Bankasından, icralık, temiz... hacizli araç ilan siteleri...
93 Cevap74830 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

345 Mesaj
19 Aralık 2008; 15:17:39 

Arkadaşlar nakit parası olana herzaman fırsat var. haberin linki:

http://www.sabah.com.tr...4EA5F64A39B5BF129C.html

Bankasından, icralık, temiz...

Artık il il, adliye adliye dolaşmanıza ya da yüzlerce gazeteye dağılan ilanları taramanıza gerek yok. İcra ihale ilanlarını internetten online takip edebilirsiniz. İşte Türkiye genelindeki tüm icralık malların ihalelerini yayınlayan siteler... ..
Haftalık ekonomi dergisi Para'nın haberine göre ekonomik durgunluğun da etkisiyle iflas ve hacizlerde ciddi bir artış yaşanıyor. Yediemin otoparkları adeta galeriye dönmüş durumda. İcradan konut satışlarında da ciddi artışlar var...

Halk arasında "ah"lı mallar olarak adlandırılan ürünler icrada bedelinin yarı fiyatına sessiz sedasız el değiştiriyor... Peki bu ilanlara nasıl ulaşabilirsiniz?

İcra ihale siteleri, üyelerine icralık menkul ve gayrimenkullerle ilgili ihale duyurularını çeşitli kategorilere ayırarak internet üzerinden yayınlıyorlar.

İCRALIK
Üye sayısı 10 bini aştı

İcralik.com, yaklaşık 6 ay önce Can Emrah Özoral tarafından kurulmuş.
İcralik.com'da ayda ortalama 5 bin icradan satılık ilanı yayınlanıyor. İcralik.com'a abonelik ücretli. Yıllık abonelik bedeli 450 YTL. Sitenin abone sayısı şimdiden 10 bini aşmış. "www.icralık.com, sadece emlak ya da eşya broker'ları değil, 'ucuza ev ya da otomobil almak' isteyen sade vatandaşlar tarafından da takip ediliyor. Can Emrah Özoral, bu alanda hizmet veren internet sitelerinin hem alacaklı hem de borçlu açısından avantaj yarattığını düşünüyor.

İCRA İHALE İLAN
Aylık üyelik bedeli 18 YTL

İcraihaleilan.com Genel Müdürü Orhan Kılıç da, sitenin Eylül 2008'de faaliyet geçtiğini söylüyor. Bu site, Türkiye genelindeki tüm icra müdürlükleri ve vergi dairelerinin açık artırma, ihale ve pazarlık usulüyle yaptıkların satışların duyurusunu yayınlıyor. Sitede pedikür koltuğundan dizüstü bilgisayara, ayakkabıdan klimaya hemen her konuda ilan var. Ancak en fazla gayrimenkul ve araç ilanları göze çarpıyor.

Sitede bir ay boyunca yayınlanan icra ilan sayısı 3 bin ile 3 bin 500 arasında değişiyor. Orhan Kılıç, gayrimenkul ya da taşınır malların nerede ve kaç liradan satışa çıkarıldığından nerede görülebileceğine, tapu kaydı ve şu anki durumundan dosya numarası ve satış günlerine kadar tüm bilgileri yayınladıklarını söylüyor. Site kullanıcıları, kendilerine verilen bir şifreyle sisteme giriş yapabiliyor. Bunun için de ücretli abonelik gerekiyor.

Üyelik ücreti, üç farklı kategoriye göre belirlenmiş. Gayrimenkul, araç ve taşınır mallardan oluşan bölümlerden birini ya da birkaçı seçebiliyorsunuz. Örneğin, sadece gayrimenkul ihalelerini takip etmek isteyen bir abone ayda 18 YTL ödüyor. Gayrimenkul ve araç için 29, gayrimenkul, araç ve taşınabilir mal içinse 38 YTL aylık abonelik ücreti belirlenmiş.

İCRALAR
Günde 50-150 yeni ilan giriyor

İcralar.com, İngiltere merkezli "Geleceksel Bağlantı" (Futuristic Comm) şirketi tarafından Mayıs 2008'de kurulmuş. Sitenin kurucularından Yılmaz Sanemoğlu, emekli bir borsa broker'ı. İcralar.com'da, Türkiye genelindeki tüm icra ilanları yayınlanıyor. Bu ilanlar sadece şehir bazında değil semt kategorileri altında da ayrıştırılmış. Siteye günde 50 ile 150 arasında değişen yeni icra ilanı ekleniyor.

Sitenin üyesi sayısı 7 bini aşmış. Siteyi son 5 ayda 130 binin üzerinde tekil kullanıcı ziyaret etmiş. İcralar.com'un üyelik ücreti aylık 25, 3 aylık 70, 6 aylık 125, yıllık ise 250 YTL. Yıllık abone olanlara 2 aylık ücretsiz kullanım hediye ediliyor. Ücretsiz abonelerse sadece icra satış takvimini ve ihale listelerini görebilir.

İCRADAN İHALELER
Bu işi başlatan site

İcradanihaleler.com, Türkiye'de icra ihale ilanlarını ilk yayınlayan internet sitesi. Site, 2007'de Ans E-ticaret tarafından kurulmuş. İcradanihaleler.com Genel Müdürü Ahmet Çiftçi, Türkiye genelindeki tüm icra ilanlarını medya takip kuruluşları aracılığıyla temin ettiklerini söylüyor. Bu ilanlar çeşitli kategorilere ayrılarak yayınlanıyor. Siteye günde ortalama 150 yeni ilan ekleniyor. Aboneler icra ihale ilanlarıyla ilgili tüm bilgilere erişebiliyor. İcradanihaleler.com'a abonelik ücreti ise aylık 25, yıllık 150 YTL.

BELLİ BAŞLI İCRA SİTELERİ

www.icraihaleilan.com
www.icralik.com
www.icradanihaleler.com
www.icralar.com
www.icra.tc
www.icrasatisi.com
www.icralikyerler.com
www.icralar.info
www.icradan.info
www.icradanihaleler.net
www.icraihaleleri.info
www.icradairesi.com
www.icralik.info
www.icradanihaleler.info
www.icralar.org
www.icralar.net
www.icraci.info
www.icrasatislari.info
www.hacizli.info
www.hacizci.com
www.hacizden.net
www.hacizli.net
wwwicradansatislar.com.
www.icraliklar.com
www.icrada.com
www.hacizihaleleri.com
www.hacizliyerler.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slytech -- 19 Aralık 2008; 15:22:55 >

Citroen C4 Grand Picasso

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Aralık 2008; 15:21:33 

Hacizli, icralık mal benden uzak olsun...

