İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!
1980 Cevap429164 Görüntüleme57 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

33 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:04:36 

Annem implant diş yaptıracak cok kıorkuyoo daha genç 45 yaşlarında falan . aranızda implant diş yaptıran varmı?memnunmusunuz ve yaptırırken cok acı cektiniz mi?lütfen yardımcı olun ya .. annemden cok ben korkuyorum:(((( değerli yorumlarınızı bekliyorum

http://www.dailymotion.com/video/x94bdi_sbel-can-dlenc_music

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2008; 1:07:18 

bende yaptıracam ama yeditepede ..oayı çok methediyorlar
size ücret ne istediler samsunlu gelin

33 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:09:20 

5 tane implant diş yapılacak 9 bin ytl istediler:S yeditepede nasıl acaba fiyatlar .bizim gittiğimiz hastane özeldide

3096 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:10:50 

peder diş hekimi,korkacak bişey yok,kırıklarda takılan platin neyse bu da o.acı yok vırt yok zırt yok.ana dişi gibi kullanacak,hatta kendisi çok şanslı,protezden çok daha fazla güzel,resmen kendi ana dişi gibi kullanacak.millt isteyipte yaptıramıyor.

SAMSUNG GALAXY S III

33 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:14:14 

ciddimisiniz. babanız nerde diş hekimliği yapıyo özelmi devletmi ? bu arada acı duymaması cok iyi olur .. avantajlarını biliyorum evet. cok saglam ve artık sorun olmaz diyolar .bide ağrı cekmese yaptırırken.süper olacak...

3220 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:14:21 

Bende var implant 3-4 yıl önce yaptırmıştım biraz acılı geçiyor ama ameliyat sırasında vs acı çekmiyorsun zaten local anestezi yapıyorlar. Ondan sonra1-2 gün acılı geçiyor. İş bittikten sonra ana dişinden çok daha iyi oluyor. Deneyim etmedim henüz ama kendi dişlerin dökülür buna birşey olmaz diyor doktor Çokta korkacak bir durum yok endişe etme ;) Benim yaptırdıgım zaman pahalıydı biraz ama şimdi belki daha ucuzdur ...

67 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:17:40 

işi iyi bilen birisine yaptırın o cok onemli acı mutlaka oluyor ama gun gelecek gececek ama işi bilmeyen birisine yaptırırsanız daha fazla acı ceker ve paranızla rezil olursunuz

kardesimde 1 dişi implant yaptıralıda 1.5 sene oldu gayet menmun ve rahat
acı çektimi dersen vidayı atarken bi acı cekti okadardaha sonra acısı olmuyormus
kardesim oyle gunlerce saatlerce acı çekmedi
diş çektirilmiş gibi bişey bakımı ve istenenleri iyi uygulaması lazım hiç bir acı çekmez

ama bidaha diyorum impant işini yapan birisine yaptırın sozde implantcı cok piyasada özel hastane ve polikıliniklerde aynı dogru seçin

not:bayan dentist olmasın (benim gorusum)

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

(-C-İT--FF-ROHFF-Sniper-)

3092 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:18:22 

quote:

Orjinalden alıntı: samsunlu.gelin

5 tane implant diş yapılacak 9 bin ytl istediler

Bende düşünüyordum ama artık değil...

Arbeit Macht Frei

33 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:24:12 

ya bizim gittiğimiz hastane özel ve birazda herseyi pahalı oldugu doğru belki başka hastanelerde daha uygun fiyata bulabilirsin hemen fikir değiştirme. biz bu hastanenin doktorlarına cok guveniyoruzda başka hastaneye gitmeye korkar olduk o yüzden ne isteseler gözümüze gelmiyo siz bi fiyat araştırması yapın bu arada içimi bariz derecede rahatlattınız cok saolun..

874 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:26:07 

9 bin ytl araba parası yuh

3220 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:27:14 

Ne ameliyatlar var 100 lerce bin dolar Sağlık bu ihmale gelmiyor ucuz pahalı mecbur yaptırıyorsun

67 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:29:30 

bizde 600 dolar vermistik 1.5 yıl once

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

(-C-İT--FF-ROHFF-Sniper-)

513 Mesaj
22 Aralık 2008; 1:37:33 

bende 3 dişim var onu yaptırmayı düşünüyordum 9000 ytl duyunca altıma pırtlamadığım kaldı.

