PIRANHA PATHFINDER GUNCELLEME SORUNU
30 Cevap36453 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2 Mesaj
19 Aralık 2008; 2:39:05 

merhaba arkadaşilar. bu hafta piranha pathfinder navigasyon cihazı satın aldım. içerisinde igo 8 ve başarsoft 2008.04 harita yüklü. elimde başarsoft 2008.07 harita var. 2008.07 haritayı cihaza yüklemek için içerisinde igo 8 kurulu sd kartın map klasörü içerisine 2008.07 haritayı attım. kartı cihaza taktım ve cihazı resetledim ancak harita yüklenmedi hala 2008.04 ü kullanıyor. ayrıca cihazda yüklü olan igo 8 de program dilini değiştirmeye çalışıyorum eminmisiniz cihaz yeniden başlatılacak yazıyor evet e basıyorum cihaz yeniden başlatılıyor ama cihaz seçtiğim dilde açılmıyor. cihaz da tüm ayarları sıfırla komutu veriyorum cihaz yeniden başlıyor ama tüm ayarlar yine aynı. cihazdamı yoksa bendemi bir sorun var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

3607 Mesaj
19 Aralık 2008; 11:13:37 

Aldığınız cihaz için sadece 2009 YILI İÇİNDE 1 GÜNCELLEME HAKKINIZ VAR !!!

Satan yada ithalatçı firmanın bunu açıkça satış sırasında belirtmesi gerekiyor,ama sanırım bunu satış poltikası nedeni ile söylemiyorlar,ama söylenmesi gerekiyor.

Kısacası 2008.7 veya 2008.10 datalarını o cihazda kullanamazsınız !

2009 yılında çıkacak herhangi bir datayı ücretisz alabileceksiniz,o nedenle güncel sürümü beklemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin

2 Mesaj
21 Aralık 2008; 4:21:12 

evet hakikaten öyleymiş :) neyseki 2008.04 de idare eder durumda :) yardımınız için teşekkür ederim.

17 Mesaj
21 Temmuz 2009; 11:52:07 

benim de sorunum pathfinder ımı bilgisayara bağlayamamak.
daha doğrusu naviextras tool box çalıştırdığımda ''hiç bir cihaz bağlı değil '' uyarısı alıyorum. oysa bilgisayarıma tıkladığımda cihaz 2 ayrı disk uzantısı şeklinde görünüyor yani USB bağlantısında bir sorun yok. ama toolbox cihazı tanımıyor.
bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

135 Mesaj
21 Temmuz 2009; 12:40:22 

https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads sağda görünen listede Piranha cihazlar için henüz IGO onayı verilmediği anlaşılıyor.

Cihazınız henüz onaysız olduğu için toolbox cihazı tanımıyor.

Saygılar.

17 Mesaj
21 Temmuz 2009; 13:02:49 

quote:

Orijinalden alıntı: azzurami

https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads sağda görünen listede Piranha cihazlar için henüz IGO onayı verilmediği anlaşılıyor.

Saygılar.

çok teşeekkür ederim
bir de sd ile güncelleme yapılabiliyor mu? eğer yapılabiliyorsa nasıl olduğunu paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilhan -- 21 Temmuz 2009; 15:31:58 >

115 Mesaj
21 Temmuz 2009; 14:23:34 

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Aldığınız cihaz için sadece 2009 YILI İÇİNDE 1 GÜNCELLEME HAKKINIZ VAR !!!

Satan yada ithalatçı firmanın bunu açıkça satış sırasında belirtmesi gerekiyor,ama sanırım bunu satış poltikası nedeni ile söylemiyorlar,ama söylenmesi gerekiyor.

Kısacası 2008.7 veya 2008.10 datalarını o cihazda kullanamazsınız !

2009 yılında çıkacak herhangi bir datayı ücretisz alabileceksiniz,o nedenle güncel sürümü beklemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin

Merhabalar,
Bu bilgiye nereden ulaştınız? Bende 1 adet Piranha cihaz var ve 2011 yılına kadar ücretsiz güncelleme yapmayı düşünüyordum. Ve yılda 4 defa güncelleme olduğunu öğrendim. Şimdi hevesim kursağımda mı kalacak? Bunun aslını nereden öğrenebiliriz?

Errare e umane, perseverare e diabolico
Fidarsi e bene, non fidarsi e meglio

372 Mesaj
21 Temmuz 2009; 14:45:11 

quote:

Orijinalden alıntı: legeandra

Merhabalar,
Bu bilgiye nereden ulaştınız? Bende 1 adet Piranha cihaz var ve 2011 yılına kadar ücretsiz güncelleme yapmayı düşünüyordum. Ve yılda 4 defa güncelleme olduğunu öğrendim. Şimdi hevesim kursağımda mı kalacak? Bunun aslını nereden öğrenebiliriz?

eski bir mesaj o. şimdi dediğiniz gibi 01.01.2011 yazıyor sitesinde. ama öncelikle naviextrasa dahil olması lazım.

