- x
İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!
2050 Cevap463007 Görüntüleme63 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     18 [20] 22 23 24 25 26 27      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:44:40 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

hocaaammm nolur cevp verin...bende kemik grefti yaptiracagim..kalca kemiginden alinan kemik yeri cok mu aciliyor..

yara izi cok kalir mi ? cok zor mu? tam olarak nedir bu islem nolur anlatirmisiniz.

22 Mesaj
15 Aralık 2012; 10:36:29 

quote:

Orijinalden alıntı: tula

arkadaslar bende yaptiriyyorum implant...yalniz greft uygulanmasi lazim.

eger cenemden alamazlarsa kalca kemiginden dediler//

1 .kalca kemiginden alirlarsa yara ve izi buyuk mu olur ya da neye benzer

2.yapay kemik tozu kullansam bir ariza cikar mi deneyen var mi acaba

yazarsaniz sevinirim

Kalça kemiğinden greft alınarak kliniğimizde yapılmış her hangi bir cerrahi vakası yok bu konudada bilgili değilim Bu durumlar için ameliyathane koşullarının kullanılması daha uygun olur.. Genellikle otojen(doğal) greftler için alt ve üst çenede kullanılabilecek alanlar vardır.. Bu alanlardan alınan greftlerde yara iyileşmesi sonrası ağız dokusunda hiçbir iz kalmaz fakat Ağız dışından alınan dokularda cerrahi kesinin büyüklüğüne bağlı olarak sikatris dokusu denilen küçük bir iz kalabilir.. Bu iz cerrahın kullandığı dikiş ipliğinin numarasından, Kullandığı sütur tekniğine göre farklılık gösterir.. İliak kemiğin alınacağı yer zaten dışarıdan belli olmayan bir bölgedir..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

0 Mesaj
15 Aralık 2012; 11:32:00 

son yorumum implants hakkinda.... turkiyeye gitdim on arasdirmalar sirasinda 3 hekim belirledim. ilk ikisi tatmin etmedi 3.hekime alpha bio dis implants yapdirdim alt cene 8 ust cene 8... tanesi 1000lira...mayis ayindada 200 lira tanesi alman porseleni takilacak dis turiziminde israilli hekimlerin uyguladigi alpha bio tercih etdim.nobel implantin alpha bio satin almasininda rolu oldu .. orjinal implants takildgindan da eminim alpha bio ist sorumlusu implantslari gozumun onunde hekime teslim etdi.. bazi hekimlerin cakma dis implants alip hastalarina orjinal olarak takdiklarinida ogrenmis oldum. acikcasi hangi dis hekimine implants takdiracaksaniz mutlaka kulandigi markayi ogrenin o markanin hangi sehirdeyseniz o sehrin sorumlsunu bulun bu isimli hekime bu markayi veriyormusunuz diye teyit etdiriniz. donanim haberden turkiyedeki implants hakinda epeyi bilgi sahibi oldum....http://www.dental-treatment-guide.com/dental-implants/alpha-bio-dental-implant bu webdende yararlandim tercih yaparken... yansitdigim yabanci webden de hz google ceviriyi kullanarak markalar ve ozelikleri hakinda bilgi edinebilirsiniz.. herkese saygi ve sevgilerle yeni yiliniz kutlu olsun evlerinizden saglik huzur eksik olmasin
..............oldrooster

0 Mesaj
15 Aralık 2012; 23:39:20 

bu siteyi implant yaptırmaya karar verdigim gün buldum uzun süredir takip ediyorum...4 ay önce implant yaptırmaya başladım..tüm dişlerimi çekdirdim..söylenildigi gibi bi zorlugu olmadı hafif agrılarlarla implant yapımı aşamasını atlattım..korkanlar için söylüyorum korkulacak bi şey yok bende korkuyordum ama öle olmadıgını gördüm..çok hafif agrılardı en azından diş agrısının yanında bu agrı inanın hiç gelir..ilk bi kaç gün yüzüm şiş dolaştım sonra onlarda indi buz uygulaması çok önemli tabi...şu an protozler için ölçü alındı..12 tane implant uygulandı.. fiyatı 350 dolardı tanıdık hakkımızı kullandık tanesi 300 dolara yaptırdık..burda o kadar uçuk fiyatlar yazılıyorki anlamıyorum..iyi araştırın uygun fiyatlar varken pahalı markalara o kadar fiyat ödemeyin....

224 Mesaj
16 Aralık 2012; 14:39:35 

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 25 Aralık 2012; 18:55:05 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

22 Mesaj
16 Aralık 2012; 18:34:07 

quote:

Orijinalden alıntı: emine42

bu siteyi implant yaptırmaya karar verdigim gün buldum uzun süredir takip ediyorum...4 ay önce implant yaptırmaya başladım..tüm dişlerimi çekdirdim..söylenildigi gibi bi zorlugu olmadı hafif agrılarlarla implant yapımı aşamasını atlattım..korkanlar için söylüyorum korkulacak bi şey yok bende korkuyordum ama öle olmadıgını gördüm..çok hafif agrılardı en azından diş agrısının yanında bu agrı inanın hiç gelir..ilk bi kaç gün yüzüm şiş dolaştım sonra onlarda indi buz uygulaması çok önemli tabi...şu an protozler için ölçü alındı..12 tane implant uygulandı.. fiyatı 350 dolardı tanıdık hakkımızı kullandık tanesi 300 dolara yaptırdık..burda o kadar uçuk fiyatlar yazılıyorki anlamıyorum..iyi araştırın uygun fiyatlar varken pahalı markalara o kadar fiyat ödemeyin....