3721 Mesaj
22 Aralık 2008; 3:05:07 

bu tedavi ne işe yarıyor,estetik ile alakalı bir şey mi?

hayvanlara iyi davranın lan

3168 Mesaj
22 Aralık 2008; 3:09:02 

1sene once yazdigim mesaja cok benziyor,en altta
http://forum.donanimhab...mplant//tm.htm#19317740

,annem suanda cok memnun,1araba parasina mal oldu ama sonuc "mutlu son

33 Mesaj
22 Aralık 2008; 3:57:16 

bende br mutlu sona ulaşabilseydim .arabada falan diilim zaten . annemin gülüşünü görsem yeter

2635 Mesaj
22 Aralık 2008; 11:26:06 

dikkat edin ,bildiğim kadarıyla her çeneyi tutmuyor. bazen paragöz doktorlar olur olur diyip yapıp ,sizi söğüşleyebilir. (yaşanmış olay var.sağlam dişlerini söküp ,implant yapan bir dangalak akrabam var.fakat tutmadığı için ortada kaldı her dişçinin gazına gelmeyin. )

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 11:34:35 

bende 2 saat sonra dişçiye gidecem 2 dişimi çektirecem

412 Mesaj
22 Aralık 2008; 11:37:24 

9 b in ytl'ye dişlerimi altınla kaplatırım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 12:46:05 

quote:

Annem implant diş yaptıracak cok kıorkuyoo daha genç 45 yaşlarında falan . aranızda implant diş yaptıran varmı?memnunmusunuz ve yaptırırken cok acı cektiniz mi?lütfen yardımcı olun ya .. annemden cok ben korkuyorum:(((( değerli yorumlarınızı bekliyorum

benim kayinvalide yeditepede yaptirdi. emekli sandigindan sadece 500 ytl odedi. bir kac tane yaptirdi. cok memnun kaldi. hizmet cok iyiydi

1319 Mesaj
22 Aralık 2008; 13:07:59 

quote:

Daha 21 yaşımdayım. Allaha şükür hastane yüzü görmüş değilim. Gayet sağlıklıyım. Fakat dişlerim resmen kum gibi. 16 tane porselen 4 tane dolgu var. İnanmazsınız geçen ekmek yerken dişim kırıldı. 30uma kadar bekleyecem. Sonra tüm dişlerimi çektirip 6 tane alta 6 tane üste implant olmak üzere hayatım boyunca sorun yaşatmayacak bir çözüm düşünüyorum. Bence annenizin yaşı gayet iyi. Acı konusuna gelirsek, 1 gün içerisinde 2 diş çektirmiş, 2 tane diş şekil verilmiş(porselen için) biri olarak artık hiçbirşey beni korkutamaz.

Bboy Kenex

2386 Mesaj
3 Nisan 2010; 19:23:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mc.kork

Bende var implant 3-4 yıl önce yaptırmıştım biraz acılı geçiyor ama ameliyat sırasında vs acı çekmiyorsun zaten local anestezi yapıyorlar. Ondan sonra1-2 gün acılı geçiyor. İş bittikten sonra ana dişinden çok daha iyi oluyor. Deneyim etmedim henüz ama kendi dişlerin dökülür buna birşey olmaz diyor doktor Çokta korkacak bir durum yok endişe etme ;) Benim yaptırdıgım zaman pahalıydı biraz ama şimdi belki daha ucuzdur ...

s.a

hocam nerede yaptırdın.

tavsiye edermisin ??

