Şimdi Ara

Coaxial Kablo Nerden Satın Alınır??+ RCA aynı şeymi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
25.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dvd nin coaxial çıkışıyla z-5500 ü bağlamak istiyorum.1.8mt kablo aldım fakat odada yer değişikliği yaptım.5 metre coaxial digital ses kablosu lazım.Online satan bir adres varmıdır??????En kötü ihtimal 5 metre bulamazsam 3 metre de olur.
    yardımlarınız için şimdiden sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 11 Ocak 2009; 17:55:44 >

• internet üstünde o metrajda Coaxiel satanı bulamadım Optic istersen şuraya bir bak derim.. çokda hesaplı..
    ben bugün karaköyden 2mtr. fiberoptic aldım 8tl ye..

http://www.protel-elektronik.com/asp/listgroup.asp?group=4.9
  • ya ne uğrasıyosun al bitane araba anfi kablosu 5 metrelik yarısını ayır alsana kablo aynı kablo zaten.
  • 5 metre icin optic kabloda daha iyi performans alirsin hemde daha rahat bulursun uzun optic kablo,o yuzden bence optical kablo kullan 5 metre mesafe icin...
  • optik kablo var bende ama coaxial çıkışa optik kablo takılabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nickelx

ya ne uğrasıyosun al bitane araba anfi kablosu 5 metrelik yarısını ayır alsana kablo aynı kablo zaten.

dostum aynı kablo olduğuna eminmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 28 Aralık 2008; 20:26:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DHinferno

optik kablo var bende ama coaxial çıkışa optik kablo takılabilir mi?

dönüştürücü ile takılabilir, fakat Z5500'de hem optik hem koaksiyel giriş var.
  • rca to rca veya piyasa diliyle tostan tos'a kablo 5m neyse artık karaköyden veya çevrende bu işlerle ilgilenen her yerden bulabilirsin bu tip kablo çok yaygındır yada kendin yaptırabilirsin. adres sorarsan şuraya bir bak yada teknosalara bir bak .http://www.kablocenter.com/index.php?main_page=product_info&products_id=90
  • coaxial kablo özel bir kablo değildir
    20 liralik vcd lerde verilen beyaz, sarı, kırmızı renklerde olan kablo da aynı işi görür
    aşırı kötü bir kabblo değilse sinyali taşır ve cihazı çalıştırır

yani digital ses için özel olarak coaxial kablo aramayın
    5 metre bulamazsanız bile herhangi bir elektronikçiye gidip orta halli bir coax kabloya fiş taktırın, alın size digital kablo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratTURAN1977 -- 28 Aralık 2008; 18:49:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

quote:

kafam karıştı.optik kablo ile coaxial çıkıştan ses alına bilirmi.bildiğim kadarıyla optik çıkış veya kablo sesi ışıkla aktarıyor coaxial ise elektrik frekansıyla.şimdi nasıl oluyorda optik kablo coaxial çıkışta kullanılıyor eminmisiniz?
  • kaliteli bir rca kablo da koaksiyel olarak iş görecektir ama 'canavar' diye tabir edilen jakları kaliteli kablosu kalın ve iyi şasilenmiş olmalıdır, çünkü 5 metre uzun mesafe, kötü kabloda sinyal kalitesi düşecektir, hazır da olması lazım ama nerede emin değilim, sirkeci civarına bakmanızı tavsiye ederim, saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

kafam karıştı.optik kablo ile coaxial çıkıştan ses alına bilirmi.bildiğim kadarıyla optik çıkış veya kablo sesi ışıkla aktarıyor coaxial ise elektrik frekansıyla.şimdi nasıl oluyorda optik kablo coaxial çıkışta kullanılıyor eminmisiniz?

böyle bir adaptör gerekli

• quote:

quote:

quote:

quote:

böyle bir adaptör gerekli

bu adaptör nerde satılır???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 3 Ocak 2009; 12:16:10 >
  • ben bağladım kullanıyorum tabiki aynı kablo o kabloyu al bitanesini subbasta kullan bitanesini coaxiel kimse diyemez ses kalitesi farklı diye ben çok memenunum.arablar motor sesi aldıgı için kablolar daha hasasas burda bostancıda var 5 milyona ucuz dimi kaliteszidiyceksin hayır kablo iyi adamın biri burdan 60 tane banana jack almış sarı hepsini 10 milyona almıştır belki tanesini 10 milyona satıcak.büyük parlar dönüyo bu işlerde kazıklanma....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 3 Ocak 2009; 13:23:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nickelx

ben bağladım kullanıyorum tabiki aynı kablo o kabloyu al bitanesini subbasta kullan bitanesini coaxiel kimse diyemez ses kalitesi farklı diye ben çok memenunum.arablar motor sesi aldıgı için kablolar daha hasasas burda bostancıda var 5 milyona ucuz dimi kaliteszidiyceksin hayır kablo iyi adamın biri burdan 60 tane banana jack almış sarı hepsini 10 milyona almıştır belki tanesini 10 milyona satıcak.büyük parlar dönüyo bu işlerde kazıklanma....

dostum arabada vardı ses sistemi arabayı değiştirince sattım.3 tane anfi kablosu değiştirdim ben parazit yüzünden son kablomda da vardı parazit.şimdi benim korkum ses kaybı, o kadar para verip ses sistemi alıyorsun araya bir kablo yüzünden ses kaybı yaşamak istemiyorum.tüm çabam onun için.bir kablo inan çok şey değiştiriyor.optik kablo kullanıyordum dvd yi değiştirince kabloyu da değiştirmek zorunda kaldım çıkış coaxial..ama kablo kısa geldi.sonuçta dönüp dolaşıp aynı yerdeyim 5 metre coaxial kablo lazım.
  • ben coaxielde çeşitli kablo denedim bişey farketmiyo diyorum zaten digital iletişimm analog olsa tamma derim ama optic ve coaxielde farketmezz
  • farkeder farkettiğine de şahit oldum, sadece bilmemiz gereken koaksiyel dijital ses kablosunun analog ses kablosuyla aynı şey olduğudur, kablo kaliteli olursa parazit almaz mesafe uzun olunca da seste kalite kaybı veya düşük çıkış gibi sorunlarla karşılaşılmaz, eksik sinyal yüksek volümde distorsiyona yol açar, bandridge, acoustic research, philips, vivanco gibi markalar orta halli sistemlere yeter de artar bandridge 5 mt karaköyde olması lazım 27 ytl filan, selanik pasajında ve abed handa birsürü yerde bulursunuz, yok pahalı derseniz iyi blendajlı mono kablonun metresi 1,25 ytl filan, sarı jaklar da çin malı 1ytl/adet, ispanyol malı 3 ytl adet yani 10-12 liraya çıkarsınız işin içinden.
  • quote:

bu adaptör nerde satılır???

aslında TR'de pek görmedim ama bi ara forumda bi arkadaş satıyordu, eğer alabiliyorsanız ebay'den alın.
  • farketmez araba anfi kablosu dahada iyi çünkü arabada distorsiyon çok oldugu için daha özenle yapılır.
  • sonunda bir siteden 3 metre bulabildim siparişi verdim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.