Şimdi Ara

CyberShot C905 [Kullanıcı incelemesi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
16.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir kaç sene öncesine kadar fotoğraf makinelerinde 8 megapiksel resim boyutu çok fazla ve lüks görünüyordu. Fakat geçtiğimiz sene, 5 megapiksel boyutunca resim çeken ve xenon flashla desteklenen telefonlar çok yaygındı. S.E K850i ile çok büyük başarı elde ettiğini düşünüyorum, zira fotoğraf kalitesi çeşitli camdriverler yüklendiği zaman kompakt makinelerle yarışabiliyor. Sony'nin bu sene modellerinde kabuk değiştirmesi ve K serisini Cybershot'ın baş harfinden alan C serisine devretmesiyle, C702,C902,C905 adlı 3 model çıkardı. C702 3.2mp led flash, C902 5mp led flash ve C905 8mp xenon flash kullanıyor.

C905, sadece 8 megapiksel fotoğraf çekmekle kalmıyor aynı zamanda, wi-fi ve gps'e sahip. Yani C serisinin bu üst modelini full donanımlı bir cep telefonu olarak söyleyebiliriz. Zira Java işletim sisteminde, bu söylediklerimizde çok hızlı yapabiliyoruz bunuda videomuzda göreceğiz.

C905 Kutu içeriği

1 adet Sony Ericsson C905 Cep Telefonu
    1 adet Sony Ericsson Data Kablosu
    1 adet Sony Ericsson Şarj Aleti
    1 adet Sony Ericsson Batarya
    1 adet Sony Ericsson Taşıma ipi
    1 adet Sony Ericsson Kulaklık
    1 adet Sony Ericsson M2 Hafıza Kart okuyucu
    1 adet Sony Ericsson 2GB M2 Hafıza kartı
    1 adet Sony Ericsson Pc Suite
    Kullanım Klavuzları

C905 İlk Dokunuş
    C905'in kutusunu açıyorsunuz, telefon elinize aldığınızda -K810i kullananlar bilirler- süet bir kasa geliyor elimize. Telefonun her tarafı kaymayan bir maddeden kaplanmış bence bu çok güzel olmuş. Tasarımı gayet sade, sağ tarafta kamera ve ses tuşları bulunuyor, sol tarafta ise şarj girişi ve m2 hafıza kartı girişi. Telefon 8GB M2 ye kadar destekliyor. Yukarıda, -hopoarlor yanında- gene fotoğraf tuşlarına yer verilmiş. Arkadaki vizör kapağını açtığımız zaman kamera otomatik açılıyor ve bazı tuşlar mavi ışıkla kaplanıyor. Müzik çalarken ise, ışıklar enstantaneli biçimde yanıp sönüyor. Telefonda ivmeölçer mevcut, K850i ve C902'dekinin aynısı, sadece 2 yöne çevriliyor ekran. Boyutlar ise, kalınlık hemen hemen K850i ile aynı fakat, 2 tane C902 kalınlığı kadar. Sürgülü olması ayrı bir avantaj. Numerik tuş takımını beğendim desem yalan olur, çok zor mesaj yazılıyor.

C905 Medya

Video'da zaten göreceksiniz, C902 ve C702 deki aynı medya menüsüne sahip. Oyunlar,Müzikler,Resimler,Rss vs. belgeler bu menüde bulunuyor. Telefonun işlemcisi güçlü olsa gerek, internet ve müzik aynı anda dinleyebilirken birde kamera açabiliyorsunuz ve kasılma olmuyor. 2.4' ekran küçük gelsede, çözünürlük yüksek old. gayet tatmin edici.

C905 İnternet

Sony ericsson, P,G ve W serisinden sonra, C serisinede kablosuz interneti getirdi. C905 java tabanlı ve wi-fi olan ilk telefon. Java tabanlı daha hızlı olur diye düşünenler hiç düşünmesin. C905'te internet olağanüstü yavaş. Bir kere, birden fazla sayfa açamıyorsunuz, flash dosyalarını açmak için eklenti kurmanız gerekiyor. Elimdeki telefon ingilizce olduğu içinde olabilir, tarayıcıda türkçe karakterleri görüntüleyemiyorsunuz. Telefonu yan çevirdiğiniz zaman, sayfanında yan çevrilmesi belirli bir sürenizi alabiliyor. (N95'teki gibi hızlı değil) Full sayfayı görüntüle zoom yapıcam kendim dediğiniz zaman, 2 dk bekletiyor sizi. Fazla özelliği yok tarayıcısının, ileride belki geliştirirler. S.E internet konusunda hala zayıf olduğunu düşünüyorum.

