Şimdi Ara

En iyi grafik pc demi konsoldamı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
14.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben hep bf ve cod tarzı oyunlar oynuyorum konsol alırsammı daha iyi grafiklerle oynarım pc alırsammı? Hangisi benim oyun hastalığıma çare olur. Konsol diyosanız hangi konsolu tavsiye edersiniz ? Bide bu konsollara klawye ve mause takılamazmı

• Grafik kalitesi oyunundan oyununa değişir. Ancak genel olarak konsoldan daha iyi grafikleri elde etmen için PC'ye oldukça fazla para yatırman şart. Öncelikle konsol bölümüne biraz göz atıp oyunları incele. Eğer amacın sadece oyun oynamaksa, konsolları öneririm sana. Zaten konsola geçip o gamepad'i eline aldığında klavye ve mouse'u aklına getirmezsin. Alışınca oldukça güzel kullanabiliyorsun.

Ama şu var, CoD ve BF türü oyunlar için, eğer bu oyunları hastalık derecesinde seviyorsan konsol seni tam olarak tatmin etmeyebilir. Hele ki online oynuyorsan PC atikliğine ulaşamazsın konsolda. Ama ben single player takılırım, oynarım diyorsan konsol daha iyi bir seçim olabilir senin için.
  • Bana göre Bilgisayarda
    Konsol istesemde alışamam grafik bakımından ilk çıkan oyunlar pcye göre konsolda daha iyi oluyor ama bence şuan pc'de daha iyi
  • şunda yada bunda iyidir demek zor.oyundan oyuna ve sistemden sisteme değişiklik gösterir.mesela ps3 sahibisindir tüplü tv kullanırsın ama diğer taraftaki adam 1080p full hd tv kullanır onunla aynı kaliteyi alma ihtimalin yok.aynı şekilde pc'dede öyle ekran kartına parayı yatıran grafiği alır diyelim..tabi en önemli etken oyunun grafik motorudur..
  •  En iyi grafik pc demi konsoldamı ?

bu oyun ile pc nin en iyi grafikli oyununu karşılaştırın yanına yaklaşan oyun bile yok
  • Gta 4 konsolda daha iyi.Cod bilgisayarda daha iyi oynanabilir.
  • tabiki konsollar düşün fifa,gt5,killzone,gow,l.b.planet.... daha bunun gibi birçok oyun sadece konsollara geliyor öbür oyunlarda ya geç geliyor ya da bozuk geliyor,...online olarak da bana göre bir eksiği yok fazlası var konsolların.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

Grafik kalitesi oyunundan oyununa değişir. Ancak genel olarak konsoldan daha iyi grafikleri elde etmen için PC'ye oldukça fazla para yatırman şart. Öncelikle konsol bölümüne biraz göz atıp oyunları incele. Eğer amacın sadece oyun oynamaksa, konsolları öneririm sana. Zaten konsola geçip o gamepad'i eline aldığında klavye ve mouse'u aklına getirmezsin. Alışınca oldukça güzel kullanabiliyorsun.

Ama şu var, CoD ve BF türü oyunlar için, eğer bu oyunları hastalık derecesinde seviyorsan konsol seni tam olarak tatmin etmeyebilir. Hele ki online oynuyorsan PC atikliğine ulaşamazsın konsolda. Ama ben single player takılırım, oynarım diyorsan konsol daha iyi bir seçim olabilir senin için.

PS3+KLAVYEMOUSE+İNTERNET

ONLİNE OYUN KEYFİ SINIRSIZ

Not:böylece korsan emek hırsızlığına son vermiş oluyoruz

• Bence PC ...

Ama cogu oyunda high kartlar bile surunebiliyor tabi o grafikleri de konsolda gormek zor sanirim ...
  • Fiyat/Görüntü Kalitesi olarak oranlarsak... konsol daha avatajlı sanırım
  • quote:

Grafik kalitesi oyunundan oyununa değişir. Ancak genel olarak konsoldan daha iyi grafikleri elde etmen için PC'ye oldukça fazla para yatırman şart. Öncelikle konsol bölümüne biraz göz atıp oyunları incele. Eğer amacın sadece oyun oynamaksa, konsolları öneririm sana. Zaten konsola geçip o gamepad'i eline aldığında klavye ve mouse'u aklına getirmezsin. Alışınca oldukça güzel kullanabiliyorsun.