INTEL - E6400 C2D ; ASUS P5B ANAKART ; ATİ X1600 XT 256 MB EKRAN KARTI ;4X512 mb 533 mhz kingston ram ,2X250 GB SAMSUNG SATA II HDD ; ENERMAX 535 WATT PSU ; PHİLİPS 170X6FB LCD MONİTÖR

2386 Mesaj
3 Nisan 2010; 19:30:17 

quote:

Orijinalden alıntı: kenex

Daha 21 yaşımdayım. Allaha şükür hastane yüzü görmüş değilim. Gayet sağlıklıyım. Fakat dişlerim resmen kum gibi. 16 tane porselen 4 tane dolgu var. İnanmazsınız geçen ekmek yerken dişim kırıldı. 30uma kadar bekleyecem. Sonra tüm dişlerimi çektirip 6 tane alta 6 tane üste implant olmak üzere hayatım boyunca sorun yaşatmayacak bir çözüm düşünüyorum. Bence annenizin yaşı gayet iyi. Acı konusuna gelirsek, 1 gün içerisinde 2 diş çektirmiş, 2 tane diş şekil verilmiş(porselen için) biri olarak artık hiçbirşey beni korkutamaz.

6+6 yeterli oluyor mu .

INTEL - E6400 C2D ; ASUS P5B ANAKART ; ATİ X1600 XT 256 MB EKRAN KARTI ;4X512 mb 533 mhz kingston ram ,2X250 GB SAMSUNG SATA II HDD ; ENERMAX 535 WATT PSU ; PHİLİPS 170X6FB LCD MONİTÖR

0 Mesaj
13 Nisan 2010; 12:20:25 

9 bin ytl bile ii bence 5 diş için ben tanesini 5 bn falan die duymuştum..bende 19 yaşındayım ama arka dişlerim harap olmuş bir durumda doktor köprü tedavisini önerdi ama yaptıranlara bakıorum çok kötü duruo küçük azılar küçültülüceği için gülünce görünücek ve metal alt yapılı olduğu için siyah duruo bende implant istiyorum ama malesef edirnede yok.ailemde bnm abarttığımı aslında birşeyim olmadığı söylüo.bir ara iyice pskolojim bozuldu kabuslarım oldu bu diş meselesi.istanbulda hangi doktoru önerirsiniz arkdaşlar ne olursa olsun yaptırıcm

698 Mesaj
13 Nisan 2010; 20:09:28 

quote:

Orijinalden alıntı: kenex

hay maaşallah..

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..

17084 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
vinsenty
7 Haziran 2010; 15:30:57 

simdi ne kadar fiyatlar ?

406 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:01:18 

600 - 700 euro civarı..

yapılan yere göre çok daha yükselebilir tabi ama ortalama bu aralık..

ondokuzüçikibindört

0 Mesaj
4 Eylül 2010; 12:24:38 

Ben de yaptırdım şuan 18 yaşındayım ve zaten hep bu anı beklemiştim..Çocukluk da geçirdiğim kaza sonucunda 5 dişim gitmişti ve çocukken yapmıyolar bu uygulamayı..18 yaşına girmeniz lazım kemik gelişimi açısından.2 gün önce HACETTEPE de bir prof. Hocamız sagolusunlar hepside çok ilgilendiler..Alt tarafa iki tane ve üste de 1 tane İmplant çakılması lazım dedi..Ertesii gününe randevu alıp koşa koşa ameliyata girmiş bi insanım Ameliyat öncesi netten biraz ameliyat videosu izledim izlerken bayılcak gibi oldum ama hiç öle olmaığını anlayınca iş çok güzel oldu

Zaten gittigim hastane bu konuda profesyonel cidden de öleymiş ki şuanda hiç bi yerim şişmeden hiç biryerim acımadan gezip dolaşabiliyorum..Hiç kanama olmadı ağrı sıızı vs hiç bişiy yok şuan dün ameliyat oldum inanılcak gibi deil
Ameliyat esnasında zaten Lokal Anestesizi diye bişey var 1-2 iğne ve zaten uyuşuyosunuz..Bundan sonrası artık hekiminizin çabukluguna ve pratikliğine kalmış..
Adam kemiği deliyo mesela hiçbişey his yok yani o anda hissediyosunuz ama acı yok çok ilginç bir durum
Kimilerinde ameliyattan sonra şişme falan kanama ağrı sızı vs olur dedi doktor ama bende hiç bişey yok şuan ayaktayım hiç korkulcak bir durum yok ve cok kaliteli bir iş tıpkı kendi dişinizın aynıs hatta daha sağlam bir dişe sahip oluyosunuz..

tanesi İmplantın 600 tlye 2 tane yaptırdım 1200 tl ye ameliyat ücretsiz emekli sandığından... Suan turrp gibiyim

1880 Mesaj
5 Eylül 2010; 22:39:20 

bende az önce pide yerken kırdım dişi..
SGK yok özel sigortada ayakta tedavi için..

