Şimdi Ara

ATi'nin RV740; Firmanın tasarım çalışmaları biten ilk 40nm GPU'su

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD-ATi'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırlayacağı ilk grafik işlemci RV740 olacak gibi görünüyor. Firmanın 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV730'un yeni üretim teknolojisine uyarlanmış hali olarak değerlendirilen grafik işlem biriminin tasarım çalışmalarının bittiği belirtiliyor.

RV870 GPU'sunun üretimi öncesi önemli bilgiler kazandırması beklenen RV740'ın teknik özellikleri hakkında henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte önümüzdeki yılın ikinci veya üçüncü çeyreği içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Tabii RV740 için ifade edilen tarih, RV870'ın gelecek yılın ikinci yarısı öncesinde çıkamayacağı izlenimi de yaratmıyor değil. 80nm, 65nm ve 55nm üretim sürecine rakibi Nvidia'dan önce geçiş yapan firma, görünen o ki 40nm için de aynı başarıyı tekrarlamak istiyor, bakalım Nvidia nasıl bir yanıt verecek bekleyip göreceğiz.

• Haber için Teşekkürler.
    Nvidia ile arasındaki mesafeyi yavaş ve emin adımlarla kapayacakları kesin physx'e de bir çare bulursa ATI yerini sağlamlaştıracaktır.
  • Adamlar yakında 40nm ye geçecekler, nVidia hala 55nm üretim sürecine dahi tam olarak geçemedi.
    AMD den aynı başarıyı işlemcilerinde de bekliyoruz.
  • ATI o kadar 55nm'ye o kadar hızlı geçti ki, Nvidia 55'e geçene kadar tüm segment için ürünler hazırladı. Eminim 40nm'lik üretimde aynen böyle olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: laserion

Haber için Teşekkürler.
    Nvidia ile arasındaki mesafeyi yavaş ve emin adımlarla kapayacakları kesin physx'e de bir çare bulursa ATI yerini sağlamlaştıracaktır.

Phsyx'in ömrü uzun olmayacak.
    Larable ile (Havok'un en büyük destekçilerinden) Intel ekran karı paarına girdiği anda işler değişecek. Ati de Havok'un Phsyx den daha verimli ve uzun ömürlü olduğunun altını çiziyor. Bu noktada piyasanın tek bir yapıya destek vermesi daha akılcı olurdu.
  • 40nm harika ama bakalım üst seviye tek gpu cıkarabilecekmi?
  • şimdilik nvidia destekli oyunlar phsyx üzerine düşüyor... onun dışında bi gelişme yok...
  • güzel gelişme güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

40nm harika ama bakalım üst seviye tek gpu cıkarabilecekmi?

Lil-dragon projesi kapsamında devam edeceklerini varsayarsak x2 HD38xx ve x2 HD48xx in devamı olacaktır
  • Umarım fiyatlarada yansır bu gelişme..
  • quote:

Orjinalden alıntı: strafor

Umarım fiyatlarada yansır bu gelişme..

pek sanmıyorum ama inşşş
  • hadi bakalım
  • Bence yeni ekran kartları 2009'un son çeyreğinde çıksınlar. Böyle her 3 ayda bir yeni ekran kartı görmeyiz, hemde verdiğimiz paralar çöpe gitmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.