Yeminli Mali müşavirlik.
40 Cevap25504 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2008; 18:09:06 

Arkadaşlar bu meslek hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?Aylık ne kadar ücret alırlar ve Yeminli mali müşavir olmak çok mu zordur?Üniversiteyi kaç sene okumak lazım?bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok iyi olur.Şimdiden saolun.

2044 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:11:39 

0

bunu yollamak için sanırım doğru zaman

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:13:10 

Güzel karikatür ama ciddi cevap verecek arkadaşlar biraz bilgi verirlerse daha iyi olur.

4340 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:14:25 

iyi para var onu diyim

2802 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:14:32 

herhangi bir 4 yıllık açıköğretim bölümünden mezun olman bu mesleği yapabilmen için yeterli.

öncelikle paraya para diyemeyecek kadar çok kazanıyorlar bunu bil.

süreç bildiğim kadarıyla şöyle işliyor. mezun olup bir muhasebeci yanında çalışmaya başlıyorsun. 3 senelik bir stajyer muhasebeci ünvanı ile çalıştıktan sonra sınava giriyorsun ve geçersen muhasebeci oluyorsun. sonra bi 10 sene geçtikten sonra yine bi sınava giriyorsun ve mali müşavir oluyorsun. o arada ne kadar çalışıyorsun bilmiyorum ama en sonunda yine sınavla yeminli mali müşavir oluyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriaThlon -- 21 Aralık 2008; 18:13:50 >

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:16:34 

quote:

Orjinalden alıntı: TriaThlon

herhangi bir açıköğretim bölümünden mezun olman bu mesleği yapabilmen için yeterli.

süreç bildiğim kadarıyla şöyle işliyor. mezun olup bir muhasebeci yanında çalışmaya başlıyorsun. 3 senelik bir stajyer muhasebeci ünvanı ile çalıştıktan sonra sınava giriyorsun ve geçersen muhasebeci oluyorsun. sonra bi 10 sene geçtikten sonra yine bi sınava giriyorsun ve mali müşavir oluyorsun. o arada ne kadar çalışıyorsun bilmiyorum ama en sonunda yine sınavla yeminli mali müşavir oluyorsun.

Ticaret meslek lisesi bitirmeklede olmuyor mu?Üniversiteyi 4 senelik okusam olabilirmiyim Yeterlilik sınavlarına girersem?

4340 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:17:00 

quote:

herhangi bir 4 yıllık açıköğretim bölümünden mezun olman bu mesleği yapabilmen için yeterli.

üni den mezun oliyim babamın yanında başlıycam. tabi önce üni kazanmak lazım.gerisi kolay

482 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:17:44 

quote:

Mali müşavir olduktan sonra sanırım 10 sene daha çalışman lazım yeminli olman için emin değilim babam mali müşavir sanırım 3 senesi kaldı ....

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2064 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:18:38 

Önce 4 yıllık iktisat-işletme bitecek mali müşavirlik staj başlatma sınavına gireceksin.Sınavı kazanır ve staj yapacak bir yer bulursan.3 yıl sonra mali müşavirlik stajı bitirme sınavına gireceksin.Mali müşavir olduktan sonra 10 yıl çalışıp yeminli mali müşavirlik sınavına girip mali müşavir oluyorsun kolay gelsin.

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:19:05 

yeminli mali müşavir olana kadar ohoo..benim arkadaşın babası 47 yaşında , 1 sene sonra yeminli mali müşavirlik sınavına girecekmiş yani 48 yasında sınavı gecerse anca olacak..
bi de arkadaşlar yeminli mali müşavirlik 2 sene mi sürüyor ?
ama b.k gibi de para kazanıyorlarmış.

2802 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:19:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Otorite

Ticaret meslek lisesi bitirmeklede olmuyor mu?Üniversiteyi 4 senelik okusam olabilirmiyim Yeterlilik sınavlarına girersem?

4 yıllık bir fakülte bitirmezsen sadece muhasebeci olarak kalırsın mali müşavir ve devamı olamazsın. sanırım şimdi yeni yasayla artık muhasebeci de olmak için fakülte şartı aranıyor diye bi duyumlar almıştım ama emin değilim.