Bu fiyata özel klinikte mi Yoksa devlet hastanesinde mi yaptırdınız emine hanım? Sayı olarak fazla implant yapıldığı için belli bir indirim yapılmış olabilir.. Fiyat çok uygun görünüyor.. implant tedavisi yaptırmak isteyen fakat işin maddi kısmını karşılamakta zorlanacak olan hastalara tavsiyeniz faydalı olabilir.. Yapılan implant hakkında firma temsilcilerinin söylediği kaliteli yada kalitesiz gibi yorumlara kulak asmamanızı öneririm.. Yerli malı implant kullanılmış olabilir.. hakkındaki olumsuz tüm yorumları göz ardı etmenizi öneririm.. Herkez kendi ürününü övmek ister.. 12 adet ise sabit protez düşünülüyor herhalde..Sizin gibi tedavi olmuş hastaların yorumlarını diğer yaptırmak isteyen hastalar için çok önemli buluyorum.. O kadar çok hasta implant çene kanseri yapıyormuş, ucuz ise çenede paslanıyormuş daha sonradan çenelerde kemik erimelerine sebep oluyormuş gibi safsatalarla kandırılıyor ki bu algıyı kırmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.. Geçmiş olsun..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

224 Mesaj
16 Aralık 2012; 19:00:43 

Herkese gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 21 Aralık 2012; 17:56:00 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

224 Mesaj
16 Aralık 2012; 19:19:30 

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 17 Aralık 2012; 19:53:28 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

0 Mesaj
16 Aralık 2012; 19:53:57 

ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT ÇOK ACİLDİR...
ANNEMİN ÜST DAMAK DİŞLERİ HEPSİ DÖKÜLDÜ VE HEPSNİ İMPLANT YAPTIRMAK İSTIYORUM AMA UYGUN İMPLANT VE HEKİM TANIDIGIM YOK YARDIMLARINIZ ACİL BEKLIORUM.. İMPLANT HERKESE YAPILIOR MU YOKSA UYGUNSA MI YAPILIOR? İMPLANT DISINDA YAPILABILCEK BSY VAR MI?

BIR DE FİYAT KONUSU ÖNEMLI TABI BELLİ FİYATLARIN ÜSTÜNE ÇIKAMAM. VARSA İMPLANT YAPAN ARKADSLAR LÜTFEN HEMEN DÖNERSENIZ COK SEVINIRIM....

224 Mesaj
16 Aralık 2012; 22:39:44 

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 25 Aralık 2012; 18:54:18 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

224 Mesaj
16 Aralık 2012; 22:56:08 

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 25 Aralık 2012; 18:54:46 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

22 Mesaj
16 Aralık 2012; 23:25:57 

Peki en sorunsuzu en iyisi dediğiniz markadan yola çıkarak sizin implantı verdiğiniz fakültelerdeki tüm diğer Hocalar sizin beğenmediğiniz kalitesiz dediğiniz markaları kendi kliniklerinde yada hastanelerde kullanmıyorlar mı? 10 sene takibi olmadan kullanmayın diyorsunuz Sizin akedemik ünvanınız nedir? Yerli malı henüz 3-5 yıllık ürünler üniversite hastanelerinde oldukça fazla sayıda kullanılıyor.. Hatta bu ürünlerden bir tanesini mezun olduğum fakültedeki Cerrahi profösörü bir hocamız üretiyor.. Bu markayı diyelim ki emine hanım yaptırdı ve memnun uygun fiyatada kaliteli bir hizmet satın almış ve olumlu tavsiyede bulunuyor.. Hemen arkasından ucuz olana güvenmeyin aslında gerçek ederi o değil diyerek ithamda bulunuyorsunuz.. Şahsıma yönelik hakaretleriniz ve eleştirileriniz burada konuştuğumuz implant ve tedavi süreci hakkındaki tartışmalara yön vereceğini düşünüyorsunuz.. Oysaki tek amacınız 3-5 implant daha satmak.. ve size söylediğimi ciddiye almıyorsunuz 3-5 implanttan çok daha fazlasını kaybediyorsunuz.. Meslektaşlar arası implant ve yan ürünlerini değerlendirirken firma politikanızdan dolayı ürün kaliteli olmasına rağmen özellikle kullanmamamız gerektiği şeklinde öneride bulunuyorum.. Belki kendi kliniğimizde bile sizin markanızdan 10 larca sayıda implant yapılmış olacaktı ama bunu bizzat sizin satış politikanız engelledi.. Bana hadsiz, cahil, okuma yazman yok mu senin,diş hekimlerine bu kişilerin hocaları bu bunlara, saçmalama gibi yakışmayan hakaretlerde bulunuyorsunuz oysa ben hala size siz diyorum.. Gerek var mı cfergül bey hakaret etmeye.. Tek ama tek amacınız 3-5 implant daha satmak bunun yeride forum değil diş hekimliği klinikleridir..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

224 Mesaj
16 Aralık 2012; 23:49:31 

IMPLANT UYGULAMA VİDEOSU. IMPLANT YAPTIRMAKTAN KORMAYIN HEKİMİNİZE GÜVENİN.

