Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.301
Cevap
189
Favori
1.748.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın ankaralılar yönetmelik hakkında da bilgi vereyim.diş implantlarında devlet geri ödemesi kanunu devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde geçerli özel muayenehanelerde geçersizdir.SUT eki EK-7 listesinde yer alan işlem puanı ile devlet sizlere geri ödeme yapmaktadır.örneğin implant üstü protezin işlem puanı 326dır.ama bu 326 puan ne kadar eder sormayın bende çözemedim:) bizim firma fiyatlarımız diş alt yapı üst yapı içinde 250$ dır ilgililere duyurulur...ayrıca özel muayenehanede olmak isteyenlere fiyat 900tl dir...sağlıklı günlere dilerim...
  • istanbul maltepede bir dişci tek diş için 930 euro istedi aynı dişe başka bir dişçi 750 euro istedi
  • Arkadaşlar. İmplantlar zararlıdır. Beyninize çok yakın bir bölgeye metal çaktırıyorsunuz. İleride pek çok soruna sebebiyet verebilir. İngilizce alternatif tıp kaynaklarından bu konuyu iyice araştırdıktan sonra yaptırmanızı tavsiye ederim.Bir çok mahzuru var. Şu an toparlayıp hepsini yazamayacağım ama araştırısanız göreceksiniz. Mecburiyet olmadıkca böyle yollara gitmemenizi tavsiye ediyorum. Güzelliğiniz den önce sağlığınızı düşünün.
    Moralinizi bozdum belki ama iyiliğiniz için:)
    Bir örnek
    "Implants
    The term implant usually refers to something inserted into the bone of the jaw, although occasionally one will see fillings referred to as implants because they are in a body tissue, and are not readily removable. Dental implants are metal (nickel, titanium, and other metals), or ceramic (aluminum oxide) devices that are placed into holes that are drilled out of the bone. After bone has filled in around the implant, dentures, crowns, or bridges can be fitted to them and they offer great stability.

As far as the biological aspect is concerned, the body will launch an autoimmune response against anything that is inserted into bone. The only difference is the speed of the reaction. Some may react within days, others may go for years before the reaction is noted. Even relatively non-reactive metals like titanium can be used as a crown or removable partial denture in a person who has been shown to generate an autoimmune disease when the same titanium is implanted into their jaw bone. This is not good news for many dentists and patients, for implants are becoming quite popular."

