- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
petek ısı sorunu
6 Cevap5655 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

590 Mesaj
17 Aralık 2008; 1:18:59 

arkadaslar resımde gorunen yer neredeyse hıc ısınmıyor evde 16 metre petek var ev dublex ve ben evde tekım ust katta oturdugum ıcın sadece benım odamdakı ıkı petek acık ama resımde gordugunuz gıbı petekdekı bolgesel sogukluk neden kaynaklanıyor olabılır
0

5403 Mesaj
17 Aralık 2008; 9:45:46 

Arkadaşın konusuna müdahale gibi olacak ama benzer sorun bende de var, benim ev dublex de değil, peteklerişn havasını da almıştım. ancak peteklerin o bölümleri soğuğa yakın ılıklıkta..

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

16165 Mesaj
17 Aralık 2008; 10:23:05 

peteğin vanası sonuna kadar açıksa basınçla gelen sıcak su direkt karşıya geçiyo olabilir

vanayı biraz kısarsan bu sayede sıcak su ilk kısımdan aşağı inebilir sanırım

kombiye en yakın peteğin vanasını çok az açıp ortada kalının orta ayar

en uzaktakininde vanasını sonuna kadar açarak ayarlama yapabilirsin

bu sayede sıcak suyun ilk petekten dönüp gitmesini engelelyerek hem tasarruf yaparsın hemde sıcak suyun diğer peteklerede ulaşmasını sağlarsın

bide peteklerin havasını almayı unutma

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

258 Mesaj
17 Aralık 2008; 12:54:21 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

peteğin vanası sonuna kadar açıksa basınçla gelen sıcak su direkt karşıya geçiyo olabilir

bu sayede sıcak suyun ilk petekten dönüp gitmesini engelelyerek hem tasarruf yaparsın hemde sıcak suyun diğer peteklerede ulaşmasını sağlarsın

sağol hocam ben de deneyecem en kısa zamanda evde

255 Mesaj
23 Aralık 2008; 21:29:16 

quote:

Orjinalden alıntı: YmE17

arkadaslar resımde gorunen yer neredeyse hıc ısınmıyor evde 16 metre petek var ev dublex ve ben evde tekım ust katta oturdugum ıcın sadece benım odamdakı ıkı petek acık ama resımde gordugunuz gıbı petekdekı bolgesel sogukluk neden kaynaklanıyor olabılır
0

hocam reglaj ayarı yapman gerekir. sorunlu olan peteğin su çıkış vanasını(sıcak su giriş değil kesinlikle) sonuna kadar kapat. kapatırken kaç tur attı onu say. eğer 3 turda kapandıysa 1,5 tur aç, 2 turda kapandıysa 1 tur aç.(her vananın tur sayısı aynı olmuyor o yüzden tur sayısını sayacaksın) yani gidiş vanası yarım açık olsun. böylelikle gelen sıcak su petek içinde daha uzun süre kalacak ve daha çok döneceği için ılık kısımlar ısınacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestwill -- 23 Aralık 2008; 21:30:26 >

104 Mesaj
12 Şubat 2011; 9:06:42 

Arkadaşım çok teşekkürler verdiğin bu bilgiler için.

Benim ev dublex ve dublex katta ısınma problemim vardı. Onu yap bunu yap hic fayda etmemişti. Senin burada verdigin bilgileri uyguladıktan sonra herşey birden değişti. Teşekkürler paylaşım için.

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

6728 Mesaj
13 Şubat 2011; 12:32:55 

Bazı yarım ustalar peteği ters bağlayıp defolup gidiyorlar...Şekilde sol alt soğuk su çıkışı..Oraya sıcak su girişini bağlamış olabilirler...Kontrol ediniz...Arkadaşlarımın yazdıkları diğer ihtimallarden farklı olarak bu yazdığım madde en çok rastlanan ihmaller zincirinin parçası....Ben beş yıl önce evime taşındığımda 8 peteğin 5 tanesi ters bağlıydı...Hepsini söküp , boylarını büyütüp yeniledim.Kimsenin umurunda değil....Evim ısınmıyor , petek soğuk diyoruz..Sebebi şişirme iş yapan yarım ustalar olabiliyor...Bu.yazımı okuyanlar , radyatör peteklerim soğuk diyenler evlerindeki radyatör bağlantılarını kontrol etsinler. ÖZELLİKLE TABANDAN GİRİŞİ OLAN RADYATÖRLER SOĞUK SICAK HANGİSİ DEMEDEN RAST GELE BAĞLANIP DEFOLUP GİDİLİYOR.......Bağlantılar düzgün ve normal ise petek soğuk ise hava yapmış olabilir..Ve ya kombiden çıkan suyun sıcaklığı düşük bütün peteklere yetmiyor....Veya kombi ve petekler arasında su dolaşımı zayıf....Aradaki pislik tutucular tıkalı olabilir...Pompa problemli olabilir...Burada olduğu gibi ANA GİDİŞ VE GELİŞ HATTI ters bağlanmış olabilir...Bunu yapanda ustayım diye gezen , bu işi yapmak için para alan bir insan....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Şubat 2011; 11:17:30 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359