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:19:29 

üniversiteyi 4 sene okuduktan sonra hemen mali müşavirlik sınavına girersem olabiliyomuyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otorite -- 21 Aralık 2008; 18:19:02 >

2607 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:22:39 

İŞin içinde yemin varsa götürmede vardır..Kuran a el basımlı müşavirlik olsa tutmaz memleketimde o derece..

597 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:22:51 

bir yeminli mâli müşavirin yanında 10 yıl kesintisiz çalışmalısın gibisinden bir şey söylemişti bizim muhasebe hocamız.

...Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

1274 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:23:10 

direk kaçakçı ol

Show must go on.

2802 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:23:59 

quote:

üniversiteyi 4 sene okuduktan sonra hemen mali müşavirlik sınavına girersem olabiliyomuyum?

olur istersen hemen yeminli sınavlarına gir...

şaka bi yana olamıyorsun. bak süreci formüle diyorum:

3 yıl stajyer muhsebeci + sınav + 10 yıl muhasebeci + sınav + 10 yıl mali müşavir + sınav + YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR

259 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:25:16 

hocam öncelikle muhasebeci ondan sonra mali müşavir sonrada yeminli malişivir olunur.Herhangi bi işletme fakultesi mezunu olunca muhasebeci olmaya hak kazanıyorsun bu süreç içerisinde mali müşavirlik için 2iydi 4 e çıkardılar bir mali müşavirin yanında stajyerlik yapıyorsun.Bu 4 sene sonunda Ankara,İzmir,İstanbul istediğin bir memlekette sınavlarına giriyorsun.Başarılı olduğun takdirde mali müşavir oluyorsun.Yeminli muvaşir olabilmen için mesleğini en az 10 sene icra ediyor olman gerek.
Ymm(Yeminli mali müşavirin) inceledeği herhangi bi dosya bakanlık kararı olmadan mühürü sökülemiyor.
normal bi devlet incelemesinde en asgari 40.000 Lira aldıklarını biliyorum tabi bu işin mahiyetine göre değişir
NoT: Smmm Serbest muhabeci mali müşavir.Personeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Time_Force -- 21 Aralık 2008; 18:25:04 >

0 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:25:51 

Yeminli Mali Müşavir olunca sırtın yere gelmez ama çok uğrasman gerek adamlar bir imzayla paranın .. :):)

4340 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:26:54 

quote:

olur istersen hemen yeminli sınavlarına gir...

şaka bi yana olamıyorsun. bak süreci formüle diyorum:

3 yıl stajyer muhsebeci + sınav + 10 yıl muhasebeci + sınav + 10 yıl mali müşavir + sınav + YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR

babam yaklaşık 15 yıldır yeminli önceden yokmuş bunlar.bi sınava sokmuşlar yeminli mali müşavir oldun demişler.
bu arada babam 48 yaşında.

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:28:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Time_Force

hocam öncelikle muhasebeci ondan sonra mali müşavir sonrada yeminli malişivir olunur.Herhangi bi işletme fakultesi mezunu olunca muhasebeci olmaya hak kazanıyorsun bu süreç içerisinde mali müşavirlik için 2iydi 4 e çıkardılar bir mali müşavirin yanında stajyerlik yapıyorsun.Bu 4 sene sonunda Ankara,İzmir,İstanbul istediğin bir memlekette sınavlarına giriyorsun.Başarılı olduğun takdirde mali müşavir oluyorsun.Yeminli muvaşir olabilmen için mesleğini en az 10 sene icra ediyor olman gerek.
Ymm(Yeminli mali müşavirin) inceledeği herhangi bi dosya bakanlık kararı olmadan mühürü sökülemiyor.
normal bi devlet incelemesinde en asgari 40.000 Lira aldıklarını biliyorum tabi bu işin mahiyetine göre değişir
NoT: Smmm Serbest muhabeci mali müşavir.Personeli

çok teşekkür ederim dostum bilgi için Üniversiteyi bir bitirelimde ilk önce ama hırs var bende yaparım ben bu mesleği azim var.