[DHVIDEO=7485]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 17 Aralık 2012; 20:00:33 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

0 Mesaj
17 Aralık 2012; 0:57:46 

son gunlerde bu anlattıklarınızı okudum bende..neden bana bacak kalca falan dedıler acaba anlamıyorum..
urkutucu geldı acıkcası..cevabınız ıcın tesekkurler

0 Mesaj
17 Aralık 2012; 14:29:00 

cafergul beye..kendi yaptırdıgım iyi diye bi mantıga sahip olarak bi yazı yazmadım..pahalı markalara para ödemiyorum diye bi kaide yok çok şükür halim vaktim yerinde gerektiginde gerekli paralılar ödüyorum..bu diş yapımı aşamasında araştırarak bu işe başladık ürünlerin tamamını soruşturduk..bize uygun gelen önerilen ve uygulanan bi malı seçtik..farkındaysanız reklam amaçlı bi yazı yazmadım marka ismi adı bile vermedim..100 dolarlık bişeye 300 dolar ödemedik..artı hiç bir ürün adı vererek fiyat vermedim markamı yazmadım yazılarımı iyi okuyunn lütfen..buraya yazma amacım REKLAM DEGİL korkan insanlar içindi ben yaptırdım implanttım yapıldı..ama protezlerim takılmadı daha..agrım olmadı sızım olmadı korkulacak bi şey yok demek için yazdım buraya..ben 100 tl yede implan oldugunu biliyorum,150 dolarada biliyorum,500 dolarada biliyorum ucuzlukta ve pahalılıkta sınır olmadıgını çokkk iyi bilirimm tşkler ..ve bu fiyatlar gerçekten ucuk ben uygun fiyatı buldum istanbulda çok uygulanan bi marka bu ama ben istanbulda degilim..türk malı degil. ve selçuk ünvtesitesinde yapılıyor..geçmiş olsun dileginiz içinde tşk ler...

0 Mesaj
17 Aralık 2012; 14:38:01 

ASLANTURKİ BEYE...SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE YAPTIRIYORUM..SAYILARI ÇOK DİYE Bİ İNDİRİM UYGULANMADI,TANIDIKLARI ARAYA KOYDUK..YERLİ MALIDA DEGİL..EVET SABİT PROTEZ YAPILIYOR..BURDA YAZMA AMACIMDA İNSANLARIN KORKULARINI BİLİYORUM BENDE YAŞADIM O KORKULARU AMA UMDUGUM GİBİ OLMADI..6 İMPLAN ÜST ÇENEYE 6 İMPLANT ALT ÇENEYE YAPILDI İNANIN AGIR Bİ AGRI ÇEKMEDİM..3 AY GEÇTİ PROTEZ ÖLÇÜLERİM ALINDI PROVALARIM BAŞLIYOR BU AY SONA BİTİYOR İNŞ..MARKA BİLE ÖNERMİYORUM SADECE İYİ ARAŞTIRIN ARKADAŞLAR FİYATDA ÇOK ÖNEMLİ HERKEZİN BÜTÇESİNE UYGUN OLANLAR VAR VE ANLATILDIGI GİBİ YOK KÖTÜ MARKA YOK İYİ OLMAZ KELİMELERİNİ DİNLEMEYİN..AMA UCUZ DEYİP TUZAKLARADA DÜŞMEYİN..ÇOK TŞK EDERİM ASLAN BEY..

0 Mesaj
17 Aralık 2012; 15:35:26 

CFERGÜLE CEVAP::1OO DOLARLIK Bİ ÜRÜNE 300 DOLAR VERMEDİM AFEDERSİNİZ O KADAR SALAK DEGİLİZZ. ARAŞTIRARAK BU İŞE GİRDİK PARAYI ÇÖPTEN TOPLAMIYORUZ..İMPLANTI FAKÜLTE ÖNERMEDİ KENDİMİZ BULDUKK..PAZARLIK YAPTIK 350 DOLARA OLANI 300 E ALDIK..YAZIMDA HER HANGİ Bİ HATA YAPMADIM UYARI YAPMANIZA GEREK YOKTU..BEN MARKA KÖTÜLEMEDİM KENDİ MARKA İSMİMİDE VERMEDİM..HİÇ BİR FİRMAYI ZAN ALTINDA BIRAKMADIM KENDİ DÜŞÜNCELERİNİZDİR ONLAR..NE SİZİ TANIRIM BURDA NE ASLAN BEYİ NEDE BAŞKASINI...TEKRAR SÖYLÜYORUM ARKADAŞLAR GERÇEKTEN İYİ ARAŞTIRIN KESENİZE UYGUN FİYATLARA İMPLANLAR VAR..HEMDE KALİTELİ..

224 Mesaj
17 Aralık 2012; 19:20:16 

Herkese gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 21 Aralık 2012; 12:26:50 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

10 Mesaj
18 Aralık 2012; 22:32:37 

quote:

Orijinalden alıntı: oldrooster

son yorumum implants hakkinda.... turkiyeye gitdim on arasdirmalar sirasinda 3 hekim belirledim. ilk ikisi tatmin etmedi 3.hekime alpha bio dis implants yapdirdim alt cene 8 ust cene 8... tanesi 1000lira...mayis ayindada 200 lira tanesi alman porseleni takilacak dis turiziminde israilli hekimlerin uyguladigi alpha bio tercih etdim.nobel implantin alpha bio satin almasininda rolu oldu .. orjinal implants takildgindan da eminim alpha bio ist sorumlusu implantslari gozumun onunde hekime teslim etdi.. bazi hekimlerin cakma dis implants alip hastalarina orjinal olarak takdiklarinida ogrenmis oldum. acikcasi hangi dis hekimine implants takdiracaksaniz mutlaka kulandigi markayi ogrenin o markanin hangi sehirdeyseniz o sehrin sorumlsunu bulun bu isimli hekime bu markayi veriyormusunuz diye teyit etdiriniz. donanim haberden turkiyedeki implants hakinda epeyi bilgi sahibi oldum....http://www.dental-treatment-guide.com/dental-implants/alpha-bio-dental-implant bu webdende yararlandim tercih yaparken... yansitdigim yabanci webden de hz google ceviriyi kullanarak markalar ve ozelikleri hakinda bilgi edinebilirsiniz.. herkese saygi ve sevgilerle yeni yiliniz kutlu olsun evlerinizden saglik huzur eksik olmasin
..............oldrooster