Finepix S1xxx Kulübü

Panasonic TX-P46G20E

115 Mesaj
22 Temmuz 2009; 9:08:33 

quote:

Orijinalden alıntı: azzurami

Saygılar.

igo onayı olmadığı için mi cihaz tanımıyor? Microsoft activesync 'in yine de cihazı tanıması gerekmez mi?
Sonuçta cihaz makina ile activesync ile iletişim kuruyor.

Errare e umane, perseverare e diabolico
Fidarsi e bene, non fidarsi e meglio

135 Mesaj
22 Temmuz 2009; 11:20:55 

IGO henüz onay vermediği için yükleme işlemleri için kullanılan arayüz (toolbox) cihazla bağlantı kurmuyor.
Özel bir yazılım olan Toolbox'ı kullanmadan naviextras'dan cihaza veri transferi yapamazsınız.

Saygılar.

17 Mesaj
23 Temmuz 2009; 10:39:47 

Arkadaşlar piranha müşteri hizmetlerine attığım mail'e aldığım cevap aşağıdadır. Aynen yayınlıyorum.
Bilginize...

Sayın Burak İlhan
2008-10 en son harita versiyonudur.2009 haritası henüz Türkiye genelinde mevcut değildir.İlerleyen dönemlerde www.naviextras.com sitesinden 2011 yılına kadar güncellemenizi yapabileceksiniz.Harita günceleme projesi tamamlandığında site aktif olacaktır.Sitede önceki versiyon yüklemesi yapılacak markalar mevcuttur.

Saygılarımla
Pakize ÖZDEMİR
Piranha Müşteri Hizmetleri

135 Mesaj
23 Temmuz 2009; 11:23:10 

Yanlış bilgi :(

Firma güncellemesi ile ilgili bir sıkıntı olabilir, normaldir ama genelleme yaparak, diğer firmaları da işin içine katarak yanlış bilgi vermek ayıptır. Ben Next 828 cihazımda uzun süredir bu haritayı kullanıyorum ve haritayı Naviextras'dan indirdim.

2009.02 haritası yayındadır. Garmin, Next, Navitech vs. cihazlar bu güncellemeyi alalı uzun süre oldu. Hatta Next harita ve derleme hatası nedeniyle ilgili firmaları (IGO + Basarsoft) uyararak verilerin 2 defa değiştirilmesini sağladı. Alim beyin (Basarsoft) bu forumda açıklamaları mevcuttur, Yakında 2009.06 haritası verilecektir.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azzurami -- 23 Temmuz 2009; 11:58:15 >

22 Mesaj
3 Ağustos 2009; 21:30:04 

Günceleme çıkmış, yazılım da cihazı tanıyor. Fakat ne yazık ki ücretsiz yüklenemiyor. Nedenini anlamadım.

17 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:11:18 

arkadaşlar ben piranha pathfinder nodel cihazımı anlatıldığı şekilde bağladığım halde pc tool cihazı görmüyor. vista kullanıyorum lütfen yardım
quote:

Orijinalden alıntı: alaattin

Günceleme çıkmış, yazılım da cihazı tanıyor. Fakat ne yazık ki ücretsiz yüklenemiyor. Nedenini anlamadım.

17 Mesaj
5 Ağustos 2009; 21:32:11 

Sn azzurami sorumu bir kez de size yöneltmek istedim;
piranha pathfinder cihazım toolboz tarafından tanınmıyor/görülmüyor.
sizce sorun nerede olabilir ne yapabilirim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

135 Mesaj
5 Ağustos 2009; 22:38:36 

Bu soruyu cihaz ithalatçısına yöneletmeniz gerekiyor.

Firma (burada yazan emaillere göre) şimdiye kadar güncelleme konusuyla ilgili eksik/yanlış bilgilendirme yaptı. Net ve doğru açıklamayı sadece firma yapabilir. Eğer cihazınız için Naviextras'ta güncelleme hakkı tanınmışsa ve siz bu güncellemeyi göremiyorsanız ya cihazınızda ya PC nizde yada naviextras'da bir problem var demektir.

