Şimdi Ara

İNGİLİZCE ALT YAZI TÜRKÇEYE NASIL ÇEVRİLİR?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
21.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde japonca bi anime var ingilizce alt yazılı aynı klasörde Türkçe dublajıda var ama bu dublajı bi şey yapmak gerekiyormuş ne yapmak gerek?

Yardmı edenlere teşekkürler şimdiden...

• film ismiyle çeviri dosyasının ismi aynı olmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

film ismiyle çeviri dosyasının ismi aynı olmalı.

Nasıl aynı yaparız peki

Biri SSA biri avi
  • 20de 1 siz yapcaksınız bu işi ha gayret
  • a.avi a.ssa gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ottocu

a.avi a.ssa gibi

Daha önceden hiçbir ses dosyası üzerinde oynama yapmadım anlayacağım dilde anlatırsanız sevinirim
  • Gom Player'da dublaj yükleme özelliği olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.
    Bu arada animenin ismi nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

Gom Player'da dublaj yükleme özelliği olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Death Note.

Gom Player'da nasıl yüklüyoruz direkt videoyu açsam otomatik mi yüklüyor yoksa menü tarzı bir yerden mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ŞakaAltıGerçek

quote:

Death Note.

Gom Player'da nasıl yüklüyoruz direkt videoyu açsam otomatik mi yüklüyor yoksa menü tarzı bir yerden mi?

Bildiğim kadarıyla death note'un türkçe dublajı yok. Eğer varsa türkçe altyazıylarla idare etmeni tavsiye ederim. Gerçekten çok iyi seslendirilmiş çünkü. Hatta Türkçe dublaj izlesem Yagami Raito'ya hiç sempatim kalmaz.
  • quote:

quote:

quote:

Death Note.

Bildiğim kadarıyla death note'un türkçe dublajı yok. Eğer varsa türkçe altyazıylarla idare etmeni tavsiye ederim. Gerçekten çok iyi seslendirilmiş çünkü. Hatta Türkçe dublaj izlesem Yagami Raito'ya hiç sempatim kalmaz.

Dublaj derken alt yazıyı kastediyordum işte.

Alt yazı ingilizce ama onu Türkçeye çeviremiyorum yardımcı olabilecek varsa bekliyorum hala
  • Altyazı nerede bir bakabilir miyim? Ne zamana lazım olacak bu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Death Note.

Dublaj derken alt yazıyı kastediyordum işte.

Alt yazı ingilizce ama onu Türkçeye çeviremiyorum yardımcı olabilecek varsa bekliyorum hala

Tamam anladım sorununu.
    Maalesef altyazıyı kaldıramazsın. O aslında tam olarak altyazı sayılmaz. Çünkü onu bir programla video ile birleştiriyorlar ve ayırmak imkansız.
    O yüzden Türkçe ve ingilizce birlikte izlemen gerek. Altyazı dosyasını videonun üstüne sürüklemen yeterli. Eğer altyazılar çok karışık görünürse altyazıyı
    alt+up ile yukarı ve ya alt+down ile aşağı oynatabilirsin.
    Eğer ben iki altyazı izleyemem diyorsan raw halleri olur. Bunlarda ingilizce altyazı yoktur. Ama bulmak altyazılısını bulmaktan zor. Çeviren gruplar yayınlamıyor genelde.
  • Ben en iyisi yarın arkadaşı arayayım o Türkçe izlediğini söylemişti cdleride ondan aldım zaten.

Vaktini ayırdığın için teşekkürler iyi geceler...
  • ingilizce olan alt yazıyı sil farklı siteler var oradan türkçe alt yazı indir sonra dizinin bölüm bölüm klasör şeklinde ayır mesela dizinin adı death note miş Bölüm 1 de alt yazı ve bölümü farklı klasöre at[öyledir kesin zaten ama belki dağınıktır] gom player indir zaten diziyi açınca altyazı otomatik oluyor aynı klasördeyse.
  • quote:

Ben en iyisi yarın arkadaşı arayayım o Türkçe izlediğini söylemişti cdleride ondan aldım zaten.

Arkadaşım Türkçe izleyemezsin demedim ki zaten.
    İngilizce altyazıyı silemezsin(silersen söyle, çünkü dünyada bir ilki başarmış olursun.) çünkü o altyazılar videonun bir parçası. Hardsub deniyor buna. Bütün animeler hardsub olarak yayınlanır çeviri grupları tarafından.
    Senin yapman gereken ayrı olarak bulunan altyazı dosyasını video açıkken üstüne sürüklemek.
    Ama dediğim gibi ikisini birlikte izleyeceksin. Olmadı aynı animenin raw halini bulmayı dene.
  • quote:

quote:

Ben en iyisi yarın arkadaşı arayayım o Türkçe izlediğini söylemişti cdleride ondan aldım zaten.

İngilizce altyazıyı silemezsin(silersen söyle, çünkü dünyada bir ilki başarmış olursun.) çünkü o altyazılar videonun bir parçası. Hardsub deniyor buna. Bütün animeler hardsub olarak yayınlanır çeviri grupları tarafından.
    Senin yapman gereken ayrı olarak bulunan altyazı dosyasını video açıkken üstüne sürüklemek.
    Ama dediğim gibi ikisini birlikte izleyeceksin. Olmadı aynı animenin raw halini bulmayı dene.

Haaa okumamışım yav pardon tamamdır deniyorum şimdi teşekkür ettim
  • quote:

quote:

quote:

Haaa okumamışım yav pardon tamamdır deniyorum şimdi teşekkür ettim

Önemli değil.
    Beğenirsen başka güzel animelerde tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.