- x
getz nasıl bir araba
30 Cevap18596 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

46 Mesaj
16 Aralık 2008; 22:36:02 

arkadaslar son gunlerde getz e taktım. kullanan var mı. nasıl bır araba.ayrıca hıc bınmedım herhangı bır tanıdığınkıne bile.ben sığarmıyım boyu 190cm olan bır ınsan olarak. ne dersınız. bır de sankı o fıyatlara baska avrupa araba yok gıbı

3996 Mesaj
16 Aralık 2008; 22:43:35 

Getz güzel eraçtır. Ama o küçük arabanın nasıl 1187 kg olduğunu hala anlamış değilim.

Bu arada, yüzünün eskidiği de su götürmez bir gerçek. 0 km alacaksanız, i20 nin gelmesini bekleyin derim.

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

2034 Mesaj
16 Aralık 2008; 22:46:02 

i20 ne zaman gelecek??

3996 Mesaj
16 Aralık 2008; 22:50:27 

Sanırım Martta geliyor.

0

0

0

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

1050 Mesaj
16 Aralık 2008; 22:52:16 

oyuncak gibi araba ama çok az yakıyormuş.Şehir içi ideal.

1799 Mesaj
16 Aralık 2008; 22:57:53 

kötü bi araba yanılmıyorsam çok fazla motor arızası veriyormuş

İNSANI İKİ ŞEY YIKAR;

DOSTUNDAN GELEN İHANET
DÜŞMANINDAN GELEN MERHAMET

1246 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:16:22 

2007 modelini şirket aracı olarak kullanmıştım bir süre. yanılmıyorsam 1.5 90 hp gücünde bir dizel motoru vardı.getz genel anlamda iyi bir araba değil.sadece motor dan ibaret bir araba diyebilirim. tabi bu motorun verimliliği ve ömrü hakkında bir bilgim yok. ancak çok seri bir motor.ama yol tutuşu kasası iç mekandaki işçiliği vs. çok iyi değil.yüksek hızlarda çok güvensiz.zaten içine bindiğiniz zaman kapısının kapanma sesisden nasıl bir araç olduğunu anlıyorsunuz .gidip test etmenizi edin bence ama almanızı önermem. onun yerine fiesta düşünebilirsiniz.

11067 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:26:44 

3 yıl boyunca kullandık motoru zayıf bir araç zaten iç özelliğide pek yok ben tavsiye etmem.

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

3346 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:33:42 

Dıştan kutu gibi,şirin,tatlı ve kaliteli bir araç.
İçten ise boş,kalitesiz ve heyecan vermeyen bir araç.

İkisini oranlarsak ne iyi ne kötü

Bu arada i20 süper olmuş

852 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:47:40 

ben de bi ara çok baktım getz e. sonra kiralık kullandım bi ara. sıfır almak mantıklı değil. 2. eli alınabilir. iç hacmi iyi. malzeme kalitesi kötü. motor, yeni motorları çok iyi. zevksiz bi araba olduğuna katılmıyorum. çok seri bi araba. çok da sattı zaten. bi arkadaşım kullanıyordu sattı 2008 modelini aldı.
bu arada euro ncap ten 4 yıldız almış bi araba. ben de bi nissan pick up kazasında 4 yıldızın hakkını verdiğine şahit oldum.

2321 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:51:04 

ablamda benzinli otomatik vardı . bagaj yok denecek kadar kücük . içi dar . kısaca şöle tanımlayım . sadece araba . benzinli motor fena değil otomatik olmasına karsın bence gayet iyi gidiyodu. ama malzeme işcilik kötü . zaten o kadar paraya o kadar olur.

Nissan Micra 1.2 Tekna Cvt

605 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:55:54 

Dizel motorlu versiyonu motor anlamında çok başarılı fakat onun haricinde diğer yönlerden ark.ların da belirttiği gibi üst düzey bir araç denemez kendi sınıfı içnde bile.. Trabzon dan Ankara ya uzuun bir seyahat yapmışlığım vardır kendileriyle.. Benzinli versiyonunaysa gerek yok!Ona verilecek paraya başka benzinli daha güzel alternatifler bulunuyor bence!!!