4659 Mesaj
19 Aralık 2008; 15:22:41 

AĞLAYANIN MALI, GÜLENE YARAMAZ..

Sales Of Citroën / Samsung Galaxy Note 3

2753 Mesaj
19 Aralık 2008; 15:23:59 

hacizli mal = ah"lı mal...benden de uzak olsun...

HONDA CIVIC HB 1.8 SPORT I-SHIFT AMT PRINS KİT

Mitsubishi COLT hakkında her türlü soru için 7/24 PM atabilirsiniz...

1618 Mesaj
19 Aralık 2008; 15:58:19 

Allah düşürmesin!

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

1078 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:10:52 

Ama kimse bu insanların malını almazsa bu insanların borçları nasıl ödenecek bide bu açıdan bakmak gerek.Kimse hacizli malı almazsa haciz işlemi ortadan kalkar borcu olanlar direk daha uzun yıllar hapse girmezmi?
Allah haciz gelen insanlara bir şans vermiş fakat onlar bu şanslarını iyi kullanamamışlar belki onların mallarını çok ucuza alacak insanlar bir iş kuracak ekmek parası kazanacaklar .Ben burda kul hakkına suistimal gibi bir durum göremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhetorical -- 19 Aralık 2008; 16:10:55 >

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

345 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:17:23 

quote:

Orjinalden alıntı: rhetorical

Ama kimse bu insanların malını almazsa bu insanların borçları nasıl ödenecek bide bu açıdan bakmak gerek.Kimse hacizli malı almazsa haciz işlemi ortadan kalkar borcu olanlar direk daha uzun yıllar hapse girmezmi?
Allah haciz gelen insanlara bir şans vermiş fakat onlar bu şanslarını iyi kullanamamışlar belki onların mallarını çok ucuza alacak insanlar bir iş kuracak ekmek parası kazanacaklar .Ben burda kul hakkına suistimal gibi bir durum göremiyorum.

satılması daha iyi tabi haczedilen taraf için çünkü banka adamın maaşından vs evinden dükkanından kesecek. ama bizde bi adet mi diyeyim bilmiyorum bi uzak durma olur hacizli mala karşı. o maldan hayır gelmez denir.. tabi olaya ticari anlamda yaklaşmıyorsanız..

burda bide hepimize ders var. ayağını yorganına göre uzat diye. tabi belli olmaz herzaman zor duruma düşersin başına bi iş gelir. Allah düşürmesin...

Citroen C4 Grand Picasso

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2008; 16:21:43 

hacizli mal durduk yerde adamın arabasına el konmuyor herhalde

birbaşkasının birbaşkasındaki hakkını alıyor
bence hacizli mal ihaleye çıktıysaalınabilir

1877 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:26:41 

ayagını yorganına göre uzatmazsan başına haciz dahilher şey gelebilir.
belki de bu malları alan yardımcı oluyor mal sahibine..

DH 2005 Üyesi

4659 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:30:18 

quote:

senin komşun düşse ve 30 lira olan arabasını mecburen 20 liraya satsa alırmısın soruyorum sana, yani diyorsunki komşunun 20 lira olan arabasını al sonrada sen 30 liraya sat iş kur vs.. böyle bir zihniyet olabilirmi bunun islamda bile yeri yoktur bırak islamı bu ne insanlığa nede vicdana sığar..

islamiyette ticaretin ölçüsü bellidir peymagber efenedimiz bile bu konuda herkesi uyarmıştır bir maldan aşırı kar etmeyi bile haram kılmıştır yani domatasi 1 liraya alıp 10 liraya satıyorsan bu para haramdır buyuruyor ve o dönemlerde de bu tip durumlarda eğer insan borcunu ödeyemiyorsa mal satılıp borç kapatılır vede mal değerine satılarak geri kalan para yine mal sahibine verilir..

ama günümüzde bankacılık şöyle, eskiden eşkiya dağdan inip milleti soyardı şimdi eşkiya sosyeteleşti günümüz şartlarına göre soyuyor, tabi halkımızda da kabahat var işsiz güçsüz adam kredi alıyor veya kredi kartı alıyor, üniversitede okuyan adam gidip kredi kartı alıyor çekiyor bitane telefon en pahalısından sonrada ödeyemiyor kardeşim senin neyine önce oku meslek sagibi ol kazn sonrada istediğini al taşıma su ile değirmen dönmez..

345 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:39:00 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

senin komşun düşse ve 30 lira olan arabasını mecburen 20 liraya satsa alırmısın soruyorum sana, yani diyorsunki komşunun 20 lira olan arabasını al sonrada sen 30 liraya sat iş kur vs.. böyle bir zihniyet olabilirmi bunun islamda bile yeri yoktur bırak islamı bu ne insanlığa nede vicdana sığar..

islamiyette ticaretin ölçüsü bellidir peymagber efenedimiz bile bu konuda herkesi uyarmıştır bir maldan aşırı kar etmeyi bile haram kılmıştır yani domatasi 1 liraya alıp 10 liraya satıyorsan bu para haramdır buyuruyor ve o dönemlerde de bu tip durumlarda eğer insan borcunu ödeyemiyorsa mal satılıp borç kapatılır vede mal değerine satılarak geri kalan para yine mal sahibine verilir..

ama günümüzde bankacılık şöyle, eskiden eşkiya dağdan inip milleti soyardı şimdi eşkiya sosyeteleşti günümüz şartlarına göre soyuyor, tabi halkımızda da kabahat var işsiz güçsüz adam kredi alıyor veya kredi kartı alıyor, üniversitede okuyan adam gidip kredi kartı alıyor çekiyor bitane telefon en pahalısından sonrada ödeyemiyor kardeşim senin neyine önce oku meslek sagibi ol kazn sonrada istediğini al taşıma su ile değirmen dönmez..

hocam haklısın. öncelikle iyi düşünmek lazım kredili bişey almadan, aldın sıkıntıya girdin bu sefer de önce kendin satmaya çalış, satamadın çevrenden yardım iste, çevrenden yardım eden yok bu sefer banka el koyuyor, onlarda satmaya çalışıyor ne kadar yükseğe satarlarsa olaylar böyle sıralanıp gidiyor. her adımında iyi düşünmek gerekiyor... ama ne yapabilirsin sistem böyle işliyor... banka ne yapabilir daha iyi... en iyisi kredi alırken bin defa düşünmek...