vay be iyi reklam yaptın... :)))
güzel taktik

10 Mesaj
18 Aralık 2012; 22:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: brn34

ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT ÇOK ACİLDİR...
ANNEMİN ÜST DAMAK DİŞLERİ HEPSİ DÖKÜLDÜ VE HEPSNİ İMPLANT YAPTIRMAK İSTIYORUM AMA UYGUN İMPLANT VE HEKİM TANIDIGIM YOK YARDIMLARINIZ ACİL BEKLIORUM.. İMPLANT HERKESE YAPILIOR MU YOKSA UYGUNSA MI YAPILIOR? İMPLANT DISINDA YAPILABILCEK BSY VAR MI?

BIR DE FİYAT KONUSU ÖNEMLI TABI BELLİ FİYATLARIN ÜSTÜNE ÇIKAMAM. VARSA İMPLANT YAPAN ARKADSLAR LÜTFEN HEMEN DÖNERSENIZ COK SEVINIRIM....

mesaj kutun dolmustur senın kesin. :))))

224 Mesaj
19 Aralık 2012; 0:36:46 

Herkese gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 21 Aralık 2012; 12:27:46 >

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

2 Mesaj
19 Aralık 2012; 18:20:08 

üst dişime implant olmaz dendi, daha da açılması gerekiyormuş. ortodonti tedavisi görüyorum ve bitmek üzere. rontgende aralık dar duruyor ama normalde diş hekimi bakınca diş hekimi diş arası aralık normal dedi. ama filmde diş kökleri yakın. sizce bu araya implant sakıncalı mı . köprü yaptırmak zorundamıyım. bu durumda.?

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pose81 -- 11 Ocak 2013; 21:52:50 >

224 Mesaj
21 Aralık 2012; 18:00:54 

Herkese geçmiş olsun.

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

119 Mesaj
23 Aralık 2012; 22:12:06 

Impilant ile ilgili sayfalarin hepsini okudum nerdeyse, 16 yasindayim ufakken bir kaza sonucu on ust disimi kaybettim gecenlerde de dis doktoruma gittim ve yanlardan uc disi kesip kaplama yapacagini sonrada bos olan yere vidali dis dedi. Bu durumda uygun fiyat ne oluyor acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Zayıfa acıma doğaya ihanettir

224 Mesaj
23 Aralık 2012; 23:11:32 

Geçmiş olsun.

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

2 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Sefiladam

Impilant ile ilgili sayfalarin hepsini okudum nerdeyse, 16 yasindayim ufakken bir kaza sonucu on ust disimi kaybettim gecenlerde de dis doktoruma gittim ve yanlardan uc disi kesip kaplama yapacagini sonrada bos olan yere vidali dis dedi. Bu durumda uygun fiyat ne oluyor acaba ?

yanlardaki problem ne . ve neden kesip kaplama yapacak. onu iyice öğrenin ve mümkünse dişinizi kestirmeyin, kaplama fiyatları tipine göre min 250 civarı. 400 e kadar çıkıyor. mümkünse metalsiz kaplamalar var onlar hakkında dişçinize sorun ve. ondan yaptırın. implant fiyatlarıda min 1500 lira yani 1000 dolar (çivi+tedavi+porselen dişi ile ) geçmiş olsun.

1456 Mesaj
24 Aralık 2012; 18:17:46 

şaka gibi bir konu olmuş...

çene cerrahisinde uzmanlık yapıyorum, orada burada duyduklarınıza inanmayın, eğer implant yaptırmak istiyorsanız bunun uzmanlığı ÇENE CERRAHİSİ'dir...

gidin bir çene cerrahı arkadaşa oturun konuşun yaptırın...

iyi günler...

119 Mesaj
24 Aralık 2012; 22:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: pose81

yanlardaki problem ne . ve neden kesip kaplama yapacak. onu iyice öğrenin ve mümkünse dişinizi kestirmeyin, kaplama fiyatları tipine göre min 250 civarı. 400 e kadar çıkıyor. mümkünse metalsiz kaplamalar var onlar hakkında dişçinize sorun ve. ondan yaptırın. implant fiyatlarıda min 1500 lira yani 1000 dolar (çivi+tedavi+porselen dişi ile ) geçmiş olsun.

Tesekkurler..

Zayıfa acıma doğaya ihanettir

92 Mesaj
27 Aralık 2012; 12:42:28 

ust cene sag ve sol 2 ser azi dislerim eksikti bende implant yaptirdim ,Bu 2 ser azi dislerin birer tanesi ne operasyon esnasinda sinus lifting de yapildi .Bu gun 2 gun oldu hocam ,sol tarafimda hicbir agri yok ama sag tarafimda cok az ,fazla rahatsiz edici olmayan , sizlama seklinde agri kesici ile dinebilen bir agrim var.Sol da agri duymamam endiselendirdi beni ,Bu agrilar operasyondan sonra normalmidir ve kac gun surer ? Agrilar artarsa yada uzun sure devam ederse endiselenmelimiyim (Sagda hafif sislik var) Birde hocam yumusak besinlerle besleniyorum,azi dislerimi ne zaman kullanip , cignemeye baslayabilirim ? Su an sadece on dislerimi kullaniyorum,Tesekkurler simdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fozcann -- 27 Aralık 2012; 12:44:42 >

39 Mesaj
28 Aralık 2012; 11:34:47 

implant yaptırıcaksınız mutlaka bu konuda size ücretsiz destek veren konusunda uzman portallara danışın burada belki doktor bile olmayan insanlar yorum yapmaktalar ve sizleri yanlış yönlendirmekteler.