@musAKka zaten olaya son noktayı koymuş

• quote:

Bu dediklerinize pek katılamayacağım. Öncelikle konsol kalitesinin üstünde grafikler PC'de artık o kadar da maliyetli değil. 8800 GT ayarında bir ekran kartı ile konsoldan daha kaliteli görüntüler elde etmek mümkün. Yaklaşık 900-1000 dolarlık PC bu işi rahatlıkla görebiliyor. Diğer taraftan konsolda CoD ve BC gibi oyunları oynamak da sanıldığının aksine daha zevkli. Hem PC'de, hem de PS3'de online CoD4 oynamış biri olarak konsol sürümünü daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. Daha az sayıda oyuncu, daha az karmaşa oyunu daha zevkli hale getiriyor. Kontroller mouse/klavye ikilisi kadar olmasa da gayet yeterli ve zevkli. Hatta bu tarz kontrollerin online oyuna daha fazla zevk kattığı da söylenebilir.

Ancak PC'de daha temiz ve net görüntüler olduğunu bunun maliyetinin de 1000 doların altında olduğunu göz önüne alınca tercih edilebilir diye düşünüyorum. Diğer taraftan da konsola çıkan aksiyon ve özgün oyun sayısının da çok olduğunu unutmamak lazım. Sonuç olarak oyun oynayan bir kişinin hem PC'ye, hem de konsola sahip olması gerektiğine inanıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRock -- 27 Aralık 2008; 14:25:20 >

• Oyundan oyuna fark eder.Konsollara oyunları istedikleri gibi optimize ediyorlar. Ama PC için öyle birşey yok, iyi kartlarda iyi çalışan oyun düşük kartlarda iyi çalışmıyor.Grafiği kıs onu yap şunu yap

Ama en ucuz paraya en iyi grafiği yine konsol veriyor bana göre.

Bakınız, X360 Arcade Paket 199 Dolar + 22' bir LCD Monitör de 250 Dolar en ucuzu

450-500 Dolara çok iyi grafiklerde oyun oynamak mümkün.
  • Bende yaza doğru Pc alıyım diyorum ama ps 3 de aklımdan cıkmıyor. Evde plazma var ama hd değil normal. Ne alsam karar veremedim

5+1 ses sistemide mevcut

• kolsol ile pc arasında çağ farkı var FPS türü oyularda sadece alışma zorluğu çekersiniz ama zaten klavye+mouse seti olsada joypad ile oynamaya alıştınmı pc yi sadece inernet için kullanacaksın o zamn her çıkan oyun için bir sistem yenileyeceğine bir konsol ile 5-8 yıl tm çıkacak ve özel olarak çıkacak oyunlarıda muhteşem grafikler ile oynayabileceksin...

herkesin blidiği gibi fifa konsol ve pc deki faklılıkları ortada bunun gibi PS3 de GT5 , Xbox da Gears of war 2 gibi özel oyunlarıda konsol sahipleri 2006 da aldıkları konsol ile oynayabiliyor...ve 2009 da çıkacak oyunların haddi hesabı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: jamez

bu oyun ile pc nin en iyi grafikli oyununu karşılaştırın yanına yaklaşan oyun bile yok

Bu tam olarak oyun içi görüntü değil.İyi makyajlamışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SolidRock

quote:

Bu dediklerinize pek katılamayacağım. Öncelikle konsol kalitesinin üstünde grafikler PC'de artık o kadar da maliyetli değil. 8800 GT ayarında bir ekran kartı ile konsoldan daha kaliteli görüntüler elde etmek mümkün. Yaklaşık 900-1000 dolarlık PC bu işi rahatlıkla görebiliyor. Diğer taraftan konsolda CoD ve BC gibi oyunları oynamak da sanıldığının aksine daha zevkli. Hem PC'de, hem de PS3'de online CoD4 oynamış biri olarak konsol sürümünü daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. Daha az sayıda oyuncu, daha az karmaşa oyunu daha zevkli hale getiriyor. Kontroller mouse/klavye ikilisi kadar olmasa da gayet yeterli ve zevkli. Hatta bu tarz kontrollerin online oyuna daha fazla zevk kattığı da söylenebilir.

Ancak PC'de daha temiz ve net görüntüler olduğunu bunun maliyetinin de 1000 doların altında olduğunu göz önüne alınca tercih edilebilir diye düşünüyorum. Diğer taraftan da konsola çıkan aksiyon ve özgün oyun sayısının da çok olduğunu unutmamak lazım. Sonuç olarak oyun oynayan bir kişinin hem PC'ye, hem de konsola sahip olması gerektiğine inanıyorum...