Citroen C4 Grand Picasso

1078 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:57:21 

Bu forumlarda gerçekten insanın yazdıkları yanlış anlaşılıyor bazen. ben kesinlikle 20 alıp 30 satın vesaire gibi bir şey kastetmedim.eger gönlümden aklımdan böyle bir şey geçirerek yazdıysam ALLAH BENİM BELAMI VERSİN.Benim komşum yeni iş kurmak amacıyla geçen yıl 7000 ytl lpg li ford arabsını sattı ki ederi 9000ytl idi ve ben tam o sıralarda kendime araba bakıyordum çok uygun bir seçenekti benım için ama sırf o hergun benım kapımın önunde arabasını görmesin diye ALMADIM arabasını.Bende sizin bu zihniyetinizi anlayamıyorum beni tanımadan bilmeden demek istediklerimi tam anlamadan
aynen bu cümlenızı size iade ediyorum
Sizin bu yaptıgınızında islamda yeri yoktur bırakın islamı bu ne insanlığa nede vicdana sığar..Bilmeden etmeden beni bu şekilde yargılayamazsınız!!!
quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhetorical -- 19 Aralık 2008; 17:06:51 >

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

4659 Mesaj
19 Aralık 2008; 17:21:56 

quote:

Bu forumlarda gerçekten insanın yazdıkları yanlış anlaşılıyor bazen. ben kesinlikle 20 alıp 30 satın vesaire gibi bir şey kastetmedim.eger gönlümden aklımdan böyle bir şey geçirerek yazdıysam ALLAH BENİM BELAMI VERSİN.Benim komşum yeni iş kurmak amacıyla geçen yıl 7000 ytl lpg li ford arabsını sattı ki ederi 9000ytl idi ve ben tam o sıralarda kendime araba bakıyordum çok uygun bir seçenekti benım için ama sırf o hergun benım kapımın önunde arabasını görmesin diye ALMADIM arabasını.Bende sizin bu zihniyetinizi anlayamıyorum beni tanımadan bilmeden demek istediklerimi tam anlamadan
aynen bu cümlenızı size iade ediyorum
Sizin bu yaptıgınızında islamda yeri yoktur bırakın islamı bu ne insanlığa nede vicdana sığar..Bilmeden etmeden beni bu şekilde yargılayamazsınız!!!

arkadaşım ben zaten sana öyle yaptın demiyorumki sadece soruyorum dedim ve bu cümlemde sana karşıda değildi sadece böyle bir zihniyetin ne islamda nede insalıkta yeri olmadığını söyledim ve 9 lira ile 7 lira arasında belkide bir helallik alınabilir ama bundan çok çok daha kötüleri var vede senin olay biraz farklı komşun iş kurmak istemiş bu doğaldır arabanı değişmek için galeriye gidersin 10 liralık arabana 8 verir bunlar olan şeyler..

ama burdaki mesele bu değil, farklı bişey zorda kalmış biri borçlu birinin malından istifade etmektir, komşun iş kurmak amacı ile o aracı sattı ama diğer türlü olsa komşun borç içinde kredisini ödeyemiyor veya borçlarını vede mecbur kalıp arabasını değerinin çok altında satmaya kalkıyor bak bu ikisi aynı durum değildir..

Allah buyuruyorki hesap gününde herşeyle karşıma çıkın ama kul hakkıyla karşıma çıkmayın buyuruyor ve bu hususta bir kıstasta şudur eğer borçlu kişi malını gönül rahatlığı ile satıyorsa içi rahatsa fiyat onu tatmin ediyorsa bu malı almakta bir sakınca yoktur ama fırsattan istifade etmek veye düşen kişinin gönlünü hoş edecek bir rakamı vermemek işte bu biraz sakata giriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 19 Aralık 2008; 17:23:19 >

6746 Mesaj
19 Aralık 2008; 17:32:52 

quote:

Sadece sözleşmeden doğan yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde kişi özgürlüğünden alıkonamaz.

Anayasa madde 38 fıkra 8.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

3176 Mesaj
19 Aralık 2008; 17:59:08 

aslında hepimizin de bildiği bu tür konular için benim diyeceğim
ileri bak
borç ile araba alırken ne kadarını borç yapmalı bunu bilebilirsek ödeme sıkıntısını atlatabiliriz
fakat biz ne yapıyoruz 10bin peşin verip 20bin borç ile araç alıyoruz (faiziyle 25 bin ödüyoruz) 24-ya da 36 ay
kazancımızı ipotek altına alıyoruz

bence ilköğretimde kredi kartı dersi verilmeli 8. sınıfta olabilir
ya da banka kredisi dersi verilmeli
en kötü ihtimal lise de verilmeli örnekler anlatılmalı (abartıyormuyum sizce)

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

10217 Mesaj
19 Aralık 2008; 18:07:54 

quote:

Orjinalden alıntı: meta80

ileri bak
borç ile araba alırken ne kadarını borç yapmalı bunu bilebilirsek ödeme sıkıntısını atlatabiliriz
fakat biz ne yapıyoruz 10bin peşin verip 20bin borç ile araç alıyoruz (faiziyle 25 bin ödüyoruz) 24-ya da 36 ay

Ben bursa ticaret sanayi odasında belli görevlerde bulunuyorum vede bu düşünce geçen seneler içinde vardı .

8.sınıf değil ama lise1 lise2den itibaren bu tarz bir proje vardı . Gelecek öğretmenlerde genelde btsoya bağlı muhasebiler vs idi . Sanırım mecburi seçmeli bir ders olacak .

Ama ne zaman olur bilmiyorum . Ama kesinlikle olması gerekli .

6746 Mesaj
19 Aralık 2008; 19:27:33 

quote:

Orjinalden alıntı: meta80

ileri bak

Çok haklısınız. Türkiye'de kesinlikle gerekli bu tarz bir eğitim.

