Şimdi Ara

PROTON (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.152
Cevap
23
Favori
256.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anahtarı bugun yaptırcam dün akşam bende el kitabına baktım kilit-açma kapama başlığına tek kelime bahsetmemiş imbobilizer veya başka bir sistemle ilgili. kanımca anahtarcı ya bilmiyor yada başka bir amacı var. neyse bütün mesele 5 tl ye hallolacak zaten ondan sonra varmı yok mu öğreniriz.
  • Parça sorunu yok denilebilir.
    Servisten veya İstanbulda değilseniz kargoyla istanbuldan 1 günde elinizde oluyor.
    Fiyatlara gelince normal bakım malzemeleri megane ile ya aynı ya daha ucuz.
    Kaporta pahalı. Bütün uzak doğular aynı zaten kaporta konusunda(Eski kasa corollalar hariç).
    Önce ki mesajlarım da fiyatlarınıda paylaşmıştım 10 a yakın parçanın.
  • Parça sorunu olmadığını serviste ki arkadaş yukarıda yazmıştı.
    Evet parça sorunu yok.
    Fiyat yerlilerden pahalı avrupa ve caponlardan:)ucuz.
    Eski kasa corollalar hariç.
    Örneğin :
    Aynı takım contayı kullanan Carisma 1.6 ların orjinal fiyatı 850
    Protonun orjinal fiyatı 320 lira...
  • Bu yan sanayi.
    Orj.320lira
  • arkadaşlar yeni aldığım protonu bir servise götüreyim baktırayım dedim
    benden önceki sahibi hiç sanayiye gitmemiş anlaşılan bu durumda söylenecek sözler var ama
    neyse Allah ıslah etsin parça fiyatlarını yazayım şimdi diğer arkadaşlara yardımcı olur

v kayış 17,80
    ön balata 55 tl
    rot kol 31 tl
    rot körüğü 13 tl
    travers ön kulak 74 tl
    triger taraf kulak içi 60 tl
    tabla fişeği 32 tl
    kes keçe 15 tl
    grank keçe 15 tl
    triger kayış bilya 94 tl
    motor yağ-yag filtre-hava filtre (üçü birlikte) 77 tl
    merkezi kilit mot 65 tl

benim serviste yaptırdıklarım bunlar tabi birde bunlara işçilik ekle işte servis fiyatları
  • Tunç12
    Triger gergi bilyasının fiyatı fazla.(40-45 arası piyasada)
    Onun dışında Kapı otomatiği motoru tamiri mümkün olan bir parça.
    genelde dişliler yağsız kalınca,gres kuruyunca işlevini yerine getiremiyor.
    yağlayınca düzeliyor elektrik kısmında arıza yoksa.
    Hiçbir zaman servisten parça alma, hele tamir ettirme taraftarı değilim.
    İşçiliği çok fazla alıyorlar.
  • servis haricinde parça alma alternatifleri nedir bu araç için üstad?
  • parçatreni
    plastik ve kaporta dışında ki parçalarını hemen hemen eksiksiz satıyor.
    Japoncularda mekanik aksam bulunuyor.
    motor kulaklarını mesela dışardan alamazsınız.
    alt takım,triger vs. sık değiştirme ihtimali olan parçaların temini mümkün.

Motor aksamı
    mekanik
    elektrik

• Ayrıca ergin otomotivin fiyatları da servislere göre uygun. Orjinal ve yan sanayi alternatifleri mevcut.
    Bulamadığınız bir parça olursa önce ergin otomotive sorun
    jet fadıl ve ulumotor arasında ki boşlukta tedarikçiydiler.
  • Umera hocam,

Proton persona'nın 418 GLSİ diye bir modeli var mı? Tokat ta bir araba buldum da model olarak 418 GLXİ yazıyor, bagaj kapağında 418 GLSİ yazıyor. Tam anlayamadım. Bir de aşağıdaki aracı ilandan anladığın kadarıyla tavsiye eder misin?

http://www.sahibinden.com/modeline_gore_en_temizi_ve_orjinaliiii_bakmadan_gecmeee_!!!!!!!!-60WQQaXQQ24796904WQQpXQQdisplayitem
  • @erci541
    Kardeş 418 lerin tamamının otomatik ve ful olduğunu biliyorum.
    Glsi 1.8 hiç duymadım, görmedim.
    İlanda ki araca gelince
    aldıktan sonra masraf etmeyeceğin bir araç almaya bak.
    Tüp yok. tüp taktırman sana nerden bakarsan 1250 ye mal olur.
    Sonra satacağın zaman extradan ödediğin paralar hava olur gider.
    8 e aldın diyelim tup taktırdım 9 a satayım dersen gitmez.
    Bilmem anlatabildim mi.
    Acele etmeden iyice araştırmanda yarar var.
  • Umera hocam,