Yüreğimizden geçenler; adımlarımıza dökülmeli..!

Daihatsu Sirion 2004 1.3lt 102hp

1593 Mesaj
18 Aralık 2008; 11:55:24 

Üç senedir benzinli modelini kullanıyorum, öncelikle yerden yere vurulacak ve kötü denilebilecek bir araç değil...

Şehir içi kullanımı için ideal, şehirlerarası yolculuk için ise fazla değil, araç seri ancak yokuşlarda ve klima kullanımında hantallaşıyor,

Donanım olarak baz modelinde bile dört cam otomatik, mp3 çalar, gövde rengi aynalar var, ancak uzaktan kumanda-alarm yok, kumanda+alarm, 4 adet alaşılı jant, spoiler, konsola nikelaj kaplaması için 750,- YTL fark ödemiştim...

Fiyatı uygun,

Garantisi uzun,

Yakıt tüketimi bana göre düşük (şehiriçi km'de 0,22-23 YTL yakıyorum)

Bagajı küçük, ancak tek veya iki kişilik kullanımlarda arka koltuk pratik bir şekilde katlandığından çok problem olmuyor,

İçi o kadar da dar değil,

996 Mesaj
18 Aralık 2008; 12:49:52 

2006 Nisan ayından bu yana kullandığım Getz ile bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Rutin servis bakımı (15 bin km/1 yıl) dışında sanayi-servis yüzü görmedi. Aracın en iyi yanı motoru, Hyundailer motor konusunda kolay kolay problem çıkarmazlar. Hararet nedir bilmez. Aldığımdan bu yana daha 1 gram su bile ilave edilmedi. Son derece seri, kullanımı kolay ve zevkli, iç mekanı sınıfına göre oldukça ferah, bagajı küçük ancak asimetrik katlanabilen arka koltuklar sayesinde büyük yükleri rahatlıkla taşıma imkanı verir. Benzinli olmasına rağmen (dizelleri rampa canavarı zaten) rampalarda fişek gibi...En son Bayram tatili dönüşünde Ankara'ya dönerken tam yüklü halde Emadağ virajlı rampalarında bir çok 1.6 motorlu farklı marka ve modelde araçları sollama zevkini yaşarken peşime takılıpta yol verdiğim halde bir türlü geçemeyen çok satan/tutulan bir araca da inişte ancak şans tanıyan bu Getz hiç de burun kıvırılacak bir araç değil...
Eksilerine gelecek olursak; malzeme kalitesinin vasat olması, yol sesi alması, tıkırtı-çıtırtılar, sert süspansiyon vs. Bunları da elbette maliyetiyle kıyaslayınca kabullenmek gerekiyor. Fiyat/Performans açısından bakıldığında bu araç alınmaya değerdir. Çok parası olanlar elbette almayabilir, benim de çok param olsa ben de daha üstünlerini alırdım elbette...

46 Mesaj
18 Aralık 2008; 20:51:27 

arkadaslar hepınıze tesekkür ederım. yorumlarnızdan dolayı. soyledıklerınız mantıklı olumlu ya da olumsuz. ama 13- 15 bın ytl arasında baska hangı araba modelı varkı alınabılecek ustelık getz ten ustun olan.

