Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.318
Cevap
189
Favori
1.751.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun.
  • implant yaptıranlar için mutlaka tavsiye deilen ağız duşunu ihtiyaç fazlası nedeniye satıyorum. Link:

http://forum.donanimhaber.com/m_92264243/f_//tm.htm#92313720
  • implant için verilen fiyat çok yüksek..

700 tl implant yapan doktor var..

internette 50 dolar implant var--------->http://sigma-implants.com/5-01-implants

MEDİKAL TİTANYUM Ti-6Al-4V ELI normunda ve bunun türevinde olan bir metal

titanyum implantın kalitesiz diye bir şey sözkonusu olamaz.. sertifikalı implant Ti-6Al-4V ELI normunda eger siz bu metali alıp işlerseniz 50 dolardan daha ucuza imal edebilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknown115

implant için verilen fiyat çok yüksek..

internette 50 dolar implant var--------->http://sigma-implants.com/5-01-implants

titanyum implantın kalitesiz diye bir şey sözkonusu olamaz.. sertifikalı implant Ti-6Al-4V ELI normunda eger siz bu metali alıp işlerseniz 50 dolardan daha ucuza imal edebilirsiniz..

Olay bahsedildigi kadar basit degil. İmplantlarda yivlerin disinda osteointegrasyonu saglayan baska yuzey sekilleri de bulunuyor. İmplant zaten basli basina ucuz bir sey degil. Hekimin yaptigi islem de hic kolay bir sey degil. O kadar emek harcaniyor cok pahali diye hastalar sikayet ediyor. Kardiyolog 15 dk konusuyor 300 500 lira muayene parasi aliyor. Bu cok degil de saatlerce ugrasilan bir implanta verilen para mi cok oluyor. Hekim ne kadar emek harcarsa o kadar para ister. 700 liraya yaptiracaginiz implanta harcanan emek de 700 liralik olur. Bu demek degil ki kesinlikle kotu olur. Memnun kalmaniz da mumkun ama ucuz olmasinin bir nedeni var. Bunu da aklinizdan cikarmayin.
    Bana soracak olursaniz ben referansla gidebilcegim en iyi yere gitmek isterdim. 700mus 2000mis pek umursamazdim. Omrunuz boyunca bir parcaniz olacak bu implantlar. İphone'a samsung'a verdiginiz 2000 liradan daha cok hak ediyor parasini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: C-A-

quote:

Olay bahsedildigi kadar basit degil. İmplantlarda yivlerin disinda osteointegrasyonu saglayan baska yuzey sekilleri de bulunuyor. İmplant zaten basli basina ucuz bir sey degil. Hekimin yaptigi islem de hic kolay bir sey degil. O kadar emek harcaniyor cok pahali diye hastalar sikayet ediyor. Kardiyolog 15 dk konusuyor 300 500 lira muayene parasi aliyor. Bu cok degil de saatlerce ugrasilan bir implanta verilen para mi cok oluyor. Hekim ne kadar emek harcarsa o kadar para ister. 700 liraya yaptiracaginiz implanta harcanan emek de 700 liralik olur. Bu demek degil ki kesinlikle kotu olur. Memnun kalmaniz da mumkun ama ucuz olmasinin bir nedeni var. Bunu da aklinizdan cikarmayin.
    Bana soracak olursaniz ben referansla gidebilcegim en iyi yere gitmek isterdim. 700mus 2000mis pek umursamazdim. Omrunuz boyunca bir parcaniz olacak bu implantlar. İphone'a samsung'a verdiginiz 2000 liradan daha cok hak ediyor parasini.

çok doğru bir tespit..

• Öyle yorumlar çıkmaya başlıyorki artık titanyum çubukları alıp torna atölyelerine götürecek millet. diş hekiminede gidip al bu implantı ben kendim yaptırdım tak bana diyecek. Merak ettiğim ise bu önerileri yapan arkadaşlar önerileri yapmadan önce bi uygulayın başarılı olursanız önerin. bakalım neler çıkacak ortaya :) internetten 50 dolara alacağınız implant konusundada şunu diyeyim. her firmanın kendine özel cerrahi frez setleri anahtarları üst yapıları var. bazı firmalarınki birbirine uyumlu olsada hangisinin hangisine uyumlu olduğunu hastaların bilmesi çok zor ki internetten aldığınız Türkiyede satışı olmayan markayı gideceğiniz diş hekimininde bilme itimali çok zor. Bu implantı neyle kime nasıl taktırtmayı düşünüyorsunuz. al 50 dolara implant. vitrine koy güzel durur :)
  • quote:

Gel birader ben sana 50 dolara vericem implant, üst yapısını protezini , implantı takıcak cerrahi seti sen halledersin, ha bide doktor bedavaya yapıcak herhalde ameliyatı, töbe töbe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dişe yerleştrilen implant ameliyat değildir. lokal anesteziyle protez kalça kemiği takılıyor.. enfeksiyonu engellemek için 1 kutu antibiyotik 1kutu ornisid fort aldıktan sonra implantı takabilirsin..dikkat etmen gereken 3 boyutlu röntgene bakarak sinire gelmiyecek şekilde monte etmen birde kemik dokusuna tam hizalaman yeterli..