Peki Türkiye'de bankaların gücü de düşünüldüğünde mümkün gözüküyor mu?

Kim ulan bu Erol Egemen?

12234 Mesaj
19 Aralık 2008; 19:34:54 

quote:

ama o adamın duası geçse evvelinde kendisine geçer, başkasının bedduasına göre hareket edeceksek yandık fiyatı uygunsa hacizli araba düşünülür bence

"Bize her yer Nişantaşı!"

1801 Mesaj
19 Aralık 2008; 19:58:25 

Geçer eğer mazlumsa geçer.
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

6746 Mesaj
19 Aralık 2008; 20:06:31 

quote:

Orjinalden alıntı: plcmn

Geçer eğer mazlumsa geçer.
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

Peki mazlumun ahını alan kim?

Herkes hesabını iyi bilmeli, hesabını bilmeyen adamın ah etmesi bence boş, tutacağına da inanmıyorum.

Ha adamın acil paraya ihtiyacı vardır, sen de 10 liralık malını 5 liraya öldürürsen durum farklı, icra takibi sonunda arabanın paraya çevrilmesi farklı.

Kim ulan bu Erol Egemen?

14139 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:01:40 

Bu düşünceyle sahibinden.com daki çok acil paraya ihtiyacım var gibi ilanlarıda es geçmek gerekmezmi?
3000 de 5000 de çok sevdikleri araçları satılıyor insanların...
yanlış mı düşünüyorum acaba?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1806 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:09:52 

ben bu olaya ister istemez biraz duygusal yaklasıyorum.Hacizden almış oldugum bir arabaya açıkcası ben keyifle binemem.sahibinden, isteği ve rızası ile satın almış oldugum arabayı kullanmanın vermiş oldugu keyfi, hacizden aldıgım araba veremez.Yani mantıksal acıdan düşündüğüm zaman da, kimse malının haciz yoluyla satılmasını istemez.En fazla, bir cok örnegi oldugu gibi, otomobil, acil satılık ilanıyla satısa cıkartılır.Haciz, artık mal sahibinin kesinlikle yapmak istemiğecegi fakat hukuksal kanunlar cercevesiyle malın, olağan borcun karsılanması için kanun aracılıgı ile sahibinin istegi ve gönlü olmadan satılmasıdır ve acıkcası bu beni vicdanen rahatsız eder.

14139 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:16:12 

quote:

Orjinalden alıntı: leonheart07

ben bu olaya ister istemez biraz duygusal yaklasıyorum.Hacizden almış oldugum bir arabaya açıkcası ben keyifle binemem.sahibinden, isteği ve rızası ile satın almış oldugum arabayı kullanmanın vermiş oldugu keyfi, hacizden aldıgım araba veremez.Yani mantıksal acıdan düşündüğüm zaman da, kimse malının haciz yoluyla satılmasını istemez.En fazla, bir cok örnegi oldugu gibi, otomobil, acil satılık ilanıyla satısa cıkartılır.Haciz, artık mal sahibinin kesinlikle yapmak istemiğecegi fakat hukuksal kanunlar cercevesiyle malın, olağan borcun karsılanması için kanun aracılıgı ile sahibinin istegi ve gönlü olmadan satılmasıdır ve acıkcası bu beni vicdanen rahatsız eder.

evet muhtemelen rahatsız edecektir...
hoş değil tabiki...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5648 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:17:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

Bu düşünceyle sahibinden.com daki çok acil paraya ihtiyacım var gibi ilanlarıda es geçmek gerekmezmi?

doğru düşünüyorsunuz

G.S

199 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:24:50 

13.000 ytl ye new astra

KUZU KURDUN YOL FORD UN
2005 c-max tdci ghia
2000 corsa b 1.4 16v 2000 edition
hp compaq 6720 s

4659 Mesaj
19 Aralık 2008; 22:20:55 

quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

ama o adamın duası geçse evvelinde kendisine geçer, başkasının bedduasına göre hareket edeceksek yandık fiyatı uygunsa hacizli araba düşünülür bence

mevlam kimseyi düşürmesin, böyle konuşma arkadaşım yarın bigün senin benim hepimizin başına gelebilir, banka veya başkası gelir 10 liralık arabanı elinden alır 5 liraya satar ozaman aynı yorumu yaparmısın bakalım..

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2008; 22:24:00 

ama tüm şu sözlerin ortak açılımı bankalar günümüzün yasal tefecileri olduğu sanırım
insan ruhundan anlamayan ve sosyolojiyi zerre tınmayan robotlaştırılmış yönetim kadroları ile paraya aç kurumlar olmuşlar

3091 Mesaj
19 Aralık 2008; 22:28:43 

quote:

Orjinalden alıntı: bacey

sen 50 milyarlık arabaya 35 milyar kredi çek.ödemeyincede ahh vahh et ohh ne alaa memleket.nolacak peki o hacizli araçlar.satılmazsa BORÇLUNUN borcu nasıl ödenecek...

BENDE ARABAYI KREDİLİ ALDIM NEDEN BANKA GELİP ARACIMI SATMADI.ÇÜNKÜ ZAMANINDA BORÇLARIMI TAKIR TAKIR ÖDEDİM

SIRF MİLLETE GÖSTERİŞ İÇİN %25 PEŞİNAT GERİ KALANI KREDİ ÇEKEN İNSANLAR VAR.SAKIN ACIMAYIN.YOK DUA İMİŞ YOK BEDDUA İMİŞ BÖYLE ŞEYLERİ KARIŞTIRMAYIN.HERKES EKTİĞİNİ BİÇER.ARABAYI ALIP MİLLETE HAVA ATARKEN İYİ OLYORDA BORCUNU ÖDEMEZSEN BANKADA BÖYLE YAPAR İŞTE.PARAN AZSA GİT DAHA UCUZ ARABAYA BİN.HACİZ YEMEKTEN DAHA İYİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_m5 -- 19 Aralık 2008; 22:32:28 >

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

6746 Mesaj
19 Aralık 2008; 22:32:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

Dostum, benim bir vicdan sahibi insan olarak fikrim, düşene bir de ben vurmamalıyım yönünde.

Ama hukukçu tarafımla bakarsam durum değişir.

İcra yolu ile satılan malın satışı usullere uygunsa, hukuka ve kanuna aykırılık yoksa hukuk işin vicdani yönüne bakmaz.