http://www.hugginsappliedhealing.com/story5.php
  • bizim ingilizcemiz yok nasıl zararı var dişini çektirmişsin arası boş kalmış dişler boşluğa doğru kayıyor bir an önce yaptırılmalı köprü yaptırsan iki yanındaki dişi kesiyorsun ufaltıyorsun zayi ediyorsun implanttan başka çare varmı güzellik için değil yemek yiyebilmek için beyne yakın diyorsun ama onun için titanyum malzeme kullanılıyor diye biliyorum yoksa bunca doktorlar prfösörler neden implantı tavsiye ediyor
  • Bu konuda net bir karara varabilmek için şöyle bir geriye çekilip sakin kafa ile düşünmenizi tavsiye ederim. Yapılan her işin faydası ve zararı olabilir. Kişi bu fayda zarar analizini kendisi yapıp kendisi için en uygun olan kararı verecek ve bunun sonuçlarına da katlanacaktır.
    Unutmayın ki insan yaşayan bir organizmadır. Canlıyız,her an hücre değişimi oluyor. Vücudun her noktası diğer noktası ile alışveriş halinde.Sinirler sürekli iletişim yapıyor. Bu yaşayan organizmanın içine siz gidip bir metal çakıyorsunuz,hem de beyne çok yakın bir bölgede. Ve bununla artık bir ömür boyu yaşayacaksınız. O hep sizinle. Vücutta enerji akımları vardır. Bir metal işe katılışı ile bu enerji akımları bozulur.Metalin cinsi nedir,titanyum mu gerçekten yoksa nikel vs gibi başka bir maddeden mi yapılmış. Örneğin nikel çok allerjik bir maddedir. en azından yaptıracaksanız maddesinin titanyum olmasını garantileyin. Size daha önce verdiğim yazıda titanyum implantların vücut tarafından yabancı madde olarak algılanması nedeni ile oto immün reaksiyona neden olduğundan bahsedilmekte. Bu reaksiyon hemen de çıkabilir,zaman içinde de çıkabilir. oto immün reaksiyonlardan oto immün hastalıklar ortaya çıkar. Acaba diş doktorları şunu takip edebiliyorlar mı? dişlerine implant yapılan hastaların kaçında daha sonra oto immün hastalıklar çıkıyor? Bunun için 10 yıl,20 yıl hasta takibi gerek.Bir diş doktoruna insanın en az kaç diş ile yeterli çiğneme fonksiyonlatını gerçekleştirebileceğini sormuştum. Cevap 17 diş idi. Yani 17 diş kalana kadar yeterli çiğnemeyi yapıyoruz.Kayma meselesine gelelim. Burada yaş faktörünü düşünmek lazım. Kayan bir diş kaç senede dökülecek duruma gelir? Kaymanın başka ne gibi bir nahzuru olabilir? İnsanın yaşı genç ise kayma belki sorun olabilir ama ileri bir yaşta ise önemli bir sorunmudur. Ben 57 yaşındayım. 150 sene yaşayacak değilim ya. geçen sene bir diş çektirdim. yeri boş. Bakalım kaç senede kayıp dökülecek? implant yapılacak diş görünen bir bölgede mi yoksa arkalarda mı? Bunlar hep kararınızı etkileyecek unsurlardır.Diyelim ki yaşınız genç ve diş önde. Hadi neyse..Yaş 50,60,70 arkada 1 dişinizde problem var. 20 den fazla dişiniz sağlam. Bu durumda risk almaya değer mi.Tabii anestezi nin vücudunuza yaptığı olumsuz etki ,enfeksiyon riski de var. Bunlar da diğer riskler. Karar tabii ki her şahsın kendine ait.İyice araştırıp kararınızı verirsiniz.
    benim tabii bütün bunları yazmakta hiçbir menfaatim yok. Sadece doğru bildiğimi aktarmayı insanlık görevi biliyorum. Siz de kendiniz araştırısınız. Hayrlı günler,geçmiş olsun.
  • slm.. Alt dişlerim seyrekti,9 aylık tel tedavisinin sonunda boşalan yere (alt ön dişlerden biri) implant uygulandı. uygulama sırasında kemiğim çatladı.aslında tel tedavisini uygulayan doktor,implantı uygulayacak doktoru uyarmıştı,kemik ince diye ama implant doktoru bişey olmaz deyip yaptı ameliyatı. günlerce agrı çektim,dilimin altı şişti tam 15 gün inmedi.1 ay oldu, şuanda implantın yapıldıgı sol taraf boynuma kadar ince bi sertlik oluştu.çok sogukta agrıda yapıyo. millet çok memnun ama ben onlardan birisi olamadım. birde benm implantımın üzeri kapatıldı,2 ay sonra diş yeni bi operasyonla takılıcak. benm implantamı bi alerjim oldu,çatlak kemikmi agırya neden oldu anlamadım. Bu durum geçicimidir? benm gibi kötü anısı olup sonra düzelen falan yokmu paylaşırsanız çok sevinirim.buarada 27 yaşındayım.
    merak edenler için 2000tl tuttu tek diş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbnnuu -- 3 Şubat 2011; 9:51:10 >
  • Arkadaşlar bu forumdan çok faydalandım.Belki biraz faydam olur size.Çünkü ben dişhekimiyim.

-Hastalarım da karşılaştığım sorunlarda kendimi hasta yerine koyarım.

-Diş eksikliğinde neler yaparız diye genel bir soru düşünelim;

İlk olarak eğer tek diş eksikliği ise ve diğer dişlerde bir problem yok ise iki alternatif var;

Birincisi yandaki dişlerden destek alarak (yani küçültme işlemi) köprü yapılması.Burda avantaj ucuz olması.Dezavantaj diğer sağlam dişlerde kesilme işleminin yapılması ve dişin

çekildiği bölgedeki kemiğin zamanla erimesi.