Bunda tüp var ancak sıralı sistem değil. Bir de fiyatta 500 kadar indirim yaptırdım. Tamponlar boya istiyor. Ufak tefek masrafı var. Yarın detaylıca bakacağım. Hocam ilgin için teşekkür ederim.
  • @umera

umera hocam doğru söylüyosunuz servis fiyatları pahalı bir daha gitmeyi düşünmüyorum
    peki bu ergin otomotiv nerde ? yada ankarada gidebileceğim bildiğin iyi bir yer varmı ?
  • @erci...
    sıralı olmayan tüpü tüpten sayma. Sıralı olmayanıda kullandım, olanıda arada dağlar var. aracı tanıyamazsınız.
    Eğer ruhsata işli ise 750-800 arası fatura kesmeden değiştirebilirsin.
    Bu linkte ki araca baktın mı? nerde oturuyorsun?
    Kırmızı proton
  • @tunç12
    Ben Doğandan bir sefer fiyat aldım çıktım. bir defa da avans ayarı için alet bağladık 20 lira verdim. Daha uğramıyorum. Ha birde şöför tarafı cam kontrol düğmesi arızalıydı muhabbet arasında arızalı var mı elinizde düğmeleri değiştireceğim dedim. 1-2 tane var dedi alabilir miyim dedim.
    20 lirayada onu aldım. Geldim evde bi baktım lehim çatlağı var. lehimleri yeniledim taktım kullanıyorum. (bu işi yapınca da içimden orda elektrikçiyim diye çalışan usta acaba elektirikçimi ki dedim)
    direksiyon körüklerini değiştirme,gergi bilyasının kontrolü ve krank keçesinin değişimi için benden eleman 450 lira ücret istedi malzeme dahil. Arkama bakmadan kaçtım nerdeyse maaşımın yarısı sen ne diyorsun dedim.
    Daha sonra şaşmazda adalı oto var. Doğandan ayrılma iki kişi çalışıyorlar.Oraya takıldım biraz bir kaç hile sezince de kendi başımın çaresine bakmaya başladım.
    Şükür bakabiliyorum da. Alt rotil değişimi,ön amortisör değişimi(alet gerekli) hariç bütün işlemleri yapabiliyorum.
    Elin yatkın ve vaktinde müsaitse tavsiye ederim.
    İngilizcen varsa carisma servis kitapçığı çokça işine yarar, takıldığın yerde önünü açar.
    uyanık olmak kaydıyla şaşmazda ki Adalı otoya uğrayabilirsin. Bir arızayla veya sorunla karşılaştığında fikir alarak gidersen iyi olur.

Edit:
    ergin otomotiv istanbulda.
    Netten sipariş verme imkanın var.
    Kargoyla gönderiyorlar.
    ergin otomotiv iletişim bilgileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umera -- 10 Mayıs 2010; 14:26:48 >

• @akustik
    Anahtarı yaptırdın mı?
    Varmıymış çip denen karın ağısı:)
  • teşekkürler umera hocam Allah Razı olsun direksiyonda boşluk var sanki onun için gidicem servis 350 tl dedi ona göre bir araştırıcam artık bide oraya gideyim, bakalım ne diyecekler, arabayı aldığım adama bu sorunlar çıktı diyorum ikinci el araçta olur bu kadar diyor ne güzel dimi ! satarken herşey güzel süt liman sattıktan sonra işler değişiyor kimse kul hakkını düşünmüyor acınacak hallerine sevinip kar ettim zannediyorlar Allah ıslah etsin ne diyelim artık,
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umera -- 12 Mayıs 2010; 1:06:29 >
  • Malesef ülkemizde küçük şeylerden kar ettiğini sanan, küçük şeylerle mutlu olan insan sayısı çook fazla..
    Cümlemizden razı olsun rabbim.
    Direksiyon konusunda akustik yol gösterebilir sana.
    Onunda sorunu vardı nereye yaptırdıysa sende oraya gidebilirsin.
    Foruma geç gelme olaslılığına karşın pm atabilirsin akustik'e
    Genelde bizim millet arabayı canı çıkana kadar biniyor,masraf zamanı gelince sat kurtul diyor.
    Sattığın adamın vereceği para değil mi insafsız..
    Allah ıslah etsin. Sattığın malın kusurunu gizlemek helal olan parayı haram yapar. Kusurlu malı kusursuz diye satmak hürriyeti yok.
    Ne olursa olsun araç illa ki teste sokmak lazım. Sokmuş olsan teste orda direksiyonda ki boşluk ve alt takımda ki sorunlar sana söylenecekti.
    50 lira verecektin ama sorunlu ir aracı almayacaktı
    n:)
    Hakkımızda hayırlısı..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.