İcra yolu ile satışa yöneltilen en önemli eleştirilerden biri de zaten malların değerinin altında satılması. Bu duruma bir çözüm bulunmaya çalışılıyor, dünyadaki İcra Hukukçuları bu işi en rafine şekilde çözmeye çalışıyor. Ama hukuk vicdan demek değildir, ceza hukuku daha farklı ama özel hukuk tamamen teknik çözümler üzerine kuruludur. Adalet sağlanmaya çalışılır ama sağlanmaya çalışılan kadı adaleti değildir, zaten modern hukuk teorisine göre kadı adaletinin ne kadar adil olduğu da ciddi tartışma konusudur. Benim çoğu hocama göre de pek adil değildir, neyse biraz konu dışına çıktım.

İşe hukuk yönünden bakarsam daha sistematik ve teknik sorunlar çıkıyor karşıma. Ama vicdan boyutu daha farklı sorunlar barındırıyor, duygular işin içine girince değişiyor.

Sonuç olarak, ben sadece icra olarak dar bakmıyorum, geniş düşünürsem paraya ciddi ihtiyacı olan birinin malını ederinin çok altına almak bana göre değil. Bu vicdani görüşüm. Ama hukukçu olarak bakarsam bakmam gereken şey icra takibinin usulüne uygun yapılmış olması yeterli, müvekkilim de bunu isteyecek zaten. Alan alır, ama ben almayayım, sadece almak isteyene avukatlık yaparım, o da zaten benim mesleğim.

Kim ulan bu Erol Egemen?

6746 Mesaj
19 Aralık 2008; 22:35:08 

quote:

Orjinalden alıntı: ice-cruiser

ama tüm şu sözlerin ortak açılımı bankalar günümüzün yasal tefecileri olduğu sanırım
insan ruhundan anlamayan ve sosyolojiyi zerre tınmayan robotlaştırılmış yönetim kadroları ile paraya aç kurumlar olmuşlar

Evet, bankalar yasal tefeciler.

Ama diğer yanda da sahip olduğu ile yetinmeyen insan var. Kimse de zorla kredi vermiyor, zorla araba satmıyor.

İnsan tüketim çılgını olmadan önce sahip olduğu paranın miktarını hesaplamalı.

Bankalar da paraya aç, tüketiciler de. Para miktarı belli, bir kısım aç kalacak. Hesabını bilen ise zor aç kalır.

Kim ulan bu Erol Egemen?

3091 Mesaj
19 Aralık 2008; 22:48:38 

TEFECİ

El altından yüksek faizle ödünç para veren kimse, faizci, murabahacı

banka ise sana ne zaman,ne kadar ödeyeceğini kağıda yazar verir.işine gerlirse imzalarsın işine gelmezse imzalamazsın.

cebinde 20 bin varken 60 binlik arabaya sahip olacaksın,parasını 3 yılda ödeyeceğim diye SÖZ vereceksin.sonra arabaya binip millete gösteriş yapacaksın,borcu ödeyemediğin zamanda ''bu arabayı elimden alana,bankaya,bilmem neye haram olsun''diyeceksin ohh ne güzel öyle kredi çektikten sonra ben 5.30d ye binerim

unutmayın!!!!eğer bankalar kredi vermese bu ülkenin yarısından fazlası NE EV,NE ARABA hiçbir şey alamazdı.aranızda şak diye 250 bin çıkarıp evini alan varsa helal olsun

edit:şimdi biri çıkıp faiz haram,günah vs şeyler söyleyecek ama karşılıklı anlaşılıp zorla olmadıktan sonra haram değildir.ben çok HACI görüyorum FAİZE HARAM diyen.soruyorum onlar hacım sen paranı nasıl değerlendiriyorsun diye..

cevap:ben bankaya yatırıyorum onlar işletiyor sonrada bana KAR PAYI veriyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_m5 -- 19 Aralık 2008; 22:51:19 >

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

4118 Mesaj
19 Aralık 2008; 23:21:31 

quote:

Orjinalden alıntı: bacey

Ben buna katılmıyorum istisnalar kaideyi bozmaz ama sen tutarda bütçenin üzerinde kredi çekerde ödeyemezsen bankada aracını satışa çıkartırsa burada ah etmeye hakkın yoktur

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

4659 Mesaj
19 Aralık 2008; 23:30:58 

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

unutmayın!!!!eğer bankalar kredi vermese bu ülkenin yarısından fazlası NE EV,NE ARABA hiçbir şey alamazdı.aranızda şak diye 250 bin çıkarıp evini alan varsa helal olsun

edit:şimdi biri çıkıp faiz haram,günah vs şeyler söyleyecek ama karşılıklı anlaşılıp zorla olmadıktan sonra haram değildir.ben çok HACI görüyorum FAİZE HARAM diyen.soruyorum onlar hacım sen paranı nasıl değerlendiriyorsun diye..

cevap:ben bankaya yatırıyorum onlar işletiyor sonrada bana KAR PAYI veriyorlar...

evet kredi olmazsa çok insan iş kuramaz, araç veya ev alamaz ama bende merak ediyorum acaba bir alman, ingiliz veya isviçre bankası benden aldığı faizi kendi vatandaşından veya diğer ülkelerden alıyormu, ha zaten en baştada söyledim bütün suç bankaların değil bankaları sadece faiz konusunda eleştiririm türkiyede yaşayan biri avrupalıya göre aşırı faiz veriyor, onun dışında dediğim gibi üniversitede okuyan çocuk kredi kartı alıyor sonrada gidip milyarlık telefon çekiyor halkımızda da hata var tabi yok değil..

faiz harammı konusuna gelince, ben öyle ne hacılar gördüm bakkalcılık yapıpta kalem oynatanları vs.. ben işim gereği çok yere gidip kaldım ve öylesini gördümki şaşarsın zaten bizim işte hacıdan bol ne var onun için bu seni haklı çıkarmaz çünkü faiz haramdır arkadaşım, bunun öyle karşılıklı anlaşma vs gibi bişeyi yoktur...

14139 Mesaj
19 Aralık 2008; 23:31:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Polemik

Dostum, benim bir vicdan sahibi insan olarak fikrim, düşene bir de ben vurmamalıyım yönünde.