2410 Mesaj
28 Aralık 2012; 19:45:25 

konu popüler olduğu için sormak istiyorum.

dişlerimde amalgam dolgu ve 3 adet de implant mevcuttur.

bunlar MR ( manyetik rezonans ) çekimlerine engel midir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufziya -- 28 Aralık 2012; 19:48:00 >

INTEL - E6400 C2D ; ASUS P5B ANAKART ; ATİ X1600 XT 256 MB EKRAN KARTI ;4X512 mb 533 mhz kingston ram ,2X250 GB SAMSUNG SATA II HDD ; ENERMAX 535 WATT PSU ; PHİLİPS 170X6FB LCD MONİTÖR

2410 Mesaj
29 Aralık 2012; 22:48:12 

quote:

Orijinalden alıntı: quadream

şaka gibi bir konu olmuş...

çene cerrahisinde uzmanlık yapıyorum, orada burada duyduklarınıza inanmayın, eğer implant yaptırmak istiyorsanız bunun uzmanlığı ÇENE CERRAHİSİ'dir...

gidin bir çene cerrahı arkadaşa oturun konuşun yaptırın...

iyi günler...

tamamen katılmaktayım.

kaç yıllık diş hekimi olursanız olun. 3-5 aylık eğitim ile implant yapamazsınız.

INTEL - E6400 C2D ; ASUS P5B ANAKART ; ATİ X1600 XT 256 MB EKRAN KARTI ;4X512 mb 533 mhz kingston ram ,2X250 GB SAMSUNG SATA II HDD ; ENERMAX 535 WATT PSU ; PHİLİPS 170X6FB LCD MONİTÖR

1238 Mesaj
12 Ocak 2013; 16:13:22 

arkadaşlar bu sigara içmeme mevzusu gerçekten elzem bir şey mi yoksa tedbir amaçlı mı? 1 hafta sigara yasak dedi doktorum, bari 2-3 tane izin verseydi...

Steam|Viper//24 Origin|Viper-Gldn

İntel i5 2500k @4900 ghz - Asus P8P67 Pro B3 - Asus Gtx770 DCII OC @1320 mhz - Gskill RipJawsX 8 Gb. 1600 mhz - WD Caviar Black 1 Tb. Hdd. - Thermaltake Element T Kasa - Thermaltake Toughpower XT 675W Psu - Thermaltake Jing İşlemci Soğutucusu

2 Mesaj
13 Ocak 2013; 18:01:01 

Sağlık ile ilgili bir konunun burada bu şekilde tartışılması doğrumu acaba.Amaç bigi vermekten çıkmış reklama dönmüş. Bir tarafta bir diş hekimi ?????? bir taraftan implant firmaları................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortex -- 13 Ocak 2013; 18:09:46 >

879 Mesaj
13 Ocak 2013; 19:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: rubenmartin

arkadaşlar bu sigara içmeme mevzusu gerçekten elzem bir şey mi yoksa tedbir amaçlı mı? 1 hafta sigara yasak dedi doktorum, bari 2-3 tane izin verseydi...

Vidalarin tutmama ihtimalini goze alabiliyosan ic

canon eos 60d 18-135 mm - toshıba qosmıo f60 serıes - apple iphone 5 - lg 55lm620s - samsung galaxy s III

0 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:07:52 

quote:

Orijinalden alıntı: rubenmartin

ben 2009 yılında 2 adet implant taktırdım, her işlemden sonra sakinleşmek amaçlı sigaramı içtim, doktor tedbir amaçlı söylüyordur, içmemekte fayda vardır.

22 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:03:08 

Sigarada dumanındaki birçok kimyasal erken dönem yara iyileşmesi üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu ve dokularda enfeksiyona olan direnci düşürdüğü bilinmektedir.. Sadece implant değil ağızda yapılan tüm cerrahi işlemlerden sonra diş çekimide buna dahildir; sigara dikişler alınana kadarki süreye kadar içilmemesi gerekir.. Sigaranın Uzun dönem komplikasyonları arasında implantı çevreleyen diş eti ve kemik dokusu üzerinde yıkıma uğratıcı rezorbe edici etkisi vardır..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

92 Mesaj
16 Ocak 2013; 20:37:07 

quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Sigarada dumanındaki birçok kimyasal erken dönem yara iyileşmesi üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu ve dokularda enfeksiyona olan direnci düşürdüğü bilinmektedir.. Sadece implant değil ağızda yapılan tüm cerrahi işlemlerden sonra diş çekimide buna dahildir; sigara dikişler alınana kadarki süreye kadar içilmemesi gerekir.. Sigaranın Uzun dönem komplikasyonları arasında implantı çevreleyen diş eti ve kemik dokusu üzerinde yıkıma uğratıcı rezorbe edici etkisi vardır..