İkinci alternatif implant yapılmas.Avantaj diğer dişlerde hiç kesilme işlemi yapılmadan sadece kemikten destek alarak yapılması.Bu aynı zamanda implantın yerleştiği kemiğin

zamanla erimesini de engeller.Dezavantajı küçük bir operasyon gerektirmesi ve pahallı olması.(Aslında köprü ye göre pahallı mı değil mi tartışılır.Ayrı konu)

Diş eksikliği fazla olan hastlarda ve hatta köprü yapmak için yeterli diş olmayan hastlarda yapılacak işlem iki şekilde olur.

-Birinicisi takıp çıkartılan protez.Birçok kişin sevmediği protez tipidir.

-İkincisi yine implant.Ama burda implant sayısı cok artacağından maliyet fazla olur.

Bu maliyeti karşılamk zor olduğu durumda yine hareketli protez iyi bir alternatif.

Çünkü bizm için kemik dokusu çok önemli.Ve zamanla fonksiyon görmeyen kemikte erime olduğu bilenen bir gerçek.Fonksiyon görmesi demek ya ana dişlerin sağlam

olması ya da protez olarak eksikliğin tamamlanması demektir.

Tek diş eksiliklerinde bircok hasta şikayetci olmaz.Ama tek diş eksikliği bazen domino etkisi yaratır.Çünkü; dişin olmadığı tarafta zamanla hasta yemek yemekte zorlanır ve o bölgeyi

kullanmaz.Daha sonra o bölgede diş taşı birikimi ve çürümelerin arttığı görülür.Çünkü yemek işlemi yaparken aynı zamanda dişlerimiz de temizlenir.Diş eksikliği olan bölgede hasta

yemedikce diğer dişlerinde de sorunlar çıkmaya başlarsa domino etksi ile problemler devam eder.

İlk başta kendimi hasta yerine koyarım sözünün devamı olarak eğer bende diş eksikliği var ise ve maliyetini karşılayabiliyiorsam kesinlikle implant yaptırırım.Çünkü implant

markalarında bir standart oluştu.Genlede ana malzeme olarak hepsi aynı ama üst yapı dediğimiz protez yapılırken kulanılan parçalar kimi firmalarda cok geniş ürün çeşitliliği var.Bu

nedenle fiyat farkları var.Yani kimisi mercedes bmw diğerleride opel fiat gibi.....Ama hepsi araç olarak kullanılır.Bütceniz neye yetiyorsa o sizin için uygundur.En ucuz implant mı

yoksa köprü mü derseniz yine implantı öneririm.Saygılarımla.....
  • pastil teğmen merhaba. forumda özellikle size yazmak istedim. az önce doktorumdan geldim. diş eti çekilmesinden dolayı alt dişlerim çekildi. solda ve sağda 3 er adet arkada diş kaldı. ön 2 dişe implant yapılacak diğer dişlerde dolacak. ve 4,500 tl istedi. sizce uygunmudur.
  • 2 diş implant yapılacak anladım da diğer dişler dolacak sözünüzden kaç porselen yapılacağını anlamadım.Ama porselen sayısını söylesiniz de fiyat uygundur yada pahallıdır gibi bir yorum yapamam.Fiyat konusunda sizin veya cevrenizdekilerin güvendiği birkaç doktora danışabilirisiniz.Eminim ki herkesin verdiği fiyat farklı olacaktır.Ama önemli olan aynı fiyatı bulmanız değil güvendiğiniz bir hekim olması ve karşılayabileceğiniz bir meblağ olması.Ortalama bir fiyat istiyorsanız her hekimin bekleme salonun da asılı duran fiyat listesinie göz atmanız gerekir.
  • merhaba arkadaşlar nihayet eşim ve ben birer adet implantımızı taktırdık inanın dolgu yada kanal tedavisinden daha kolay oldu uyuşma dahil 20 dakika üç ay sonra implantın üstüne gelecek dişide takacak 750 tl verdik tek diş için tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: huroncu

merhaba arkadaşlar nihayet eşim ve ben birer adet implantımızı taktırdık inanın dolgu yada kanal tedavisinden daha kolay oldu uyuşma dahil 20 dakika üç ay sonra implantın üstüne gelecek dişide takacak 750 tl verdik tek diş için tavsiye ederim

bende polatlıda yaşıyorum ankarada implant yaptırmak istiyorum iki adet diş eksiğim var.
    siz nerede taktırdınız? ssk lıyım acaba ne kadar indirim olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06_ankara_06

sayın cantanem.ben ankarada ikamet eden medikal firmasıyım eğer burada iseniz veya yakın ilde iseniz yardımcı olabilirim.implant fiyatımız sadece 250$.

