Şimdi Ara

Patriot 256GB'lık yeni SSD modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde flash bellek teknolojisinin kullanıldığı katı hâl diskleri yani SSD'ler için Windows 2000'in en iyi yazılım platformu olduğu yönünde açıklamalarda bulunan Patriot, Warp serisi SSD ailesine yüksek kapasiteli yeni bir model daha ekliyor.

Firmanın 2.5-inç boyutundaki yeni sürücüsü 256GB'lık kapasitesi ile segmentinin en yüksek depolama alanına sahip modellerinden biri durumunda. Okuma hızı 240MB/sn, yazma hızı ise 160MB/sn olarak belirlenen Warp v3, bilgisayarlara SATA-II arabirimi üzerinden bağlanıyor.

Patriot'un 2 yıllık garanti ile kullanılma sunulması beklenen 256GB kapasiteli yeni SSD modeli Warp v3 için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• biran once fiyatı düşse şu meretlerin bıktım HDD nin gürültüsünden titreşiminden
  • Heralde 1 yıldan yaygınlaşmaya baslar. Bizde kurtuluruz hdd lerden
  • geçen sene bu zamanlar 2 yl içerisinde yaygınlaşmaya başlar demiştim, kimisi 2 yılı bulmaz falan demişti, ama ben az dedim sanırım, çok ağırdan aldılar bu ssd olayını, fiyatı hala kazık...
  • benim merak ettiğim bir olay var
    çekmecede duruken yada bilgisayarın fişi prize takılı değilken ssd ile en fazla nekadar süre veri saklanabiliyor.
    içerisinde pil mi mevcut acaba bunların nasıl bişeydir ben anlamadım
  • fiyatlar uygun olarak ne zaman olursa alınır
  • hbaerlerini duydukça kalaylayasım geliyor bu herifleri ne ağırdan sattınız be şe..sizler satın 200-300e HDD leri tarihe gömelim artık satıcak keriz buluyorlar demek 1000liradan bunları kerameti neki bunun kaça mal ediyolar sanki.
  • SSD'lerin fiyatı ucuzlamadan hayatta alınmaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

benim merak ettiğim bir olay var
    çekmecede duruken yada bilgisayarın fişi prize takılı değilken ssd ile en fazla nekadar süre veri saklanabiliyor.

sonsuza dek saklanabiliyor olmasi lazim
    icindeki flipfloplarin son durumuna gore verileri tutuyor
    yani ya 0 ya da 1
    ve bu elektirik sistemine bagli olmadan tutuluyor diye hatirliyorum
    sadece durumlarini degistirmek icin elektrik gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 19 Aralık 2008; 17:18:01 >
  • sabırsızlıkla bekliyorum fiyatlarının düşmesini....
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

benim merak ettiğim bir olay var

usb flash belleğiniz yok mu sizin ?

Özellikleri aynı. bağlantı yeri farklı (usb & sata).

Benim merak ettiğim veri iletişimi sırasında elektrik kesilince usb bellekler gibi kolay yanmasına karşı önlem alınmamışsa (izinsiz donanım kaldırma) bu diskler bi b.ka yaramaz.

Donanımı kaldır yapmadan çıkardığım için usb bellek kaybetmekten bıktım. Hızlı çalışırken kadır demeyi unutuveriyorsunuz küçük ihtimalli de olsa bazen geçmiş olsun oluyor. Birde usb virüsünüz varsa usb bellekte sürekli işlem halinde bırakanlardansa vindows çıkarmaya izin vermiyor.

• Bu SSD'yi 2 yıldır kullanıyorum fakat kimseye önermiyorum. Tam 4 kez bozuldu ve aynı model sıfır başka bir ürünle değiştirdiler, o da bozuldu. Belli bir kullanımdan sonra Okuma ve yazma hızlarında çok ciddi bir dengesizlik baş gösteriyor.
  • 2 3 YIL SONRA OLUR OYLE ŞEYLER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tworule

2 3 YIL SONRA OLUR OYLE ŞEYLER.

1 ayda bozuldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.