Ama hukukçu tarafımla bakarsam durum değişir.

İcra yolu ile satılan malın satışı usullere uygunsa, hukuka ve kanuna aykırılık yoksa hukuk işin vicdani yönüne bakmaz.

İcra yolu ile satışa yöneltilen en önemli eleştirilerden biri de zaten malların değerinin altında satılması. Bu duruma bir çözüm bulunmaya çalışılıyor, dünyadaki İcra Hukukçuları bu işi en rafine şekilde çözmeye çalışıyor. Ama hukuk vicdan demek değildir, ceza hukuku daha farklı ama özel hukuk tamamen teknik çözümler üzerine kuruludur. Adalet sağlanmaya çalışılır ama sağlanmaya çalışılan kadı adaleti değildir, zaten modern hukuk teorisine göre kadı adaletinin ne kadar adil olduğu da ciddi tartışma konusudur. Benim çoğu hocama göre de pek adil değildir, neyse biraz konu dışına çıktım.

İşe hukuk yönünden bakarsam daha sistematik ve teknik sorunlar çıkıyor karşıma. Ama vicdan boyutu daha farklı sorunlar barındırıyor, duygular işin içine girince değişiyor.

Sonuç olarak, ben sadece icra olarak dar bakmıyorum, geniş düşünürsem paraya ciddi ihtiyacı olan birinin malını ederinin çok altına almak bana göre değil. Bu vicdani görüşüm. Ama hukukçu olarak bakarsam bakmam gereken şey icra takibinin usulüne uygun yapılmış olması yeterli, müvekkilim de bunu isteyecek zaten. Alan alır, ama ben almayayım, sadece almak isteyene avukatlık yaparım, o da zaten benim mesleğim.

vicadan olarak insanı rahatsız edeceği kesin...
ancak dediğiniz gibi aşırı ucuza almak çok rahatsız eder yoksa sahibindendeki gibi acil satıyorum ilanlarına benzer 3-5 bin aşşa alınır ve şahsen çok vicdan azabı çekmem hacizli satılmasa kendi satacak sahibinden.com da....
ama çok ucuza giderse tabi yok pahasına çok yazık Allah düşürmesin....

10011 Mesaj
20 Aralık 2008; 0:02:02 

Olaya bir de şu yönden bakmak lazım değil mi?Adamın aracının acil satılması lazım.Bir yerde yardımcı olmuş oluyorsunuz.Aracı alarken,adam için iyi bir şey yapmış oluyorsunuz.

Bir de şu var,eğer beklenmedik bir olaydan dolayı(ekonomik kriz,sağlık sorunları vs.)aracını satmak zorunda ise tamam,fakat göz göre göre,ödemekte çok zorlanacağı bir borca girmişse de haketmiş oluyor bir yerde.

Çevremde görüyorum,araba "statü" göstergesi ya,adam kendisinin,çocuklarının boğazından kesip,arabaya yatırıyor.Sonra da keyifle kuruluyor arabasına,kredi ile aldığı arabasına binip "hava" atıyor.İşte bazen böyle durumlarda banka,havalarını alıyor.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

12234 Mesaj
20 Aralık 2008; 1:49:08 

quote:

mevlam kimseyi düşürmesin, böyle konuşma arkadaşım yarın bigün senin benim hepimizin başına gelebilir, banka veya başkası gelir 10 liralık arabanı elinden alır 5 liraya satar ozaman aynı yorumu yaparmısın bakalım..

olmadı değil merak etme, alana da satana da hayırlı olsun dedim defter kapandı.
ha diyelim ki arabası haczedilen 7/24 beddua etti, eğer lafla peynir gemisi yürüseydi yahudiler dünyanın en sefil milleti olurlardı. o yüzden ben hacizli arabanın hayırsız ya da verimsiz olabileceğini düşünmüyorum. bu konuda çok karamsar davranmayın.

"Bize her yer Nişantaşı!"

2011 Mesaj
20 Aralık 2008; 2:34:35 

ben değişik bir bakış açısı düşünüyorum.bir yakınıma kefillikten dolayı,aracım şu an yakalamalı hacizli,yani her an gidebilir.aracımı yakalayıp bağladıklarını düşünüyorum.eğer hemen satılmazsa yani zaman geçtikçe garaj vs. paralarıda katlayacak.zaten parası olan hacizi 2,3 gün içinde çözdürüp aracını geri alır.ama ödeme gücü yoksa(benim gibi)en kısa zamanda gerçeğe yakın değerden satılması her halukarda lehine olur.

1991 Mesaj
20 Aralık 2008; 2:45:39 

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

TEFECİ

El altından yüksek faizle ödünç para veren kimse, faizci, murabahacı

banka ise sana ne zaman,ne kadar ödeyeceğini kağıda yazar verir.işine gerlirse imzalarsın işine gelmezse imzalamazsın.

cebinde 20 bin varken 60 binlik arabaya sahip olacaksın,parasını 3 yılda ödeyeceğim diye SÖZ vereceksin.sonra arabaya binip millete gösteriş yapacaksın,borcu ödeyemediğin zamanda ''bu arabayı elimden alana,bankaya,bilmem neye haram olsun''diyeceksin ohh ne güzel öyle kredi çektikten sonra ben 5.30d ye binerim

