Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.316
Cevap
189
Favori
1.751.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Implant taktirmaniz icin implantin yaninda cerrahi seti, implant adedi kadar abutment ki bilemezsiniz hangi yuksekligi lazim, gingival former, analog ve olcu postu getirmeniz lazim, setin fiyati sadece 500 euro :) bilemem kaca cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen diğer arkadaşımızın dediği gibi, implantı bir şekilde ayarlasak herhangi bir implant işlemi yapan doktora teklif edebilir miyiz bunu bana tak diye
    Yani malzemenin bir kısmı bizden diğerleri ve işçilik senden diyebileceğimiz bir doktor var mıdır BURSA'da?

Herkese sağlıklı güzel günler, slmlar..
  • Bicon 500 euro sadece implant fiyatı nasıl?

• Arkadaşlar bende şuan kaplama var ve doktorum çok iyiydi, 18 yaşını geç implant yaparız demiştide bu kaplamalar yerinden çıkacak gibi oluyor her an kaplama ısırdığım ekmekte falan kalacak gibi oluyor implant'ta böyle bir şey olurmu yani yerinden çıkması gibi bir durum? Yada yemek yerken dişlerde acı falan?
  • İmplant firmasında çalışmaktayım implant hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için mesaj atabilirsiniz, aynı zamanda vakit buldukça burdaki soruları cevaplamaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vavcilar -- 15 Mayıs 2015; 20:40:27 >
  • CoppeR. kullanıcısına yanıt
    İmplant yapildiktan sonra belli bir süre beklemeniz gerekiyor, bu süre geçip üstüne dişler yerleştirildiğinde bahsettiğiniz sorunlar yaşanmayacaktır.Herhangi bir acı veya yerinden çıkma hissi duymazsınız, emin olabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: vavcilar

İmplant yapildiktan sonra belli bir süre beklemeniz gerekiyor, bu süre geçip üstüne dişler yerleştirildiğinde bahsettiğiniz sorunlar yaşanmayacaktır.Herhangi bir acı veya yerinden çıkma hissi duymazsınız, emin olabilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam :)
  • teiekkürler
  • Doktorum, panoramik röngene bakıp, Biohorizons (Amerika) marka implantta karar kıldı. Benm çene yapıma uygun implant üreten tek firma bu imiş. Toplam 8 adet implant, 2 şer 2 şer ayrı günlerde çakıldı.. Tanesi 800 Euro gibi bir şey tutuyor. Operasyon her seferinde 30 40 dakika sürdü. En ufak bir acı hissetmedim. Doktorum zaten Çene cerrahı ve operasyonlar sırasında firmanın yetkilisi de ameliyatlara asistanlık etti.
    Şişlik vs olmadı. Her seferinde, Antibiyotik ve ilk gün ağrı kesici kullandım, operasyon sonrası ofise gidip işime devam ettim. Şimdi bekliyorum. Kasım gibi implantların kalanları takılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NETGUYTR -- 23 Mayıs 2015; 21:09:56 >
  • Merhaba site sakinleri,

Bir on ust disim (sol on kesici dis) darbeden dolayi 12 sene once oldu ve iki kere dudak alti amaliyattan sonra (iltihap temizlediler) duzelmedi ve 12 sene boyunca iltihapli sekilde kullanmaya devam ediyorum.
    Son aylarda yerinden oynamaya ve yerinden yavas yavas cikmaya basladi. Sinirler alindigindan dolayi pek agri hissettimiyorum ve sadece disin kokunde dudak altinda hafif bir tuaflik ve sislik hissediyorum.
    4-5 Hafta gibi kisa bir surede implant yaptirmak istiyorum. Anklara'da 1400 tl den 3000tl ye kadar bir fiyat araliginda fiyat verdiler.
    Bana hangi tedavi implant seklini onerirsiniz ve bu tedavi sekli 4-5 hafta icinde bitermi?
    Yurtdisinda yasamaktayim ve sizce sonradan cikabilecek komplikasyonlardan dolayi Turkiyede implant yaptirmak mantiklimi?
    Burada yaklasik 1500 euro gibi bir fiyat istediler. Almanya ve Belcika'da bu fiyatin daha ucuz oldugu duyumlarida almaktayim.
    Yada bu ana disim biraz birsekilde yerine iyice oturtulup tamir edilebilirmi:)) hicbirsey ana disi yerini tutarmi.
    Ankara'da tavsiye edebileceginiz bir klinik veya disci varmi?
    Yardimci olup Bilgi verirseniz sevirim.
    Saygilarimla.

