiyatıda uc asagı bes yukarı aynı?
  • samsung nerede var ki? hiçbi sitede bulamadım bu sistemi ben, nereden almayı düşünüyosun?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34012
    link koymadım ama istanbul bilisimdede var
  • Toplama sistem dediğiniz anfinin, hoparlörlerin ve subwoofer'ın ayrı olması anlaşılıyor.

Eğer ikinci el Yamaha Rx-v300 serisi bir anfi bulabilirseniz (ort. 300-350 YTL), yine ikinci el Tannoy 4 adet Mx-1 ve 1 adet Mx-c hoparlör bulabilirseniz (toplam 250-300 YTL) ve yine ikinci el 100-150 YTL civarına subwoofer bulabilirseniz olur. Bunlar toplama sistem olarak fiyat/performans olarak en ideal bileşenlerin başında gelir diyebilirim.

Böyle bir sistem, açık ara Z-5500'e tercih edilir. Sonuçta Z-5500 multimedya PC hoparlörüdür. Sonra bir ara ön hoparlörleri 250-300 YTL'ye yenilerseniz çok güzel bir sinema sisteminiz olur.

Tabi tüm bu saydıklarımı ikinci el araştırmanız, bulmanız bayağı zor ve zahmetli olur.

Bu arada, paket ev sinema sistemleri de böyle bir sistemin yanında zayıf kalır. Paket sistemlerin çoğu ses değil, görüntü satar. 1 metrelik hoparlöre elinizde dokunun 2 tane 5 cm.'lik hoparlör vardır, o kadar. Anfileri de hem anfi hem dvd oynatıcı olduğu için, alacağınız ses kalitesi sınırlı olur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• tüm bunları 2. el olarak bulmak zor olacak ama yine de araştıracağım. selcukay ürünün adını htz olarak arayınca bulamamıştım. ht-tz olarak arayınca buldum teşekkür ederim.
  • arkadaşım ben philips HTR5000 ev sinema sistemini kullanıyorum bide onu incele istersen Z5500 le kıyaslamasını bi yap kararı yine sen vereceksin ama sana önerebileceğim bi cihaz bu ben gayet memnunum...
  • selam,
    arakadasım z5500 indirimde demişsin ne kadar oldugunu bilmiyorum ama ben 650 ytl ye sistemimi olusturdum eminim ki z5500 den daha iyi performansa sahibim...
    sherwood rd 8701 anfi...pure acoustics junior set....toplam 440+190=650 ytl/10 ay
    subwoofer şimdilik yok ama bu şekilde bile film izlemek büyük keyif...görsel acıdan da z5500 ün kücük uydularından daha estetik duruyor sistem...bi arastır...
  • o fiyatlara nereden aldın peki sherwood ve pure'ları?
  • benim de elimde yamaha 361 ile pure joniour set var almak isteyen olursa 600ytl veririm perfonmansı bencede z5500 göre çok daha iyi olur.
  • ne kadar kullanılmış peki bu cihazlar? problemi filan var mı?
  • hayır ürünlerin en ufak bir problemi yoktur kondisyon olarakta 10/10 dur.sadece daha ii bir stereo sisteme geçmek istememden dolayı satmak istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cholonya

o fiyatlara nereden aldın peki sherwood ve pure'ları?

Ben sherwood u nanomall adlı internet sitesinden aldım. İstanbuldaysan istoç toptancılar çarşısında...
    pure ları da teketek.com dan almıstım yaklasık 4-5 ay oldu...ama fiyatlar aynı ara sıra kontrol ediyorum nanomall da hala aynı sherwood...
  • quote:

Orjinalden alıntı: eikinskjaldi

sherwood rd 8701 anfi...pure acoustics junior set....toplam 440+190=650 ytl/10 ay

440'a sherwood mu aldın anlamadım :S

şöyle bir şey yapmayı planlıyorum, biraz araştırıp ikinci el yamaha 361 ve pure junior ya da dream set alacağım. daha sonra param olunca da sub alırım. sizce yamaha 361 mi sherwood mu almalıyım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 31 Aralık 2008; 2:40:38 >
  • z-5500 için hiçbir yerde indirim yok galba bu aralar??
  • 31 Aralık'a kadar Mavi'de vardı indirim, 600 YTL'ye geliyodu, ama bu aralar yok bildiğim kadarıyla...
  • şiddetle z5500 al
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.