- x
İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!
2040 Cevap452737 Görüntüleme62 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     24 [26] 28 29 30 31 32 33      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

170 Mesaj
21 Ağustos 2013; 18:46:15 

quote:

Orijinalden alıntı: XS_for_Man

hangi ülke ürünü olduğundan ziyade implant markalarını isimleriyle yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım arkadaşım. 900 liraya Alman malı biraz kafamı karıştırdı çünkü

Hocam bizim bir ara tanıştığım birinin getirdiği Kore malı implantın merkezi Almanya olduğu için kutusunun üzerinde ik adres vardı, merkez Almanya, fabrika Kore diye yazıyordu.

0 Mesaj
22 Ağustos 2013; 11:57:48 

pazarlama tekniği olarak söylediğiniz sistemi kullanabiliyorlar. ben kendim israil ve güne kore ürünleri satmaktayım. korede üretilen ürünümüzün AR-GE si Amerikada yapılıyor ama kimseye Amerikan malı diye pazarlamaya çalışmıyorum. Bu insanların yapısıyla alakalı. rahat satmak için Alman malı diyebiliyorlar. doğru söylüyorsunuz. Halbuki ne Güney Kore ürünü olmak kalitesizlik demek değil. Dünyada pek çok teknolojik ürün Güney Koreden çıkmakta. Fakat insanlar çin gibi algılıyorlar sanırım. Önemli olan ülke değil firma. firmayıda implantla alakalı birçok siteden araştırıp bilgi sahibi olmak gerekiyor. sadece firmanın kendi sitesinden araştırmakda yetersizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XS_for_Man -- 22 Ağustos 2013; 12:00:09 >

126 Mesaj
22 Ağustos 2013; 13:33:55 

Gebze ve civarında iyi bir implant yapan bir doktor var mı

0 Mesaj
24 Ağustos 2013; 10:22:56 

quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Gebze ve civarında iyi bir implant yapan bir doktor var mı

gebze değilde izmitte var. ilgilenirseniz pm atın. yardımcı olmaya çalışırım

126 Mesaj
24 Ağustos 2013; 16:43:40 

Çene cerrahı olan iyi bir merkez arıyorum Gebze Pendik çevresi .

182 Mesaj
25 Ağustos 2013; 16:51:19 

bursa da bulamadık gitti:((

beni cekemeyen,anten taksın

12 Mesaj
27 Ağustos 2013; 0:34:55 

trabzon-rize maçını kaçırmamak için hızlı ve agresif tavırlar içerisinde yemeğimi yerken sol üst 1.küçük azı dişimi kırmış bulunmaktayım bu yüzden son 5 saattir bu forumdayım beşiktaşın maçını bile izleyemedim diş stresinden. Hiç aşina olmadığım implant kavramı bir anda kabus gibi girdi hayatıma Antalyada nerede implant diş yaptırabilirim ? daha önce Antalyada yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi ?

170 Mesaj
27 Ağustos 2013; 16:10:03 

ben bi PM attım size ama ilk defa birini önermiş oldum buradan... Merkez değil direk doktor önerdim ama daha iyi olacağını düşündüğüm için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SosyalNet -- 27 Ağustos 2013; 16:13:00 >

Bu mesajda bahsedilenler: muratdoktor

7589 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ADEBISI
28 Ağustos 2013; 17:41:44 

dun 1 tane implant yaptirdim. agri sizi yok suan birazcik sislik var disardan belli olmuyor oda. bilgililere sormak istedigim birsey var doktorum dun bana antibiyotik yazdi ama kac gun kullanmam gerek bunu sersem gibi yapti bu beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Everybody, one day will die, and be forgetton. Act and behave in a way that will make life interesting and fun, fuck a mundane predictable life working monday to friday with something you derive no pleasure from; just living life out till you grow old and wither away. Find a passion, form relationships, dont be afraid to get out there and fuck what everyone else thinks, trust me its alot more fun that way. ZYZZ
DISREGARD EVERYTHING ACQUIRE AESTHETICS

125 Mesaj
28 Ağustos 2013; 18:05:45 

10 adet çıkıyorsa sabah akşam 5 gunde bıter.Yeterlıdır zaten.Her vaka sonunda antıbıyotık vermıyoruz zaten.

22 Mesaj
28 Ağustos 2013; 18:58:38 

quote:

Orijinalden alıntı: avatar0770

trabzon-rize maçını kaçırmamak için hızlı ve agresif tavırlar içerisinde yemeğimi yerken sol üst 1.küçük azı dişimi kırmış bulunmaktayım bu yüzden son 5 saattir bu forumdayım beşiktaşın maçını bile izleyemedim diş stresinden. Hiç aşina olmadığım implant kavramı bir anda kabus gibi girdi hayatıma Antalyada nerede implant diş yaptırabilirim ? daha önce Antalyada yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi ?

Dişiniz kırıldı diye implant yaptırmanıza gerek yok ki.. Kökü sağlamsa ve enfeksiyon kanal tedavisi ile iyileşiyorsa kök kalan dişin üzerine dahi oldukça sağlam dolgu veya protez yapılabilir.. İlk fırsatta implant düşünmemenizi tavsiye ederim.. Zaten implant tedavisinde de amaç bir yapay bir kök elde etmekse doğal dişin kökünü kullanmak en konservatif çözüm olacaktır.

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

12 Mesaj
29 Ağustos 2013; 10:19:11 

quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Dişiniz kırıldı diye implant yaptırmanıza gerek yok ki.. Kökü sağlamsa ve enfeksiyon kanal tedavisi ile iyileşiyorsa kök kalan dişin üzerine dahi oldukça sağlam dolgu veya protez yapılabilir.. İlk fırsatta implant düşünmemenizi tavsiye ederim.. Zaten implant tedavisinde de amaç bir yapay bir kök elde etmekse doğal dişin kökünü kullanmak en konservatif çözüm olacaktır.

İlginize teşekkür ediyorum hocam.. Kırılan dişime daha önce kanal tedavisi uygulanmıştı, kök sağlam mı bilmiyorum ama tedaviden bir süre sonra dişimin rengi grimsi siyahımsı bir hal aldı ayrıca nedendir bilmiyorum ama hiç diş olmamasına rağmen dolgum duruyor.Bu durumda implantsız çözüm hala mümkün müdür ?

