Şimdi Ara

GeForce GTX 285'in saat hızları doğrulandı, hız aşırtmalı modeller yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Test sonuçları yayınlanan GeForce GTX 295 modelinden sonra GeForce GTX 285 için de detaylar netleşiyor. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun güç verdiği ekran kartının GeForce GTX 280'in yerini alması beklenirken arttırılmış saat hızları sayesinde GeForce GTX 280'den %10+ civarı daha hızlı olacağı ifade ediliyor. Peki GeForce GTX 285 hangi saat hızlarıyla gelecek?

Elimize ulaşan bilgilere göre GeForce GTX 285'in grafik işlemcisi 642MHz'de, paralel işlem birimleri 1476MHz'de, bellekleri ise 2484MHz'de görev yapacak. 55nm üretim teknolojisinin katkısı ile daha yüksek saat hızlarına rağmen GeForce GTX 280'den daha az güç tüketecek olan GeForce GTX 285'in ısıl güç tasarımı 183 watt olarak belirlenmiş. Ayrıca GeForce GTX 285 için dikkat çekici gelişmeler de var.

Nvidia'nın önde gelen iş ortakları, GeForce GTX 285'in fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarına sahip hız aşırtmalı modellerini de kullanıma sunacak. Sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre GeForce GTX 285 için grafik işlemci hız 700MHz ve üstü, paralel işlemci hızı 1500MHz ve üstü ayrıca bellek çalışma frekansı 2600MHz'i bulan özel varyasyonlar da resmi lansmanı takiben Ocak ayında kullanıma sunulacak.

GeForce GTX 280 modeliyle tek grafik işlemcili ekran kartı arenasında en hızlı modele sahip olan Nvidia, GeForce GTX 285 ile çıtayı biraz daha yukarı çekecek. 499$ seviyesinden lanse edileceği söylenen GeForce GTX 295 modelinin aksine GeForce GTX 285 modeli için henüz bir fiyat telaffuz edilmiş değil ama Nvidia fiyatlandırma için Radeon HD 4870 ve Radeon HD 4850 X2 modellerini baz alabilir.

Bilindiği üzere Radeon HD 4870, yurt dışında özellikle Amerika pazarında 199$ seviyesinden temin edilebiliyor tabii kartın çifti de 400$ civarı bir fiyatla alınabiliyor. Ayrıca Radeon HD 4850 X2 de bellek kapasitesine göre 330$ ve 350$ seviyesinden yine yurt dışında temin edilebilmekte. GeForce GTX 285 modeli de muhtemelen HD 4850 X2'nin karşısına konumlandırılabilacak fakat yine de resmi fiyat bilgisini beklemekte fayda var.

• Gtx 280'e yol verdi nvidia anlaşılan.Özellikle belleklerde bayağa iyi bir hız elde edilmiş.Şu 55 nm ye önce geçselerdi böyle olmazdı ama artık yapacak bi şey yok.Fiyatı uygun olursa bu kart tutar bence
  • nvidia gene fos bi kart çıkarmaz umarım
  • gpu ve ram voltajını biraz arttırıp 750/1800/2600'lü hızlarda modeller olursa iyi olur ama birde 2009'da çıkıcak olan gt216 kod'lu gpu'lar var yani bu modellerin 40nm'leri işte asıl alınacak kartlar bunlar olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Aralık 2008; 20:41:25 >
  • Tek gpu'da liderlik çok daha önemli benim gözümde. Ama asıl sözü fiyatlar söyleyecek.
  • Ati ile aynı fiyattan satamaz o kartı geçmesi lazım. Zannetmiyorum Tek kartla geçebileceğini Ati de yapsa Tek kart geçemiyeceğini biliyor. MS sorunun halletseler Zaten bi Allahın kulu o Takoz ları takmaz kasasına Gtx 285 in getirisi %10 u geçmez bence saat hızlarını artırmakla olmaz İşlem gücü artması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promity

Ati ile aynı fiyattan satamaz o kartı geçmesi lazım. Zannetmiyorum Tek kartla geçebileceğini Ati de yapsa Tek kart geçemiyeceğini biliyor. MS sorunun halletseler Zaten bi Allahın kulu o Takoz ları takmaz kasasına Gtx 285 in getirisi %10 u geçmez bence saat hızlarını artırmakla olmaz İşlem gücü artması lazım.

