Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.318
Cevap
189
Favori
1.752.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben 2 sene once implant yaptirmistim. Gecen gun implant olan yer de sisme olustu.. il disinda oldugum icin yarin dis hekimime gidecegim. Problem sizce apse midir? Internetten biraz arastirdim Peri implantitis diye birsey var.. Eger onun gibisiyse kotu... Moralim acaip bozuldu...
  • cumartesii C kullanıcısına yanıt
    Olayın sonucunu bize de bildirirseniz seviniriz. Merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar, babam 58 yaşında 4 tane implant yaptıracak. Araştırırken İmplant Tedavisi diye aratıp Hospitadent diye bir yer bulduk. 500 euroya mı ne yapıyorlarmış tanesini. Sizin bildiğiniz daha ucuz bi yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: antandros682

Merhabalar arkadaşlar, babam 58 yaşında 4 tane implant yaptıracak. Araştırırken İmplant Tedavisi diye aratıp Hospitadent diye bir yer bulduk. 500 euroya mı ne yapıyorlarmış tanesini. Sizin bildiğiniz daha ucuz bi yer var mı?

Hospitadenti biliyoruz, burada devamlı fake üyelik açıp milleti kandırmaya çalışıyorlar, eminim berbat biryerdir. Zira böyle ucuz ve aldatıcı reklam yapan biryerden başka ne beklenir ki....

• barracudaaa kullanıcısına yanıt
    Birader sen biliyor olabilirsin ben ilk kez gördüm. Her soru soran reklam mı yapmış oluyor?
  • antandros682 A kullanıcısına yanıt
    Ben sana reklam yapıyorsun demedim ki.
  • merhaba sonuc ne oldu acaba.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Şimdi implant dünyanın en büyük rahatlığıdır.

Yalnız benim eksik vidalı dişim arkalarda biyerlerdeydi ve zaten eksik olduğu için iyileşme süresi olan birkaç haftaya takılmadım, önde olunca nasıl olacak bilemedim?

implantın maliyeti altyapı (implant) ve üstyapı (diş) kullanılan malzemeye ve tabii ki de yapan cerraha göre değişiyor...

kimisi daha ucuza vidalı diş kimisi daha pahalıya yapıyor...

ama yaptıracağın doktor her kim ise, birkaç hastasıyla konuşmanda ya da daha önce bir arkadaşının implant diş yaptırtıdığı bir doktora filan gitmende fayda var.
  • sorunlari en aza indirgemek istiyorsaniz implantlarinizi cene cerrahina yaptirin

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

4 adet zirkonyum adet başı 700 lira *4=2800 lira
    implance marka türk implant herşey dahil 1400 lira adet*3=4200
    toplamda 7000 lira tutuyor 3000 peşin 4000 lira kasımda ödeme.
    yanısıra diş taşı temizliği ve 3 adet dolgu da yapacacak fiyata dahil.
    zirkonyumun en iyisini takıyorum diyor doktor
    Yer: İzmir bu arada

Kaliteli bir xirkonyuma göre aldığın fiyatlar gayet iyi, zirkonyumun en iyisi genelde 900 liradan aşağı yapılmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: cekop

Arkadaslar butun dislerim duzgun allah sukur fakat tek bir dis yanlis oda bütün gulusumu bozuyor.cenem yamuk gibi ne yapilabilir? Teşekkürler

Seni tel tedavisi, belki yanında bir de cerrahi paklar sanırım. Bize değil, doktoruna sormanı öneririm.

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

arkadaşlar vidalı diş taktıran kişiler

gönül rahatlı içe çene gücü gerektiren biftek vs gibi etleri rahatlıkla yiyebiliyorlar mı ?

Dişi olmadan ne yiyorlar, asıl soru bu olmalı sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

2 implant ve 1 köprüye 2 protez kaça patlar beyler tahmini toplam 4 diş yani

3200 ile 6000 arası tahminim. Bulunduğun şehri ve bütçeni söylersen ona uygun doktor önerebilirim belki...

quote:

Orijinalden alıntı: AsiRuhi

Merhaba
    İstanbulda oturuyorum sol ön kesici dişimin yanındaki diş zirkonyum kaplamaydı dişim köke kadar kırıldı. Yakında impilant olacam gibi ama çok kararsızım. Bu işte uzman bi doktor ve ne kadara yapıyo impilantı sölermisiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: Sir Wilde

Hem zirkon hem de implance implantlar oldukca pahali, o fiyata avrupa ve amerikan implantlar yapiliyor.
    Tandigim bazi hekimler zirkonu da 400 liraya kadar yapiyorlar. Zirkonun en iyisi diye bir sey yok, hastalari keklemek icin uydurmuslar.