1823 Mesaj
18 Aralık 2008; 20:53:16 

Mazda 2 çok çok daha iyi bir tercih olur tabi alıcaksan

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4404 Mesaj
18 Aralık 2008; 21:18:22 

Ben getzi tavsiye ederim.
getz 2006 modeliyle ncaptan 4 yıldız,çocuklar için 3 yıldız almış. B sınıfı olup kendi fiyatlarındaki araçlara göre ekonomik, yakıtı abartı değil, gerçekten sorunsuz sayılabilecek mekanik,motor ve elektrik aksamına sahip. şaçma sapan arızaları yok. oldukça seri.
küçük araç olmasından dolayı yol tutuşu artırabilmek adına süspansiyonlar biraz sert tasarlanmış.küçük ve kullanışlı donanımlara sahip.plastik aksamına vasat diyen o sınıfta kaç araca binmişler merak ediyorum.fiesta,clio ve poloya bindim.sanki hepsi de plastik aksamlarını aynı yerden temin etmişler gibi. vs. vs.
LÜtfen focusla,407 ile,golfle getz'i değil; elentra,sonata'yı kıyaslayalım.

91 model hyundai excelim var. 210 binde. hiçbir sorunu yok.yakıtı,gidişi iyi.donanım özellikleri 91 yılına değil,2000 lere ait.
Hyundai kendini bazı arkadaşlara beğendirmek için daha ne yapmalı bilmiyorum.

633 Mesaj
18 Aralık 2008; 21:42:18 

getz 1.5 dizel olanından arasıra kullanıyorum. arkadaşımın var. vites oranları hariç fena sayılmaz. 1. vitesi o kadar kısa oranlı ki hemen 2. vitese geçmeniz gerekiyor. bu da gereksiz sarsıntılara zıplamalara sebep oluyor. yani 1. viteste bir süre gitmeniz gerektiğinde çok rahatsız ediyor. aslında diğer vitesleri de çok kısa oranlı, hemen bitiyor. bu da insana çok seri bir araç kullanıyormuş hissi veriyor. bu şehir içi kullanımlarda avantaj olabilir ama şehirlerarası yollarda tam tersi sonuç yaratır. ayrıca direksiyonu da hiç hoşuma gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nebel -- 19 Aralık 2008; 23:29:30 >

1809 Mesaj
18 Aralık 2008; 22:12:05 

Getz bir adet kütük...

Ama o paraya (ikinci elde 2004 modelini 13-14 e almak mümkün) klima ve 4 cam otomatiğini standart sunan bi araba mantıklı olabilir.

İlk serinin 1.3 motoru gerçekten başarısız. 85 hp ve 3 silindirli ama 3 silindirli olduğunu pek kimse bilmez.

Ancak son seri motoru gerçekten etkileyici. 1.4 97 hp. Aynı motor erada da var.

Malzemeler (özellikle yürüyen aksam parçaları) pek yeni teknoloji olmadığı için o kadarcık araç 1200 kg ye yakın. Örn çoğu markanın motorlarının %80'i alüminyumdan üretiliyor (Örn corolla, focus)

Ben 1.3 ü ile İzmire gidip gelmiştim. Yakıt yüksekti.

Bir de ilginçtir hyundai motorları kolay arızalanmıyor. Elektrik aksam da öyle. Ama kabin sessizliği, konfor, yol tutuş isteyen bi kişi hyundai ye bakmamalı bence. Ancak motorları çok güçlü ama yakıtı da bi o kadar yüksek. Arkadaşımın 2006 1.5 crdi 88 hp var. Araç gerçekten koltuğa yapıştırıyor (bir de 110 luğu var) ama yakıtı 6,6 altına düşmedi hiç bi zaman. Bu da bence yüksek.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

46 Mesaj
18 Aralık 2008; 22:27:01 

pekala arkadaslar ıyıce kafam karıştı. farklı secenekler sunuyorsunuz datsu gıbı ama o arabaların hem parcası pahalı hem de ben ıcıne sıgamam kı boy malum 190cm. daha once doblom vardı sımdı doganım. param yetse opel merıva alacağım ama sımdılık ımkansız. ıcı ferah ekonomok hızlı derlı toplu bır araba var mı

6232 Mesaj
18 Aralık 2008; 22:57:55 

13-15 bütçe ile biraz zor.