Dediğim gibi, kaliteli görüntü olayı oyunundan oyununa değişir. Haklısın, 8800 GT ile de konsoldan daha iyi grafikleri elde edebileceğin birçok oyun var (örnek = TES: Oblivion). Ancak en son çıkan ve çıkacak olan oyunlarda aynı kaliteyi ve akıcılığı yakalamak için o kart biraz zorlanır duruma geldi.

CoD ve BF'nin konsolda oynanış zevkine zaten birşey söylemedim. Ben de oynadım bu oyunları konsolda, dediğim gibi eğlenceli olabiliyorlar. Fakat bu tür oyunlar için oyna, eğlen, geç şeklinde düşünmeyenlere, yani fena hırs yapıp kendini kaptıranlara yetmeyebiliyor konsol (kendimden biliyorum). Yani işin eğlencesinde olan ile fanatiği olan iki kişinin istekleri de farklı olabiliyor. Arkadaş ilk mesajında FPS oyunlarına olan düşkünlüğünden bahsettiği için bunu vurgulamak istedim. Ben sadece görüşlerimi yazıyorum, bu dediklerim kesin doğrular değil elbette.

• quote:

Orjinalden alıntı: #FireLord#

kolsol ile pc arasında çağ farkı var FPS türü oyularda sadece alışma zorluğu çekersiniz ama zaten klavye+mouse seti olsada joypad ile oynamaya alıştınmı pc yi sadece inernet için kullanacaksın o zamn her çıkan oyun için bir sistem yenileyeceğine bir konsol ile 5-8 yıl tm çıkacak ve özel olarak çıkacak oyunlarıda muhteşem grafikler ile oynayabileceksin...

herkesin blidiği gibi fifa konsol ve pc deki faklılıkları ortada bunun gibi PS3 de GT5 , Xbox da Gears of war 2 gibi özel oyunlarıda konsol sahipleri 2006 da aldıkları konsol ile oynayabiliyor...ve 2009 da çıkacak oyunların haddi hesabı yok

Hep böyle tek tarafı yücelten, diğer tarafı çökerten türden örnekler vermek yerine, aslında işe daha objektif bakmak lazım. Çünkü bunun tam aksini gösteren, PC'de çok daha güzel oyunlar da mevcut. Kaldı ki DMC, GoW gibi oyunlar ilk başta konsol için özel oyunlar olarak gösterilmiş olsalar da PC'ye çok daha iyi grafiklerde çıktılar. Hep "çıkmayacak" denilen oyunlar teker teker çıkmaya devam ediyorlar. En son olarak GTA4 çıktı ve grafik olarak konsolların ötesine geçti (elbette çok çok çok yüksek sistem ihtiyacına gerek duyuyor ne yazık ki) Zaten PC'ye gamepad takmak da mümkün. Bu bahsettiğim oyunları PC'de aynı konsol gibi oynayabilirsin. 2009'da da PC için çıkacak oyunlar azımsanacak gibi değiller, aşağıdaki listeden göz atabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_8415223/tm.htm

Ancak bunu devamlı gerçekleştirebilmen için sürekli sistemini güncel tutman, para harcaman şart. Gün olacak, sürücü güncelleyeceksin, işletim sistemi değiştireceksin, patch yapacaksın, vs. vs... PC'ler konsollara göre baktığında çok sorunlu aletlerdir. Bunların tamamını göze alabiliyorsan PC belki daha cazip gelebilir. Ama konsolların gerçekten kendinlerine özel oyunları var ve uzun süre sistem upgrade'i istemeden tüm çıkan oyunları gönül rahatlığıyla, koltuğuna çekilip oynayabiliyorsun.

Benim görüşüm: (Özellikle altını çiziyorum) Mesela araba yarışı fanatiği isen hiç düşünmeden konsol alman gerekir çünkü PC'de bu türde gerçekten kaliteli oyun sayısı çok az. (TDU ve GRID harici örnek gelmiyor aklıma) TPS türü oyunlar PC'ye özel nadiren çıkar, bu türden oyun konsolda daha fazladır. Ama kaliteli bir TPS ise %70'i - 80'i PC'ye de çıkar, geri kalan %20'si - 30'u konsol için Exclusive oyunlardır. FPS oyunlarından alacağınız zevk, sizin standart FPS oyuncusu veya fanatiği olmanıza bağlı. Standart oyuncular (yani tür seçiminde fanatiklik yapmayanlar) konsolda gamepad ile oldukça eğlenebilirler, alışınca da bırakamayabilirler. Fakat fanatikleri için PC hala daha cezbedici. Ama elbette konsola da klavye mouse takıp oynayabilirsin (o zaman da PC'den bir farkı kalmıyor benim gözümde zaten). Strateji desen, keza öyle. Spor oyunlarında, PES2009 ve NBA2K9'u hem PC hem konsolda aynı şekilde oynarsın, FIFA konsolda çok daha iyi bir şekilde oynanıyor. Saf macera oyunları ne yazık ki iki sistem için de az sayıda çıkıyor. MMORPG türü PC'de şart. Hack&Slach türü RPG oyunlarında PC üstün.