44 Mesaj
29 Ağustos 2013; 14:53:32 

quote:

Orijinalden alıntı: samsunlu.gelin

5 tane implant diş yapılacak 9 bin ytl istediler:S yeditepede nasıl acaba fiyatlar .bizim gittiğimiz hastane özeldide

hocam özel hastane ise bir kez daha düşünün tek dertleri para. .

edit. . ben çok geriden gelmişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poşetçay -- 29 Ağustos 2013; 14:55:15 >

22 Mesaj
29 Ağustos 2013; 19:36:48 

quote:

Orijinalden alıntı: avatar0770

İlginize teşekkür ediyorum hocam.. Kırılan dişime daha önce kanal tedavisi uygulanmıştı, kök sağlam mı bilmiyorum ama tedaviden bir süre sonra dişimin rengi grimsi siyahımsı bir hal aldı ayrıca nedendir bilmiyorum ama hiç diş olmamasına rağmen dolgum duruyor.Bu durumda implantsız çözüm hala mümkün müdür ?

Dişinizde enfeksiyon, şişlik ya da apse yoksa kalan diş dokularından destek alınarak protez yapılabilir.. Küçük azı dişlerinde kanal tedavisinden sonra kenar kırıkları çok sık görülen bir durum.. Genel olarak kanal tedavisi yapılan küçük azı dişlerinin kırılmasını engellemek için metal üzeri porselen ile restore edilmesi daha uzun kalıcı bir tedavidir.

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

12 Mesaj
30 Ağustos 2013; 12:08:32 

quote:

Dişinizde enfeksiyon, şişlik ya da apse yoksa kalan diş dokularından destek alınarak protez yapılabilir.. Küçük azı dişlerinde kanal tedavisinden sonra kenar kırıkları çok sık görülen bir durum.. Genel olarak kanal tedavisi yapılan küçük azı dişlerinin kırılmasını engellemek için metal üzeri porselen ile restore edilmesi daha uzun kalıcı bir tedavidir.

protez için umutlandım şu an cevaplar için çok teşekkür ederim hocam..

22 Mesaj
3 Eylül 2013; 16:04:34 

Dişinde problemi olan arkadaşımız Dişin destek dokuları hiç kalmadı sadece dolgusunun yerinde olduğunu söylüyor... yani dişin destek duvarları ortadan kaybolmuş.. siz Onley dolgu yaptırın diyerek burada bilir kişi gibi bir tavır sergiliyorsunuz.. Onley dolguların endikasyonu çok sınırlıdır her vakaya uygulanamaz.. Siz daha önceki tedavinizden dolayı bir mağduriyet yaşamış olabilirsiniz.. Her yapılan porselen protezin hatalı ve gereksiz olduğu gibi yanlış bilgilendirici mesajlar yazmayınız lütfen.. Ayrıca onley dolguda dişin kalan kısmına dokunulmaz diye birşey yoktur.. Gerekli açısal düzenlemeler ve aşındırmalar mutlaka yapılır..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

1399 Mesaj
3 Eylül 2013; 20:49:55 

Geçtiğimiz haziran straumann implant yaptırdım, hekime kontrole gittiğimde impant başarılı olmuş dedi ve 15 gün sonra gel dişini takalım dedi. Saçma olacak ama içimde bir korku var bu diş takma işlemi nasıl yapılacak? Acı hissetmek hiç istemiyorum biliyorum en büyük olayı yani çene kemiğimi deldirip implant yaptırmış biriyim ama bu küçük sorun kafamı kurcalıyor. Son olarak diş seçimini nasıl yapmalıyım hekim bana sorarsa ne marka veya ne tür takalım diye ne söyleyeyim?

0 Mesaj
3 Eylül 2013; 23:39:23 

hocam ben implantlarımı mutludent diş hastanesinde yaptırdım, ben memnun kaldım...

Bu mesajda bahsedilenler: gokhan68

7589 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ADEBISI
4 Eylül 2013; 0:03:35 

implan yapilan disin yanindaki disin kemigi gozukuyor 1 hafta oldu yaptirali implanti. dis eti cekilmesi mi acaba bu? dikis ordan geciyordu ondan mi oldu acaba? korkulacak birsey var mi?

Everybody, one day will die, and be forgetton. Act and behave in a way that will make life interesting and fun, fuck a mundane predictable life working monday to friday with something you derive no pleasure from; just living life out till you grow old and wither away. Find a passion, form relationships, dont be afraid to get out there and fuck what everyone else thinks, trust me its alot more fun that way. ZYZZ

22 Mesaj
4 Eylül 2013; 23:10:47 

quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Geçtiğimiz haziran straumann implant yaptırdım, hekime kontrole gittiğimde impant başarılı olmuş dedi ve 15 gün sonra gel dişini takalım dedi. Saçma olacak ama içimde bir korku var bu diş takma işlemi nasıl yapılacak? Acı hissetmek hiç istemiyorum biliyorum en büyük olayı yani çene kemiğimi deldirip implant yaptırmış biriyim ama bu küçük sorun kafamı kurcalıyor. Son olarak diş seçimini nasıl yapmalıyım hekim bana sorarsa ne marka veya ne tür takalım diye ne söyleyeyim?

Diş eti şekillendirmek için gerekli olan gingiva former denilen aparey dişinize takılmışsa bundan sonrası oldukça rahat bir süreçtir.. ölçü alınıp bir seans sonrası dişiniz yapıştırılır.. herhangi bir cerrahi müdahale yada dokularda ekstra bir düzenlemeye genellikle gerek olmaz..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

1399 Mesaj
6 Eylül 2013; 16:13:33 

quote:

Diş eti şekillendirmek için gerekli olan gingiva former denilen aparey dişinize takılmışsa bundan sonrası oldukça rahat bir süreçtir.. ölçü alınıp bir seans sonrası dişiniz yapıştırılır.. herhangi bir cerrahi müdahale yada dokularda ekstra bir düzenlemeye genellikle gerek olmaz..