• 2015 İmplant Diş Kaplama Fiyatları

http://www.implantdismerkezi.com/2015-implant-dis-kaplama-fiyatlari.html

İmplant diş fiyatları hakkında detaylı olarak bilgi almak için sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Günümüz üzerinde uygulanan implant diş tedavileri, rahat olması, sağlam ve güvenilir bir uygulama olarak geçmektedir. İmplant üzerine yapılan diş veya diş protezler ’inin, gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluşturmaktadır. Tek diş eksikliklerinde uygulanmakta olan implant sayesinde eksik dişler tamamlanmış olur ve sağlıklı dişlere dokunulmayarak ağız ve diş sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir. İmplant üzerine yapılmış olan protezler diğer bütün tüm protezlere nazaran çok daha uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. İmplant diş kişiye hissettirmiş olduğu güven sayesinde diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kaldırmakta önemli rol oynar.

implant psikolojik ve görsel etkileri
    İmplant Diş Fiyatları Günümüzde implant diş fiyatları en çok konuşulan konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen Teknolojik ortamlarda artık estetik ve doğal görünüme sahip dişler rağbet görmektedir. Ancak aslında en son konuşulması gereken konu olması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Çünkü implant doğal dişlere en iyi alternatif çözüm yolu olarak karşımıza çıkar. Vücudun bir parçası olur ve kişiye ömür boyu hizmet etmektedir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamak ve yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirmektedir. Bugün implant, 21. yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılıyor. Doğru teşhis konulması, yeterli bilgiye sahip olmak, tecrübe ve ekipmanlar ile uygulandığında diş implantının, hasta ve hekim açısından başarılı sonuçlar verebilen bir diş tedavi şekillerinden birisidir. İmplant diş fiyatı yaptığı görev ve kullanma süresi olarak bakıldığında diğer diş tedavi fiyatlarından çok daha uygun olarak karşımıza çıkmaktadır. 2015 İmplant Diş Kaplama Fiyatları 1000 TL den başlayarak markalarına göre değişmektedir. İmplant diş fiyatlarımız için detaylı bilgi lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşınız.

http://www.implantdismerkezi.com/implant-dis
     İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!

• Arkadaşlar bir adet implant yaptırmam lazım Ankara da en iyi markayı en uygun fiyata nerde yaptırabilirim ?

Birde anneme tüm takma diş yaptırmam lazım . Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Yakında büyüklerine takma diş yaptıran oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Arkadaşlar bir adet implant yaptırmam lazım Ankara da en iyi markayı en uygun fiyata nerde yaptırabilirim ?

Birde anneme tüm takma diş yaptırmam lazım . Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Yakında büyüklerine takma diş yaptıran oldu mu ?

implantı marka marka seçip şurama şu marka takın yapamiyorsunuz. doktorunuz istediği röntgende, kemik yapınıza ve size gerekli operasyona göre ne tür implant varsa ona göre size neyin takılacağını söyleyecektir.
  • sağ ol NETGUYTR,

Bu işi iyi ve uygun fiyata yapan hekim yada diş kliniği tavsiyeniz var mı ?

Yada tek adet diş aşağı yukarı ne kadara mal olur ?
  • bu fiyatlar ne yahu normal fiyat veren bir iki arkadaş olmuş onlarında bazıları doktor isimsiz.

bu iş için uzman doktor. Dt. Ufuk Tosun istanbul çekmeköyde muayenesi var.

Güneykore implant Biogenesis Sla Yüzey 1000 TL
    Alman Nanoplant Höchst RBM Yüzey 1250 TL

Zirkonyum Protez için ise 350 TL

ihtiyacı olan bana ulaşsın ben hoca ile görüşeyim implant kutularını direk hasta yanında açıyor, aylık Min. 120 implant uygulamasına giriyor ve türkiyede bir çok doktor ay içinde yanına operasyonları izlemeye geliyor.

akademik geçmişini aynı sitesindeki gibi yapıştırıyorum.

Education:

1999-2002 University of Wales College of Medicine, Dental School, Heath Park, Cardiff, UK
    (MScD by Research in Restorative Dentistry)
    1997-1998 Southwark College, London, UK
    (Advanced Level English Study)
    1988-1989 GLOSCAT College and St Paul’s and St Mary’s College, Cheltenham, GLOS., UK
    (Intermediate Level English Study)
    1984-1990 Ege Üniversitesi, Faculty of Dentistry, İzmir, Turkey
    (Degree in Dentistry, BDS)
    1981-1984 İzmir Özel Fatih High School, İzmir, Turkey
    (High School Diploma)