Toolbox ı başka bir pc ye yükleyerek tekrar deneyin. Ama muhakkak ithalatçı ile temas kurun ve sorununuzu iletin.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azzurami -- 6 Ağustos 2009; 1:35:29 >

5234 Mesaj
20 Ağustos 2009; 14:57:27 

Bu işi iyi bilen yada kullanmış tecrubesi olan arkadaşlar sizce bu cihaz nasıldır.Fiyat süper,tabi ihtiyaç yol bulmak,kaldıki extrası bile var.Haritası okuduğum kadarıyla piyasanı 1 numarası.yanlız destek ve kalite zayıf galiba,zayıftan kastık hizmettir.Bu fiyattaki ürünün malzeme kalitesi değil.Bu konudaki yorumlarınızı rica ederim.alayımmı ,almayayımmı.Amacım yolu doğru bulmak ve yolda kalmamak,saçıbaşı yolmamak.

http://www.hepsiburada....campaign=3355428#tablnk

Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok
Nice elbiseler gördüm içinde insan yok!

Mevlana Celaleddin Rumi

372 Mesaj
21 Ağustos 2009; 15:04:10 

3,5" küçük olmaz dersen al. ama 4,3'ün altı sanki biraz küçük gibi. tabi boyut arttıkça fiyat da artıyor.

Finepix S1xxx Kulübü

Panasonic TX-P46G20E

4 Mesaj
11 Ekim 2009; 10:20:48 

Merhaba. Bende 3 Gün önce Piranha Pathfinder aldım. Aynı bağlantı sorununu bende yaşıyorum. Asıl sorun bence toolbox'un bu cihazı desteklememesi değil, öncelikle ActiveSync'in cihazı görmesi gerekiyor ne denedimse başarılı olamadım, kabloyu bile değiştirdim ama nafile. İnternette araştırmalarım sonucunda activesync'in çalışması için "repllog.exe" dosyasının aktif olması gerektiğini öğrendim, fakat bu dosya PC'nin kullandığı Windows'da mevcut değil, yani Piranha'nın kullandığı Windows CE'ye ait bir dosya. başlat ->çalıştır ->Windows\repllog.exe komutuyla manuel çaıştırılabileceği yazıyor bazı sitelerde, fakat Cihazın kullandığı Windows'a ulaşılamadığı için bunu yapmak imkansız görünüyor. repplog.exe dosyası çalıştırılabilse bu sorun bence ortadan kalkacaktır. Dediğim gibi, bence sorun activesync'in Navigasyon cihazında aktif olmaması, buna bir çare bulmak gerekir, ondan sonra Toolbox da çalışacaktır.

33 Mesaj
1 Kasım 2009; 17:09:52 

quote:

Orijinalden alıntı: rifat74

Merhaba. Bende 3 Gün önce Piranha Pathfinder aldım. Aynı bağlantı sorununu bende yaşıyorum. Asıl sorun bence toolbox'un bu cihazı desteklememesi değil, öncelikle ActiveSync'in cihazı görmesi gerekiyor ne denedimse başarılı olamadım, kabloyu bile değiştirdim ama nafile. İnternette araştırmalarım sonucunda activesync'in çalışması için "repllog.exe" dosyasının aktif olması gerektiğini öğrendim, fakat bu dosya PC'nin kullandığı Windows'da mevcut değil, yani Piranha'nın kullandığı Windows CE'ye ait bir dosya. başlat ->çalıştır ->Windows\repllog.exe komutuyla manuel çaıştırılabileceği yazıyor bazı sitelerde, fakat Cihazın kullandığı Windows'a ulaşılamadığı için bunu yapmak imkansız görünüyor. repplog.exe dosyası çalıştırılabilse bu sorun bence ortadan kalkacaktır. Dediğim gibi, bence sorun activesync'in Navigasyon cihazında aktif olmaması, buna bir çare bulmak gerekir, ondan sonra Toolbox da çalışacaktır.

sd kart ile usb modda açarsan tanıyor ben yedeğini bile aldm :)

1 Mesaj
2 Kasım 2009; 12:06:04 

Merhaba

Piranha Navigasyon cihazlarının güncellemelerini rahatlıkla yapabilmeniz için aşağıdaki adımları takip ederseniz sorun yaşamazsınız.

Öncelikle cihazınıza güncelleme yapabilmeniz için www.naviextras.com sitesine üye olarak kulanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Naviekstras sitesindeki Toolbox programını indiriniz ve bilgisayarınıza kurunuz.

Yapacağınız işlemler
• Navigasyon cihazınızı PC’nize bağlayınız
• Cihazınızın ekranında çıkan usb seçeneğini seçiniz
• Naviextras Toolbox Programını açtığınızda 1- 3 dk bekleyiniz
• Bilgisayar ekranında Bağlandı uyarısı geldikten sonra
• Naviextras Toolbox üzerinde Kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açmak için Oturum Aç kutucuğunu tıklayınız.
• Güncellemeler kutucuğuna tıkladığınızda cihazınıza ait güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

Yaşadığınız tüm sorunlarınızı destek@piranha.web.tr adresine mail yoluyla gönderebilirsiniz. En kısa sürede cevaplanacaktır.

