Şimdi Ara

ATi RV740, 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD-ATi'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk grafik işlem birimi RV740 olacak. Tasarım çalışmalarının bittiği belirtilen yeni grafik işlem biriminin önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde kullanıma sunulabileceği iddia edilirken, olası teknik özellik bilgileri de gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 128-bit bellek veri yolu desteğine sahip olacağı gündeme gelen RV740 ile ilgili olarak gelen yeni bilgilerse 256-bit bellek veri yolunu işaret ediyor.

İfade edilen detaylara göre RV740, söylenenin aksine 128-bit değil 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip olabilir. GDDR5 bellek kullanımına ek olarak üretici tercihine göre GDDR3 bellekli alternatiflerinin de hazırlanacağı konuşulan RV740'ın 640x paralel işlem birimine sahip olacağı belirtilirken performans olarak Radeon HD 4830 ve 4850 modelleri arasına konumlandırılacağı iddia ediliyor.

Bu arada üreticiler arasındaki nanometrik savaş da dikkatlerden kaçmıyor. 65nm ve 55nm üretim teknolojilerine rakibinden önce geçmeyi başaran AMD-ATi, 40nm için RV740 ile önümüzdeki yılın ikinci çeyreğini hedeflerken aynı dönem de Nvidia'nın ilk 40nm GPU'su beklenebilir. Tabii firmanın GT300 GPU'sunu 55nm üretim teknolojisiyle ilk çeyrekte duyuracak iddiaları 40nm için beklentileri yılın ikinci yarısına da çevirebilir.

• Haber için Teşekkürler
  • Bu kartın tek ve cf performansı nasıl olucak acaba..
  • Bol bol 256bit kartlar görmek isterim piyasada. 128bit artık can sıkıcı oluyor. Hoş 256bit olup da şu zamanda pek işe yaramayan kartlar da var ama bu kartın 256bit olmasını isterim şahsen...

Haber için teşekkürler...
  • bu seferde shader sayısını yarıya düşürülmüş gösteriyor.bu daha kötü bence bant genişliği değişmemiş bir 128bit gddr5 kart daha iyi olurdu gibi sanki...
  • ATI çok üst seviye bir kart cıkaracağa benzemiyor bu yüzden nvidia birinci çeyrekta bu yeni kartları cıkarmaz
  • Giriş üstü seviye için iyi bir kart geliyor.
    Benim gibi düşük bütçeli kullanıcılara iyi haber buç
  • Çok güzel bir gelişme aslında giriş seviyesi [giriş dememin nedeni bundan sonra asıl isimlendirmede en düşük olması planlanan kart] için bu kadar iyi bir kart ;)
  • galiba nvidia gene nal toplicak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.