Görüşlerine sonuna kadar katılıyorum hocam. Alırken iyi ödemeye gelince ödeme ondan sonra elimden aldılar diye yakın. Ne güzel İstanbul be.
Elinden alınan şeyi sen haketmedin ki. Ne onu alacak kadar paran oldu ne de onun borcunu ödeyecek kadar paran.
Bi de haberlerde orda burda kredi kartı mağdurları kredi mağdurları demiyolar mı sinir oluyorum. Mağdurun anlamı nedir? Haksızlığa uğramış kişi. Peki bu olaylarda bi haksızlık var mı? Tabi ki de yok. Olmayan parayı harcarken güzel. Canın ne isterse alırken güzel. Sonradan alan ödeyemeyince cozutuyor. Biz ülke olarak suçu başkasının üstüne atmayı çok seviyoruz. Ben üni yurdundayken bi oda arkadaşım vardı. Hiç parası olmadığı halde kredi kartıyla tonla alışveriş yapar sonra faizleri görünce bankaya hırsız derdi. Benim de öğrenci kredi kartım vardı o zmanlar hatta bende 3 tane vardı. Bazen ödeyemediğim de olurdu fakat ilerde gelecek olan paraya güvenip asgarisinin üstünde kalan tutarın faizini seve seve öderdim.Hatta bankaya da minnet duyardım cüzi bi ücret karşılığında o an için benim ihtiyacım olan şeyi almamı sağladı diye. Kredi kartım olmasa alamayacaktım. Neticede bu önceden belirtilmiş bi olay ve ortada bi haksızlık yok.
Ha şöyle bi durum da olabilir ki hepimizin başına gelebilir. Maaşına güvenirsin hesabını yaparsın ona uygun bi ödeme planıyla kredi çekersin ama olur ya işten çıkarılırsın acil bi sağlık harcaman olur vs. Bu durumda ödeyemeyebilirsin borcunu. O zaman bu olanlara da kader deyip problemden en az hasarla kurtulmaya çalışmak gereklidir. Evimi arabamı elimden aldılar haram olsun diye yakınmak hiç bi işe yaramaz. Ayrıca o beddua da tutmaz. Alan adama da hayırlı olsun denir. Ha tabi çok üzülünür ama alana beddua etmek en büyük haksızlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecar limon -- 20 Aralık 2008; 3:52:44 >

1991 Mesaj
20 Aralık 2008; 2:50:15 

quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Görüşlerine sonuna kadar katılıyorum hocam. Alırken iyi ödemeye gelince ödeme ondan sonra elimden aldılar diye yakın. Ne güzel İstanbul be.
Bi de haberlerde orda burda kredi kartı mağdurları kredi mağdurları demiyolar mı sinir oluyorum. Mağdurun anlamı nedir? Haksızlığa uğramış kişi. Peki bu olaylarda bi haksızlık var mı? Tabi ki de yok. Olmayan parayı harcarken güzel. Canın ne isterse alırken güzel. Sonradan alan ödeyemeyince cozutuyor. Biz ülke olarak suçu başkasının üstüne atmayı çok seviyoruz. Ben üni yurdundayken bi oda arkadaşım vardı. Hiç parası olmadığı halde kredi kartıyla tonla alışveriş yapar sonra faizleri görünce bankaya hırsız derdi. Benim de öğrenci kredi kartım vardı o zmanlar hatta bende 3 tane vardı. Bazen ödeyemediğim de olurdu fakat ilerde gelecek olan paraya güvenip asgarisinin üstünde kalan tutarın faizini seve seve öderdim.Hatta bankaya da minnet duyardım cüzi bi ücret karşılığında o an için benim ihtiyacım olan şeyi almamı sağladı diye. Kredi kartım olmasa alamayacaktım. Neticede bu önceden sözleşmede belirtilmiş bi olay ve ortada bi haksızlık yok.
Ha şöyle bi durum da olabilir ki hepimizin başına gelebilir. Maaşına güvenirsin hesabını yaparsın ona uygun bi ödeme planıyla kredi çekersin ama olur ya işten çıkarılırsın acil bi sağlık harcaman olur vs. Bu durumda ödeyemeyebilirsin borcunu. O zaman bu olanlara da kader deyip problemden en az hasarla kurtulmaya çalışmak gereklidir. Evimi arabamı elimden aldılar haram olsun diye yakınmak hiç bi işe yaramaz. Ayrıca o beddua da tutmaz. Alan adama da hayırlı olsun denir. Ha tabi çok üzülünür ama alana beddua etmek en büyük haksızlıktır.

1031 Mesaj
20 Aralık 2008; 2:52:15 

Bu iş sadece el koymak anlamına gelmiyor ki.

Örneğin x şirketinin z şirketine borcu var,ödeyemiyor elindeki filo halindeki araçları borçları karşılığı şirkete devrediyor.

Bu kadar duygusal yaklaşmayın,o zaman kimse bankaya parada yatırmasın faiz almak için vs.Mantıklı olduğu sürece alınabilir.

199 Mesaj
20 Aralık 2008; 10:36:36 

borcunu öde kimse arabanı almasın.

KUZU KURDUN YOL FORD UN
2005 c-max tdci ghia
2000 corsa b 1.4 16v 2000 edition
hp compaq 6720 s

288 Mesaj
20 Aralık 2008; 11:04:43 

BENİM samimi olduğum arkadaşım 2008model araba aldı. evi kira dükkanı kira.işi bozuldu.24 ay vadeli aldığı krediyi öderken arkadan duman çıkartıyor.ama hiç acımıyorum.çok söyledim.araba alacağına ufak taksitlerle ev al diye.şimdi arabayı satamıyor.46,000 ytlye mal ettiği arabaya 24 000 ytl vermiyorlar.

1043 Mesaj
20 Aralık 2008; 11:47:59 

banada ters geliyor.Hacizli mal almak.Neyse Allah kimseyi düşürmesin..

1227 Mesaj
20 Aralık 2008; 23:13:40 

quote:

kesinlikle...hayır gelmez ondan...

Kadın mezarlığa girerken başını kapıyor, dışarı çıkarken açıyor. Ölüye karşı kapayıp, diriye karşı açmak akıl almaz...N.Fazıl KISAKÜREK

852 Mesaj
20 Aralık 2008; 23:49:56 

peki hacizli mal satılmazsa ne oluyor? tamam kimse malını hacizle satmak istemiyor, peki ne istiyor?
hacizli mal alma diyen arkadaşlar çözüm olarak ne öneriyor?
mesela ben olsam 30000ytl lik bi arabayı hacizden 20000ytl ise alırım. satana da 3-5 bin veririm. o da razı olur. ah etmez. çünkü ekstra bi ödeme. eminim ilaç gibi gelir. ben de gönül rahatlığıyla 5 bin aşağı alıp binerim.
başka fikri olan var mı?

415 Mesaj
21 Aralık 2008; 0:30:24 

Hacizli mallar elbette satılması gerekir.Gözden kaçırılan bir nokta sadece bankaların deli bir çok tüzel ve gerçek kişininde hacizli satılmasını beklediği alacağı var.Hacizli malın yüksekten satılmasını hem alaçaklısı hemde borçluda ister.Burda hazili malları çok düşük fiyata alıp bunu faiş fiyata satıp büyük karlar elde edenlere karşı çıkmamız gerekiyor.