kazada kafasında iç kanama olan birini doktor müdahale ederek hayatını kurtardı. kullandığı alet sadece paslı bir patkaptı..

anastezi igneyi sinire batırma..eskiden anastezi ilaçların içinde hekim hatası olabilir diye bir ibare vardı. doktor sinire enjekte edince büyük problem olur..kalça kemiği protezinde bile doktor yanlış kesim yapabiliyor.yanlış kesim demek protezin yerinden çıkması demek..

geçmişte doktorlar ne hatalar yaptılar..50 yaşında olup daha kendini geliştiremeyen doktorlar..hata yapan doktorlar var.. höyytt gelmim oraya..
  • Git derdini doktara anlat, ben firma adına sana 50 $ a implant vericem diyorum, sen bi implant yaptırınca iş bitiyor diyorsun. Doktorlar riski alıyorlar, hayat boyu evlilik gibi bişey dişçi hasta ilişkisi, ne hastalar var. Kalça protezi ameliyatını kaça yapıyolar 200 lira mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kastore

Git derdini doktara anlat, ben firma adına sana 50 $ a implant vericem diyorum, sen bi implant yaptırınca iş bitiyor diyorsun. Doktorlar riski alıyorlar, hayat boyu evlilik gibi bişey dişçi hasta ilişkisi, ne hastalar var. Kalça protezi ameliyatını kaça yapıyolar 200 lira mı?

kalça protezi devlet hastanesinde hiç bir ücret ödemiyorsun..protezin ücretini sosyal güvenlik kurumu ödüyor..
  • cari açık dekatlon yapıyor.. alman vatandaşı MEDİKAL TİTANYUM Ti-6Al-4V ELI tornada işliyip türkün çene kemiğine takıyor. bir türk napıyor.hiç....alman vatandaşın çene kemiğine taktığı bir şey yok.. birde avrupa birliğine girmeyi düşünüyorlar. olmuyor ayıp oluyor..ama
  • unknown115 U kullanıcısına yanıt
    dostum al titanyumu işle burdan olsun çevrenden olsun herkese yap implant. madem bu kadar kolay neden yapmıyorsun. hem bi tonda dua alır sevaba girersin. 50 implantı sat 100 dolarada lokal anestezi ile çak implantı. hem ticaretten kazan hem dualardan. zor vakaları yapmasanda olur. yoksa lifting blok kemik alıp koyma işlemlerindede bu kadar iddalıysan bütün firmaları iflas bile ettirirsin
  • bu forum da herkes acayip irdelemiş implant konusunu. bişeyi çok araştırırsan kafan karışır karar veremezsin. Ben Almanyada yaşıyorum ankaralıyım. Burada fiyatlar inanılmaz yüksek. Canım ülkemde fiyatlar hem çok uygun hemde tedaviler kaliteli yapılıyor. Atatürk boşuna beni Türk Hekimlerine emanet edin dememiş. Ben tüm ağzıma implant yaptırmak için memleketime gelip 1 günde yaptırdım. Mutludent Diş Merkezinde yaptırdım. implant yapılması basit bir olay değil bence her yerde yaptırılmamalı. Ömür boyu belkide takibi gerekecek. Neyse bu konu uzadıkça uzar..bir yere karar verip gitmek en iyisi. isteyenler mutludente bakabilir.http://www.mutludent.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammedbekci

bu forum da herkes acayip irdelemiş implant konusunu. bişeyi çok araştırırsan kafan karışır karar veremezsin. Ben Almanyada yaşıyorum ankaralıyım. Burada fiyatlar inanılmaz yüksek. Canım ülkemde fiyatlar hem çok uygun hemde tedaviler kaliteli yapılıyor. Atatürk boşuna beni Türk Hekimlerine emanet edin dememiş. Ben tüm ağzıma implant yaptırmak için memleketime gelip 1 günde yaptırdım. Mutludent Diş Merkezinde yaptırdım. implant yapılması basit bir olay değil bence her yerde yaptırılmamalı. Ömür boyu belkide takibi gerekecek. Neyse bu konu uzadıkça uzar..bir yere karar verip gitmek en iyisi. isteyenler mutludente bakabilir.http://www.mutludent.com/

Kaça yapıyorsunuz implantı? Hazır bulmuşken sorayım :)

Bu arada TÜM ağzınıza 1 günde implant yaptırabilmeniz gerçekten muhteşem ötesi, hayran kaldım, mutludent bayaa iyiymiş yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barracudaaa -- 30 Mayıs 2014; 17:08:37 >

• valla g5 titanyumdan kemiğe kazık çaksanız yine kemikleşme olur olay zaten kemikle kaynaşsın yeter değil.