Hocam iyi gunler ,ust cene sag ve sol taraflara 2 ser tane implant ayni anda birer tanesine de sinuslifting yapildi.Hocam 3 hafta bitmek uzere iken operasyon bolgesinde sag tarafta bir sislik oldu kiza riklik ile beraber ama disaridan gorunecek kadar ve uyutmayacak kadar agrili degil,hatta elim ile dokunmaz isem hic agrimiyor.Hocam augmentin ve gargara kullaniyorum 3 4 gundur duzelmeye basladi ama anlamadigim enfeksiyon mu yoksa doku travmasimi anlamadim.Sag tarafimin ilk gunden beri hep sizlama seklinde bir agrisi vardi,sol da hic bir agri olmadi implanti bile hissetmiyorum,sag tarafta implant oldugunu sanki hissediyo gibiyim ,hapsururken filan cikacakmis gibi,Yada biraz agir bir aktivite yaptim (2 metre kar altindan arabami cikarttim ) ondan olmusmudur hocam.Bastan beri olan sizlama, sanki yanindaki dis agriyo gibi,Hocam enfeksiyon oldu ise ve belirtiler ortadan kalkar ise tekrardan nuksedermi ve sizce enfeksiyonmudur ?

22 Mesaj
17 Ocak 2013; 15:30:17 

Size yapılan İmplant uygulaması sırasında yapılan müdahaleyi bilmediğim için ağrı konusunda yorumlarım sizi yanlış yönlendirebilir..Ağrının bir çok sebebi olabilir Enfeksiyon, Ödem , Şişlik travma, bunlara sebep olabilir.. 7-10 gün arası hafif ağrı normal kabul edilebilir.. Sonrasında hissedilen ağrı enfeksiyon habercisi olabiliyor.. Doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

2108 Mesaj
22 Ocak 2013; 22:35:09 

implant akıl mantık işi değil. gidin hareketli çıkarılıp takılabilen protez takın. bunuda protez uzmanından yaptırın.

karınız: ağrı, şişlik, enfeksiyon, reaksiyon v.s. hiçbir sorunla uğraşmazsınız.antibiyotiklerle işiniz olmaz.
implant bana göre tamamıyla bir ranttır.

“Allah'ın kanununda asla değişiklik bulamazsın.” ( Ahzab 62)

7667 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ADEBISI
22 Ocak 2013; 22:55:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ali282

implant akıl mantık işi değil. gidin hareketli çıkarılıp takılabilen protez takın. bunuda protez uzmanından yaptırın.

karınız: ağrı, şişlik, enfeksiyon, reaksiyon v.s. hiçbir sorunla uğraşmazsınız.antibiyotiklerle işiniz olmaz.
implant bana göre tamamıyla bir ranttır.

tek diş eksikliklerinde ne yapılacak soyleyinde o engin bilgilerinizden faydalanalım.

Everybody, one day will die, and be forgetton. Act and behave in a way that will make life interesting and fun, fuck a mundane predictable life working monday to friday with something you derive no pleasure from; just living life out till you grow old and wither away. Find a passion, form relationships, dont be afraid to get out there and fuck what everyone else thinks, trust me its alot more fun that way. ZYZZ
DISREGARD EVERYTHING ACQUIRE AESTHETICS

2108 Mesaj
22 Ocak 2013; 23:10:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

tek diş eksikliklerinde ne yapılacak soyleyinde o engin bilgilerinizden faydalanalım.

sen daha zekisin bilirsin biraz araştır. adeziv köprü denilen bir tedavi seçneği var ..mesela yani bir bir örnek..

7667 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ADEBISI
22 Ocak 2013; 23:42:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ali282

sen daha zekisin bilirsin biraz araştır. adeziv köprü denilen bir tedavi seçneği var ..mesela yani bir bir örnek..

bir dis icin 2 dis daha kestirip onlardanda olalim cozumleriniz super.

Everybody, one day will die, and be forgetton. Act and behave in a way that will make life interesting and fun, fuck a mundane predictable life working monday to friday with something you derive no pleasure from; just living life out till you grow old and wither away. Find a passion, form relationships, dont be afraid to get out there and fuck what everyone else thinks, trust me its alot more fun that way. ZYZZ

2108 Mesaj
23 Ocak 2013; 13:10:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

bir dis icin 2 dis daha kestirip onlardanda olalim cozumleriniz super.

BUNDa diş kesilmiyor.bilmeden yazma.

224 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:06:59 

Herkese geçmiş olsun.

CEVAHİR FIRAT ERGÜL

22 Mesaj
24 Ocak 2013; 12:01:13 

Ali bey diş kesilmeden yapılan adeziv köprü hakkında biraz bilgi verebilirseniz memnun olurum? Diş kesilmeden yada dişte minimumda olsa bir aşındırma yapmadan diş eksikliklerinin tedavisini hareketli protez harici yöntemlerle yapıldığını hiç görmedim... adeziv bağlantıyla ilk çiğneyişinizde protezi kırabilirsiniz..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