Qualifications

MScD by Research in Dental Implants
    09/07/2002
    University of Wales College of Medicine, Dental School, Heath Park, Cardiff, UK
    Branemark Implant System Certificate
    20-30 January- 2001
    Swansea, UK
    FRALIT-2 Dental Implant Certificate
    October- 2000
    Birmingham, UK
    Certificate in Research Methods
    16/05/2000
    University of Wales College of Medicine, Cardiff, UK
    Degree in Dentistry (BDS),
    02/11/1990
    Ege University, Faculty of Dentistry, Bornova/İzmir, 35101
    Turkey
    High School Diploma
    14/09/1984
    İzmir Ozel Fatih High School, İzmir, Turkey
    Non-Dental Activities
    Member of the Board of Dental Studies (Postgraduate
    Student representative)
    University of Wales College of Medicine, Dental School, Heath Park, Cardiff, UK
    Resident Tutor at the Halls of Residence,
    11-15 Howard Gardens, Adamsdown, Cardiff, UK
    Postgraduate courses attended
    Quintessence International
    8th International Congress of Esthetic Dentistry
    24-26/ 09/ 2004
    Istanbul Convention and Exhibition Center (ICEC)
    Harbiye/ Istanbul
    ADİ Study Club
    “Implant and Orthodontic: Strange Bedfellows or a
    Marriage Made in Heaven”
    (17/02/2004), Parade Dental Implant Centre, 23 The Parade,
    Roath Cardiff, UK
    ADİ Study Club,
    “Are you certain you want to replace the tooth root with a
    tapered İmplant?”
    (11/11/2003), Parade Dental Implant Centre, 23 The Parade,
    Roath Cardiff, UK
    ADİ Study Club,
    “Insuring Implant Profitability in the Restorative Dental
    Practice” (02/09/2003), British Dental Association, 64
    Wimpole Street, London W1
    ADİ 2003
    International Two Day Congress Implantology Teamwork (09-10 May, 2003), International Convention Centre,
    Birmingham, UK
    ITI Master Class Programme,
    – Bio-mechanical Consideration for Long-term Implant
    Success
    – Hard and Soft Regeneration for Optimal Aesthetics
    (08/05/2003), Austin Court, 80 Cambridge Street,
    Birmingham, UK
    “How to Develop your Clinician – Technician Dialogue
    And Understanding of Laboratory Procedures”
    (10/04/2003), Parade Dental Implant Centre, 23 The Parade,
    Roath Cardiff, UK
    “A New Paradigm in Implantology”
    (13/0372003), Parade Dental Implant Centre, 23 The Parade
    Roath Cardiff, UK
    “Getting it Wrong in 3 Dimentions”
    (20/02/2003), Parade Dental Implant Centre, 23 The Parade,
    Roath Cardiff, UK
    “Peri-implantitis: Fact or Fiction”
    (04/02/2003), The Royal Society of Medicine, Wimpole
    Street, London W1, UK
    High Risk Factor Patients – Implant Therapy Made
    Possible (04/09/2002), Hilton Hotel, Cardiff, UK
    “The Third Dentition – Immediate Implant Placement
    With Early Loading”
    (17/06/2002), British Dental Association, 64 Wimpole
    Street, London, W1, UK
    The Bicon Implant System – Simple Effective Implant
    Dentistry
    (26/02/2002), 23 The Parade, Roath, Cardiff, UK
    Study Club, Implant Surgery – Complications
    – How to minimize complications
    – How to manage complications
    (05/12/2001), 23 The Parade, Roath, Cardiff, UK
    Branemark Implant System,
    Basic combined Surgical and Prosthetic 2 Days Course
    (29-30 January 2001), Postgraduate Centre, Morriston
    Hospital, Swansea, UK
    FRALİT-2 Implant System,
    Certificate of Completion, Surgical and Restorative modules (October – 2000), Birmingham, UK
    Professional Membership
    Member of Turkish Dental Association (Chamber of Dentists of Aydın)
    (1991- 1995)
    General Dental Council (London, UK)
    (1999- 2001)
    Members of Turkish Dental Association (Chamber of Dentists of İstanbul)
    (2004 –

Work Experience

2010 – İSTANBUL İMPLANT CENTRE
    Mimar Sinan mah. Bosna Cad. No:4 GÜVEN 1 İŞ MERKEZİ
    Kat:2 Da:5 ÇEKMEKÖY / İSTANBUL
    2004 – 2010 Private Practice
    Members of Turkish Dental Association (Chamber of Dentists of İstanbul)
    1999 – 2002 MScD by Research in Restorative Dentistry
    Postgraduate research: Analysis of proteoglycan metabolites in the peri-implant crevicular fluid in relation to peri-implant tissue health
    (University of Wales College of Medicine, Dental School, Cardiff, UK)
    1991 – 1995 Private Practice
    Member of Turkish Dental Association (Chamber of Dentists of Aydın)

• quote:

Orijinalden alıntı: cetera

sağ ol NETGUYTR,

Bu işi iyi ve uygun fiyata yapan hekim yada diş kliniği tavsiyeniz var mı ?