Hocam cevap için teşekkürler, bahsettiğiniz şey sanırım var, diş etim gayet düzgün gözüküyor, büyük bir azı dişi takılacak cevap olarak yazmamışsınız ne tür bir diş takılması hakkında pek önemi yok galiba? Son sorum ise diş hekimine gittiğimde o koltuğa oturduktan sonra unuttuğum sorulardan biri olacak, straumann sl active yaptırdım bunun ortalama ömrü ne kadardır?

390 Mesaj
7 Eylül 2013; 20:50:04 

Su an için ortalama fiyatlar nekadardır

3180 Mesaj
7 Eylül 2013; 21:19:14 

quote:

Bende 4 haziranda implant uygulattım. Dediğiniz aparey işlemi sancılı bir süreç mi acaba hocam?

NISSAN ALMERA ANSIKLOPEDISI

455 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:53:57 

ankara için denta centeri öneririm. babamın 2 dişi(geçen kış) ve benim 1 dişimi(haziiran) orada yaptırdım. şuan çok memnunum. implant için çok ağrılı, yapılması sıkıntılı denirdi ama hiçte öyle olmadı. sadece benim dişim içten çürüdüğü için diş çekildi. o gün ağrı kesici alana kadar dayanılmaz bi ağrı oldu 2-3 saat. onun haricinde doktorları baya iyiydi. yaptıracak olanlara tavsiyem ağrı kesici ilacını önceden alın. ben ilacı beklediğim için sıkıntı çektim.. şuan yemek yerken fln hiç sıkıntım yok..

Referanslarım: herospower
PSN: dewilmaycry07

...ölümün olduğu yerde, daha ciddi ne olabilir?..

22 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:57:49 

quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Bende 4 haziranda implant uygulattım. Dediğiniz aparey işlemi sancılı bir süreç mi acaba hocam?

Dİş eti şekillendirmek için implant içine halka şeklinde; implant ile ağız içini bağlayan bir aparey takılır.. bu aparey diş etini şekillendirir.. ortalama 1 hafta kadar kalması yeterli olur.. daha sonra ölçü alınarak protez yapım işlemine geçilir..gingiva former takılması Anestezi uygulaması altında 2-3 dakikalık kısa bir işlemdir.. İmplantın bulunduğu bölgedeki diş eti çok küçük bir kesi yada punch işlemiyle uzaklaştırılır.. işlem sonrası genellikle çok az ağrı olur.. bazen hiç ağrı olmaz.. implantı yaptırarak tedavi sürecinin %90 ını bitirmişsiniz.. Diş seçimi olarak sabit protez düşünülüyorsa arka bölgelerde yada alt çenede metal üzeri porselen protez tercih edilebilir.. İmplant ağızın görünen bölgelerinde ise ;özellikle üst çene ön bölgede ise Zirkonyum protez ve zirkonyum alt yapı parçaları tercih etmenizi öneririm..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

455 Mesaj
8 Eylül 2013; 10:54:08 

hocam 5 diş için 9bin tl bence çok fazla.. hangi marka implant takılacak söyleyinde ona göre yorum yapalım. ben astra idi yanlış hatırlamıyosam taktırdım. doktor zaten en iyisi bu dedi. 1700e yaptırdım özelde. ayrıca normalde 1100e strauman mı ne onu önerdiler ama genç olduğum için ve astrada bu sektörde en eski olduğu için bunu yaptır dediler. sizinki astra ise 1800e geliyo ki bu kadar diş yaptıracaksanız iyi bi pazarlık yapın. ben tek dişi 1700e yaptırdım. daha önce babamda yaptırdığı için ufak bi indirim yaptılar. siz 5 diş için iyi bi pazarlık ederseniz daha karlı çıkarsınız.

Bu mesajda bahsedilenler: poşetçay

Referanslarım: herospower
PSN: dewilmaycry07

...ölümün olduğu yerde, daha ciddi ne olabilir?..

38 Mesaj
8 Eylül 2013; 19:57:15 

Sevgili arkadaslar bende imlant yaptirmak istiyorum oncelikle kemik tedavisi gormem gerekiyormus on disler ve imlant fiyatlari ucuk 450 500€ diyorlar fiyatlara 2 tane yaptirmam gerekiyor kemik tedavisiyle beraber baya bir fiyat cikiyor yaptiran arkadaslar ne fiyata yaptirdiniz onerdiginiz marka varmi ve konyada bildiginiz uygun ve kaliteli yerler varmi herkese gecmis olsun

3180 Mesaj
8 Eylül 2013; 21:09:37 

quote:

Dİş eti şekillendirmek için implant içine halka şeklinde; implant ile ağız içini bağlayan bir aparey takılır.. bu aparey diş etini şekillendirir.. ortalama 1 hafta kadar kalması yeterli olur.. daha sonra ölçü alınarak protez yapım işlemine geçilir..gingiva former takılması Anestezi uygulaması altında 2-3 dakikalık kısa bir işlemdir.. İmplantın bulunduğu bölgedeki diş eti çok küçük bir kesi yada punch işlemiyle uzaklaştırılır.. işlem sonrası genellikle çok az ağrı olur.. bazen hiç ağrı olmaz.. implantı yaptırarak tedavi sürecinin %90 ını bitirmişsiniz.. Diş seçimi olarak sabit protez düşünülüyorsa arka bölgelerde yada alt çenede metal üzeri porselen protez tercih edilebilir.. İmplant ağızın görünen bölgelerinde ise ;özellikle üst çene ön bölgede ise Zirkonyum protez ve zirkonyum alt yapı parçaları tercih etmenizi öneririm..