3184 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:28:40 

Paraya para dememe olayı Saçma.Babam Yeminli Mali Müşavir Durumumuz iyi Ama kriz olunca yada Mukelleflerin iş yapmamaya başlayınca

Amazonwoman DK Justiceqt Holy Pala Elimsende Warrior Kizvermediler-Shadow Priest

482 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:29:09 

quote:

Orjinalden alıntı: CCaaNN

babam yaklaşık 15 yıldır yeminli önceden yokmuş bunlar.bi sınava sokmuşlar yeminli mali müşavir oldun demişler.
bu arada babam 48 yaşında.

Babam dedi bana ben şirkette mali işler müdürüyken orda çalışan memurlar leblebi gibi aldılar belgeleri ben o zaman gerek duymadım bak şimdi bekliyorum 3 senem var diyor doğrudur yani bir dönem baban yararlanmıştır şu an da iyi para kırması lazım yanlış mıyım ?

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2276 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:30:48 

Cann benim abimde stajyerliğe başladı ama 2 sene olacakmış onun yeni yasayla 3 e çıkarıldı ama o 2 yıl yapacak ucundan kurtardı yani...ne kadar kazanıor baban?

Uzaklaştırılmış
90 gün cezanın,
7 gün 21 sa. 40 dk. kadarı kaldı.
21 Aralık 2008; 18:31:29 

Babama bir aralar sormuştum.Cevabı:

-Koca adam olup dötten daha kalın ve büyük test kitaplarını bitirmen lazım.

cevabını almıştım.

1399 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:34:22 

Yeminleri nedir ?

259 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:35:03 

@otorite yaş Kaç ?

1217 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:37:38 

en düşük ayda 15.000 ytl kazanırsın.babamdan biliyorum.bende olacağım ilerde

E6300 1.86 ghz|Gigabyte 945P S3|2*1 gb Kingston 667 mhz|PALİT 8800GT 512 MB|250gb Seagate+500 gb Western Digital|LG DVD RW|SyncMaster Samsung226BW|Logitech G5|CoolerMaster 500 W|CoolerMaster RC-690

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:38:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Time_Force

@otorite yaş Kaç ?

17.5

2064 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:40:59 

Bırakın yeminliyi mali müşavir olmak çok zordur.4 yıllık üniversiteyi bitirip staj başlatma sınavını kazanmak yeterli değildir.Staj yapacağınız bir yer bulmak zorundasınız.Staj yapacak yer bulmak zordur kimse kendine rakip mali müşavir yetiştirmek istemez.Staj yaparken komik maaşlara çalışacaksınız sigorta yapmayabilirler.Mesela ben muhasebe bürosunda 300 liraya çalışıyorum sigortam yok 6 yıllık çalışan smmm stajeri 800 lira alıyor.Mali müşavir olmak için en az 3-4 yıl sürüneceksiniz bunu bilin.Bu çileyi herkes çekemez aynı üniversite mezunu arkadaşlarınız 800-1000 arası maaşlara başka işlerde çalışırken siz belki asgari ücrete gece 10'a kadar fatura işleyeceksiniz.Mesela işler yoğun olduğu için bizim büro bu pazar çalıştı ben işe gitmedim ama sabahın köründe ticaret sicilinde sıra numarsı almaya gittiğim zamanlar oluyor.

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:43:19 

Mali müşavir olduktan sonra yaklaşık kaç Lira kazanılıyo en az?Bir de maaşı devlet mi veriyor?

842 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:46:58 

Evet güzel kazanırlar, kazanmıyor diyene hayatta inanmam. Kaynak: http://www.eksenymm.com...n=sub2page_detail&id=34 (bunu devlet belirler ve asgari dir. )

Bırakın ymm sınavını smm sınavı bile oldukca zor bir sınavdır.

Türkiye de 1/12/2008 itibari ile YMM odalarına kayıtlı 3840 tane YMM vardır. Kaynak : http://www.turmob.org.t...alar/istatistikler9.pdf

Sen verdikçe dost görünen çok olur iste de gör, hepsi birden yok olur.
Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
Mevlana Celaleddin Rumi

164 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:49:30 

bu yeminli müşavirler bu kadar parayı nasıl kazanıyolar..sadece insanlardan mı yoksa aylık olarak devletten de para alıyolar mı??