1491 Mesaj
26 Ocak 2013; 3:31:55 

Bu ne biçim bir konudur böyle ! insanları saf yerine koymayın asgari ücret 800 lira oloan ülkede 1000$ bahsetmek küfür etmek gibidir.. Ayrıca bu konuda doktorum diye geçinenlere kulak vermeyin :)

her neyse gelelim konuya benim üst öndişler yaşa bağlı olarak (35) zamanla yıprandı tabii diş eti çekilmeleri başladı gittim diş hekimine özele ! bakın ÖZEL diyorum .. röntgenlerde ön üst dişlerin 6 tanesinin kökleri sağlam çıktı kaplama önerildi metal destekli tabii kabul etmedim zirkonyum istediğimi belirttim dişler oyuldu kesildi biçildi 1 hafta sonra kaplamalar takıldı harika da oldu
ve üst çenede sağda arkaya doğru 2 diş eksiğim vardı 2 imlantta oraya yapıldı ... şunu da özellikle belirtiyim her şeye şüpheyle bakan her ayrıntısını sorgulayan biriyimdir
6 zirkonyum kaplama + diş taşı temizliği + diş eti tedavisi + 2 implant yine onlarda zirkonyum dan fiyatı söyleyim size Ankara'da yaptırdım normalde bu konuda çakma doktor geçinen yada implant satan biri olsa 3-4 bin liradan ağzını açardı :)
Ben 6 zirkonyum kaplamaya 1000 tl 2 implanta da vida + diş hepsi dahil 1000 tl verdim yanii implatın tanesi 500 liradan toplamda 2 bine harika ve sapasağlam dişlerim oldu titanyum vidalarda İsrail yapımını tercih ettim yerli malı yapımlardan uzak durun ne kadar sağlam çene kemiğiniz olsada en iyi çene cerrahıda taksada o yerli malı vidalar en fazla 2 sene sonra kendini bırakır :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Normandia_06 -- 26 Ocak 2013; 3:35:57 >

19 Mesaj
26 Ocak 2013; 18:13:45 

Sayın Normandia çok uygun fiyatlara yaptırmışsınız.İstanbul'da tanıdığınız yer varmı acaba.Olması gereken fiyatlar bunlar değilmidir.açıkcası implant yaptırmak zorunda olan hastaların sömürüldüğü inancındayım.oysa ki çok daha makul maliyetlere yapılabileceğine dair örnekleri burada görüyoruz.

679 Mesaj
26 Ocak 2013; 19:56:14 

Arkadaslar SGK implant tedavisini karsiliyormu istanbul anadolu yakasinda tavsiye edeceginiz yer varmi?

Gücüne Güç Katmaya Geldik , Formanda Ter Olmaya Geldik Beşiktaşşş !!!

6 Mesaj
27 Ocak 2013; 0:26:22 

Anadolu yakasında içerenköyde diş hekimine gittik .Pm ile sorabilirsiniz.. Benim bildiğim SGK Implant yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekliyim -- 27 Ocak 2013; 0:28:01 >

2 Mesaj
27 Ocak 2013; 20:26:29 

Normandia, ucuza yaptırdım yize yamışsınız. Aslında 2 gun once Kanal-D de, istanbul dişçilik fakültesinden Prof Bülent Katip vardı. yerli implant yapmış , yerli implant üretmiş. Maliyeti 320 TL dedi. Zaten devlet fakültesi oldugu için fark vermenede gerek yok, 320 TL ye mis gibi implant. İhtiyacı olanlar İstanbul Dişçilik Fakültesinde Prof Bülent Katip hocayı bulup, 320 TL ye implant yaptırabilir.
Hatta Bülent hoca kendi ürettiğine göre implantları, bakarsınız biraz indirim yapar, pazarlıkla işi 150-200 TL ye bile bağlamak mümkün olur. Boşuna sağda solda klinik aramayın, en doğru adres İstanbul Dişçilik Fakültesinde Prof Bülent Katip hoca.

22 Mesaj
28 Ocak 2013; 15:52:24 

600-800 TL den aşağıya üniversite hastanesinde implant yapılmıyor Serkan bey.. Tanıdık hocalarınız yada firma temsilcileriniz var ise belki 320 TL den implant yapılabilir.. Çünkü diğer implant markalarıyla Bülent hocanın implantı arasında çok cüzi rakam farklılıkları var.. Ayrıca profösör doktorlar her zaman devlet hastahanesi olsa bile fark alır.. Başka bir marka tercih edin bakalım 320 değilde 380 tl ye yapılacak mı? Mühim olan implantı tanıtmak vatandaşa ucuz implant yapmak değil.. Yerli bir implant fakat yeterince ucuz değil.. Yinede kullanılmasını ve sektörde büyümesini gönülden destekliyorum.. Tİcari olarak ülkemiz kazanmış olur..

www.ozgurbalaban.com
İmplant-estetik-protez

2 Mesaj
29 Ocak 2013; 19:30:11 

Sayın Aslanturki, verdiğiniz bilgiler için teşekkur ederim. Ben hala anlayamadım. Kendim Kanal-D haberde Prof Bülent KAtip hocayı dinledim.;

1) Implant maliyeti yerli 320 TL, yabancı 320 avro diye yazdı. YANLIŞMI?

2) İstanbul Dişçilik Fakültesinde hocalar devlet ten maaş alarak çalışıyormu? YANLIŞMI?

3) Maliyeti 320 TL olan yerli implanta (zaten hoca kendi üretmiş, maliyeti en fazla yarısı desek 150-160 TL) , neden 800 TL verilecek? aradaki farkı hani şu meşhur BICAK PARASI mı? Yanlışmı anladım?? kimseyi töhmet altında bırakmamak lazım..

Bence artık hiçbir devlet hastanesinde bıçak parası kalmadı. Eger hala varsa zaten sağlık bakanlığı hemen ceza keser. Benim KANAL-D haberden anladığım, yerli implantın maliyeti 320 TL, eger İstanbul Dişçilik Fakülteside devlet hastanesiyse, NE DİYE BENDEN FAZLA PARA İSTEYECEKLER?? 321 TL bile vermemek lazım... Zaten ülkemizin saygın hocalarıda böylebir şeye tenezzül etmez. İhtiyacı olanlara 320 TL'den Prof Bülent Katip hoca implant yapar diye düşünüyorum.

