Şimdi Ara

PROTON (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.151
Cevap
23
Favori
256.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normal kit çeşitli uyutma cihazlarıyla Elektronik kontrol ünitesi uyutularak uygulanıyor.
    Bildiğiniz kara düzen Lpg fazladan 2 adet küçük kutu şeklinde cihaz var.
    Dediğim gibi arabayı tadında binmek isterseniz değiştirmek zorunda kalabilirsiniz kiti.
  • plaka: 81 DH 605 ( beyaz 416 proton)
    Marka PROTON Model 1999 Sahiplik Belge Tarihi 18/12/2009
    Tescil Birimi DÜZCE Renk 1 BEYAZ
    Renk 2 BİLİNMİYOR Cinsi Çalıntı mı? HAYIR
    Hak Mahrumiyeti YOK

yani bu araç yeni el değiştirmiş bilginiz olsun.
    bu arada umera hocam proton konusunda bayağı bir ustadır. selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik -- 3 Nisan 2010; 22:11:51 >
  • sağol akustik evet haklısın umera hocam bu işten anlıyo
  • İŞTE SİZE ORJİNAL KM Lİ PROTON

BENİM KULLANNDIĞIM GLXİ 416 MODEL ARACIM ORJİNAL KM Lİ OLUP, BEN İKİNCİ ELİM. KM Sİ 51.000.- ALICI OLMAK İSTEYENLER İRTİBATA GEÇEBİLİRLER. VE İSTEDİĞİ YERDE KM ÖLÇÜMÜ YAPTIRABİLİRLER.
    FİAT : 13.000.-TL
    MODEL : 1999
    YER : KONYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ieger67 -- 7 Nisan 2010; 16:40:02 >
  • ya arkadaşlar proton 418 glxi 99 model lacivert adamla fyatta anlaştık ilk dediği rakamı verdim 8500 tl yarın notere gidelim dedim adam satmaktan vazgeçti yok böyle bişey ya ? bendemi şans yok anlamadım !
  • piyasada pek bulunmayan bu araba ile sahipleri arasında duygusal bağ gelişiyor anlaşılan..
  • proton deyince aklıma jet fadıl geliyor ve onun o yarı beyaz saçı.
  • Proton deyınce
    ucuza alınmış konfor,donanım,guven gelıyor aklıma.
    siz jet fadıl ile yetinin:)
  • onlarda haklı be abi.geçen Ford Başer e gittim satıcı bozuntusu bayan ,baz donanım (içi sert simsiyah plastik track cd çalan arka camları manuel klima ABS den başka bi boku olmayan Focusu full CRuze dan daha üstün olduğunu anlatıyordu. neden mi çünkü ağa babaları, zamanında iki büyük rakibinden biri Fadıl ı "sahtekar" diğerinide -uyduruktan milyoncu mağazasında bile güvenlik ve kamera bulunan ülkede en sağlam yer olan Sabancı kulelerinde- (nasıl oluyorsa elini kolunu salllaya salllaya) vurdutmuştu.
    öyleki o çok iyi markaları tofaşı silip hatta basket takımı şampiyon olmasına rağmen "bu marka hoş değil b.ktan imajı veriyor" imza Jack Nahum Tofaş-Fiat CEO su" o ismi silmişti.

eyy ağalar siz fadıla sahtekar diyene kadar 1969 yılında kurulumuş Samsung dünyayı ele geçirip kasıp kavururken 1932 de kurulan koç abiniz neden bi bırak arabayı bir el blenderi bile montaj yaparak satıyor onu araştırın.( kimse koç un bana beyaz eşyadaki icat martavallarını anlatmasın teknik olarak o işin en ileri noktasındayım)
    bu konuda daha çoooook konuşacak söylecek şey varda bişey değişmiyor hala gidilip sıfır doblolar , palio lar alınıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik -- 17 Nisan 2010; 21:21:25 >

• ben syn Akustik arkadaşın fikirlerine katılıyorum kimsenin dinine inancına bişey dediğimiz yok ama bu ülkede koç ailesini hala müslüman bilen insanlar var.... elin yahudisi gelip ülkemizde zengin oluyo , hemde ne zengin sonra türlü türlü oyunlar, gerisni merak eden açsın interneti araştırsın.... fazla söze gerek yok yahudileri bütün dünya biliyor, ( örneğin filistin yetmezmi )
  • bazı parçaları pahalı örneğin manifold hava sensörü 1000 tl
  • peki abdi bey, siz servistesiniz, bilirsiniz, 218lerin parça fiyatları-işletim maliyetleri çok mu yüksektir.. alırsak iş açar mıyız başımıza..
  • o sensörün diğer marka araçlarda örneğin renaultta ford da kaç tl olduğundan haberiniz varmı?
    218 ler değilde 4 ler serisini almak 2. el açısından da iyi olur. şöyle bi araştırın bu aracın parça fiyatları R19 europa ayarında dır. mesela triger i işçilik dahil 200 e değiştirirsiniz
  • FOCUS (1998-2005) MANİFOLD HAVA BASINCI SENSÖRÜ 264 demiş bir sitede..
    Fiesta için başka site 100 demiş,