implant operasyonunu nerede yaptırabiliriz? ayrıca sizin implantınızın markası nedir?
  • hesap şöyle diş başına 350 dolar ve tüm dişler için 120 lira ameliyat masrafı
    eger sinüsler sarktı ise 300 dolar kemik tozu +ameliyat kurumdan
    eger hastanenin anlaşması varsa porselenler bedava yoksa tanesi 100 lira civarı
  • son ücretler nedir arkadaşlar istanbuldayım bende 1 diş için implant düşünüyorum 1 dişim kırık
  • İstanbul küçükbakkalköyde Adnan Maytalman diye bir diş hekimine yaptırdım herşey dahil 750 tl istiyene iletişim bilgilerini verebilirim kendisinden izin aldım fakat siteye yazmak yasakmı bilmediğinden şu an yazmıyorum
  • quote:

İstanbul küçükbakkalköyde Adnan Maytalman diye bir diş hekimine yaptırdım herşey dahil 750 tl istiyene iletişim bilgilerini verebilirim kendisinden izin aldım fakat siteye yazmak yasakmı bilmediğinden şu an yazmıyorum

Arkadaşım selam, peki yapılan tedaviden memnun kaldın mı? Biraz daha detay ve iletişim bilgilerimi özel mesaj olarak bana iletebilir misin?
  • bir diş yirmi dakkayı geçmiyor çok kolay ve acısız oldu dikiş bile gerekmedi ben çok memnunum üç ay sonra üstünü takacak yani dişi takacak
  • yaklaşık 3 hafta önce tedaviye başladım. 7 tane dişim çekildiki bunlar artık kök olarak kalmıştı zaten (sağ arka 4-5-6-7 sol arka 6-7 birde alta), üste bir kanal tedavisi, altta 2 kanal tedavisi, küretaj tedavisi başlayacak önümüzdeki hafta sanırım o da 3 seans sürecek. ve son olarak 6 tane implant takılacak. uzun bir süreçten geçecekmişim 9 ay gibi. kemik tozu koymaya gerek görülmedi. şu ana kadar bir tek göz dişi dedikleri dişin çekimi zorladı. şimdi küretajı bekliyorum. :)
    bunlar için toplam 10 bin gibi bir rakam ödeyeceğim.
  • quote:

bir diş yirmi dakkayı geçmiyor çok kolay ve acısız oldu dikiş bile gerekmedi ben çok memnunum üç ay sonra üstünü takacak yani dişi takacak

Verdiğiniz bilgi çok cesaret verici...1 dişin tüm fiyatının 750 TL olmasıda piyasaya göre çok uygun ..Acaba sizin bu deneyiminizi daha detaylı öğrenebilirmiyiz? Özel mesaj yollamak istedim yollanmadı..Sizden bilgi almak isterim..Geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekliyim

quote:

bir diş yirmi dakkayı geçmiyor çok kolay ve acısız oldu dikiş bile gerekmedi ben çok memnunum üç ay sonra üstünü takacak yani dişi takacak

Verdiğiniz bilgi çok cesaret verici...1 dişin tüm fiyatının 750 TL olmasıda piyasaya göre çok uygun ..Acaba sizin bu deneyiminizi daha detaylı öğrenebilirmiyiz? Özel mesaj yollamak istedim yollanmadı..Sizden bilgi almak isterim..Geçmiş olsun..

bende şaşırdım fiyat baya uygun.Ben 750 dolara yaptırmıştım.Dişin markasıyla alakalı sanırım.Çünkü 1300euroyuada var.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.