747 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:32:33 

belirtilen destek mailine gondermiş oldugum hicbir mailimi cevaplamadılar.bendeki voyager da acılısta usb mode adlı bir secenek cıkmıyor ve direkt acılıyor.bir kac pc ,3-5 usb kablo denendi pc lerde activesyncro kurulu bir turlu voyagerı goremedim.bu sorunuda mail attım hala cevap yok 1 hafta oldu.zaten telefon olayı felaketen 20 dk bekliyorum ve hat dusuyor.kısaca ben guncellemeden vazgectim.cihaz kızım icin yolda iyi bir medya gosterici oldu.bu arada cihazım yakın zamanda 3 kere servise gitti ve gelen servis formlarında ayrıca program yuklemesi yapıldıgı yazıyordu sanırım firmware de yeni.basaran arkadasları tebrik ederim.

D70 kit lens| F80 super kit lens |D5100 kit lens | SB600- Nikon coolpix 995|Nikon s200 | Canon ixus 430 | Sigma 70-300 Apo Macro|Tamron 17-50 F2.8 XR Dİ II LD IF | Nikon AF Nikkor50 mm f1.8 | Manfretto monopod | P990i | Navia 1020| Piranha Voyager GPS| Epson p2000 | Lowepro Orion Trekker|Fujitsu Siemens Amilo 1505|Asus 1000 Ha|Toshiba 32AV703G| Egreat r6b| Turkcell T20| NEXT YE GA 5720 Gps |

469 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:00:18 

Bende bir türlü başaramadım ,activesyncro kurulu,bağlandı diyor,ama pc de cihazı bir türlü bulamıyorum.

Epson TW 6000 projeksiyon+oem 240X180 perde+vestel 106 led TV.+onkyo tx-nr 616,phılıps5700 blu-ray,pure-acoustics QX900(7+1),pure acoustics sl12 sw+HP pavlion i5+vw tiguan T&F

747 Mesaj
3 Kasım 2009; 20:15:23 

dedigim gibi ben artık sıkıldım.boyle kullanacagım bozuluncaya kadar.

D70 kit lens| F80 super kit lens |D5100 kit lens | SB600- Nikon coolpix 995|Nikon s200 | Canon ixus 430 | Sigma 70-300 Apo Macro|Tamron 17-50 F2.8 XR Dİ II LD IF | Nikon AF Nikkor50 mm f1.8 | Manfretto monopod | P990i | Navia 1020| Piranha Voyager GPS| Epson p2000 | Lowepro Orion Trekker|Fujitsu Siemens Amilo 1505|Asus 1000 Ha|Toshiba 32AV703G| Egreat r6b| Turkcell T20| NEXT YE GA 5720 Gps |

3 Mesaj
3 Kasım 2009; 21:47:57 

Merhaba ;

Kullanmakta olduğunuz Piranha Navigasyon cihazınız yazılanlara göre eski model navigasyon cihazıdır. Eski model (2008 yılında satılan ürünlerimizde) navigasyon cihazlarında güncelleme 01/01/2009 tarihinde sonlanmış. Yeni model (2009 yılında satışa sunulan modeller) cihazlarımızda güncellemeler www.naviekstras.com sitesinden yapılabilmektedir.

Yaşadığınız tüm sorunlarınızı destek@piranha.web.tr adresine mail yoluyla gönderebilirsiniz. En kısa sürede cevaplanacaktır.

747 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: musteri_hizmetleri

Merhaba ;

Kullanmakta olduğunuz Piranha Navigasyon cihazınız yazılanlara göre eski model navigasyon cihazıdır. Eski model (2008 yılında satılan ürünlerimizde) navigasyon cihazlarında güncelleme 01/01/2009 tarihinde sonlanmış. Yeni model (2009 yılında satışa sunulan modeller) cihazlarımızda güncellemeler www.naviekstras.com sitesinden yapılabilmektedir.