Hekim zirkonun hangi bloktan yapildigini bilmez bile, en iyisiymis :D

Emin misin, çalıştığımız labaratuardan yaptığımız zirkonyumu getirelim, çekiçle vur bakalım kırılıyor mu? Normalde zirkonyum yemek yerken bile kırılabilir. Tabi 500 liralık zirkonyumla 900 liralık zirkonyum arasında ki fark. Yoksa aynı mantıkla arabanın da iyisi yoktur denilebilir.

ence arkada verilen fiyatlar uygun eğer dediği gibiyse, Avrupa ve Alman malı implantları bu fiyata malzemesini bile alamayabilir artık. Yılbaşından sonra en az %25'lik bir artış olacak ayrıca.

quote:

Orijinalden alıntı: Vahn

implant yaptırmak için ,Ankara içi önerebileceginiz uygun fiyatlı ve sorun çıkarmayacak bir klinik tavsiye edebilecek var mı acaba?
    Şimdiden teşekkürler

PM attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 12 Ekim 2015; 23:15:17 >

• 5 Dolgu
    ful temizlik
    4 zirkonyum
    3 implant (implance)
    7000 lira
    Şu an bunlar kaça yapılır bilmiyorum tabi arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

5 Dolgu
    ful temizlik
    4 zirkonyum
    3 implant (implance)
    7000 lira
    Şu an bunlar kaça yapılır bilmiyorum tabi arkadaşlar

Fiyatlar gayet uygun, genelde yerli implantlarla 12bin civarı, Amerikan implantlarla 15bin civarı tutar bunlar genelde tabi 7 sene garanti belgeli kırılmayan zirkonyum ve kişiye özel abutmentlerle hesaplandı ise. Normal porselen ve fabrikasyon abutmentlerle yerli olanlar 6bin civarı, Amerikan olanlar 10bin civarı tutar. Dolgular dahil fiyatlar ama dolgular köpekbalığı dişi dolgusu olursa 5 dolgu için bin lira daha ekleyin. Bunlar ortalama fiyatlar, çok daha uyguna yapan yerleri de biliyorum(pm ile isteyenlere atabilirim; sanırım size 6 ay önce İzmir'de bir yer önermiştim, İstanbul olaydı 10-12 kişi önerebilirdim gerçi). Bu arada yeni yıla girmeden yaptırmanızı öneririm, siz 7 ay önce soruyordunuz en son, yeni yıla girerken dolar ve eurodan kaynaklı olarak fiyatlarda en az %25 artış olacak çünkü...

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende kaplama yaptırınca alışamadım bir süre, garipsemen normal ama bence büyütme bu kadar. gerçek dişler takılınca daha rahatlarsın zamanla agzında varmı yokmu hissetmezsin
  • perSNN kullanıcısına yanıt
    Zirkonyum 5 yıl garantili dedi.Kişiye özel abutment olayını bilmiyorumdoğrusu.Dolgular estetik ya da kompozit mi diyorsunuz neyse o işte civalı olandan değil
  • dişçinin birinde nucleoss marka implant adet = 1100 Tl , zirkonyum adet = 370 Tl fiyat aldım. fiyatlar sizlerce nasıl ?
  • Pahali

• 2 adet on dis Bego marka implant + zirkonyum 4000TL ye yaptirdim + dis tasi temizligi de dahil gerci 70lira ama her neyse sizce iyi midir ?

• Tek diş zirkonyum kaplama, italyan implant, yapan kişi çene cerrahı, fiyat 1500 tl, porselen kaplama isterseniz 1300 tl yer istanbul bakırkoy.