Yada tek adet diş aşağı yukarı ne kadara mal olur ?

Ankara'dasınız sanırım. İstanbul'da olmadığınız için doktorumu size öneremiyorum. Ankara'dan yaptırıp memnun kalan bir sürü arkadas vardır. Onlar yazabilir. Implant'ın başarısında operator faktörünün çok önemli olduğunu biliyorum. En önemli mesele o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -NightFLY

10 gün kadar önce implant yaptırdım. implantı yaptırdığım günden beridir aslında ufak ağrılar vardı. ancak 2 gündür çok şiddetli ağrımaya başladı.
    ne gece uyuyabiliyorum ne gündüz işimle gücümle uğraşabiliyorum. bıçak yarası gibi bir ağrı var ve bazen çok şiddetli oluyor. gözümün önü kararıyor.
    yaptırmaz olaydım, varsın 1 dişim eksik olsun ama bu ağrıyı çekmeyeydim.
    işin kötü tarafı ağrıya neyin neden olduğu bilinmiyor. filmde implantın herhangi bir sinire baskı yapmadığı görünüyor.
    implantı yapan doktor bile ağrının sebebini bilemiyor.
    kaç gündür araştırıyorum hiçbir yerde sorunumla ilgili bir cevap bulamadım.
    bu doktorlar var bir çoğunun gözünü para bürümüş. Farklı hekimlere danışıyorum bu implant denen zıkkım ağrı yapıyor diyorumda adamdan cevap bile gelmiyor.
    Dudaklara giden sinirlere baskı yapar o sinirlere zarar verirse bir daha ömrünüz boyunca dudaklarınızı da hissetmeyebilirmişsiniz. Bunu da yeni öğreniyorum.
    Söyleyeceğim tek şey şu; zorunda kalmadan dişçiye gitmeyin. Dişinizle başınızla oynatmayın.
    Dişimle ilgili başka bir randevum daha vardı iptal ettirdim. Şu implanttan bir kurtulup ağrılarım sona ererse bir daha çok zorunda kalmadan dişçiye gitmem.
    Ulu Önderin kendini emanet etmesini istediği doktorlarda bunlar değil. Acı çekiyorum günlerdir. Parasına lanet olsun.
    Bu lanet implantı söktürmeyede korkuyorum artık. Sökünce de ağrılarım devam edecek gibi...
    Oturduğum yerde acı çekiyorum. İşkence görüyorum. Gece uyuyamıyorum. Gündüz ağrılardan ne yapacağımı şaşırıyorum. Buna neyin sebep olduğunu da bilmiyoruz.

size pm attım.

• özelde konusalım. uygun olunca arayın..
  • Eğer ciddi anlamda ağrılarınız var ise hekiminize başvurmanız gerekli sizinle her şekilde ilgilenmek zorunda fakat haklısınız piyasada çok kaliteli hekimler varken çok kalitesiz hekimlerde var, bu yüzden hekim seçimi yaparken dikkat etmelisiniz.
  • Arkadaşlar Merhaba

Malesef ön dişimi kaybedip , aptal bir doktor tarafından önce köprü yapılmıştı dişlerime (devlet hastanesinde). Sonra hiç memnun kalmayıp implant + kesinlen dişlere kaplama yapıldı ..(özelde) fakat implantın olduğu bölgedeki diş etim çok sızlıyor . Üzerinden 2 yıl geçti .. aslında bir şeyle temas edince sızlıyor ( tabi zorlayınca veya bir nesne ile dokununca , diş ipini sokunca ) işte bu beni çok rahatsız ediyor. Doktorumla görüşmüştüm ve orayı lazerle büyük bir bölümünü temizledi acılar geçti fakat işkillendim iyice diş ipiyle kurcaladığımda yeni acıyan bölgeler keşfettim . Ayrıca bazen sert yiğeceklere ufaktan denk geldiğinde sanki ileri doğru giderek yön değiştiriyor gibi geliyor.

Neden böyle oluyor , oluyo bu ?

Şimdi aklımdan geçen önce köprü zirkonyum kullanıyordum. Onu bozup implant yaptırmıştık fakat hiçte uzun vadede bende umut sağlıyacağa benzemiyor. Memnun değilim açıkcası pek .. aklımdan yine daha kaliteli bir köprü yaptırım , onu kullanmak geçiyor. Fakat doktor diyor ki , implant tamamen sökülemez , implantın üzerinden köprü yapılır diyor .

Açıkçası karmaşadayım ve acil yardım bekliyorum ..

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.