üzerine gelecek protez(kaplama) kısmının kuvvet taşıma ve estetik açıdan uygun pozisyonda olması
    hastaya minimum travmayla ve doğru şekilde en seri işlemin yapılması
    ameliyatın ve protezlerin doğru planlanması
    herhangi bir sinir, kemik vs hasarı olduğunda hekimin bunları rahatça tolere edip komplikasyonun üstesinden gelmesi
    etrafta kalan kemik desteğinin yeterli olması
    doğru materyal seçimi

bunlar ilk anda aklıma gelen temel kriterlerden. yüzlerce çeşit implant markası var hangisi en iyisi sorusuna kimse "x" implant en iyisidir diyemez. tabiki yapılan çalışmalar 20 yıla yakın takipler sonucunda bazıları daha ön plana çıkıyor. bir de bilimsel literatürde bulunmamasına rağmen tecrübe sonucunda kaliteli hekimler hangi implantlarda çeşitli sıkıntıların ne şekilde çıkabileceğini artık biliyor ve o yüzden ucuzuna kaçmak gibi saçma tercihler yapmak yerine hakim olduğu implantı rahatlıkla kullanıyor.

sonuçta firmaların mümessillerin gelip bizimki söyle bizimki en iyi demesinden çok size implant yapacak hekimin kalifiye olması gerekir. zaten kaliteli hekim materyal seçerken gerekeni yapar siz merak etmeyin :))

• MERHABA
    KAYSERİDE YAŞIYORUM ,İYİ VE UYGUN İMPLANT TAKACAK BİR DİŞ HEKİMİ ARIYORUM, ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayseriimplant

Kayseri ve İstanbul ( Avrupa Yakasındakı ) Arkadaslar ımplant konusunda yardımcı olurum Kesınlıkle sıkıntı yasamayacaqınızı temennı ederım. Implant konusunda cok dıkkat etmenız gerektıgını bıldırırım merdıven altı ımplantlardan kacının Doktorunuza Sıze takacaqı ımplantın ısmını sorun ve arastırın tabıkı Doktorunda Bu konuda Bılgılı olması gerekıyor.
    NOT : ( ARTIK DISLERINIZE KAVUŞMANIZ ICIN 3 AY VEYA 5 AY BEKLEMENIZE GEREK YOK HIZLI IYILESMEYE BASLAYAN VE 3 HAFTADA YUKLEMESI YAPILIR VE 4 HAFTADA DISLERINIZE KAVUSABILECEGINIZ YENI IMPLANT URETILDI BILGI ICIN kayseriimplant.com

bu konuda aydınlatıp, kayseride bir diş hekimi önerirmisiniz
  • bakarsanız mesajlara zaten bu konu boyunca mutludent ankaranın reklamı çokça yapıldı..bunu yapanlarda orda tedavi olanlar değil mutludent in kendi elemanları veya sahipleri..bu o kadar belli oluyorki kendilerine burdan şunu söylemek istiyorum sizi kötülemek değil bu mesajımın amacı..tedavinizi fiyatınızı vb.bilmiyorum ama bunun gibi saçma reklamlarınıza devam ettiğiniz sürece gidecek olanlarda size gitmez bilesiniz..çok banalsınız..yazık size..burda reklam yapmayın.buraya firmalar yazmasın lütfen..tedavi olanlar olmak isteyenler bu konudaki uzmanlar dentistler vs.girsin yazsın çünkü bu konuda gerçek tedavi ve sonucu yazıları ne kadar paylaşılırsa bu konuyu düşünenler için daha aydınlatıcı olur..gerisi kuru gürültü olur gerçeklikten uzaklaşılır...mutlu günler..
  • 33akdeniz 3 kullanıcısına yanıt
    Bende zaten o mesajımda mutludent reklamına kızıp İRONİ yaptim, dikkatli okursanız anlarsınız :) bir günde komple implant yapıyoruz diyorlar var mı böyle bir saçmalık. Ayrıca sizin fikirlerinize katılıyorum; istanbulda oturuyorum fakat Ankara'da otursam mutludente değil implant yaptırmak dolgu bile yaptırmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat öncü

ANKARA MAMAK MUTLUDENT TE DİŞ YAPTIRDIM. YAPILAN İŞİ TÜM AYRINTISIYLA PAYLAŞIYORUM.
    * 2 İMPLANT ÜZERİ 3 DİŞ YAPTIRMAK İÇİN GİTTİM. BANA SÖYLEDİKLERİ VE BENİM BİLDİĞİM 3 DİŞTEN ÖNDEKİ VE SONDAKİ İMPLANT ORTADAKİ BOŞTA OLACAKTI. BUNLARIN YAPTI İSE BAŞTAKİ VE ORTADAKİ İMPLANT SONDA KİNİ DİŞÇİLİKTE BALKON DENİRMİŞ BOŞTA YAPMIŞ.
    * YAPTI DİŞİ KULLANAMADIM AĞRI YAPTI SÖKTÜRDÜM. ABUTMENT LERİ AĞZIMDA TRAŞLADI. ABUTMENT LERİ DEĞİŞTİRECEKTİM ABUTMENT VİDASININ BAŞINA ZARAR VERMİŞ SÖKÜLEMİYOR.
    *TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI GİDERKEN İKİ KERE DÜŞÜNÜN.

MUTLUDENT
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.