Yani her sistemin kendine özel artısı ve eksisi var. Gönül ister ki hepsine sahip olalım ancak eğer sadece bir tanesini alabiliyorsanız, öncelikle ne istediğinizin iyice farkına varmanız gerekiyor.

• grafik ve sorunsuz oynama (takılma vb) konsol ama pc nın yapabıldıklerını yapamayan bı alettır kendılerı fps oyunları cok zewksız
  • quote:

Benim görüşüm: (Özellikle altını çiziyorum) Mesela araba yarışı fanatiği isen hiç düşünmeden konsol alman gerekir çünkü PC'de bu türde gerçekten kaliteli oyun sayısı çok az. (TDU ve GRID harici örnek gelmiyor aklıma) TPS türü oyunlar PC'ye özel nadiren çıkar, bu türden oyun konsolda daha fazladır. Ama kaliteli bir TPS ise %70'i - 80'i PC'ye de çıkar, geri kalan %20'si - 30'u konsol için Exclusive oyunlardır. FPS oyunlarından alacağınız zevk, sizin standart FPS oyuncusu veya fanatiği olmanıza bağlı. Standart oyuncular (yani tür seçiminde fanatiklik yapmayanlar) konsolda gamepad ile oldukça eğlenebilirler, alışınca da bırakamayabilirler. Fakat fanatikleri için PC hala daha cezbedici. Ama elbette konsola da klavye mouse takıp oynayabilirsin (o zaman da PC'den bir farkı kalmıyor benim gözümde zaten). Strateji desen, keza öyle. Spor oyunlarında, PES2009 ve NBA2K9'u hem PC hem konsolda aynı şekilde oynarsın, FIFA konsolda çok daha iyi bir şekilde oynanıyor. Saf macera oyunları ne yazık ki iki sistem için de az sayıda çıkıyor. MMORPG türü PC'de şart. Hack&Slach türü RPG oyunlarında PC üstün.
    Yani her sistemin kendine özel artısı ve eksisi var. Gönül ister ki hepsine sahip olalım ancak eğer sadece bir tanesini alabiliyorsanız, öncelikle ne istediğinizin iyice farkına varmanız gerekiyor.

Sayfa düzenini bozmamak için bazı yazıları sildim

Bu arada görüşlerinizi desteklememe rağmen ben şunu anlatmaya çalışmıştım..örn : 2005 de bir xbox sahibi insan Gears Of war ı oynarken pc sahipleri bu oyunu oynayabilmek için bi ton para verip sistem yenilemek zorunda kaldılar ve şimdi 2008 de GOW 2 çıktı ve eğer pc ye çıkarsa bu oyun tekrar bir sistem yenilemek zorunda kalacakları kesin...ama konu grafik kalitesi olduğundan bu konuyu kapatıyorum...

Kendimden örnek vermek gerekirse ben pc de pes 2008 i oynarken bana Grafik olarak iyi geliyordu fakat x360 da hemde tüplü tv de oynadım ve grafiklerin daha anlaşılır ve akıcı olduğunu gördüm...ve artık oyunarın konsollara göre ayarlandığı kesin pc oyunculuğu sonradan gelmeye başladı...ben gta 4 ü konsollara çıktıkdan 3 gün sonra bitirdim ve şimdi bazı arkadaşların takıldığı yerleri görüyorum hatırlamıyorum

Son olarak kendi görüşüm pc oyun olarak konsolların rakibi olamaz hemde TPS/FPS fark etmez ve online alt yapısı olarakda konsol bu iş için tasarlandığından pc ile kıyaslanamaz...

zaten konsolunda bir rahatlığı pc başında kambur olarak oyun oynamaktansa istediğin yerden (kablosuz) joypadler ile yat oyna daha rahatlık veriyor...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.