Böyle karşılıksız değerli bilgilendirme için çok çok teşekkürler hocam.
Merak ettiğim kafamdaki soruları danışmak istiyorum. Belki birçok arkadaşımda merak edebilir. Sol alt tarafta sağlam iki diş üzerinde metal üzeri porselen protez var. Daha önce sağlam olan bu dişler çürümüştü. Temizletip dolgu yaptırdım üzerine tekrardan porselen kaplama yaptırdım.Acaba şimdi kaplamayı çıkartıp ikisinede kanal tedavisi yaptırsam uzun ömürlü olur mu ya da bunlarıda implant yaptırıp kurtulayım mı?
Diğer merak ettiğim ön dişler. İleride lazım olacak bu cevabınız bana. Ön tarafta iki köpek diş arasında 4 diş var. Köpek dişlere implant uygulatsam ön bölgede Zirkonyum protez implant kaplamalarıyla dahil 6 tane olacak. Ön bölgeye iki implant kurtarır mı protez köprü amaçlı acaba? Yoksa daha fazla mı implant uygulatmalıyım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

7589 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ADEBISI
8 Eylül 2013; 21:40:19 

quote:

hocam 15 gunde nasil oluyorda takiliyor acaba dis? kaynama suresi icin 4 ay beklemem gerektigi soylendi bana

1399 Mesaj
8 Eylül 2013; 23:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

hocam 15 gunde nasil oluyorda takiliyor acaba dis? kaynama suresi icin 4 ay beklemem gerektigi soylendi bana

Yazdığımı dikkatli okursanız geçtiğimiz haziran demişim yani 2 aylık bir süreç geçti. Straumann için diş takılma süreci kısadır ama ücreti çoktur :)

22 Mesaj
9 Eylül 2013; 11:14:47 

Kanal tedavisi yapılan dişin ömrü uzamaz aksine diş kanal tedavisinden sonra öz suyunu kaybeder ve kurumuş ağaç gibi olur.. kırılgan hale gelir, Enfekte olma riski artar.. gerek görüldüğü durumlarda yapılmalıdır fakat koruma amaçlı kanal tedavisi yapılmıyor.. İmplant tedavisinde amaç mevcut sağlam dişlerin inceltilmesini engellemek ve hareketli protez mecburiyetini ekarte etmektir.. Daha önceden yapılmış bir köprüyü söküp yerine implant yapmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.. Ön dişleriniz yerindeyse ve sallanmıyorsa bunları çekip implant yapılmaz.. Zirkonyum protez mevcut dişlerinizin üzerinede yapılabilir.. Tamamı çekilecek durumda ise ön 6 diş için 3 implant yeterli olur..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

0 Mesaj
10 Eylül 2013; 12:39:36 

İMPLANT KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ OLUN VE ÇOK İYİ ARAŞTIRIN DERİM. BEN 2 YIL ÖNCE YAN YANA İKİ DİŞE İMPLANT YAPTIRDIM. aSLINDA ÇOK BİLGİSİZDE DEĞİLDİM AMA DR. ÇOK GÜVENMİŞTİM. KEŞKE YAPTIRMASAYMIŞIM 5 AY SONRA PROTEZLER TAKILDI SORUNLAR BAŞLADI. DİŞ ETİMDE SÜREKLİ BİR SIZLAMA KIZARIKLIK DR İKİ KEZ KÜRETAJ YAPTI ARKASINDAN PROTEZİ SÖKTÜ.YERİNE TEK TEK PROTEZ YAPTI ÖNCEKİ İKİ DİŞ KÖPRÜYDÜ. AMA PROBLEM HİÇ BİTMEDİ DİŞ ETİMDE SÜREKLİ BİR AĞRI DERKEN BU PROTEZLERDEN BİRİSİ HAFİFÇE SALLANDI DR. BU SEFERDE O SALLANAN PROTEZİ SÖKTÜ.15 GÜNDÜR BEKLİYORUM DİŞ ETİM KENDİNİ TOPLASIN DİYE AMA DİŞ ETİM GENE SIZLIYOR ÜSTÜNDE PROTEZDE YOK.KORKUDAN GİDİP PROTEZİ TAKTIRAMIYORUM .ÇOK ÇARESİZİM LÜTFEN KONU HKDA BİLGİSİ OLANLARDAN YARDIM BEKLİYORUM.YALNIZ İMPLANTLARIMIN BOYUNUN UZUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ BİR KAÇ DR.

22 Mesaj
10 Eylül 2013; 14:42:14 

quote:

Orijinalden alıntı: derman1

İMPLANT KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ OLUN VE ÇOK İYİ ARAŞTIRIN DERİM. BEN 2 YIL ÖNCE YAN YANA İKİ DİŞE İMPLANT YAPTIRDIM. aSLINDA ÇOK BİLGİSİZDE DEĞİLDİM AMA DR. ÇOK GÜVENMİŞTİM. KEŞKE YAPTIRMASAYMIŞIM 5 AY SONRA PROTEZLER TAKILDI SORUNLAR BAŞLADI. DİŞ ETİMDE SÜREKLİ BİR SIZLAMA KIZARIKLIK DR İKİ KEZ KÜRETAJ YAPTI ARKASINDAN PROTEZİ SÖKTÜ.YERİNE TEK TEK PROTEZ YAPTI ÖNCEKİ İKİ DİŞ KÖPRÜYDÜ. AMA PROBLEM HİÇ BİTMEDİ DİŞ ETİMDE SÜREKLİ BİR AĞRI DERKEN BU PROTEZLERDEN BİRİSİ HAFİFÇE SALLANDI DR. BU SEFERDE O SALLANAN PROTEZİ SÖKTÜ.15 GÜNDÜR BEKLİYORUM DİŞ ETİM KENDİNİ TOPLASIN DİYE AMA DİŞ ETİM GENE SIZLIYOR ÜSTÜNDE PROTEZDE YOK.KORKUDAN GİDİP PROTEZİ TAKTIRAMIYORUM .ÇOK ÇARESİZİM LÜTFEN KONU HKDA BİLGİSİ OLANLARDAN YARDIM BEKLİYORUM.YALNIZ İMPLANTLARIMIN BOYUNUN UZUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ BİR KAÇ DR.

