Şimdi Ara

..:::OPEL INSIGNIA --TüM DetaylarıylA:::.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.200
Cevap
3
Favori
241.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yere göğe sığdıramadık biraz da eksilerini yazalım değil mi.

- Öncelikle santiego-39 a katılıyorum. Araçta bir D sınıfının ağırlığı yok. Fakat genç olduğumuz için bize çok hoş gözüküyor. Orta yaşlılar ne düşünüyor önemli olan o çünkü D sınıfı genelde orta yaşa hitap ediyor en azından ülkemiz için durum öyle.

- Aracın aerodinami katsayısı sınıfının en iyisiymiş ama bunun karşışığında içi basık olmuş. Özellikle arkada uzun boylu kişilerin rahat etmesi zor.

- Konsolunu beğenmedim. Özellikle radyo kısmında onlarca düğme olması sinir bozucu

- 2.0 hariç otomatik şanzıman koymaması sinir bozucu. Büyük ihtimalle satış stratejisidir, diğer bir ihtimal ise otomatik şanzımanına güvenmemesidir.

Tabi birde aracı sürüp performansınıi yol tutuşunu öğrenmek lazım.
  • oohooo bu kötüleme muhabbetine bi başlayınca herkesin gözüne bişey takılır ve devamı gelir, insignia nın satışlarını engellemeyelim lütfen

quote:

Orjinalden alıntı: -Sojo-

Orta yaşlılar ne düşünüyor önemli olan o çünkü D sınıfı genelde orta yaşa hitap ediyor en azından ülkemiz için durum öyle.

babam 49 yaşında ve imkanı olsa Insignia alır :)
    bir tanıdığımız (yaşını hiç sormadım ama tahminim 65-70 yaşlarında) mart'a doğru 2.0 dizel Insignia siparişi verecek

işte orta yaşın görüşleri

• Madem orta yaş(benim dışımda)böyle düşünüyor o zaman sözlerimi geri alıyorum.

Passat kaka

İnsignia cici

Oepl mahkemeye verecek bizi karalama kampanyası gibi oldu resmen
  • quote:

Orjinalden alıntı: santiego-39

Madem orta yaş(benim dışımda)böyle düşünüyor o zaman sözlerimi geri alıyorum.

Passat kaka

İnsignia cici

siz kaç yaşınızdasınız (ayıptır sorması) merak ettim şimdi. tabiki sizin görüşünüzde önemli

• quote:

Orjinalden alıntı: dctcagri

quote:

Passat kaka

İnsignia cici

siz kaç yaşınızdasınız (ayıptır sorması) merak ettim şimdi. tabiki sizin görüşünüzde önemli

Yaşım 42.

Ama ben bu arabayı çok beğendim.

Beğnmediğim yönü ÇOK SPOR....

• quote:

quote:

Passat kaka

İnsignia cici

Evet bir de siz Vectra kullanıcısısınız yani :D (imzadan gördüğüm kadarıyla)

Benim babam da 50 yaşında. O da bu sene içinde alacaktı fakat şuan bekliyor biraz Insignia fiyatının inmesini.

Captiva ve Insignia arasında kalsa da ben Insignia taraftarıyım.Sonuçta o arabayı ben de süreceğim :D

• quote:

Orjinalden alıntı: cridor

quote:

quote:

Passat kaka

İnsignia cici

Evet bir de siz Vectra kullanıcısısınız yani :D (imzadan gördüğüm kadarıyla)

Benim babam da 50 yaşında. O da bu sene içinde alacaktı fakat şuan bekliyor biraz Insignia fiyatının inmesini.

Captiva ve Insignia arasında kalsa da ben Insignia taraftarıyım.Sonuçta o arabayı ben de süreceğim :D

Aslında bu işler karar meselesi.

Örneğin bir arabayı çok beğenirsiniz ama almazsınız.

Bir arabayı beğenmesziniz sonra birden bire aşık olursunuz.

Eğer 4-5 ay sonra imzamda bir insignia görürseniz hiç şarşımayın

• quote:

İnşallah. Olmadı beraber yazarız :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: cridor

quote:

İnşallah. Olmadı beraber yazarız :D

Allah herkese nasip etsin böyle bir araba.

İnşallah daha sonra ısınırım bu arabayada çifte düğün yaparız.

Yazarız insignia diye imzaya

Bu arada sizde vectra var galiba?

• Yok bizdeki 2004 Astra G

Vectra sahibi olmayı isterdik de , 45 milyar o zaman bize çok gelmişti.
  • Arkadaşlar kar başladı.

Bnim araba daha serviste .

kış lastikleride serviste

Hafta sonu bastırcak diyorlar ama tutmaz bu kar heralde?

Bu arada ne alakası var diyenler için;

Maksat muhabbet
  • Zamanında demiştim bu araba 320, A4 ve 159 gibi spor sedanların satışlarını etkiler ama passat mondeo avensis agır gibi agır araçları etkilemez diye.
    Bu arada ben 20yaşındayım Passat mı İnsignia mı verelim sana deseler, 1dk bile düşünmem insigia derim ama
    Babam 46yaşında ona sorun insignia mı passat mı diye 1dk bile düşünmez Passat der, nitekim aldı da zaten zamanında =)
  • Passattan memnunmu babanız acaba?
  • quote:

Passattan memnunmu babanız acaba?

