Şimdi Ara

marea far sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
12.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 97 mod maream var. Elx ve mercekli farlara sahip aldıgımdan beri farları az gösteriyor.Farların içi tertemiz ve h1 ampul var .en masrafsız farlarımı nasıl güçlendirebilirim .Ayrıca konu dışı ama yagışlı havalarda aracın tüm camları acayip buhar yapıyor ,uzun yolda defrostu açıyorum,içerde sıcaktan duramıyoruz ama sadece ön camların alt yarısı açılıyor,diger camlar buharlı,şimdiye kadar birçok aracım oldu sadece bu araçta bu kadar buharlanma gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima54 -- 26 Aralık 2008; 22:04:22 >

• Mercekli farda en güzel aydınlatma xenonla olur. Diğer şu ampul bu ampuller filan fayda etmez. Kaliteli denilen ampullere 50-60 vermektense 150 gibi xenon almak daha güzel olur.
    Aracın içi nemlidir yoksa o kadar buhar olmaması lazım. Bende 5 yıl Marea kullandım ama bu dediklerinin hiçbirini yaşamadım. Havanın iyi olduğu bir zamanda heryeri aç güzelce havalandır.
  • arkadaşım cevabına teşekkürler aracı sürekli havalandırırım (babadan kalan alışkanlık) paspasları dışarı alıp kapılar saatlerce açık durumda kalıyor.döşemeler kupkuru ama buharlanmayı kesemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima54 -- 28 Aralık 2008; 18:22:22 >
  • en sağlamı barış abimin dediği gibi xenon dur ama şu an xenon alamam dersen osram nigthbreaker tavsiye ederim ben taktım marişe eskisinden iyi aydınlatıyor. merceklide daha iyi olur kanaatindeyim. H1 çifti yaklaşık 30 liraya alınıyor.

www.kimkorkarkaranliktan.com
  • Evet arkadaşlar bu 3ncü maream diğer ikisi merceksiz idi, bu araçta ise mercek var ve yol aydınlatması olmayan ş.arası yollarda el feneri gibi kalıyor... Xenon harici çözüm yok galiba....

Allahtan sis farları var... Bir nebze psikolojikmende olsa yardımı oluyor...

Uzunlarında mercek yok acaba kısa ve uzun farların kablolarını mı değiştirsem diyorum...

Kısaları yaktığımda merceksiz uzunlar yansın kısalar yanmasın, uzunları açtığımda ise ikiside yansın???

Ne dersiniz saçmamı???

Ancak merceğin normale göre ışığı kestiğinden eminim, daha kötü....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termometre -- 24 Temmuz 2011; 17:00:37 >
  • FAR AYDINLATMA SORUNU YAŞAYANLARA ÇÖZÜM:
    Far aydınlatma da çözüm far tasının parlatılmasıdır, nikelaj zamanla su ve havayla temas edince kararır, bunu parlatmak için özel teknikler kullanmak gerekir, kesinlikle piyasada satılan krom sprey boyalarla boyamaya kalkmayın, tüm far ışığınız gider,
    far tasını parlatırsanız, 15 kata kadar ışık farkı yaratırsınız.
    Bu konuda sıkıntısı olanlar benimle iletişime geçebilirler, yardımcı olabilirim.
    basarkavas@gmail.com
    505 798 25 22
     marea far sorunu marea far sorunu marea far sorunu marea far sorunu marea far sorunu marea far sorunu marea far sorunu marea far sorunu

• Adam koymuş merceği işte size düşen zenonu yerleştirmek

200 TL ye orjinal çok güzel xenon takım alınır.
  • Arkadaşlar konuyu hortlattım.Ama faydalı olur diye düşündüm.Farlarım berbattı.Aydınlatma sıfırdı.TYC marka 130'ar liradan far takımı aldım.Ampül olarak da Osram nightbreaker Unlimited aldım.60 lira civarı.Bir arkadaşın mesajında okumuştum''gecelerim gündüz oldu'' diye.Aynen öyle oldu arkadaşlar.Bir de orjinal farların far motorlarını söküp TYC marka farlara uyguluyoruz.Kesinlikle tavsiye ederim bu ürünleri.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.