- x
Geometri'ye nasıl çalışılır ?
35 Cevap16824 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

769 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:04:55 

Lise 3'üm bu sene aslında geo konuları kolay fakat iki senedir dersimize giren hocalar beni geometriden soğuttu. haftaya salı yazılımız var. Testlerde çözebildiklerimi çözüyorum (genellikle basit sorular) fakat ek çizim ve görme gerektiren soruları çözemiyorum. Geometrimi nasıl geliştirebilirim ?

Soru çözerek te olmuyor geçen sene zambak 10.sınıf geometri soru bankasını tamamen bitirmeme rağmen geometri 1 geldi ve bunun yüzünden teşekkür alamadım bu senede böyle olmaması için ne yapmalıyım ?

2109 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:15:54 

finalin lise 3 kitabini al ordaki sorulari cozmeyi dene baya iyi sorular war gormeyi gelistirici sorular war
lise 3 matematik geometri soru bankasi kırmızı kitap

1241 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:20:24 

Formülleri bilmen ve gerekli yerlerde kullanman; ayrıca soruların püf noktalarını görmen lazım ki bu da dikkat gerektiriyor.O yüzden ne kadar farklı çeşit soru çözersen senin için yararlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thoughtless -- 22 Aralık 2008; 22:19:09 >

119 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:25:19 

elindeki bütün kitaplardan işlediğiniz yerleri çöz...Bu kadar basit

301 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:29:20 

ilk başta üçgenleri çok iyi bilmen gerek.geometrinin alfabesi gibi bişey.bide bol bol çözümlü sorulara bak önce kendin yap yapamassan çözümüne bak nerde takılıyorsun.böyle böyle ilerletecen işi.

BİZİM ELİMİZİN ULAŞTIĞI YERLERE ONLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ(F.S.MEHMET)

527 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:29:21 

Benim dershanede bir hoca var..Yok böyle birşey..

Manyak eti yiyen .. Ağzınıza ayakkabım girsin .. VSvs böyle şerler diyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2008; 22:31:53 

valla bence geometri tümaydan çalışılır

tümay'ı çöz yeter, 3. gözün açılsın

2264 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:33:54 

Ben Zafer'den çalışıyorum. Sistem şöyle alıştırma ve test bölümleri var. Alıştırma bölümünde , bir adet rehber soru ve altına da aynı türden 5-6 soru veriyor. Böyle böyle 15-16 rehber , altınada 5-6 tane sorudan soru türleri aklında kalıyor.

Bana çok yardımcı oluyor bu sistem.

DonanımHaber Davulcuları
Katılım zamanı: 11 Haziran 2005
İzmir Ekonomi Üniversitesi | Mütercim-Tercümanlık

769 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:35:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Triple H

Ben Zafer'den çalışıyorum. Sistem şöyle alıştırma ve test bölümleri var. Alıştırma bölümünde , bir adet rehber soru ve altına da aynı türden 5-6 soru veriyor. Böyle böyle 15-16 rehber , altınada 5-6 tane sorudan soru türleri aklında kalıyor.

Bana çok yardımcı oluyor bu sistem.

sanırım karekök yayınları da bu şekilde zaferin konu anlatımlı kitapları güzel olur (kısa kısa) bu dediğiniz konu anlatımlımı yoksa soru bankasımı ?

@hashus1099

hocam ne yaptın ben daha normal soruyu çözemiyorum. (tümayı zor diye biliyorum)

---

Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wasell -- 22 Aralık 2008; 22:35:36 >

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 22:41:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Wasell

@hashus1099

---

tümay zor, ama öyle pat diye girişmiyor herhalde, açıklaya açıklaya
benim lise2 de 5 geometri sınavımdan 4ü zayıftı. hayatımda aldığım en düşük notu aldım (20) ama 4-6 ile geçmiştim

össye çalışırken tümayın 5te 1ini çözdüm yetti, 2 soru kaçırdım onlar da baba sorulardı, diğer hepsini yaptım bu benim için büyük olay

6129 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:42:23 

Karekök görme işinde iyi oluyor.

FZ6 Fazer

2264 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:45:23 

quote:

sanırım karekök yayınları da bu şekilde zaferin konu anlatımlı kitapları güzel olur (kısa kısa) bu dediğiniz konu anlatımlımı yoksa soru bankasımı ?

@hashus1099

---

Konu özeti + soru bankası yazıyor üstünde. Özet dediği yer 3 sayfada formül vs. veriyor , daha sonra dediğim sisteme geçiyor.

DonanımHaber Davulcuları
Katılım zamanı: 11 Haziran 2005
İzmir Ekonomi Üniversitesi | Mütercim-Tercümanlık

1569 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:46:22 

sadece soru coz cozumlulerdende konuy ogrenmeye baslarsın

1395 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:48:00 

quote:

Lise 3'üm bu sene aslında geo konuları kolay fakat iki senedir dersimize giren hocalar beni geometriden soğuttu. haftaya salı yazılımız var. Testlerde çözebildiklerimi çözüyorum (genellikle basit sorular) fakat ek çizim ve görme gerektiren soruları çözemiyorum. Geometrimi nasıl geliştirebilirim ?