18 civarına çıkabilirseniz; yaşı yüksekte olsa 2003-2004 honda jazz veya 2006 gibi mitsubishi colt bulabilirsiniz.

her ikiside sizin boyunuzda kişilerin gerek baş, gerek diz mesafesi açısından rahatsız etmeyecek ferah geniş ve yüksek araçlardır.

o kadar ki her ikiside siz şöför koltuğundayken arkanızda da sizin boyunuzda bir kişinin rahatça oturması için yeterli alanı sağlarlar.

size tavsiyem hazır 15000 ininz varsa bir kaç ay daha bekleyip bunu 18000 civarına yükseltmeniz.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 18 Aralık 2008; 22:57:57 >

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

3465 Mesaj
18 Aralık 2008; 23:18:06 

peugeot 207 almanı tavsiye ederim.

''vazifeyi ihmale götüren merhamet vatana ihanettir.'' M. Kemal ATATÜRK

6367 Mesaj
18 Aralık 2008; 23:24:31 

Getz şirin görünümlü bir araçtır. Sınıfındaki Colt ve Jazz ile karşılaştırırsak iç hacmi daha küçük ve yakıt tüketimi bunlardan biraz daha yüksektir. Ama bence fena bir araç değildir ve bahsettiğiniz rakamlara alınabilecek en güzel araçlardan biridir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Aralık 2008; 23:26:42 

60000km oldu araba şu anda maşallahı var şimdiye kadar parasının hakkını verdi sağolsun :)
Önceden bir arkadaş için yazmıştım burayada yazayım az çok fikir olur ;

Araç 2006 Hyundai Getz 1.5 CRDi 50.000Km'de ;

88PS, 220NM Torque
2 Kademeli sunroof,
Ön ve arka sis farları,
4 cam otomatik
Iıtmalı / elektrikli yan aynalar
6 Speaker MP3Çalar
4 hava Yastığı
ABS, EPS v.b v.b ...

Öncelikle söyliyeyim hemen, o kadar saçma yorumlar ve sözler dolaşıyorki bu forumda, 20000YTL ye bir araç alıp ondan Mercedes konforu, Volvo sağlamlığı, BMW sportifliği ve Alfa tasarımı bekleyen bir zihniyetten afedersiniz cacık olmaz...öncelikle "fiyat / performans" denen bişi vardır, çoğumuzun bütçesi kısıtlı olduğu için en güzeline değil en mantıklısına yöneliyoruz..neyse

Eksiler ;

- Koltuk kılıflarının kenarları, dikim yerleri, Ön gövde birleşme yerleri veya koltuk kenarları, işçilik tabiiki zayıf,
- Frenler bana yetersiz geliyor, araç yeni ve zamanlı servis bakımlı olmasına rağmen ani frende araba bazen öne doğru yığılıyor, esniyor sanki,
- Jant kapakları çok kalitesiz, fırça vurdurtmayın kesinlikle, çok çabuk boya atıyor,
- Direksiyon sistemi EPS olmasına rağmen rahatsız, hissiz bir direksiyona sahip araç, ayrıca çözülemyen ve çok yerden duyduğum ve bence kronik olan bir direksiyon sesi var, direksiyon kutusundan elektronik, garip bir ses geliyor, hala çözülemedi,
- Üzerinde gelen Hankook oyuncak hamuru lastiklerle (!), yol tutuşu zayıf, lastikleri değiştirmek az da olsa çözüm oluyor..aracın belirli bir önden kayma eğilimi var,
- 2006 model bir araca göre, aerodynamic yapısı gereği sanırım, 100-120kmden sonra özellikle yol sesi çok alıyor,
- Klima zayıf, manuel klima özellikle çok sıcak günlerde yetersiz kalıyor, en sonda çalışırkende uçak kalkıyor hissi yaratıo=)
- Süspansiyon sistemi çok başarılı değil, bozuk yollarda tamam yolun bozukluğunu hissetmiyorsunuz ama kardeşim bazende at üzerinde bufalo yakalama hissine kapılıyor insan!!
- Üzerinde gelen lastiklerle yol sesini biraz fazla alıyor sanki, ama sınıfına göre fena değil...