Yorumlar bankalçılık sektörünün yüksek faizle kredi kullandırdığından bahsedilmiş.Bankacılık sektörünün zorunlu olarak takip etmesi gereken çevrelerinden biride yasal çevresidir.Bankalar yıllık %26 faizle kredi kullandırmadan önce bunu Merkez Bankasına bildirmek zorundadırlar.Merkez Bankasının onayı olmadan bankalar kendi kendilerine belirlemiyorlar kredi fazi oranlarını.

2012 İbiza Reference

1877 Mesaj
21 Aralık 2008; 1:26:30 

adam sıkıntıya düşmüş malını satmak istiyor..
o malı almamak adama daha büyük kötülüktür..
belki de o parayla düze çıkacak banka borcundan kurtulacak adam zararın neresinden ...
dönersem kardır diyorsa almak lazımdır.

birbuçuk yı önce babam vefat etti kanser nedeniyle.
8 ay kadar hastalık çekti bu 8 aylık süre zarfında emekli sandığına bağlı emekli olmasına rağmen ...
hastane ilaç medikal vs. vs. masrafları yaklaşık 90bin lira tuttu.
bunun belli bir kısmını karşılayabildik kardeşler olarak.

para kalmadı herkese ve de bankalara borçlandık ve de karşılık olarak köydeki tarlaları sattık dönümü 5bine..
belki çok daha fazla eder..
amcazadelere söyledik alın diye kimse yanaşmadı göz göre göre batıyoruz..
sağolsun biri satın aldı da kurtulduk.
peki bu ağlayanın malımı oluyor sizce..
ben diyorum ki benim malımı değerinden daha ucuza bile olsa alıp bizi kurtarandan allah razı olsun..

DH 2005 Üyesi

10011 Mesaj
21 Aralık 2008; 1:34:29 

quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

belki de o parayla düze çıkacak banka borcundan kurtulacak adam zararın neresinden ...

8 ay kadar hastalık çekti bu 8 aylık süre zarfında emekli sandığına bağlı emekli olmasına rağmen ...

para kalmadı herkese ve de bankalara borçlandık ve de karşılık olarak köydeki tarlaları sattık dönümü 5bine..
ben diyorum ki benim malımı değerinden daha ucuza bile olsa alıp bizi kurtarandan allah razı olsun..

ALLAH rahmet eylesin.Söylediklerinizde haklısınız.Burada bazı arkadaşlar,yanlış bir tutum içerisindeler.O aracı alarak,borçlu kişiye büyük bir fayda sağlamış oluyorsunuz.Sizin sayenizde borcunun bir kısmını veya tamamını ödüyorsunuz.Alan kişi de,piyasa fiyatının altına alırsa-ki genelde öyle olur- çok iyi.Alan ve satan da karlı çıkıyor bu işten.

Daha ne istiyorsunuz ki.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

6746 Mesaj
21 Aralık 2008; 1:36:45 

quote:

Başın sağolsun dostum, babanın mekanı cennet olsun.

Kim ulan bu Erol Egemen?

1877 Mesaj
21 Aralık 2008; 2:32:01 

teşekkür ederim arkadaşlar bu başımızdan geçen olaydan sonra şuna karar verdim.
eğer bir kişi sıkışıp malını satmak istiyorsa gücün varsa al alamıyorsan satmasına yardımcı ol..

DH 2005 Üyesi

1991 Mesaj
21 Aralık 2008; 3:32:28 

quote:

teşekkür ederim arkadaşlar bu başımızdan geçen olaydan sonra şuna karar verdim.
eğer bir kişi sıkışıp malını satmak istiyorsa gücün varsa al alamıyorsan satmasına yardımcı ol..

Başınız sağolsun. Örneğinizle forumdaki bazı arkadaşların da ne kadar yanlış düşündüğünü göstermiş oldunuz.

353 Mesaj
21 Aralık 2008; 11:41:48 

tamam icralık mal almak iyi degil ama icra durumuna gelmiş adamın malını biran evvel alıp onu borcunu biraz rahatlatmak bence daha iyi.Çünkü gün geçtikçe faiz işliyor.

1801 Mesaj
21 Aralık 2008; 20:15:06 

10 liralık malı 5 e öldürmeyecende hacizli malın peşide neden koşuyorsun?
Herhalde banka zaten adamı sövüşlemiş, hacizden gelen parada düğün bayram.

Ayrıca global tefecilerin ellerindeki mallar hacizde mezatta para etmezse kredileri olması gerektiği gibi üretimde kullandırırlar. Şimdiki gibi sürekli tüketim ağırlıklı kredi talebini pompalamaya çalışmazlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Polemik

Peki mazlumun ahını alan kim?

Herkes hesabını iyi bilmeli, hesabını bilmeyen adamın ah etmesi bence boş, tutacağına da inanmıyorum.

Ha adamın acil paraya ihtiyacı vardır, sen de 10 liralık malını 5 liraya öldürürsen durum farklı, icra takibi sonunda arabanın paraya çevrilmesi farklı.

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

1801 Mesaj
21 Aralık 2008; 20:18:38 

Bu arada şıkışık birini malını almakla bankaların haczinden icrasından bahsetmek ayrı şeyler. Konuları karıştırmayalım zira bu tukaş..

T.D.

267 Mesaj
21 Aralık 2008; 20:47:17 

Bence adamın malı icralık olmuşsa demekki adam icralık olacağını anladı ne yaptı ne etti malını satamadı en son artık caresiz kalıp borcunu ödemek için mal icraya gidiyor. Sen ben almazsak bu borç ödenmez diye düşünüyorum. Allah kimseyi düşürmesin tabiki...

Birde işin diğer tarafından bakmak istiyorum... Sanırım böyle ihaleler de sen ben gibi vatandaşları ihalelere almamaları yönünde uyarıyolar sonrada araç ilk ihalede satılmayınca bedeli düşüp ikinci ihalede mafya alıyor diye biliyorum.

Daha önceden hiç icralık araç alan bir arkadaş varmı forumlarda acaba ? bireysel olarak ihaleye girip aracı alan varsa acaba işleyiş gerçekten dediğim gibimi ???

Ekteki dosya (1)

2506 Mesaj
21 Aralık 2008; 22:07:31