Soru çözerek te olmuyor geçen sene zambak 10.sınıf geometri soru bankasını tamamen bitirmeme rağmen geometri 1 geldi ve bunun yüzünden teşekkür alamadım bu senede böyle olmaması için ne yapmalıyım ?

bende lise 3üm yarın yazılımız var geçen sene 100dü geometrim ama bu sene kötü sanki
nası çalışılır o yüzden pek bilmem ama önce ekol hocadan konuları dinle sonrada bol bol test çöz :)

254 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:49:41 

kuralları bileceksin,
benzerliği çok daha iyi bileceksin :D

sabırla çok soru çözeceksin
ki hızlan, hızlıca gör çözüm yollarını

280 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:52:47 

bende lise 3 üm geometri ilk yazılıdan 80 aldım
geometri görme meselesidir bazen ne kadar çalışırsan çalış eğer ne yapacağını göremezsen soruyu yapamayabilirsin,
ama görmeni kolaylaştıracak bir kitap öneriyorum; yine final dersanesinin bir yayını olan formül konu anlatımlı geometri yi öneriyorum, içinde tüm formüllerin ispatlanışı var + çözümlü örnek sayısı oldukça fazla

3743 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:54:01 

çok soru çöz
Güvender tavsiyemdir.

Tek başına CS:GO oynamaktan sıkıldın mı ? CS:GO Topluluk gecelerini dene!
CS:GO Topluluk Geceleri / Tüm Topluluk Üyeleri / CS:GO Etkinlik Takvimi
“Below the surface of the machine, the program moves.
Without effort, it expands and contracts. In great harmony, electrons scatter and regroup.
The forms on the monitor are but ripples on the water. The essence stays invisibly below.”

12 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:02:33 

Soru soru soru

Daha da arabaya binmem

3743 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:04:32 

üçgenlere çalış.
üçgenleri kullanarak herşeyi çözersin.
fizikte de yardımcı olur.
trigonometride de.

Tek başına CS:GO oynamaktan sıkıldın mı ? CS:GO Topluluk gecelerini dene!
CS:GO Topluluk Geceleri / Tüm Topluluk Üyeleri / CS:GO Etkinlik Takvimi
“Below the surface of the machine, the program moves.
Without effort, it expands and contracts. In great harmony, electrons scatter and regroup.
The forms on the monitor are but ripples on the water. The essence stays invisibly below.”

22077 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:05:38 

güvender konu anlatımlı al bi tane çözümlü sorulara iyice bak

glorious pc master race
Steam: unforgiven1905 | Steam Community: */eshmoon | Origin: EshMoon

1883 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:28:37 

bireyin a sını ve seviye yayınlarını alman yeterli başlangıç için. ilk testlerde hangi sorular varsa diğer testlerde test 1in soruları ayrıntı olarak soruluyor.
soruyu yapamıyosan aklına gelen herşeyi yap eğer uzun uğraş sonunda çözersen daha çok akılda kalıyor emin ol

Ret Bull gives you WIIINGSS (aka. Avenging Wrath)
Wegapunk

622 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:31:57 

bireyin b sini al 20 sorudan 3-4 ünü yapsan bile yapamadıklarının hepsini sorarsın hocalarına, bu dediğim kitap en zor kitap geometri açısından, zoru başarırsan kolayı direk görürsün okul sınavlarında

769 Mesaj
24 Aralık 2008; 23:43:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Triple H

Konu özeti + soru bankası yazıyor üstünde. Özet dediği yer 3 sayfada formül vs. veriyor , daha sonra dediğim sisteme geçiyor.

dediğiniz kitabı bulamadım nasıl bir şey 11. sınıf geometri mi şu an elimde zafer öss geometri var ama dediğiniz gibi değil.

edit:

elimde olan kitap bu:

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wasell -- 24 Aralık 2008; 23:44:17 >

343 Mesaj
24 Aralık 2008; 23:45:04 

her boş anında çalışmalısın başka türlü gelişmiyor benimde öyle bir sorunum vardı şu an pek kalmadı ama bellide olmuyor geometri bu

769 Mesaj
24 Aralık 2008; 23:52:13 

karekök yayınları bu şekil de mi ? bir örnek soru (çözümlü) altına bir kaç tane (bizim çözmemiz için) soru ?

802 Mesaj
25 Aralık 2008; 0:05:35 

Karnem 5.00 ama bunu yapmak için yapmadığım şey kalmıyor özellikle geometri yazılısında. Anlamıyorum abicim genetikmidir nedir?