Merhaba
Diş etinde kızarıklık ve kanama diş taşı ve plak birikimi sonucunda olur.. protezin gövde altları temizlemesi zor bölgelerdir.. implant sonrasında bu bölgeleri fırça ile temizlemek zor olduğundan zaman içerisinde diş etinde kızarma ve kanama şikayetleri görülebiliyor.. Akşam diş fırçalamayı hiç ihmal etmeyin ve protezin boşluklarını temizlemek için Oral-B ağız duşu fırçalama sonrasında kullanın.. Şikayetleriniz %100 geçecektir.. Plak ve diş taşı yoksa genellikle diş eti kanamaz.. Ağız bakımını ve protez temizliğini çok iyi yapın.. doktorunuz kürataj yaptığına göre o bölge artık temiz.. protezi taktıktan sonra diş etinin sağlıklı kalması sizin çabanız sonucunda olacaktır.. Geçmiş olsun

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

0 Mesaj
10 Eylül 2013; 20:19:50 

dd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayseriimplant -- 14 Kasım 2013; 11:39:13 >

0 Mesaj
10 Eylül 2013; 23:25:17 

ilginize çok teşekkür ederim.Ama benim diş etimde kanama yok.Yani diş etinde enfeksiyon olmadığını söyledi gittiğim dr. lar .Benim kendi dr. da güvenim kalmadı artık.implantların boyunun uzun olması benim söylediğim sıkıntıları oluştururmu? inanın söküp attıracağım o kadar bunaldım. ama kemiğe kaynamış yani görünüşte bir sorun yok bir sürü Dr.a gösterdim kimse bir şey bulamıyor ama benim dişimde sürekli ince bir sızı. çok dikkatli bakıyorum ara yüzü fırçasını falan kullanıyorum.Ben implanttan çok iyi anlayan bir Dr.a göstermek istiyorum. Ankaradayım önereceğiniz birisi varsa lütfen bildirin.

22 Mesaj
11 Eylül 2013; 16:03:57 

quote:

ilginize çok teşekkür ederim.Ama benim diş etimde kanama yok.Yani diş etinde enfeksiyon olmadığını söyledi gittiğim dr. lar .Benim kendi dr. da güvenim kalmadı artık.implantların boyunun uzun olması benim söylediğim sıkıntıları oluştururmu? inanın söküp attıracağım o kadar bunaldım. ama kemiğe kaynamış yani görünüşte bir sorun yok bir sürü Dr.a gösterdim kimse bir şey bulamıyor ama benim dişimde sürekli ince bir sızı. çok dikkatli bakıyorum ara yüzü fırçasını falan kullanıyorum.Ben implanttan çok iyi anlayan bir Dr.a göstermek istiyorum. Ankaradayım önereceğiniz birisi varsa lütfen bildirin.

merhaba
protezinizdeki sorunlarla ilgili birşey sormak istiyorum..
1-protez alt çenedemi üst çenede mi
2- sızlama yanıcı batıcı bir ağrı mı yoksa kaşıntı kızarıklık tarzında bir durum mu?
3-sizde metal allerjisi olma ihtimalini değerlendirmek gerekir.. Protezi birde zirkonyum abutment ve plastik dişle deneyip kullanabilirsiniz..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

3180 Mesaj
12 Eylül 2013; 13:21:35 

quote:

Kanal tedavisi yapılan dişin ömrü uzamaz aksine diş kanal tedavisinden sonra öz suyunu kaybeder ve kurumuş ağaç gibi olur.. kırılgan hale gelir, Enfekte olma riski artar.. gerek görüldüğü durumlarda yapılmalıdır fakat koruma amaçlı kanal tedavisi yapılmıyor.. İmplant tedavisinde amaç mevcut sağlam dişlerin inceltilmesini engellemek ve hareketli protez mecburiyetini ekarte etmektir.. Daha önceden yapılmış bir köprüyü söküp yerine implant yapmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.. Ön dişleriniz yerindeyse ve sallanmıyorsa bunları çekip implant yapılmaz.. Zirkonyum protez mevcut dişlerinizin üzerinede yapılabilir.. Tamamı çekilecek durumda ise ön 6 diş için 3 implant yeterli olur..

Cevabınız için sonsuz teşekkürler.
Hocam sol alt taraftaki köprü altındaki iki dişime basınç uyguladığım zaman ağrı yapıyor. Sol Üst bölgesi implant ama bekleme aşamasındayım. Henüz sol tarafı kullanamıyorum. Fakat ileride çiğneme olacak. Sol tarafa elimle bastırınca rahatsız edici ağrıyı hissedebiliyorum. Enfekte olayıda yok.Çünkü film çektirdim. Siz kanal tedavisinin kırılganlığı arttırdığı ve enfekte olma riskini artırdığı için kalıcı çözüm olmadığını ve önceden yapılmış köprüyü söküp implant uygulamanında gereksiz olduğunu belirtmişsiniz. O zaman ne yapmalıyım?

22 Mesaj
12 Eylül 2013; 18:13:40 

Kanal tedavisi çoğu kez kalıcı bir çözümdür.. sanırım yazdıklarım yanlış anlaşılmış.. ileride ağrı yapmasın diyerek gereksiz yere kanal tedavisi uygulanmaz demek istemiştim.. :Mevcut köprünüzü kullanamıyorsanız enfeksiyondan değilde diş etlerindeki çekilmeye ve kemik erimesine bağlı olarak diş köklerinde zayıflama görülebiliyor.. ya da röntgende gözükmeyen köprü altında bir çürük olabilir.. Enfeksiyon ile Abseyide birbirine karıştırmamak gerekir.. pulpası (özü) enfekte bir diş röntgende hiçbir şekilde anlaşılmayabilir..Enfeksiyon olması demek dişin şişmesi yada şiddetli ağrıması demek değildir.. Kanal tedavisi yinede denemekte fayda vardır.. Burada yazdıklarım muayene yerine geçip sizin için yönlendirici olmamalı.. sorunu ancak muayene sonucunda netleştirebilirsiniz.. Anlatmak istediğim implant tedavisi için çok acil karar vermemeniz.. Dişleriniz daha önceden kesildiğine göre onlara bir şans daha vermekte fayda vardır..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

0 Mesaj
12 Eylül 2013; 22:33:11 

ilginize sonsuz teşekkürler
implantlarım üst çenede.sızlama kaşıntı ve kızarıklık şeklinde.Bu porselen alerjisini bende düşündüm çünkü ağzımdaki diğer dişlerde de bulunan porselen protezlerde sıkıntılı . Ne yapılması lazım tekrar teşekkür ediyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: pessak198823

0 Mesaj
12 Eylül 2013; 23:08:33 

ilginize sonsuz teşekkürler filmleri göndereceğim bir adres gönderirseniz çok memnun olurum.Tekrar teşekkürler.