Aramıza hos geldiniz..Aldıgım cihaz voyager igo+basarsoft haritalı hepsiburada.com dan 06 11 2008 tarihli ve 2009 yılı icerisinde 1 adet guncelleme sozu verilmiş olarak aldım,bu sozde durulmamıstır.peki 2008 de bitirilen bu guncelleme icin satıs yapılırken boyle 1 yıllık vaad nasıl verdiniz. ayrıca teknik servisinize aynı arızadan olmak uzere 3 kere gelmiş,3 keresinde ancak board degişerek sorun giderilmiş,bu gelişlerde 3 kere firmware guncelleme yapıldıgı iddia edilmiş.aynı arızanın yapılmadan tarafıma 3 kere gonderilerek olusan 6 adet kargo ucreti vede tam kullanacagım zaman olan yaz doneminde 1,5 ay gibi bir surede servis yolu yapmıs bir cihaz olarak daha ne yapmam gerekiyor.Buarada servis telefonlarınıza ulasmak zaten mumkun degil.sadece bekletiliyorum.Bu arada mail adresi vermişsiniz sorumuzun en kısa zamanda cozulecegine dair yaklasık 1 haftadır gondermiş oldugum mail hala cevaplanmamıstır.
Sonuc olarak her yerdede bunu belirtiyorum benim acımdan markanız ve urunlerinizin guvenirliği sona ermiştir.Bundan sonraki satıslarınızda sizlere basarı dilemekten baska bir şey yapamayacagım.forum arkadaslarıma iyi navigasyonlar dilerim.

469 Mesaj
4 Kasım 2009; 20:51:26 

Nihayet sizi burada aramızda görmek çok güzel.İnşallah sorunlarımıza bir çare bulursunuz.
Ben de voyager cihazımı "hepsiburada"dan 18.11.2008 Tarihinde 81 il destekli 2009 harita ve 1yıllık güncelleme vaadiyle aldım.Vaad gerçekleşmediğine göre bizi kandıran sizmi yoksa hepsiburada mı?
quote:

Orijinalden alıntı: musteri_hizmetleri

Merhaba ;

Epson TW 6000 projeksiyon+oem 240X180 perde+vestel 106 led TV.+onkyo tx-nr 616,phılıps5700 blu-ray,pure-acoustics QX900(7+1),pure acoustics sl12 sw+HP pavlion i5+vw tiguan T&F

747 Mesaj
5 Kasım 2009; 9:08:40 

quote:

Orijinalden alıntı: oblomov03

Nihayet sizi burada aramızda görmek çok güzel.İnşallah sorunlarımıza bir çare bulursunuz.
Ben de voyager cihazımı "hepsiburada"dan 18.11.2008 Tarihinde 81 il destekli 2009 harita ve 1yıllık güncelleme vaadiyle aldım.Vaad gerçekleşmediğine göre bizi kandıran sizmi yoksa hepsiburada mı?

arkadasım aynı tarihte bende aynı siteden aldım bende senin gibi dusunuyorum.buarada musteri hizmetleri bir geldi birdaha goremedim sanırım cok yogunlar musterilerine hizmet verecek zamanları yok.zaten maillerime bile cevap gelmiyor.

469 Mesaj
5 Kasım 2009; 23:08:21 

Benim mailime hemen cevap verdiler.(hemde iki tane )Güncellemek için tarif yapmışlar .Ama bildiğim bir yolu tarif etmişler.Esas önemli olan pc nin cihazı görmesi.Ne yaptımsa görmüyor,görmüyor.tekrar sordum,bakalım ne diyecekler.
quote:

Orijinalden alıntı: chemucell

arkadasım aynı tarihte bende aynı siteden aldım bende senin gibi dusunuyorum.buarada musteri hizmetleri bir geldi birdaha goremedim sanırım cok yogunlar musterilerine hizmet verecek zamanları yok.zaten maillerime bile cevap gelmiyor.

1 Mesaj
16 Nisan 2010; 11:11:12 

merhaba arkadaslar benım kardesim navıgasyon pc baglamış ve virüs girmiş temizlememe ragmen navigasyonu acılmıyor.yardımcı olurmusunuz

559 Mesaj
23 Mayıs 2010; 21:47:10 

Servise gönderip tekrar yazılım attırman lazım. Eğer yedek almadıysan. Yedek aldıysan toolbox tan yedeği geri yükleme yaparak düzeltebilirsin.
quote:

Orijinalden alıntı: bossn

merhaba arkadaslar benım kardesim navıgasyon pc baglamış ve virüs girmiş temizlememe ragmen navigasyonu acılmıyor.yardımcı olurmusunuz

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2004 LANCER 1.6 AT TRİPTONİC LANDİRENZO BLUE Ş.D. 7,5 Litre LPG
Casper I450 M 2.4 Ghz 4 Gb DDR3 1066 Mhz.
Navitech PX 120
Atlanta HD Box 2.16v
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » GPS, Navigasyon Cihazları ve Yazılımları » PIRANHA PATHFINDER GUNCELLEME SORUNU
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609