Şimdi Ara

GeForce GTX 295, Quad SLI kurulumuyla dikkat çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın çift grafik işlemcili GeForce GTX 295 modeli için geri sayım başladı. İlk test sonuçları geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni modelin çifti ile gerçekleştirilen Quad SLI kurulumuna yönelik test sonuçları da belirmeye başladı. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun çiftine sahip olan GeForce GTX 295'in Core i7 platformunda gerçekleştirilen SLI testinde elde edilen 3D Mark Vantage puanı dikkat çekiyor.

Saat hızı 4190MHz'e çıkartılan Core i7 965 işlemcisiyle birlikte X58 yonga setli anakart üzerinde gerçekleştirilen testlerde GeForce GTX 295 modellerinin grafik işlem birimleri 705MHz, paralel işlem birimleri 1400MHz ve bellekleri de 2500MHz'e çıkartıldı. Hız aşırtmalı sistemle yapılan testlerde ekran görüntülerde de yer aldığı üzere 32573 puanlık 3DMark Vantage skoru (performance) elde edildi.

Her ne kadar GeForce GTX 295 modelinin çifti ile ulaşılan skor GeForce GTX 280'in üçlü SLI kurulumunda elde edilen 36598 puanlık rekoruna yaklaşamasa da çift grafik işlemcili yeni modelin henüz lanse edilmediğini kullanılan sürücülerin olgunlaşma aşamasında olduğunu da göz ardı etmemekte fayda var. Üstelik hız aşırtma açısından daha yüksek saat hızlarına (ekran kartı ve işlemci) ulaşılması da söz konusu olabilir.

Çift grafik işlemcili GeForce GTX 295 modelinin 8 Ocak'ta duyurulması ve AMD-ATi'nin Radeon HD 4870 X2 modelini rakip alması bekleniyor.

• PhysX kapalı halde acaba kac puan alırdı :?:
  • ÇOK İYİ BİR GPU OLACAK BENCEDE HD4870 X2Yİ GEÇECEK...
    TABİ İLERİ SEVİYE GPULARDA BOŞ KALMIYACAK(DEVAMI GELECEK)
  • hernekadar 4870x2 yi geçicek bi kart olsada beklenen performansı vermeyecek gibi kazık ta fiyatı olur bunun
  • Bi oyun ve kullanıcı testlerini görelimde ..
  • GTX295 iş yapmaz çok pahalı
    GTX296 iş yapmaz çok pahalı
    GTX297 iş yapmaz çok pahalı
    GTX298 iş yapmaz çok pahalı
    GTX299 iş yapmaz çok pahalı
    GTX300 çok pahalı ama iş yapar.
  • hep atiyi desteklerdim. ama bu kart 4870*2 den fiyat farkı fazla olmazsa nvidia ya akrşı büyük bir saygı dyucapım. ama öyle gözükmüyor.
  • fiyatını görüp konşcaz artık
  • bu tostlar güzele benziyor .... fiyatıda güzel olursa
  • ya şu küresel krizde kim alıcak bunları ya acayip çok nvidia yi tutsamda bana full hd 25 fps + veren ati kartı olsun ati alırım 40nm olayini beklemek lazım atinin
  • ilk cikan kartlar herzaman kazk fiyata satilir yurtdisinda ,, hele turkiyede dusunemem .. beklesekte gtx300 ve rv870 ler cikar ozaman bunu dusunmeyiz
  • oyunlarda görmedik daha ama pek tutacağım bir kart değil
  • Nvidia kartlar 3DMark uygulamalarından Ati'nin 4xxx serisinden yüksek puan alıyor 3xxx serisinin aksine, ama 4xxx serisi nvidianın birçok kartından daha iyi
    Vantage'de rekor gibi görünüyor bu rakam ama oyun performansı için bu bir ölçü değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

oyunlarda görmedik daha ama pek tutacağım bir kart değil

http://www.pclabs.com.tr/2008/12/22/geforce-gtx-295-detayli-test-platformu/

geçenlerde bu link için başlık açmıştım, ama sağolsun fx57 kilitledi.
  • Ati ın artık 256bit i aşması lazım 384 bit yapsa Nvidia Kepenkleri kapatıcak herhalde:) ama herfiler çok ucuza yapıyor kartı dayıyor ddr5 i 448bit lik kartla nerdeyse aynı paraya satıyor:)
  • gtx300 diye bi kart yok arkadaşlar o gt300 gpunun ismi
  • Quad SLI GTX 295, Vantage 32k :) Pekde iyi bi kart sayılmaz :D
  • nvidia bi dünya para ister buna..
  • şu tasarım çok gözel be kasanın içnde çok şık duruo çıplak PCB den se bole daa iyi yaff
  • kartın tasarımı ve yapısı 9800gx2 den farklı değil.iki kartı yanyana sli şekilde bağlayıp alın size dual cpu kart die kullanıcıya sunuyo bu nvidia.işte bu yönlerinden dolayı bu firmayı sevmiyorum.yapmış olmak için yapmasa çok iyi olur.

benim bildiğim nvidia bu karta birde fiyat çakar sanki çok teknolojikmiş edası verir.bence bu kart 4870x2 yi çok büyük farkla geçemez.( 4870x2 nin gtx 280 e yapığı gibi )bakalım testler ne göstericek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.