Şimdi Ara

Pentax, giriş seviyesi DSLR kamerası K-M'nin beyaz versiyonunu duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kamera ve objektif konusunda yılların deneyimine sahip firmalardan Pentax, giriş seviyesinde yer alan D-SLR kamerası K-M (K2000)'nin beyaz versiyonunu resmen duyurdu.

Pentax'ın limitli sayıda üreteceği model beyaz rengiyle sektöre farklı bir soluk getirecek gibi görünüyor. Zira kamera devlerinin çoğu renk olarak siyahı benimsemiş durumda. Renk dışında standart K2000'den herhangi farklılığı bulunmayan kamera, iki farklı kit seçeneğiyle fotoğrafçıların huzuruna çıkarılacak. Seçeneklerden birisinde Pentax'ın DA L serisi 18-55 mm f/3.5-5.6 mm objektifi; diğeri ise 18-55 mm'lik objektifin yanında yine DA L serisinden 50-200 mm f/4-5.6 tele zum objektifi bulunuyor. Yeni L serisi objektifler, önceki nesillere göre daha hafif yapılarıyla ön plana çıkmakta. Objektiflerin de kameranın beyaz rengine uyum sağlayacak biçimde tekrardan tasarlandığını belirtelim.

Beyaz K2000'nin ocak ayına doğru satışına başlanması beklenirken fiyat hakkında kesin bir detay bulunmuyor.

Teknik özellikler için tıklayın

• kimse demeden ben diyeyim; çok kir gösterir bu

bence beşiktaşlılar kaçırmasın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dinçer

kimse demeden ben diyeyim; çok kir gösterir bu

sn dinçer benden önce davranmışsınız.yukarıyı okurken aklımdan geçenler aynen bunlardı. çok kir götürür bu.
  • Temiz tutulursa sorun olmaz diye düsünüyorum tabi en fazla 1 sene dayanır bu berrak beyazlık sonra sararabilir gri mri bisiler olur :) nese acıkcası cok hos görünüüme sahip ve özelliklerde iyi eh slr en nihayette :D
  • Apple çıkarmış gibi valla

Tatlı olmuş, başka bir markadan da renkli modeller bekleniyordu noldu acaba.. (Sony "galiba")
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Apple çıkarmış gibi valla

Tatlı olmuş, başka bir markadan da renkli modeller bekleniyordu noldu acaba.. (Sony "galiba")

Bende aynen boyle düşündüm ,apple DSLR yapsa rengi kesinlikle beyaz olur ,manual ayarada izin vermez fazla ,içine toz virus falan kaçmaz ,CDHK gibi şeyler yapmak imkansiz olur

Yalniz Pentax'in bütün lenslerinin renkleri siyah ,garip bir görüntü oluşturmazmi yaw.. Gerçi üzerindeki 18-55'de beyazmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mboyaci -- 17 Aralık 2008; 22:28:18 >

• 1 sene sonra sap sarı olur bide ajanlar kullanamaz bunu ben burdayım diye bağırıyor şaka bir yana görüntüsü hoş.. pentax % apple işbirliği ürünü gibi olmuş.. yanında kulaklık geliyormu acaba
  • beyaz dslr mı olurmuş, kompakt makina gibi. ben beğenmedim...
  • görüntü olarak çok tatlı olmuş.. alıcısı da vardır muhakkak..

bi tane de sarı-kırmızı yapsalar bari
  • gece acayip sırıtır bu makine
  • quote:

Orjinalden alıntı: pendikli

quote:

Orjinalden alıntı: Dinçer

kimse demeden ben diyeyim; çok kir gösterir bu

sn dinçer benden önce davranmışsınız.yukarıyı okurken aklımdan geçenler aynen bunlardı. çok kir götürür bu.

Önce Dinçer Sonra Pendikli.... aklımdan geçenler direkt burada çok güldüm akşam akşam...
    sararma olacağını sanmıyorum, bir alman forumunda gri renklilerle ilgili bir yazı okumutum. boyada sarama, soyulma ve renk aybı olmaması için sonradan boyama yapılmayıp direkt renkli malzeme ile üretim yapılıyor ve özel olarak kaplama yapılıyormuş. doğruluğunu bilemem...

Yine de ben siyah makinem den memnunum...

• Ayy Çok şeker,
    diye postlar olurdu, bayanlar olsaydı...
  • renk ile ilgili bütün güzel yorumlar yapılmış zaten bize diyecek bişi kalmamış,

merak ettim acaba üzerinde "?" olan tuş ne işe yarıyo?
  • quote:

Orjinalden alıntı: caver

Ayy Çok şeker,

iyi bir pentaxım olsun da rengi farketmez
    elbette çok çabuk kirlenir filan ama iyi bi temizlenince bişeyi kalmaz
    zaten tozdan vs. şeylerden korunacağı için normal eşyalar gibi hemen kirlenmez
  • bence güzel olmuş bayanların hoşuna gitceğine eminim,ben kullanmaya utanırım bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loggerheads

renk ile ilgili bütün güzel yorumlar yapılmış zaten bize diyecek bişi kalmamış,

merak ettim acaba üzerinde "?" olan tuş ne işe yarıyo?

Soru işaretine bastığımızda kameradaki seçeneklerin ne işe yaradığını gösteren bir menü karşımıza çıkıyor. Kısacası yardım tuşu...
  • çok tatlı olmuş makina ama ben yine de esmerden vazgeçmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraculous

çok tatlı olmuş makina ama ben yine de esmerden vazgeçmem

• yerim ben onu falan diye

quote:

Orjinalden alıntı: caver

Ayy Çok şeker,
  • Pentax'ın SPORT tipi ! bence kir tutmaması için kaplaması silikonlu yapılmış olabilir. Ama ne olursa olsun, bu bizi BOZAR, Hanımlara yönelik herhalde.....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.