Daha geçen geometri sınavına girdim ve en fazla 2 soru yapabileceğimi görünce hasta numarası yapıp ıkınarak ateşimi çıkardım.Ve yazılıdan çıktım.Seni sonra yaparım iyi değilsin dedi.(hoca)

Allah'ım yarabbim tanımadığım bi sınıfta soktu beni sınava aneam ordaki çocukları ayarlayana kadar göbeğim çatladı. 6 soruyu olduğu gibi çözdürdüm 1 tane de ben çözdüm şimdi 70 bekliyorum. 2. si ortak sınav olacağından kopya benim için olmuyor.

Arkadaşlar bıktım artık kopya çekmekten. Yine kopya çekerim ama %100'ünü kopyayla yapmak biraz koyuyor lise3 olduk öss yaklaşıyor. Bu geometriyi sıfırdan öğrenecek birisi nasıl çalışmalıdır?

2006'lıyıg...

769 Mesaj
25 Aralık 2008; 0:11:37 

quote:

karekök yayınları bu şekil de mi ? bir örnek soru (çözümlü) altına bir kaç tane (bizim çözmemiz için) soru ?

fem yayınları simetrik öğrenim sistemi de sanırım bu şekilde.

hangisini önerirsiniz.

@Emre654

benim öyle bir imkanım yok olsada ben beceremem kopya çekmeye kalksam elim ayağıma dolanır. ama kopya çekenlerin hepsi geçiyor biz kalıyoruz sap gibi.

lafım sana değil hocam bizim sınıftakilere kopya çekip sınavdan sonra bir de hava atıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wasell -- 25 Aralık 2008; 0:11:55 >

826 Mesaj
25 Aralık 2008; 0:14:07 

formül ve kuralların alayını bilmeden geometri çözülmez. bizim manyak hoca formülsüz çözebiliyodu ama o istisna ona bakma sen ezberle ne varsa

Go Long, Go Deep, Go State!

769 Mesaj
25 Aralık 2008; 23:16:09 

zaferin 11. sınıf kitabını aldım çözümlü sorular oldukça orjinal (çözdükçe çözesi geliyor insanın yeni bir şeyler öğreniyorum hissi yaratıyor ) fakat istediğim gibi değil tam olarak istediğim şekil fem yayınlarında (simetrik eğitim sistemi) var onlarda da bulamadım. zafer öneren arkadaş hangi kitabı önerdi bilmiyorum ama zaferin o tarz bir kitabı yok sanırım.

1100 Mesaj
25 Aralık 2008; 23:31:17 

bende hiç bişey bilmiyorum ya aslında mat temel bilgim yok

uğur dersanesine gidiyorum 2yyıldır mezunum sorular çok zor bizim ya hangi yayınların kitapları kolaydır ?

Stay hungry, Stay foolish!

383 Mesaj
25 Aralık 2008; 23:45:25 

Geometri Videoları iZle
Bende Öss hazırlanıyorum ßayagı İşe yarıyor

=>Teröristlerin Mağarasındaki Bir Yazı ;
Eğer bir asker sizi gördüğü zaman durmadan ateş ediyorsa bilinki o acemidir kurşununun bitmesini bekleyin, bittiği zaman gidin kafasına sıkın.

Eğer sadece sizi gördüğü zaman ateş ediyor saklandığınız zaman duruyorsa o bir komandodur, kaçın ve canınızı kurtarın.
Eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse bilinki o bordo berelidir merak etmeyin o sizi bulur.

68 Mesaj
26 Aralık 2008; 0:01:37 

Ekol hoca konu anlatımı çok açıklayıcı http://www.ekolhoca.com/

851 Mesaj
13 Aralık 2010; 17:26:20 

karekök geometri sıfır alın

1667 Mesaj
13 Aralık 2010; 17:45:33 

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

tümay zor, ama öyle pat diye girişmiyor herhalde, açıklaya açıklaya
benim lise2 de 5 geometri sınavımdan 4ü zayıftı. hayatımda aldığım en düşük notu aldım (20) ama 4-6 ile geçmiştim

össye çalışırken tümayın 5te 1ini çözdüm yetti, 2 soru kaçırdım onlar da baba sorulardı, diğer hepsini yaptım bu benim için büyük olay

9.sınıf tümay var mı :D

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2010; 0:04:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Çalışan Ağustos Böceği

9.sınıf tümay var mı :D

valla hatırlamıyorum, daha doğrusu yeni sistemde geometri müfredatı nasıl bilemiyorum.
bizde lise 2'de tek bir sene okuttular geometri dersi.

7043 Mesaj
14 Aralık 2010; 0:09:07 

Kitap olarak Karekök öneririm.

Ondan önce ise üçgenleri KESİNLİKLE çok iyi bilmen lazım üçgen bilmiyorsan hiçbir şey yapamazsın.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Geometri'ye nasıl çalışılır ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313