10 Mesaj
13 Eylül 2013; 2:20:07 

İmplant yaptiranlar mr ( manyetik rezonans) a nasil giriyorlar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Imza yok :)

0 Mesaj
13 Eylül 2013; 21:34:29 

Kayseri ve İstanbul ( Avrupa Yakasındakı ) Arkadaslar ımplant konusunda yardımcı olurum Kesınlıkle sıkıntı yasamayacaqınızı temennı ederım. Implant konusunda cok dıkkat etmenız gerektıgını bıldırırım merdıven altı ımplantlardan kacının Doktorunuza Sıze takacaqı ımplantın ısmını sorun ve arastırın tabıkı Doktorunda Bu konuda Bılgılı olması gerekıyor.
NOT : ( ARTIK DISLERINIZE KAVUŞMANIZ ICIN 3 AY VEYA 5 AY BEKLEMENIZE GEREK YOK HIZLI IYILESMEYE BASLAYAN VE 3 HAFTADA YUKLEMESI YAPILIR VE 4 HAFTADA DISLERINIZE KAVUSABILECEGINIZ YENI IMPLANT URETILDI BILGI ICIN kayseriimplant.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kayseriimplant -- 13 Eylül 2013; 22:28:42 >

187 Mesaj
14 Eylül 2013; 17:10:19 

Arkadaşlar bende implant yaptırıcam. doktorum implant direct llc diye bir marka kullandıklarını söyledi. fiyatı 650 dolarmış. nasıldır bu marka bilgisi olan varmı? amerikan malıymış.

alışveriş yaptıklarım aspirinhapi , canverse , antireis , Ekapoglu , andree03 , fozcann , o3 , e6750 , 27fatih, bynoun , khalasar , ibrahim_halil ,, @sL@N , nayir , girrffe , ufuq010101 , vedatkara , connect201010

22 Mesaj
17 Eylül 2013; 15:49:15 

İmplant direct markasını güvenle yaptırabilirsiniz..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

3180 Mesaj
17 Eylül 2013; 17:19:03 

quote:

Kanal tedavisi çoğu kez kalıcı bir çözümdür.. sanırım yazdıklarım yanlış anlaşılmış.. ileride ağrı yapmasın diyerek gereksiz yere kanal tedavisi uygulanmaz demek istemiştim.. :Mevcut köprünüzü kullanamıyorsanız enfeksiyondan değilde diş etlerindeki çekilmeye ve kemik erimesine bağlı olarak diş köklerinde zayıflama görülebiliyor.. ya da röntgende gözükmeyen köprü altında bir çürük olabilir.. Enfeksiyon ile Abseyide birbirine karıştırmamak gerekir.. pulpası (özü) enfekte bir diş röntgende hiçbir şekilde anlaşılmayabilir..Enfeksiyon olması demek dişin şişmesi yada şiddetli ağrıması demek değildir.. Kanal tedavisi yinede denemekte fayda vardır.. Burada yazdıklarım muayene yerine geçip sizin için yönlendirici olmamalı.. sorunu ancak muayene sonucunda netleştirebilirsiniz.. Anlatmak istediğim implant tedavisi için çok acil karar vermemeniz.. Dişleriniz daha önceden kesildiğine göre onlara bir şans daha vermekte fayda vardır..

O halde denemekte fayda var. Bilgilendirme için sonsuz teşekkürler hocam...

170 Mesaj
20 Eylül 2013; 16:25:03 

quote:

İmplantın boyunun uzun olması çoğu zaman daha bile iyi olur, siz gittiğiniz doktora güvenin, küretaj yapıldı ise siz iyi bakamadığınız için orada biriken bakteri plakları temizlenmiş. ne yazık ki diş hekimliğinde bu var, ucuz çalışan bazı doktorlar diğer doktorları kötüleyerek üste çıkmaya ve aklılları sıra kendi reklamlarını yapmak istiyorlar... Ama kabahat de biraz sizde bir sürü doktora gösteriyormuşsunuz...

de metal allerjisi olma ihtimalini değerlendirmek gerekir.. Protezi birde zirkonyum abutment ve plastik dişle deneyip kullanabilirsiniz.. ama tabi bu size ekstra bir masraf olarak yansır. Benim dokturum bu zirkonyumun abutmentini 400 euroya takıyor, hasta ucuz olsun derse zirkon+titianyum öneriyor ki o da 800 lira, arada fazla bir fark yok ki ayrıca zirkonun kendisi için de bir 600 lira ödemek gerekiyor. Ee sizdeki 2 diş olunca baya bir ek masraf çıkabilir size...

O halde denemekte fayda var. Bilgilendirme için sonsuz teşekkürler hocam...

elbette denemekte fayda var, her zaman dişin kendisine bir şans vermek iyidir, ama başarısız olunursa bu asla doktorun kabahati değildir(devlette ağız diş sağlığında yaptırmadıysanız, orada da devletin kabahati zaten)... Çoğu zaman çok başarılı olunur, %96 şans kesinlikle az sayılmaz, yurt dışında olsa bu şans emin olun %90'ın altında ve ona rağmen mutlaka deneniyor, Türkiye'de ki doktorlar, özellikle diş hekimleri bu konuda alanının dünyada bir numarası... olmazsa da en azından denenmiş olur...

0 Mesaj
23 Eylül 2013; 14:56:48 

quote:

Merhaba
Diş etinde kızarıklık ve kanama diş taşı ve plak birikimi sonucunda olur.. protezin gövde altları temizlemesi zor bölgelerdir.. implant sonrasında bu bölgeleri fırça ile temizlemek zor olduğundan zaman içerisinde diş etinde kızarma ve kanama şikayetleri görülebiliyor.. Akşam diş fırçalamayı hiç ihmal etmeyin ve protezin boşluklarını temizlemek için Oral-B ağız duşu fırçalama sonrasında kullanın.. Şikayetleriniz %100 geçecektir.. Plak ve diş taşı yoksa genellikle diş eti kanamaz.. Ağız bakımını ve protez temizliğini çok iyi yapın.. doktorunuz kürataj yaptığına göre o bölge artık temiz.. protezi taktıktan sonra diş etinin sağlıklı kalması sizin çabanız sonucunda olacaktır.. Geçmiş olsun

doktor bey merhaba ,
benim ufak bi sorunum var size bi fikir danismak istiyorum.ben toplam 10 adet implant yaptirdim.bunlardan 5 tanesi NUCLEOSS 5 taneside CAMLOG CONELOG .su an iyilestirme basliklari takildi.kendim yurtdisinda oldugumdan dolayi önümüzdeki hafta istanbulda implant üstü protezleri yaptiricam yalniz problem CAMLOG CONELOG abutmentte.Protezleri yapicak doktor derki abutmenleri ve birde sikistrma anahtarini alin.bende düsünürümki abutmentleri nasil aliyim burdan??öyle göz karari abutment alinmaz degilmi??diyorumki NUCLEOOSun abutmentleri CONELOG implanta uymazmi??ve diger bi soru nucleossun sikistirma anahtari conelog icinde kullanilirmi??
simdiden tesekkurler cevabiniz icin.