600 diş ise acaba operasyon için ne isterler..
arka dişler mefta 8 implant gerekir.. bakalım nasıl çıkıcaz işin içinden..

207 Mesaj
13 Ekim 2010; 20:52:34 

quote:

Orijinalden alıntı: cagdashhh

Ben de yaptırdım şuan 18 yaşındayım ve zaten hep bu anı beklemiştim..Çocukluk da geçirdiğim kaza sonucunda 5 dişim gitmişti ve çocukken yapmıyolar bu uygulamayı..18 yaşına girmeniz lazım kemik gelişimi açısından.2 gün önce HACETTEPE de bir prof. Hocamız sagolusunlar hepside çok ilgilendiler..Alt tarafa iki tane ve üste de 1 tane İmplant çakılması lazım dedi..Ertesii gününe randevu alıp koşa koşa ameliyata girmiş bi insanım Ameliyat öncesi netten biraz ameliyat videosu izledim izlerken bayılcak gibi oldum ama hiç öle olmaığını anlayınca iş çok güzel oldu

Zaten gittigim hastane bu konuda profesyonel cidden de öleymiş ki şuanda hiç bi yerim şişmeden hiç biryerim acımadan gezip dolaşabiliyorum..Hiç kanama olmadı ağrı sıızı vs hiç bişiy yok şuan dün ameliyat oldum inanılcak gibi deil
Ameliyat esnasında zaten Lokal Anestesizi diye bişey var 1-2 iğne ve zaten uyuşuyosunuz..Bundan sonrası artık hekiminizin çabukluguna ve pratikliğine kalmış..
Adam kemiği deliyo mesela hiçbişey his yok yani o anda hissediyosunuz ama acı yok çok ilginç bir durum
Kimilerinde ameliyattan sonra şişme falan kanama ağrı sızı vs olur dedi doktor ama bende hiç bişey yok şuan ayaktayım hiç korkulcak bir durum yok ve cok kaliteli bir iş tıpkı kendi dişinizın aynıs hatta daha sağlam bir dişe sahip oluyosunuz..

tanesi İmplantın 600 tlye 2 tane yaptırdım 1200 tl ye ameliyat ücretsiz emekli sandığından... Suan turrp gibiyim

600 tl mi ? yoksa euro felan mi ve nerde yaptirdiniz?implant fiyatlari konusunda bir bilgisi olan varmi ?bundan iki sene once bir fiyat verdilerdi tanesi 1000 euro simdi fiyatlarinda ucuzlama varmi acaba ?Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,ben su an belcikadayim eger fiyat uygun olursa ona gore izni dis tedavisi icin ayiracagim.

1880 Mesaj
13 Ekim 2010; 22:25:14 

evet güncel fiyat bilgisi olsa ii olurdu..
yeşil kartlılara dolgu kanal dahil olduğuna göre diş sektörü kesinlikle hareketlenir..

1576 Mesaj
21 Ekim 2010; 15:42:36 

Harbiden ben de bekliyorum fiyatları. 2.000 Bin Euro diyor her yer. Hatta 2.5 diyenler bile var. Kafadan şu, bu diş diyerek 5,6 dişe implant yapılcak dedim. İnşallah emekli sandığı falan vardır. Ama özellerde yok sanırım emekli sandığı falan.. Devlet yaptı diyelim adamlar hiç uğraşmaz + dandik implant kullanırlar. Markaya göre değişiyormuş fiyatlar. Birde Amerikan, Alman malı, kore gibi çeşitler varmış. Amerika'dan ithal implantları öneriyordu herkes.