C905 CyberShot

Belkide telefonun en iddaalı olduğu bölüm burası olsa gerek, C905'in kamerası oldukça tatmin edici. Xenon flash'ı oldukça iyi. CamDriver'lerle dahada iyi olacağı kanısındayım. Fotoğraf menüsü, k850i ile aynı. Menüye 8 megapiksel çözünürlük eklenmiş. Video'da daha detaylı göreceğiz. Anlatmakla olmuyor, örnek resimleri ileriki günlerde, aşağıda bulabileceksiniz. Fakat ben C905'ten 4:3 formatında değilde, 16:9 formatında fotoğraf çekmesini beklerdim. Video kaydı, çözünürlük düşük olmasına rağmen çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Synx -- 30 Mayıs 2009; 16:02:26 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Figure -- 28 Aralık 2008; 10:52:49 >
  • büyük bir merakla bekliyoruz inş. geceye yetişir
  • Bekliyoruz.

Çektiği fotoğraflardan orijinal boyutlarda örnekler bekliyorum. Açık ve kapalı mekanlarda
  • Şaka mı bu??
  • PHI : Az kaldı hocam. Biraz aksilikler var önümde ama, yetişecek.
    melantis : Şaka değil üstad.
  • Bi yıldır bekliyoruz bu cihazı geceye kadar da bekleriz.
  • sanırım yalan olmuş c905 incelemesi.hala ses yok.bu cihaz türkiyede satılmıyor dimi hala
  • bekliyoruz
  • Bende bekliyorum dostum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: synx

YAVAŞ YAVAŞ YAYINLAYALIM İNCELEMEYİ

Ama olmaz ki böyle. Tek seferde hepsini koyup şöyle bi şok yaşasak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

quote:

Orjinalden alıntı: synx

YAVAŞ YAVAŞ YAYINLAYALIM İNCELEMEYİ

Ama olmaz ki böyle. Tek seferde hepsini koyup şöyle bi şok yaşasak?

Şok yaşamayın diye ağır ağır dozlarda yapacak arkadaş incelemeyi.

• şöle 700-800 liraya gelse şahame olur valla : )

Ama artık bu iş cırcır oldu : ) Sony K serisi ile fotoğraf aşkım kıpraştı : )

Şimdi 1000 ytl olsa bu makine para veripde bunu alamam : )

Gider Nikkon DSLR makina alırım valla : )

Zaten gözümü kararttım ...
  • bu nasıl inceleme yaw.her gün iki satır yazı yazıp bırakılıyor.şaka mı bu.
  • Bu telin çıkışıda ballandırar ballandıra 1 yıl oldu, incelemede 1 ayı bulur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jimi1984

şöle 700-800 liraya gelse şahame olur valla : )

Ama artık bu iş cırcır oldu : ) Sony K serisi ile fotoğraf aşkım kıpraştı : )

Şimdi 1000 ytl olsa bu makine para veripde bunu alamam : )

Gider Nikkon DSLR makina alırım valla : )

Zaten gözümü kararttım ...

ağzından bal damlıyor kardeş
  • Evet bencede inceleme bir an önce gelsin Bu arada @synx arkadaş süpersin valla..Çoktandır bekliyordum böyle bir inceleme.Allah tamamına erdirsin diyelim (e fazlada bekletme bizi yaniii )
  • synx el attıysa en fazla 1-2 gün daha bekleriz, diğer türlü synx inceleme yapmasaydı en az 2-3 ay bekleyecektik,bence beklemeye değer
  • Merakla bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pohuman -- 27 Aralık 2008; 17:09:23 >
  • İçime dogdu Bugün inceleme gelecek.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.