9 sene Toros ardından 10 sene Astra G kullandıktan sonra Passat'a terfi ettik ailecek ve Passat uçak gibi geldi onlardan sonra babama =)
    Bütün isteklerini de karşılıyo, şöyle ki:
    -Bagajı geniş
    -İç mekan çok geniş ve ferah
    -Bastımı gidiyo, bastımı duruyo :)
    -Yolu iyi kavrıyo
    -Yuksek hızlarda güven veriyo
    -Benzin sarfiyatı çok değil

(Tek eksisi babamın gözünde süspansüyonlar biraz sert, geçekten de öyle.)
    Aynen bu söylediklerimden çok acayip memnun. Passat dışında da hiç bir araba ona bu istediklerini bir arada veremedi. Aslında Mondeo da verdi bu istediklerini hatta bana Koç indirimi de vardı ama istemedi Mondeo'yu tipinden dolayı.
    İnşallah bunu da bi 10 sene sorunsuz kullanır tıpkı Astra gibi...

• Süspansiyonların çok sert olduğunu duymuştum ama ne derece sert orasını bilemiyorum
  • Çok da sert değil tabi. Bizim komşuda var opel vectra onun arabasını sürüyim de bi ara size karşılaştırma yaparım =)

quote:

Süspansiyonların çok sert olduğunu duymuştum ama ne derece sert orasını bilemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Çok da sert değil tabi. Bizim komşuda var opel vectra onun arabasını sürüyim de bi ara size karşılaştırma yaparım =)

quote:

Süspansiyonların çok sert olduğunu duymuştum ama ne derece sert orasını bilemiyorum

Çok sevinirim.

TEŞEKKÜRLER..
  • Bir Vectra kullanıcısı olarak bugün büyük bir hevesle Insigna'yı incelemeye gittim. Dış tasarımını inceledim. Yandan ve arkadan başarılı fakat ön yüzü çok yenilikçi gelmedi, sanki yüzü çabuk eskiyecek gibi. Ama yinde de tasarım olarak oldukça güzel. Önce arkaya bindim. Tam bir hayal kırıklığı. Benim vectra yanında yayla gibi kalır. Arkası çok basık ve dar geldi bana. Geniş aileler için pek ideal değil. Sürücü koltuğuna oturdum. Direksiyon ele iyi oturuyor. Koltuk rahatlığı iyi. orta konsol çok kalabalık. Plastik kalitesi aman aman değil. Güneşlikler vectralarınkiyle tamamen aynı. Sonra arabaya uzaktan baktım. Beklediğim araba, gözümüzde büyüttüğüm araba bumuydu dedim kendi kendime. Bir tatminsizlik oldu. Daha önce arkadaşların da dediği gibi sanki D sınıfı bir arabadan çok spor tarzı olan C sınıfı bir araba. 1.6Turbo motoruyla insigna alınması mantıklı(sport, sunrooflu 61000) ama dizel öylemi?

Sonra opelden çıktım 20 mt yanda citroene geçtim. İçerde Gri renk C5 exclusive(bu versiyonunda en donanımlısıydı) vardı. Resmen çarpıldım. Ayarlanabilir süspansiyonunu en düşük seviyeye getirmişler. 5 dk 6-7mt uzaktan bakakaldım. Kanım kaynadı, tavana vurdu. İçine bindim. Ne bu rahatlık, ne bu teknoloji, ne bu gösteriş, başım döndü. Sağolsun satış danışmanı çok ilgilendi. Aracı çalıştırdılar. İçi resmen uçak.19" jant var. Herşey otomatik, emanuel hiçbirşey yok sanki, neredeyse kendi kendine gidecek araba :). Göstergeler müthişti. Süspansiyonu en üst seviyeye çıkardık araba bir jeep oldu sanki. Bu zevkin bedeli indirimli 78.000ytl. Kriz olmasa o arabayı bir hışmla alacaktım. BMW 530i ile yolculuk ettim, bana göre böyle konfor, böyle gösteriş yoktu bmwde.

Opel kullanıcısı olarak D sınıfında bence en mantıklı, en yakışıklı araba C5.

Hala kendime gelemedim :) (Bu hissettiklerim exclusive versiyonu için, sx ve sx packlere bakmadım bile, sıradan geldi)

İnsignayı alacak olanlar bence biraz beklesin. Özellikle 2009 modeller bir çıksın piyasadan. İyice analiz edip karar vermek lazım. Ben karar verdim ama herşey duygusal :)

• Sana tamamen katılıyorum hakkinenk.

Bende c5 i gördüğümde aynuı duyguları yaşamıştım.

İnsignia çokta büyütülecek kadar iyi bir araba değilmiş gördüğüm kadarıyla.

Yarın skodaya gidip superb ı inceliyeceğim.

Resimlerde felan çok süper duruyor araç.

İnsignia rüyaları bitti benim için artık kabusları başlıyor
  • Bende santiego gibi 2004 Opel Vectra 1.6 comfort kullanıcısıyım ve arabamı değiştirmeyi düşünüyorum.Insignia'yı resimlerden gördüğüm kadarıyla beğendim.Henüz canlı olarak göremedim.Daha Kayseri'ye gelmemiş.Haftaya gelecekmiş.Bazıları çok beğeniyor.Bazıları beğenmiyor.Benimde kafam karıştı ve merakım arttı.Nedense C5 bana çok iyi gelmedi.Herkesin tersine bende arabanın spor görünüşünü sevdim.Artık ağır bir araba değilde spor bir araba kullanmaya niyetliyim.Bakalım Insignia'yı bir göreyimde belki ilerde yeni arabam insignia olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.