• quote:

Orijinalden alıntı: LifesGood®

quote:

Orijinalden alıntı: -NightFLY

quote:

quote:

quote:

Ben şuan yaptırıyorum takılmak üzereler 2 dişimde implant var ameliyat konusunda hiç korkmasın anneniz sorun olmaz.Ölçü aldırıyorsun gidiyosun ameliyatla takıyolar parçaları daha sonra düzenli gidip geliyorsun ölçüler falan.Size şöyle söyleyebilirim kardeşim implant yaptırmadı porselen dişler yaptırdı sanatçıların kullandığından onlar bile çoooooooook sağlam şahit oluyorum şuan.Kaldı ki implant çok daha sağlam olacaktır.Tek kötü yanı benim için Allahın verdiği dişler gibi olmuyor yani nasıl olmuyor açıklayayım : Alt çenedeki dişler artık yıpranmış sararmaya yüz tutmuş üst dişler bembeyaz sararmayan porselen dişler yani biraz fark oluyor arada onuda alt dişlerinede bakım yaptırarak aşabilirsin.Fiyat konusuna gelince evet pahalı.1 implant 1.5bin $ diye biliyorum yanılıyo olabilirim.

hortlatma gereği duydum kusura bakmayın,
    renk konusuna değinmek istiyorum. ölçü alırken diğer dişlerin rengiyle uyumlu olması içinde renk ölçüsüde aldılar.
    Yani benim dişler her zaman hafif sarıdır implantı da hafif sarı renk yapmışlar.

Benimkiler bembeyaz, ünlülerin dişlerini görmüşsündür üst dişleri parlar, aynen öyle. Çoğu zaman çoğu kişi özellikle kızlar sormuştur nasıl bu kadar beyaz tutuyorsun diye ama alt dişlerim tabi ki üst implant dişlerime göre sarı kalıyor. Yine de alt dişlerim ufak olduğu için şanslıyım çok belli olmuyor. Ama senin az ise sorun olmaz, hatta belki kaplama olduğunun anlaşılmaması açısından daha yararlı olabilir çünkü benimkilerin kaplama olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile anlıyor

implant mı kaplama mı

İmplant 5 tane var ağzımda ama ben üst dişlerimin implant olanları dışındakileri törpületip kaplama yaptırdım yani anlayacağım üst dişlerim tamamen kaplama. Ondan öyle söyledim.

yakın zamanda benimde üst dişlerimin durumu aynı olacak.

kaç yaşındasınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben şuan yaptırıyorum takılmak üzereler 2 dişimde implant var ameliyat konusunda hiç korkmasın anneniz sorun olmaz.Ölçü aldırıyorsun gidiyosun ameliyatla takıyolar parçaları daha sonra düzenli gidip geliyorsun ölçüler falan.Size şöyle söyleyebilirim kardeşim implant yaptırmadı porselen dişler yaptırdı sanatçıların kullandığından onlar bile çoooooooook sağlam şahit oluyorum şuan.Kaldı ki implant çok daha sağlam olacaktır.Tek kötü yanı benim için Allahın verdiği dişler gibi olmuyor yani nasıl olmuyor açıklayayım : Alt çenedeki dişler artık yıpranmış sararmaya yüz tutmuş üst dişler bembeyaz sararmayan porselen dişler yani biraz fark oluyor arada onuda alt dişlerinede bakım yaptırarak aşabilirsin.Fiyat konusuna gelince evet pahalı.1 implant 1.5bin $ diye biliyorum yanılıyo olabilirim.

hortlatma gereği duydum kusura bakmayın,
    renk konusuna değinmek istiyorum. ölçü alırken diğer dişlerin rengiyle uyumlu olması içinde renk ölçüsüde aldılar.
    Yani benim dişler her zaman hafif sarıdır implantı da hafif sarı renk yapmışlar.

Benimkiler bembeyaz, ünlülerin dişlerini görmüşsündür üst dişleri parlar, aynen öyle. Çoğu zaman çoğu kişi özellikle kızlar sormuştur nasıl bu kadar beyaz tutuyorsun diye ama alt dişlerim tabi ki üst implant dişlerime göre sarı kalıyor. Yine de alt dişlerim ufak olduğu için şanslıyım çok belli olmuyor. Ama senin az ise sorun olmaz, hatta belki kaplama olduğunun anlaşılmaması açısından daha yararlı olabilir çünkü benimkilerin kaplama olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile anlıyor

implant mı kaplama mı

İmplant 5 tane var ağzımda ama ben üst dişlerimin implant olanları dışındakileri törpületip kaplama yaptırdım yani anlayacağım üst dişlerim tamamen kaplama. Ondan öyle söyledim.

yakın zamanda benimde üst dişlerimin durumu aynı olacak.

kaç yaşındasınız ?

26 yaşındayım.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.