Şimdi Ara

HIS'in Radeon HD 4870 ICE4+ Turbo modeli satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
6.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından birisi olan ve ICEQ serisi yüksek performanslı modelleriyle tanınan HIS'in resmi duyurusu kısa bir süre önce gerçekleştirilen Radeon HD 4870 ICEQ4+ Turbo modeli kullanıma sunuldu. ICEQ serisinin en yeni temsilcisi özel soğutucusu ile dikkat çekerken fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geliyor.

AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı 256-bit bellek veri yolu desteğiyle geliyor. 512MB GDDR5 bellekle donatılan ekran kartının grafik işlemcisi 780MHz'de, bellekleri ise 4000MHz'de görev yapıyor. 800x paralel işlem birimine sahip olan Radeon HD 4870 ICEQ4+ Turbo, DirectX 10.1 desteği de sunmakta.

Çift slot tasarıma sahip olan ve ısı iletim teknolojisinin esas alındığı özel soğutucusu ile AMD-ATi'nin referans tasarım HD 4870 modeline göre çok daha serin çalıştığı ifade edilen yeni model, destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanıyor. Yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen kart 2x DVI ve HDTV konnektörleriyle geliyor.

HIS'in yüksek performans meraklıları için hazırladığı HIS HD 4870 IceQ 4 + Turbo modelinin 512MB GDDR5 bellekli versiyonu yaklaşık 250 Avro, 1GB GDDR5 bellekli versiyonu ise yaklaşık 270 Avro seviyesinden fiyat listelerinde yer edinmeye başladı.

• İşte bu bekledigim haberdi umarım ucuzlar ve bizde cf yaparız
  • çok teşekkürler mesut abi en kısa zamanda incelemeyi bekliyoruz
  • 1gb 'lık modeli çok iyi olur , saat hızları ne peki 1 gb lığın ?
  • bu gece rüyama girecek
  • Şimdi hızlarını gördüm de his ne yapmış ya
    780/4000mhz
  • haydı hayırlısı
  • Geç kaldın be güzelim
  • tasarım çok güzel
  • Görünüşünü beğenmedim ben ...

Daha şık olmalıydı .... Heleki bu kadar bekledikten sonra ...
  • Fanın bi yarısı sanırım böle toprakla bulanmış gibi kahverengi renkli..Yanlış mı görüyorum
  • Şu anda, Newegg'de satışta kart.

515 MB olanı 260 Dolar
    1GB. olanı 297 Dolar
  • çok geç kalındı çoooook.. benim powercolor PCS+ bile 800MHZ çekirdek hızıyla geliyor bu 780MHZ nedense artıq?
  • Kapsamlı bir incelemesi bile yapılmış. Çok güzel sonuçlar almış testlerde

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/his_4870_iceq_4_turbo_1gb_pcie_graphics_card/1
  • türkyde satan yer var mı ? Ne zaman satışa başlarlar?
  • tam alınacak bir kart bence...
  • Geç falan değil kardeşim nesi geç.Her malın alıcısı farklı. Bunu bekleyen çok insan var belki.

Her malın alıcısı vardır. Çıkar yani.

ATI'nin yeni model yani 5xxx serisi ne zaman geliyor da, geç diyorsunuz.
  • Gtx amp2 260 a test sonçlarıdna pek bi üstünlük sağlayamamış
    Ancak fiyat ve sessizlik olarak çok iyi bir kart...
    Hala 4850iceQ turbo cf nin üstüne kart tanımam o fiyatlara ragmen
  • arkadaşların verdiği linke bakarsak HIS Radeon HD 4870 ICE4+ Turbo bazı oyunlarda Gtx260 216 yı geçmiş bazılarında da Gtx260 üstünlük sağlıyor fakat sessizliği ve oyunlardaki sıcaklığın 60dereceyi geçmemesi bu kartı biraz daha ön plana çıkarıyor... Overclock3D sitesi sınıfının (4870 lerin) en iyi ödülünü bu karta vermiş.. Puanlar:

performans: 9,5
    fiyat:9
    sunum/gösterim: 9,5
  • o linkteki crysis sonucu beni şaşırttı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.