Default 600mhz'de çalışan bir gtx280 930 gflops işlem gücüne sahip 4870 ise 1.2 teraflop onuda 750mhz'e çıkar 1 teraflop'u geçer zaten herşey hesaplama gücü değil örneği 9800gtx+'nın yaklaşık 2 kat daha fazla hesaplama gücü olan 4850 ile başedebilmesi hatta bazen geçmesi bilmeden saçma yorumlar yapmayın ayrı olarak gtx280'nin mimarisi daha güçlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Aralık 2008; 22:49:05 >
  • hadi bakalım 285 i bekliyorum fiyatı iyi olursa neden olmasın
  • bence gereksiz!!! gtx260 amp gtx280 amp (gtx285) amp deilse nasıl daha iyi saçma gddr5 den yırtıyor sanırım...
  • Saçmalayan sensin nerenle anlıyorsan artık Teraflop rakamı saat hızından bahsetmiyorum zaten.Sen hayal dünyasındasın Nvdianın Mimarisi Traştan ibaret Ati sürücü Oturtamıyor bi türlü ayrıca gtx serisinin Teknik detaylarına bir bak istersen gtx200 serisi%40 fazla üniteye sahip olduğu halde 256bit kartın Altında eziliyor. boş laf etme Fanatikliğin burda geçmez 4850nin gücü 2kat fazlaymışta zor başediyormuş Nerden çıkardın bunu Kör müsün sen NV128core ATİ800stream le yakın ve Farklı mimari bunlar Bellek bant genişliği fazla Ati nin.1-2 Oyun dediğin ne senin Crysis-LOSTP-WİC Nvida nın para verek optimize ettirdiği Oyunları at kenara %20 fark yiyor 98+ lar.Destekli Salla bidahakine
  • Doğru konuş senin nerenden anladığın belli fanatik olanda bir b..'tan anlamayanda sensin gtx serisi nerede eziliyor daha mimarilerin yapısını bilmiyorsun 512bit ddr3 ile 256bit ddr5'in bellek bant genişliklerinin birbirlerine karşı üstünlük kuramayacaklarından bir habersin onun için boş yorumlarına devam et 9800gtx'dede 128sp 4850 160sp var ama 4850'de shader hesaplayıcıları fazla 160*5 9800gtx buna rağmen baş edebiliyor diyorum lafı başka yerinden anlayan yine sensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Aralık 2008; 10:27:09 >
  • Nvdia da Ati da Oyuncuları Ucuza doyurmak istemiyor 8800Ultra canavar bir karttı mesela İstese gene 9800ultra yapar 384-768mb ozaman kimse gidip gtx260 alırmı? ATİ a gelelim oda şimdiki teknolojisiyle 512bit kart yapamazmı takoz şeklinde yapar ozaman kim gider CF yapar yada x2 lere para verir. Bu şe..lerin tek derdi para müşteri hikaye
  • EE noldu şimdi ATİ ımı övmeye başladın Ben sana diyorumki 4870de çöp kağıt üstünde iyi çıkıyor FPS veriyor vs vs İş göz zevkine geldimi Kabız olmuş gibi tekliyor Nvdia da Detay çalıyor özellikle optimize ettirdiği oyunlarda doğal patch yani Ne alcaz biz şimdi 2sini toplayınca adam gibi bişey çıkar ortaya seçim kimin ne istediğine kalmış. Patlama efektimi istiyon daha çok FPS istiyon daha fazla para ver Nvdia al Gerçekçilik ve Detay istiyorsan ATİ al daha ucuz olur ama dengesiz olcağı yüksek ihtimalle muhtemel 60fps den 20fps ye bi anda inmek gibi.
  • 350$'ı geçmese bari
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.