2386 Mesaj
21 Ekim 2010; 17:01:53 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Harbiden ben de bekliyorum fiyatları. 2.000 Bin Euro diyor her yer. Hatta 2.5 diyenler bile var. Kafadan şu, bu diş diyerek 5,6 dişe implant yapılcak dedim. İnşallah emekli sandığı falan vardır. Ama özellerde yok sanırım emekli sandığı falan.. Devlet yaptı diyelim adamlar hiç uğraşmaz + dandik implant kullanırlar. Markaya göre değişiyormuş fiyatlar. Birde Amerikan, Alman malı, kore gibi çeşitler varmış. Amerika'dan ithal implantları öneriyordu herkes.

doğu menşei olmayacak.

diş hastaneleri sanırım 1 defaya mahsus ücretsiz muayene edip genel bir fiyat çıkarmaktadır.

ben 3 tane taktırdım . bu gün yarın gidip üst yapıyı yaptıracağım..

451 Mesaj
23 Ekim 2010; 12:59:48 

Ben şuan yaptırıyorum takılmak üzereler 2 dişimde implant var ameliyat konusunda hiç korkmasın anneniz sorun olmaz.Ölçü aldırıyorsun gidiyosun ameliyatla takıyolar parçaları daha sonra düzenli gidip geliyorsun ölçüler falan.Size şöyle söyleyebilirim kardeşim implant yaptırmadı porselen dişler yaptırdı sanatçıların kullandığından onlar bile çoooooooook sağlam şahit oluyorum şuan.Kaldı ki implant çok daha sağlam olacaktır.Tek kötü yanı benim için Allahın verdiği dişler gibi olmuyor yani nasıl olmuyor açıklayayım : Alt çenedeki dişler artık yıpranmış sararmaya yüz tutmuş üst dişler bembeyaz sararmayan porselen dişler yani biraz fark oluyor arada onuda alt dişlerinede bakım yaptırarak aşabilirsin.Fiyat konusuna gelince evet pahalı.1 implant 1.5bin $ diye biliyorum yanılıyo olabilirim.

406 Mesaj
24 Ekim 2010; 20:22:15 

quote:

Orijinalden alıntı: gedavet

600 tl mi ? yoksa euro felan mi ve nerde yaptirdiniz?implant fiyatlari konusunda bir bilgisi olan varmi ?bundan iki sene once bir fiyat verdilerdi tanesi 1000 euro simdi fiyatlarinda ucuzlama varmi acaba ?Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,ben su an belcikadayim eger fiyat uygun olursa ona gore izni dis tedavisi icin ayiracagim.

o fiyat arkadaşın da belirttiği üzere diş hekimliği fakültelerinde emekli sandığı olanlara..sgk da aynı sanırım..

ama sadece fakültelerde..dışarıda fiyatlar yine 1000 dolar ve üstü..

ondokuzüçikibindört

136 Mesaj
26 Ekim 2010; 11:18:58 

Arkadaşım öncelikle implant yaptıracağın hekim çok önemli.Hekimin implant konusunda deneyimi az ise komplikasyon riski artar.İmplant hiç bir zaman hastanın kendi dişinden sağlam olmaz.Kendi dişiniz ısırma kuveti %100 desek implant bunu anca %80 karşılar.Eğer hasta dişlerini fırçalamaz ise Nasıl dişi etrafında kemik kaybı oluyorsa implantın etrafında kemik kaybı olur.Kayıp devam ederse implant kaybı olabilir.Şunu demek istiyorum implant yaptılar oldu kullanıyorum diye bişey yok.Bu tedavinin başarısı hastanın operasyon sonrasındaki ağız hijyeni sağlaması ile de önemlidir.
Piyasada implant fiyatlarının değişmesi bir bakıma kullanılan implanta bağlıdır.Örneğin türk malı nucleous ege üniversitesinde 375 lira +ameliyat masrafı 250 liraya yapılmaktadır.Ama yurt dışından gelen bihorizan ,astra , mis , Itı ,bicon , dio gibi implantların fiyatşları 250$ ile 350 euro arası değişmektedir.Bu implantlar yüzey özellikleri çapları farklıdır.Daha epey bi şeyler yazarım :))Eğer aklında bir soru işareti varsa bana sorabilirsin..Kulaktan dolma bilgilere çok güvenme

