Şimdi Ara

Sapphire GDDR4 bellekli Radeon HD 4670 modelini kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tasarımı yenilenen Radeon HD 4870 TOXIC modelini duyuran Sapphire, AMD-ATi'nin 100$ altı ekran kartı pazarı için hazırladığı Radeon HD 4670 modeline yönelik olarak detaylarıyla farklılaşan yeni bir model hazırladı. Uzakdoğu pazarında kullanıma sunulan, diğer pazarlarda ise Ocak ayı içerisinde satışa sunulması beklenen ekran kartı, aynı grafik işlem birimini kullanan diğer modeller karşısında önemli bir farklılığa sahip.

Sapphire yeni modelinde referans tasarımda yer verilen GDDR3 bellek yerine GDDR4 bellek kullanmayı tercih etmiş. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartında 512MB GDDR4 bellek bulunuyor. Grafik işlem birimi 750MHz'de çalışan kartın bellekleri ise 2200MHz'de görev yapıyor ve artan bellek hızıyla birlikte kart standart modellere göre daha yüksek performans iddiasıyla geliyor.

Tek slot tasarıma sahip olan Crossfire destekli ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğiyle geliyor. DirectX 10.1 desteği sunan yeni model, Unified Video Decoder 2 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabiliyor. Bu arada Sapphire'den aldığımız bilgiye göre kart Avrupa pazarına farklı bir soğutucuyula giriş yapabilir. HDMI konnektörü de bulunan kartın yurt dışı fiyatı 100$ civarında.

• his 4670 iceq turbo gddr3tü ama başka seçeneğim olmadığı için onu almıştım ama yinede ekran kartımla mutluyum
    zaten teknoloji hiç durmaz ki
  • Sapphire se at çöpe
  • 180 190 ytl olur o parayla üst seviye ekran kartı alınır ne yabak HD4670'i
  • kart baya güçlenmiş hatta 192bit ram denetleyicisi olsa 4830 ve hatta 4850 nin satışlarına darbe vurur

quote:

Sapphire se at çöpe
    ATI nin yıllardır çalıştığı en iyi markalardan biridir
  • sapphire se at çöpe diyemezsiniz çünkü sapphire çok iyi markalardan biridir tamam sorunlu kart çıkmış olabilir bazı serilerde ama diğerlerindede çıkmıyor değil
  • saphirre gibi bir markanın kötülenmesini anlamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: daredevil_123

his 4670 iceq turbo gddr3tü ama başka seçeneğim olmadığı için onu almıştım ama yinede ekran kartımla mutluyum

Ben de his 4670 iceq turbo almayı düşünüyorum. Overclock potansiyeli nasıl? Soğutma performansondan memnun musun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkPluton

saphirre gibi bir markanın kötülenmesini anlamıyorum.

Kullandınmı hiç? 2 tane kullandım ikiside soba gibiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 25 Aralık 2008; 12:34:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Sapphire se at çöpe

ne ise çöpe atmıyalım ... nVidia ise mi ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: fasilgibi

quote:

Orjinalden alıntı: DarkPluton

saphirre gibi bir markanın kötülenmesini anlamıyorum.

Kullandınmı hiç? 2 tane kullandım ikiside soba gibiydi.

ben kullandım x1900xt modilini gayet memnundum sapphire den
  • quote:

Orjinalden alıntı: showstopper41

quote:

Orjinalden alıntı: daredevil_123

his 4670 iceq turbo gddr3tü ama başka seçeneğim olmadığı için onu almıştım ama yinede ekran kartımla mutluyum

Ben de his 4670 iceq turbo almayı düşünüyorum. Overclock potansiyeli nasıl? Soğutma performansondan memnun musun?

valla overclock yapmadım ama zaten performansından çok memnunum crysisi falan 1280*1024 herşey medium oynayabiliyorum ve kartın fanı çok fazla ses çıkartmıyor

• bu kart hakkında geniş bilgisi olan varmı? örneğin 512 mb 8800 gt ile kıyaslandığında nasıl bir karttır?yada 512lik 3850 ye kıyasla nasıldır?

çünkü fiyatı baya uygun gibi geldi bana.onun için soruyorum
  • Sapphire fanı sesli olduktan sonra bu karta 100 usd çok fazla
    adam gibi fan takıp verselerdi 100 rahat ederdi bütün kartlarda neredeyse aynı model soğutucu ve fan
    nerden sesli olduğunu anladın gibi soru sormayın eski malımı iyi bilirim kaç yıldır bu şekilde fan takıyorlar
    kısaca soğutucu kartı rezil eder vezir de
  • sapphire + 1 dostum.
    ancak bu kartı(4670) sevmedim
  • Benim emektar 2600XT ye çok benziyor.
  • walla bende yarın birgün arkadaşımla sapphire 4670 gddr3 modelini alıcam gddr4 bana fazla gelir
  • GDDR4 bu kartta fark eder mi acaba? Gerçi ati 128 bit için GDDR5 bile düşünüyor.
  • Çok fazla fark olucağını sanmıyorum 128 bit olduğu için.Benim 2600xt GDDR3 1400mhz'de çalışıyodu. Overclock ile 2000'de oynuyodum oyunları. Aradaki 600 mhz'e değicek bir fark olmuyodu. Şimdiki 3850 ise 1660'dan 2300'e kadar çıkabiliyo ve performans artışı bazı oyunlarda %70'i bulabiliyo.128 bit olması yüzünden kısıtlama olduğu için mhz çok ta bişi yapamıyo açıkçası.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.