Şimdi Ara

Sapphire'den tasarımı güncellenen 1GB bellekli HD 4870 TOXIC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atomic serisi dahilinde hazırladığı Radeon HD 4870 X2 modeliyle gündemde olan Sapphire ürün gamına yeni bir model daha ilave ediyor. Firmanın geçtiğimiz aylarda duyurduğu Radeon HD 4870 Toxic modelinin tasarımı gözden geçirilen 1GB bellekli yeni varyasyonu firma tarafından duyuruldu. ATi'nin 55nm RV770XT GPU'sunu kullanan Radeon HD 4870 temelli kart sahip olduğu özel soğutucusuyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Sapphire'in yeni modeli 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip. 1GB GDDR5 bellek ile donatılan ekran kartının saat hızları hakkında henüz net bir bilgi olmamakla birlikte daha önce lanse edilen 512MB GDDR5 bellekli Toxic modeli gibi grafik işlemcisinin 780MHz'de, belleklerinin ise 4GHz'de çalışabileceği belirtilirken destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumları da gerçekleştirilebilecek.

512MB GDDR5 bellekli modelde olduğu gibi soğutma için Vapor Chamber teknolojisine yer verilen ekran kartının referans tasarım Radeon HD 4870 modelinden daha serin çalıştığı ifade ediliyor. DirectX 10.1 desteği sunan ayrıca yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen ekran kartında çift DVI ve HDTV konnektörleri bulunuyor. Yakın zamanda satışa sunulması beklenen yeni modelin fiyatı ise açıklanmadı.

• Fiyatı baya tuzlu olur, artık kasa toplarken nerdeyse 1000ytl ekran kartı bütçesi ayırıcaz.
  • vpu recover

ati dkmkg sürücüsü cevap vermeyi kesti

ati catalist çalıştırılamadı

ati driver yükleyemiyorum

bla bla
    ....
  • Soğutucu İce-Q serilerinde kullanılan tasarıma çok benziyor.
  • ucuz olursa bu kart tutar diyecemde 4870 alan aldı alacak kim kaldı ? satışları düştü
  • Sapphire de kesin 5-10 tane mahluk tasarımcısı çalışıyor yine döşemişler yaratıkları kartın üstüne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 22 Aralık 2008; 22:57:16 >
  • 512mb ı 530ytl nova bilgisayarda bu ne kadar olcak bakalım
  • görüntüsü güzel bunun eskisi en ucuz satılan 4870 1 gb dan 239 dolardan gidiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: RoyalForce

vpu recover

bla bla
    ....

aylardır 4850 kullanıyorum. öncesinde 5 farklı 3850 ve 70 kullandım. bahsettiğiniz hataların hiçbirini almadım...
  • 40nm ekran kartlarını bekliyoruz artık!!... nvidiaya dönmez işşlh atide ısıtıp ısıtıp aynı çorbayı koymaz
  • Şu ısıtıp ısıtıp önümüze süreme lafı okadar saçmaki tam bir saçmalık bende aynı cümleyi kurdum ve sonrasında pişman oldum her modelin başka versiyonu çıkıyorsa bu model üzerinde değişik olan bişeyler var demektir örnek vermek gerekirse hd 4870 referans tasarım ile toxic'i karşılaştıralım en azından referans tasarımdan daha iyi soğutma yapar buda bir değişikliktir.Eğer size göre ısıtmaksa siz yapın bir tane görelim hocam.Bana Ati fanımısın diyen olursa imzama bakmasın yani buradaki amaç yanlış olan birşeyi düzeltmek eğer bir yanlışım var ise afola.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

quote:

Orjinalden alıntı: RoyalForce

vpu recover

bla bla
    ....

aylardır 4850 kullanıyorum. öncesinde 5 farklı 3850 ve 70 kullandım. bahsettiğiniz hataların hiçbirini almadım...

ben hepsini aldım

yüzlerce dolar verdiğimiz kartların bu tür ne idüğü belirsiz insanı çileden çıkartan hatalar vermesi çok can sıkıcı ve bu hatalar yeni değil yollardır devam ediyor.

• Bende vpu recover ve ati dkmkg hatalarını aldım ve nedeni basit idi ısınma:!: fanı kalkıp 25/100 de unutunca bu sekilde bir duruma ulaştı ve görüntü vermeyi kesti ve kurtarıldı diyip masaüstüne döndü ;) sonra tekrar oyunda devam ettim ;) bu nedenle sorunun nedenlerini arastırmadan laf atmayın hemen ayrıca bu da biraz gec bile olsa güzel gelisme cok güzel bir tasarım uygulamıslar ;)
  • bu kartın gtx260amp2 le kapıştırılmasını istiyorum !
    Umarım yakında test sonuçlarını görürürz
  • daha 3 gün önce aldığım sapphire düz olan model 1gb 4870 in üzerinde aynı soğutucu mevcut sadece fark olarak ısı boruları bunda bakır bendekinde nikelaj kaplamalı ve hiç bir problem olmadan 800-4200 mhz çalışıyor. ne bir hata ne kitlrnme ne ıs sorunu kart masa üstünde %30 fan hız ile 40-45 derecelerde oyunlardada en fazla 65-70 derec arası çalışmakta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: unsalg

daha 3 gün önce aldığım sapphire düz olan model 1gb 4870 in üzerinde aynı soğutucu mevcut sadece fark olarak ısı boruları bunda bakır bendekinde nikelaj kaplamalı ve hiç bir problem olmadan 800-4200 mhz çalışıyor. ne bir hata ne kitlrnme ne ıs sorunu kart masa üstünde %30 fan hız ile 40-45 derecelerde oyunlardada en fazla 65-70 derec arası çalışmakta.

senin ekran kartını merak ettim resim koyabilirmisin,google dan de olabilir
  • valla fiyati uygun olursa ben dusunebilirim
  • borular cezbetmiyor artık daha sexy bişeyler düşünmeliler bir yarışma yapsınlar tasarım üzerine ülkem gençliğinden neler çıktığını görmek isterdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: a1a1a1fs

quote:

Orjinalden alıntı: unsalg

daha 3 gün önce aldığım sapphire düz olan model 1gb 4870 in üzerinde aynı soğutucu mevcut sadece fark olarak ısı boruları bunda bakır bendekinde nikelaj kaplamalı ve hiç bir problem olmadan 800-4200 mhz çalışıyor. ne bir hata ne kitlrnme ne ıs sorunu kart masa üstünde %30 fan hız ile 40-45 derecelerde oyunlardada en fazla 65-70 derec arası çalışmakta.

senin ekran kartını merak ettim resim koyabilirmisin,google dan de olabilir

http://www.sapphiretech.com/ty/products/products_overview.php?gpid=250&grp=3 burdan bakabilirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.