Bu arada devlet bunu karşılamıyor.Diğer fakülteleri bilmem ama ege üniversitesi diş hekimliğinde hasta implant firması temsilcileri ile konuşur.Hangi firma ile anlaşırsa hekim o implantı kullanılır.Devlette ucuzunu çakar diye bi şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercy -- 26 Ekim 2010; 11:21:59 >

0 Mesaj
3 Kasım 2010; 18:01:14 

arkadaşlar peki ssk ödemiyormu bunu yada kaçta kaçını ödüyor?

1383 Mesaj
26 Kasım 2010; 0:17:48 

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız bilgilendirirlerse sevinirim.

Bende bir tane dişimi yaptırmam lazım.
Şuan porselen var ama zamanında kanal yapılmadığı için iltihap yapıyor sürekli.

Film çektik ama kurtulması artık çok zor dedi çek kurtul dedi doktor.Kanal yaparız ama randuman vermez dedi.
bende implant yaptırmayı düşünüyorum ama 1000 usd dedi ne diyon la dedim bende :)

SSK karşılıyormu acaba durum nedir ?

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

2386 Mesaj
26 Kasım 2010; 6:24:56 

quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız bilgilendirirlerse sevinirim.

Bende bir tane dişimi yaptırmam lazım.
Şuan porselen var ama zamanında kanal yapılmadığı için iltihap yapıyor sürekli.

Film çektik ama kurtulması artık çok zor dedi çek kurtul dedi doktor.Kanal yaparız ama randuman vermez dedi.
bende implant yaptırmayı düşünüyorum ama 1000 usd dedi ne diyon la dedim bende :)

SSK karşılıyormu acaba durum nedir ?

FİYATI NORMAL.

SSK da bildiğim kadarı ile implant uygulaması yok.

bencede implant yaptır.

592 Mesaj
29 Aralık 2010; 13:41:03 

bende iki adet implant yaptırdım devlet hastanesinde ssk desteği ile (yada tam tersi para desteği ile ),
diş firmasına tanesi 630tl taplam 1260tl ödedim
başka bir masrafı yok, üç ay sonra üst yapı için diş başına 30 tl ödeyeceğim.

operasyon özel hazırlık aşaması+iki hemşire+ameliyat kıyafetleriyle yapıldığı için epey tırstım
iki adet imlant , ağrı sızı yok, sonrasında ağrı kesici ve önlem için antibiyotik ve mutlu son

üstte bir eksik dişim daha var,köprü yaptıracaktım ama implantın avantajlarından sonra karar değiştirip orayada bir implant daha yaptırmayı düşünüyorum.

176 Mesaj
31 Aralık 2010; 12:55:36 

sigortanızın olup olmaması önemli değil çünkü, devlet implant ücretini karşılamıyor. sadece üzerine yapılacak olan diş için sigorta geçerli o da bir diş için yine kalitesine göre ortalama 150-200 tl civarı farkeder. ben tek diş için yaptırdım, takılan implant isviçre'den ithal 500 euro idi. ameliyat parası, üzerine yapılan diş vs. toplamda tek diş için 1500 tl tutuyor. benim ilk seferde yapılan implantım başarısız oldu, 2. defa ameliyat oldum. ayrıca implant takıldı bitti olmuyor. yerinin iyileşmesini implantın kemiğe kaynaşmasını beklemeniz gerekiyor, daha sonra üzerine implant kapağı takılıyor bi süre de öyle bekliyorsunuz. daha sonra üzerine diş yapılıyor 7-8 ay hatta 1 senelik bir süreç sonunda yeni dişinize kavuşuyorsunuz.