Şimdi gidip bunları söylesek, döner bize yapmıyoruz senin implantını mı derler, eee devletten zaten maaş alan hocaya gidip birde Bıçak Parası versek bu da ayıp olmaz mı?

Nasıl o zaman maliyeti 320 TL olan implanta devlet üniversitesinde 800 TL dediniz yani Sayın AslanTurki, benim TV'deki haberden anladığımla, sizin burda yazdığınız birbirini doğrulamıyor...

0 Mesaj
29 Ocak 2013; 21:47:49 

.....birkaç soruyu cevaplamak ve yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum

vucuda sonuçta bir yabancı cisim giriyor ve orada sürekli kalıyor.immun sistemın buna yanıtı nasıldır,çok ileriki yıllarda vucuda -/+ etkileri hala kesinleşmemiş implantın.

ben kişisel olarak implant yapmayı düşünenlere tavsiyem şudur..implant yerine hareketli protez, köprü v.s. yaptırın..daha sağlıklı..

....implantın hareketli protez yada köprüye göre daha sağlıklı olduğu konusunda sana 10larca sebep söyleyebilirm.böyle bir bilgiyi neye dayanarak verdiğinizi anlamış değilim.

en az 3-4 ay kalmalı.

çene kemiği ile kaynamalı.

.... implantın bekleme süresi kullanılan implantın yapısına ve kemikle uyum süresine göre yani kısacası implantın markasına göre değişmektedir.ayrıca uygulanan vakanın durumuna görede değişmektedir.

bu implant işinde sağlam para var herhalde
foruma mesaj atan 4 kişiden biri hasta ama diğer ikisi ya satıcı ya tüccar, belki biri de doktor..
reklamınız bol olsun diyelim bari

.....bence burda firmacı yada diş hekimlerinin olması hastaların daha sağlıklı bir şekilde aydınlatılabilmesi için implant araştırması yapan hastaların lehinedir.

Kalite olarak en iyi implantların AVRUPA ve ABD menşeili oldugunu duyuyoruz,

İsrail, Çin ve Kore malı fason üretilen kopyacı implant markalarının bavullara doldurulup, kaçak yollardan getirildiği ve bu yüzden çok ucuza satıldığı doğrumu??

.....söylediğin bilgilerin hiçbirisi doğruyu yansıtmamaktadır.

.....implant kalitesi üretildiği ülkeye göre değil implantın yapısına göre değişebilmektedir.yani aynı ülke içinde farklı kalitelerde implantlar üretilmektedir.onun için implant yaptırmak isteyen arkadaşların ülke kısmına çok takılmamasını tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuacarr -- 29 Ocak 2013; 22:08:57 >

1086 Mesaj
29 Ocak 2013; 22:00:42 

Kardeşim yarın Ankara ünv. de yaptıracak arkadaşlar.
Yalnız implant direct diye bir marka varmıdır? Amerikan malı denmiş. Daha evvel duydunuzmu ? Bilgi verebilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 29 Ocak 2013; 22:05:04 >

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

672 Mesaj
29 Ocak 2013; 22:11:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Bu ne biçim bir konudur böyle ! insanları saf yerine koymayın asgari ücret 800 lira oloan ülkede 1000$ bahsetmek küfür etmek gibidir.. Ayrıca bu konuda doktorum diye geçinenlere kulak vermeyin :)

her neyse gelelim konuya benim üst öndişler yaşa bağlı olarak (35) zamanla yıprandı tabii diş eti çekilmeleri başladı gittim diş hekimine özele ! bakın ÖZEL diyorum .. röntgenlerde ön üst dişlerin 6 tanesinin kökleri sağlam çıktı kaplama önerildi metal destekli tabii kabul etmedim zirkonyum istediğimi belirttim dişler oyuldu kesildi biçildi 1 hafta sonra kaplamalar takıldı harika da oldu
ve üst çenede sağda arkaya doğru 2 diş eksiğim vardı 2 imlantta oraya yapıldı ... şunu da özellikle belirtiyim her şeye şüpheyle bakan her ayrıntısını sorgulayan biriyimdir
6 zirkonyum kaplama + diş taşı temizliği + diş eti tedavisi + 2 implant yine onlarda zirkonyum dan fiyatı söyleyim size Ankara'da yaptırdım normalde bu konuda çakma doktor geçinen yada implant satan biri olsa 3-4 bin liradan ağzını açardı :)
Ben 6 zirkonyum kaplamaya 1000 tl 2 implanta da vida + diş hepsi dahil 1000 tl verdim yanii implatın tanesi 500 liradan toplamda 2 bine harika ve sapasağlam dişlerim oldu titanyum vidalarda İsrail yapımını tercih ettim yerli malı yapımlardan uzak durun ne kadar sağlam çene kemiğiniz olsada en iyi çene cerrahıda taksada o yerli malı vidalar en fazla 2 sene sonra kendini bırakır :))

Burdan ya da pm. den hekim ismini vermeniz mümkün mü?

7667 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ADEBISI
29 Ocak 2013; 22:13:50 

quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Kardeşim yarın Ankara ünv. de yaptıracak arkadaşlar.
Yalnız implant direct diye bir marka varmıdır? Amerikan malı denmiş. Daha evvel duydunuzmu ? Bilgi verebilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Saygılar...

gecmis olsun marka hakkında bilgim yok ama ne kadara yaptırıyorsunuz ?

@Normandia_06 sizede gecmiş olsun siz nerede yaptırdınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ADEBISI -- 29 Ocak 2013; 22:15:45 >

0 Mesaj