Artıları ;

+ 88Ps 220NM Tork, 1200kg ağırlığındaki aracı çok ama çok rahat kaldırıyor, araç atak, seri bir sürüşü var, değişken geometrili turbo sayesinde hemen hemen bayılma yok denicek kadar az, son hızı en fazla 195, ibre hatasını çıkarırsak 185 diyelim en fazla =) motor bir dizel motora göre bence başarılı, ayrıca gayet sessiz çalışıyor, TDCI ve HDI da kullanma şansım oluyor sıklıkla, onlara göre bariz daha sessiz,
+ Ses sistemi genelde ortalamanın üstünde, 4 senelik çizik büzük cdleri bile banamısınz demeden atlamadan okuyor, ses kalitesi orta ama netlik güzel, en güzelide şarkı arama modu, özellikle mplerde işe yarıyor,
+ 20000YTL civarında 2006 model civarı bütün bu özellikleri içinde barındıran nadir araçlardan biri, yani arabada hemen hemen orta seviye için eksik yok denebilir.
+ Dizellere göre ekonomik denebilir, düzgün kullanımda şehir içinde 6 litre yakalabilir, uzun yolda klima açık en az 4.9a kadar düşüyor, kullanım çok fark ediyor, ağabeyim yol bilgisayarında 7.6larda gezerken ben 6.2-6.3 geziyorum =)
+ Asimetrik katlanabilen koltuklar özellikle tatile giderken çok rahat oluo, arka koltuklardan birini yatırırsanız sunroof'tan dışarı sörf tahtası çıkabiliyor ne alakaysa :D
+ Garip bir şekilde aracın kullanımı zevkli, yani sıkılmıyosunuz aracı kullanırken :)

Aklıma gelenler bunlar...Umarım açıklayıcı ve bilgilendirici olmuştur

416 Mesaj
18 Aralık 2008; 23:36:58 

quote:

Orjinalden alıntı: hallac79

ben sığarmıyım boyu 190cm olan bır ınsan olarak. ne dersınız. bır de sankı o fıyatlara baska avrupa araba yok gıbı

Hyundai Avrupa araba değil.

bir kere arka koltukla yolculuk yaptım.İçi geniş dış görünüşü gibi küçük değil araba güzel gibiydi

Astra

33 Mesaj
30 Mayıs 2012; 19:41:23 

kalkıslarda 0-160 da aurisi tokatlamıs bir araba.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mayıs 2012; 19:52:39 

iyi

33 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:15:34 

gun ıtıbarıyle 2 kez 2 farklı opel astra cdti yi biri sabah biri akşam 0-140 da tokatlamıştır.

183 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:40:39 

Madem hortlamış bende yazayım, fiyatına göre alınabilecek en iyi dizel araçlardandır.2 yıl kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ymetu -- 9 Ekim 2013; 19:40:57 >

2700 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:50:39 

gayet normal bi durum 1.3 motor sonucta turbosu buyutulmus ve yazilim atilmis bi getz 2.0 atmosferik araca kafa tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akayogullari -- 9 Ekim 2013; 19:54:07 >

Bu mesajda bahsedilenler: bhtbhtbht

>>>DH FIAT MAREA KULÜBÜ<<<

26 Mesaj
14 Kasım 2013; 15:01:03 

BEN HALEN KULANIYORUM HUNDAİ GETZ 2006 MODEL BENZINLI VE LPG Lİ OLARAK 1.3 MOTOR AMA COK AZ YAKIYOR COKTA SERİ BENIM ICIN SUPER VE İDEALL BİR ARAC 20 TL GAZ ATIYORUM SULTANGAZIYE GIDIP GELIYORUM EMIN OLUN ARACIM NAR KIRMIZIDIR BUGUNE KADAR BANAMISIN DEMEMİŞTİR BEN 2006 YILINDA ALDIM ARACIN ILK SAHIBIYIM

Polis724
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.471