2386 Mesaj
31 Aralık 2010; 13:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: candyy

sigortanızın olup olmaması önemli değil çünkü, devlet implant ücretini karşılamıyor. sadece üzerine yapılacak olan diş için sigorta geçerli o da bir diş için yine kalitesine göre ortalama 150-200 tl civarı farkeder. ben tek diş için yaptırdım, takılan implant isviçre'den ithal 500 euro idi. ameliyat parası, üzerine yapılan diş vs. toplamda tek diş için 1500 tl tutuyor. benim ilk seferde yapılan implantım başarısız oldu, 2. defa ameliyat oldum. ayrıca implant takıldı bitti olmuyor. yerinin iyileşmesini implantın kemiğe kaynaşmasını beklemeniz gerekiyor, daha sonra üzerine implant kapağı takılıyor bi süre de öyle bekliyorsunuz. daha sonra üzerine diş yapılıyor 7-8 ay hatta 1 senelik bir süreç sonunda yeni dişinize kavuşuyorsunuz.

bende 3 tane implant yaptırdım .

1 mayısta çakıldı.

pazartesi günü mutlu son ile bitiyor inşaallah.

423 Mesaj
1 Ocak 2011; 8:08:17 

ne biçim bir konu böyle çakılma felan

BNGL-12

152 Mesaj
1 Ocak 2011; 21:56:40 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

bende 3 tane implant yaptırdım .

1 mayısta çakıldı.

pazartesi günü mutlu son ile bitiyor inşaallah.

implant kapağı için ayrıca ücret ödeniyormu?

2386 Mesaj
1 Ocak 2011; 23:22:09 

yok ..

kapak kapatıldıktan sonra dikiliyor zaten 3 ay sonra üst yapı koyuluyor.

sonrasında provalar üst yapı için .

14677 Mesaj
2 Ocak 2011; 13:19:33 

9 bin tl mi Ben de 2 dişimi yaptıracaktım vazgeçtim...

592 Mesaj
2 Ocak 2011; 16:48:10 

@candyy benim için önemli olan ameliyattı,onu atlatıktan sonra gerisi daha kolay geliyor insana
sizin üstçene galiba eğer öyleyse sinüs kaldırma ve kemik ilavesi yapılmıştır.

alt çene için bekleme süresi 2-3 ay üst çene için 6 ay.
ayrıca hemen takılabilen micro implantlar da var

tekrar yazayım bir implant en ucuz devlet ht. veya üni.lerde 600tl özelde 1000$.

1880 Mesaj
3 Ocak 2011; 9:21:25 

bu fiyatın düşeceği yok..
az önce gözlerdeki katarakt ameliyatının çok uygun hale geldiği yazdı kızılay tıp merkezlerinde..
kızılayda diş bölümüde olduğu için belki yakında kızılay bunada el atar ve implant fiyatları herkesin yaptırabileceği bir makul fiyata çekilir..

26 Mesaj
6 Ocak 2011; 12:57:35 

Arkadaşlar İmplant tedavisi çok büyük bir buluş bence ağzında hareketli yada köprü protezleri kullanmak istemeyenler için bulunmaz bir nimet..Eğer çene kemiğiniz uygunsa implant yerleştiriliyor (implantın iyi bir marka olması ve garantili olmasına dikkat edin) 2 ay sonrada üst yapısı yani asıl diş üzerine ekleniyor günümüzdeki anestezi ve teknik donanımla çok az bir acıyla bu iş halledliebiliyor.Sigorta, bırakın implantı diğer diş tedavilerinide özel polklinik merkez yada hastanelerde karşılamıyor yanı sgk anlaşması yok.Bizde Ağız ve diş sağlığı merkezi işletiyoruz daha detaylı bilgi için özel msj atabilirsiniz.Şu anki fiyatı bir implant ve üst yapısının toplam fiyatı kampanya dahilinde 1750 tl'dir biligilerinize

Asıl Olan Fizik Gerisi Müzik

33 Mesaj
7 Ocak 2011; 7:15:18 

ohooo yapıldıı dişler taa nezaman . ben bu mesajı yazdıgımı bile unutmuşum. bu arada çok memnun halınden .. implant gıbı bi amelıyata göre çektiğim acı hiç bişeydi diyo annemde.. ve kendı dişlerinden güzel duruyo valla:D cok sukur bnm dişlerimde sorun yok. ama olursa tek yaptırıcagım sey implanttır.artık fiyatlarda okadar abarılı değil. bu arada annem TÜRKİYE HASTANESINDE yaptırdı ama yapan birsuru yer var. hepinize gecmiş olsun işini güzel yapan doktorlarıda; Allah başımızdan eksik etmesin