bir problem olmalı bu işte..
    yanlış bir parçaya mı baktım acaba..
  • Parçanın pahalı oldugu bir vakıa
    Amma bu Türkiye ye has bir durum.
    Artı kıyasladığınız parçaların işlevleri aynı olsa da
    parçalar arasında hem yapı hemde teknoloji olarak dağlar vardır.
    O fiyatlarda olması normaldir diğerlerinin
    Proton ve mitsubishinin bu parçasının değeri de 1000 lira olamaz.
    İstismar var ortada.
    Ben başta şunu eleştiriyorum
    İki önemli japon üreticinin ithalatçısının aynı olması çok saçma.
    evet temsa dan bahsediyorum
    Mitsubishiye üvey evlat muamelesi yapıyor.
    Bunun sonucu olarak
    d segment güzelim carismalar, corollalarla aynı paraya hatta daha ucuza satılıyor..
  • değerli umera, çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz, temsa adeta harcıyor mitsubishi arabaları...

yalnız hocam bu arabalardan almayı düşüneneler bunları okuyunca korkacak benim gibi, bu tür çok pahalı parçaları çok mudur protonların, yahut bu bin lira olduğu söylenen parçanın arıza durumu yaygın mıdır? Uygun fiyata araç buluyoruz diye sevinirken, parça -elbet tofaş gibi beklenmemeli - canımızı çok yakmasın...

öte yandan motorlar mitsu. olduğuna göre, carisma'da da aynı parça maliyetlerini düşünmek lazımdır heralde ne dersiniz..
    Aynıysa çıkma parça bulma şansları da olabilir..
  • Bu bahsedilen parçanın bozulma olasılığı çok zayıf.
    İstisnadır mesela ben protonu olupta bu parçayı arayanı görmedim.Mitsuda da durum aynı.
    Korkulacak hiç birşey yok arkadaşlar.
    Bildiğim fiyatları yazıyorum.
    Mitsunun orjinal takım conta 850 lira
    Protonun takım conta orj. 320 lira
    Ikısının takım conta aynı yan sanayi 70 lira.
    Yan sanayi ana yatak, kol yatak 75 lira kenar yatak 15 lira
    segman 55 lira
    subab takımı 85 civarında
    Debriyaj, baskı, balata
    Hyundai servislerinden admire 1,6 veya acsent 1,5 lerin kitleri ile yeneilenebilir.
    Fiyat : 55 balata, baskı 60, bilya 60 civarında ayrı ayrı satıyorlar hyundai servislerde. peşinde %10 indirim:)
    Bu bahsettiğim kitlerle piyasada ki oem kitler arasında muazzam farklar var tüm mitsuculara ve Protonculara duyrulur.
    Bu araçlardan çıkan daiken orj. baskı setinin (oem)minimum fiyatı 250 lira
    Ebay vasıtasıyla amerikadan bahsettiğim hyundai araçların ki 70 dolar artı 30 dolar kargo odeyerek getirtilebilir.
    Bunun dışında bu araçlarda kullanılan elektrik aksam,role vs ya bosch(malezya üretimi) ya da denso.
    Hidrolik direksiyon ünitesi sachs, hidrolik pompası Kayaba, amortisörler Kayaba,klima pompası Kayaba
    Bu araçlarda kasa ve farlar dışında herşey japon üretimidir.
    Kasa lancer5 ile birebir aynıdır. Lancer5 Tr de yok.
    Kolay kolay arıza vermez.
    Hiç tereddüt etmeden alınabilir gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
    Aklıma gelenler bunlar şimdilik.
    Şuanda hiç korkusuz biniyorum ben aracımı.

Edit: Hyundai servislerinden alınacak baskı kitinin markası valeo üzerinde Hyundai yazar.
    Bu bilgiler 1.6 motorlar için verilmiştir. Diğer motorlarda aynıdır fakat verilen bilgiler onları kapsamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umera -- 20 Nisan 2010; 10:20:10 >

• sonunda aldım arkadaşlar

proton 416 glxi
    1998 model gri
    yürüyen aksamı gayet iyi
    kaporta bu yaştaki bir araba için fena deyil
    biraz deneyip artılarını eksilerini sizlerle paylaşıcam
  • adı geçen parça

1000 liraya satılan parçaya bakın:)
  • @Tunç
    fiyatı paylaşırmısın?
    değişen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.