5544 Mesaj
23 Eylül 2013; 16:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: cappucinno11

doktor bey merhaba ,
benim ufak bi sorunum var size bi fikir danismak istiyorum.ben toplam 10 adet implant yaptirdim.bunlardan 5 tanesi NUCLEOSS 5 taneside CAMLOG CONELOG .su an iyilestirme basliklari takildi.kendim yurtdisinda oldugumdan dolayi önümüzdeki hafta istanbulda implant üstü protezleri yaptiricam yalniz problem CAMLOG CONELOG abutmentte.Protezleri yapicak doktor derki abutmenleri ve birde sikistrma anahtarini alin.bende düsünürümki abutmentleri nasil aliyim burdan??öyle göz karari abutment alinmaz degilmi??diyorumki NUCLEOOSun abutmentleri CONELOG implanta uymazmi??ve diger bi soru nucleossun sikistirma anahtari conelog icinde kullanilirmi??
simdiden tesekkurler cevabiniz icin.

maaalesef nucleosun abutmentleri ve torq anahtarı(sıkıştırma anahtarı) coneloglara uymaz.....doktorunuz conelogları uygularken abutmentleri size vermedimi...? onların takım olması gerekir...
hepsini nucleoss da yaptırabilirdiniz....yerli markadır ama iyidir..abutmentte de sıkıntı olmazdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 23 Eylül 2013; 16:39:17 >

David Coverdaleden Soldier of Fortuneyi indirip dinleyin..iyi gelecektir
olmazsa neşet babadan..yalan dünyayı..dinleyin..aynı etkiyi yapıyor..

170 Mesaj
23 Eylül 2013; 23:49:15 

quote:

Orijinalden alıntı: pessak198823

@SosyalNet ne kadar çok türk doktorlarını övüyorsun onları överkende dışardaki doktorları yeriyorsun.Sanırsın ki tüm literatürü türk diş hekimleri yazdı.İlginç

Amwerika'da kanal tedavisi başarı ortalaması Avrupa'dan daha az, %84, Avrupa'da %90, Türkiyede eğer özel bir muayenehanede yapılmışsa %96 civarı olması lazım, ama haklısınız, hastanelerde bu şans her nedense %36 bile değildir... Rakamlar evet atmasyon, literatür konusuna gelince, Hacettepeli doktorların yazdıkları azımsanamayacak kadar çok, ama ben literatürden daha uygulamaya bakıyorum... Danimarka'da örneğin neredeyse hiç kanal yapılmıyor, diş de çekilmiyor, çünkü insanlar dişlerine çok çok iyi bakıyor, en ufak bir sorunda küçücük de olsa bir dolgu yapılıyor. Bizde ise insanlar yumurta baya bir rahatsızlık verdikten sonra şemsiyeyi çıkartmak için insanlar doktora gittiği için çok daha zor tedavilere maruz kalıyor. Hollanda'da gördüğüm kadarıyla da okullarda öğrencilere hiçbirşey yaptırmıyorlar, çünkü olan hastayı direk hocalar kendileri yapıyor, öğrenciler izliyor, bizde ise tüm tedavileri üniversitelerde öğrenciler yapıyor, gece kaçak öğrenciler kaçak nöbet tutuyor ve mezun oldukarında, yani doktor olduklarında hepsinden daha iyi bir doktor olarak mezun oluyor. Literatür dediğin ise pratiğe dayalı bir konu değil, aksine klinikten uzak duran, kendini eğitim araştırmaya vermiş insanların işi... Kaldı ki muayenehanecilerin o eğitimi kendilerine veren hocalardan bile daha iyi tedaviği ortadayken, kusura bakmayın da bu kadar pratik yapan Türk'ler de literatürü yazanlardan daha iyi olsun...

Ayrıca burada 200-400 euro arasına yapılan kanal tedavisi o ülkelerde 800-3000 euro arasına yapılıyor. Yine burada implant üstünde full seramik kronla beraber 2000 euro'ya yapılırken, orada 6000 euro'ya yapılıyor, ayrıca devlet hiçbir şekilde diş tedavilerini karşılamıyor, "fırçalasaydın dişini kaybetmezdin" diyor. Bundan dolayı da oradaki hastalar buraya geldiği için ülkemizde ki doktorlar kendilerini onlardan çok daha fazla geliştiriyorlar...

Haklı olduğunuz nokta ise buradaki bir doktor muayenehanesinde 500 euro'ya A Kalite bir malzeme kullanırken bir merkez 400 euro'luk B kalite malzeme kullanabiliyor, Özel hastaneler ise hastaya daha da ucuza yapmak ve hasta çekmek adına 200 euro'luk C kalite malzeme kullanabilir, Allah'tan devlet pek yapmıyor... Oradaki doktorlar ise A kalite malzemeyi 300 euroya aldığı için B ve C kalite malzemeyi hiçbir yerde kullanmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SosyalNet -- 24 Eylül 2013; 0:15:11 >

5156 Mesaj
23 Eylül 2013; 23:54:07 

Arkadaşlar implant yaptırdım ama 3-4 vida denediler 3 vida delik açmalarına ragmen bir yere kadar gidip takılma yaptı daha fazla girmediği için çıkardı son taktıkları vida 4-10 mu ne dedi sonuna kadar girdi fakat içinde biraz boşa dönme yaptı doktor 3 ay bekleriz kemik onu iyice tutar dedi sizce durum ne olur?.

Farcry 3 uplay 20 tl ==> P.M

417 Mesaj
27 Eylül 2013; 22:17:47 

quote:

İmplant direct markasını güvenle yaptırabilirsiniz..