2064 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:49:58 

Devlet maaş falan vermiyor parayı mükelleflerden alıyoruz.Aldığımız para şirketine göre değişiyor mesela veterinerden 200,büyük bir doğalgaz firmasından 500,gümrükçüden 450 alıyoruz.Ne kadar çok mükellefin varsa o kadar çok kazanırsın.Mükellef çok olunca büroda çalışan sayısı artıyor masraflar yükseliyor.Bizde 2 smmm 3 çalışan 2 ticaret lisesi stajeri var.

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2008; 18:52:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Devlet maaş falan vermiyor parayı mükelleflerden alıyoruz.Aldığımız para şirketine göre değişiyor mesela veterinerden 200,büyük bir doğalgaz firmasından 500,gümrükçüden 450 alıyoruz.Ne kadar çok mükellefin varsa o kadar çok kazanırsın.Mükellef çok olunca büroda çalışan sayısı artıyor masraflar yükseliyor.Bizde 2 smmm 3 çalışan 2 ticaret lisesi stajeri var.

anladım saolun valla hevesim arttı Serbest Muhasebeci Mali müşavir Otorite Yakışır

131 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:54:13 

quote:

Arkadaşlar bu meslek hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?Aylık ne kadar ücret alırlar ve Yeminli mali müşavir olmak çok mu zordur?Üniversiteyi kaç sene okumak lazım?bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok iyi olur.Şimdiden saolun.

iddaayı bırakıp muhasebeciliğemi başlıyacan

1399 Mesaj
21 Aralık 2008; 19:02:04 

herkes kolay olay yeminli olamaz boğaziçi iibf mezunları yada bu sınıfta olan ünilerin iibf bölümünden mezun olmanız lazım bu bile hayalken yeminli müşavirlik sınavlarını halletmeyi düşünmek dahada zor .kolay kolay adamlar o parayı kazanmıyo nerelerden geliyolar bi araştırın..

2064 Mesaj
21 Aralık 2008; 19:08:33 

quote:

Orjinalden alıntı: oeste

herkes kolay olay yeminli olamaz boğaziçi iibf mezunları yada bu sınıfta olan ünilerin iibf bölümünden mezun olmanız lazım bu bile hayalken yeminli müşavirlik sınavlarını halletmeyi düşünmek dahada zor .kolay kolay adamlar o parayı kazanmıyo nerelerden geliyolar bi araştırın..

Herkes yeminli olamak istemez çünkü yeminliler defter tutamaz.Bizdeki smmm'ler ege iktisat mezunu 30 yıllık smmmler.Yeminli olmaya niyetleri yok.Çok çalışarak bugünlere gelmişler olay üniversitede değil.Bir dilekçe yazarken bile bir sürü yazım yanlışı yapıyorlar hataları ben düzeltiyorum.Zaten büronun sahibi belediyede genel müdür yardımcısı akşamları 1-2 saatliğine büroya gelip işleri kontrol ediyor,işi yürütenler büroda çalışanlar.

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 16:01:07 

beyler bu yeminli mali müşavirlik sınavı zor mu acaba ? nerdeyse 50 yasında bi arkadaşın babası girecek de o sınava seneye , kazanma ihtimali nedir 50 yasında adam ne anlar sınavdan

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 16:21:28 

50 yaşına kadar parayı bulamamışsa bi insan yemin değil kıçına kızgın demir soksalar yine para kazanamaz

617 Mesaj
22 Aralık 2008; 16:31:22 

babam türkiyenin en genç yeminlilerinden birisi 42 yaşında oldu ama hiç tavsiye etmem bulaşmayın bu işlere para getiren birsürü iş var daha stressiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlcohollicA -- 22 Aralık 2008; 16:32:06 >

''To Be A Rock And Not To Roll''

6 Mesaj
30 Aralık 2011; 10:43:30 

merhaba foruma yeni üye oldum şuan yanlış bi konuda olduğumuda biliyorum ama birileri yardımcı olursa çok sevinicem.
Arkadaşlar şu bilgilere ihtiyacım var.
Türkiyede kaç adet kobi var?Ülke genelindeki dağılımı ve toplam şirket sayısına oranı?
türkiyede kaç adet yeminli mali müşavir kaç adet smm ve ymmm var?
en fazla kobi bankacılığı yapan ilk 5 banka ve adetleri?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Yeminli Mali müşavirlik.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.809