1880 Mesaj
7 Ocak 2011; 21:31:26 

quote:

Orijinalden alıntı: samsunlu.gelin

ohooo yapıldıı dişler taa nezaman . ben bu mesajı yazdıgımı bile unutmuşum. bu arada çok memnun halınden .. implant gıbı bi amelıyata göre çektiğim acı hiç bişeydi diyo annemde.. ve kendı dişlerinden güzel duruyo valla:D cok sukur bnm dişlerimde sorun yok. ama olursa tek yaptırıcagım sey implanttır.artık fiyatlarda okadar abarılı değil. bu arada annem TÜRKİYE HASTANESINDE yaptırdı ama yapan birsuru yer var. hepinize gecmiş olsun işini güzel yapan doktorlarıda; Allah başımızdan eksik etmesin

Geçmiş olsun ne kadara yaptırdınız..

3806 Mesaj
7 Ocak 2011; 23:07:57 

Bende tel taktirdim fakat on bir disim kirik,kokleride zayifmis.dis cikarsa gecici birsey yapilip telleri cikarinca implant yaptiracagim.En uzun ve kullanisli olani implant.ontodontri uzmanida boyle soyledi.imkaniniz varsa dusunmeden yaptirin.aci felanda yok hikaye bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3956 Mesaj
8 Ocak 2011; 2:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: SSC Aero

9 bin tl mi Ben de 2 dişimi yaptıracaktım vazgeçtim...

Malzemenin en kalitelisini kullanan bir diş hekimim var. Kendisi zamanında Acıbadem Hastahanesi'nde benim doktorumdu sonra oradan ayrıldı ben de kendisine devam etmeye başladım. Implant'ı 700 euro ya yapıyor arkadaşlar.

33 Mesaj
8 Ocak 2011; 10:35:40 

yok ya artık okadar pahalı oldugunu sanmıyorum bir dişi 850-1000 lira arası bişi yaparlar heralde ben de tam bılmıyorummm ama implant olayı estetgıge giriyo o yuzden pahalı gercı bır dolguyu bıle 100 lıradan asagı yaptıramıyorsun.

3956 Mesaj
8 Ocak 2011; 13:15:18 

implant işlemi ameliyat gibi olduğundan pahalıdır arkadaşlar, çene cerrahı gerçekleştirir bu işlemi çene cerrahı olmayanlarda risk alabilirsiniz benden size söylemesi

3806 Mesaj
8 Ocak 2011; 17:24:17 

arkadaşlar şimdi dişçimden geldim.tellerim çıkarıldığı zaman üst ön dişimin bir tanesi çekilerek implant diş yapılacak.Fiyatıda 700-1500 dolar imiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

33 Mesaj
8 Ocak 2011; 18:47:49 

gecmiş olsun tahminimdende çokmuş ücreti:S

1805 Mesaj
16 Ocak 2011; 0:11:51 

Arkadaşlar sgk için sigortalı olma süresi dişt edavisiiçin nedir ? toplam gün sayım 4000 kadar ama arada boşluklar olunca devlet bize ssk da bakmıyor eskiden 120 iş günü kesintisiz sigortalı olmaşartı gibi bişi vardı bu süre hala aynımı yada şu an nasıl diş tedavisi için kimene sorsak kırkdeğişik şey diyor daha once 2 kez protez yaptırdım ikiside sorunluydu artıkdişçi görünce düşman görmüş gibi hissettiğimiçin uzun süre sorunlu protezimi savsakladım ama artık onden ikisi kök dişleriyle beraber çıkıp gelince mecburen dişçi yolu göründü..Ama bu kez şayet devlet sigortalıya yardım ediyorsa nasıl ediyor bilgivrebilecek varmı.Teşekkürler