Hocam;
Bir marka sorusu da ben sorayım izin verirseniz.Elimde bir üniversitenin diş hekimliği fakültesine ait fiyat listesi var.10 farklı marka ve değişen fiyatlar sözkonusu.Markalar sırasıyla pahalıdan ucuza;

Starumann
Nobel Biocare
3I Biomet
Euroteknika(Naturactis)
MIS (C1)
Euroteknika
MIS (Seven)
TRI
ARDS
IMPLANCE

Siz hangisini veya hangilerini önerirdiniz?
Önde alt kesici dişlerin olduğu bölgede 2 adet ve arkada azıların olduğu bölgede de 2 adet olmak üzere şimdilik 4 adet implant uygulanacak.
Önümüzdeki hafta uygulama yapılacak.Araştırmamı ve karar vermemi söyledi doktorum.Bunların dışında seçme imkanım yok.Çünkü sadece listedeki markaların satıcısı olan firmalarla anlaşmışlar.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

[img]http://signatures.mylivesignature.com/54486/387/978606D82878BFBFA9AFEFC52CE43FAA.png[/img]

22 Mesaj
28 Eylül 2013; 20:06:37 

Aralarındaki en köklü firma nobel ve straumanndır.. implant benzer maliyetlere yapılacaksa bu 2 markadan birini seçin.. Aralarında çok fazla maliyet farkı var ise Mis ve biomed 3İ tercih edebilirsiniz.. ben kullandım problemsiz ve sorunsuz implantlar... İsim belirtmek istemiyorum fakat belirttiğiniz markaların bazılarının servisinden memnun kalmadım.. 5 dakika gerekecek Abutment sıkmak için gerekli olan Bir anahtarı 50 euro gibi bir rakama kiralamıstı firma.. Artık kliniğimde markalarını tercih etmiyorum.. marka tercih ederken kesin olarak net bir marka tavsiyesi vermek ve üstünlüğüde şunlardır gibi bir yaklaşım içerisine girmek etik olmayabilir.. Çünkü orada yazılan tüm implantlar çene kemiğine kaynaşır ve üzerlerine çok başarılı protezler yapılır.. Burada tercihi belirleyen faktör firmanın köklü oluşu, İmplant garantisi ve servisindeki kolaylık olabilir.. En nihayetinde implant Titanyumdan yapılır ve titanyum pahalı bir malzeme değilldir... Bence bu durumda doktorunuz size yönlendirici olmalıdır çünkü siz implant markaları yada maliyetleri hakkında gerçek bilgiye sahip değilsiniz.. Hekiminiz implantın başarısını ve olası komplikasyonlarda size çözümü sunacağını vaad ediyorsa listede bulunan tüm markaları güvenle yaptırabilirsiniz..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

13 Mesaj
29 Eylül 2013; 13:14:55 

Değerli hocalarım ve ilgili herkese merhabalar

Sizlere özellikle danışmak istiyorum.

Alt çenemde kaybetmiş olduğumu iki dişim malesef eksik.Bir sol biri sağ tarafta...Kadıköyde lüks bir klinik ile görüşmelerim devam ediyor.Robotik imlant uyguluyorlar.Robotik ilgili detaylı röntgenlerim hepsi çekildi.3 tane diş implant yapıalabileceğini söylediler.3000 TLK fiyat verdiler.Açıkçası karar veremiyorum.

Şuan hiçbir ağrım yok dişlerim ve dişetlerim sağlıklı...Yaptrıdıktan sonra ağrıyla,diş etlerimin hastalıklarıyla uğraşmak istemiyorum.Çünkü göz ününde olan bir işim var zaman kaybetme lüksüm yok...

Sizce yaptırmalımıyım.Ağzımı açtığımda gülümsediğimde boş dişler gözükmüyor ... Muhakkak implanları yaptırmalıyım?? Yaptırırsam 3ünü aynı anda mı yaptırmalıyım ne dersiniz acil fikirlerinize ihtiyacım var....

1836 Mesaj
29 Eylül 2013; 18:10:30 

quote:

Orijinalden alıntı: oeste

İmplant yerleştirilmesinden bu yana 4 gün geçti, herşeyi yiyebiliyorum o bölgede şişlik vardı günden güne şişlik azaldı. Gerçekten hiç acıtmayan bir olay, azı dişimi çektirdiğimde birazcık acımıştı ama bu implant yerleştirmesinde tek acım oldu o da ilk iğneyi yediğim zamandı ama o acı çok hafif birşey! Doktorum implant sonrası iyileşmenin çok çabuk olacağını söyledi zaten bu yüzden straumann sl active tercih etmiştim, ramazan sonrası yepyeni bir azı dişim olacak hemde normal dişten çok daha sağlam :) Elbette doğal diş en güzeli siz iyisi mi dişlerinizi düzenli fırçalayın ve diş hekimine en az yılda bir kez kontrole gidin artık iş işten geçmiş implant düşünüyorsanız geç kalmadan yaptırın.

Merhabalar, bende implant yaptıracağım fakat henüz bir marka konusunda emin olamadım. Aklımda "straumann" var fakat yazınızda ise "straumann sl active" belirtmişsiniz, "sl active" kısmı diğer implantlardan farkı nedir?

AMD FX X8 8320 4.4 GHz@Hyper 212 Evo Dual || ASUS M5a97 EVO R2.0 || GSKILL RipjawsX 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz || MSİ GeForce GTX 770 2GB Twin Frozr Gaming || Crucial MX100 256 GB SSD || WD 3.5" 2X 1TB Caviar Blue || Xigmatek Assasin Black Edition Tauro 700W 80+ || AOC 21.5" E2262Vwh/BW (2ms)

Tt eSPORTS Black Gaming || Logitech G105 || Creative Tactic 3D Alpha || Logitech DFGT

1399 Mesaj
29 Eylül 2013; 18:22:41 

quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

Merhabalar, bende implant yaptıracağım fakat henüz bir marka konusunda emin olamadım. Aklımda "straumann" var fakat yazınızda ise "straumann sl active" belirtmişsiniz, "sl active" kısmı diğer implantlardan farkı nedir?

Daha çabuk iyileşme ve önceki straumann'a göre daha yenilikçi. Aşağıdaki video size açıklayıcı olacaktır.

http://m.youtube.com/watch?v=cbDutu4L_Ms