- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SKODA FABİA YI NASIL BİLİRSİNİZ?
95 Cevap72304 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

31 Mesaj
16 Aralık 2008; 21:56:20 

arkadaslar skoda fabıa teknik olsun ekonomik acıdan olsun nasıl bir aractır.parca fiyatları ucuzmudur?işçiliği nasıldır?memur arabası olurmu?cok masraf cıkarırmı? gibi sorularıma bu aracı kullanan arkadaslar cevap verebilirlerse sevinirim.su anda lada samara kullanıyorum ekonomisinden ve kullanımından son derece memnunum ama biraz daha fazla konfor ve donanım istemeye basladım.bu yüzden bilgi istiyorum.yardımcı olacak arkadaslara simdiden teşekkürler.

beythi

31 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:36:40 

skodacılar nerdesiniz

beythi

141 Mesaj
20 Aralık 2008; 23:23:22 

Yeni olan mı eski olan mı?
Yeni kasayı soruyorsanız, iyi biliriz (bayram öncesi sıfır yeni fabia classic aldık); eskiyi soruyorsanız fikrim yoktur.

376 Mesaj
26 Aralık 2008; 16:00:17 

Geçen ayındı sanırım automotospor dergisinde fabia, corsa,clio, 207, jazz, ibiza, mazda2, fiesta, polo, punto karşılaştırmalı testi vardı fabia testin birincisi olmuştu sonuncu ise jazz dı. Gerçekten kaliteli bir araç.Kardeşi poloyu geride bıraktı tıpkı yeni super B gibi.

Karanlık insandan sakın, müziği dinle!

2036 Mesaj
26 Aralık 2008; 17:57:21 

O testin çok taraflı olmadığını düşünsem de araç kategorileri ve lastik ölçüleri aynı değildi.
Skoda Volkswagen alt yapısı altında neredeyse Volkswagen'i geçecek. Bu testte birinci olmaları arabanın iyi olduğunu göstergesi.
Jazz sonuncu değildi. Tekrar bakın.

81 Mesaj
26 Aralık 2008; 19:03:26 

Nasil bilelim ?

hic camide görmedik ki arkadasi !

genc ken isim var , yasliyken prostatim var cisim var diyip camiye gelmedi ..
o yüzden fabia yi pek iyi bilmeyiz :-)))

68 Mesaj
28 Aralık 2008; 19:06:12 

2006 modeli ile uzun yola çıktım dizeldi araç yakıt olarak performans olarak beğendim tavsiye ederim...

2004 Honda Civic 1.6 iES ''Kum Beji''
2001 Bmw 3.20 i e30 paket ''Parliament Mavisi''

771 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:05:31 

bende 2004 model 1.4 101 bg choice modeli var. En başta şunu söyliyeyim o araçla ankaraya giderken bir kere deneme yaptım 195 gördü dahada gidermiydi bilmiyorum ama sert bir viraj geldi, birdahada o sürati denemdim ama 160-180 çok bastım. Aracın en çok sevdiğim yanı yokuş çıkarken bile 3000 devirin altına düşmez ve gazı köklersen sürekli hızın artıyor, vites küçültmek zorunda kalmıyorsun, ancak klima açıkken 101 beygir de bile ayağımı gazdan çekince sanki frene basmış gibi ani hız düşmesi ve kasılması beni uyuz ediyor. 5 yıldır aracın senelik bakımları haricinde hiç arza vermemesi ve bugüne kadar en soğuk havalarda bile aracı çalıştırmak için 2 kez marş a basmamış olmam aracın kalitesini gösterir. İç döşemeleri ve kokpit kaliteli. arka diz mesafesi bana göre pek iyi değil, bagaj sınıfına göre daha geniş deniyor, eğer gerçekten öyle ise diğer araçların sahiplarine acıyorum, ben bagaja bir büyük bavul koyuyorum hepsi o, geçen parka çocuğun bisikletini götüreyim dedim bagaja sığmadı bildiğiniz 4 yaş yandan denge tekerleği olan küçücük bisiklet!!!
vay diğer araçların haline :),
yakışına gelirsem, şehir içi (istanbul) kısa mesafede ortalama 8lt yakıyor ama şehir dışında 90-110 arası gidersen manyak az yakıyor defalarca ist-akçay, ist-ankara, ist-edirne gittim 5- 5.5 lt ki çoğunlukla klima açık yaktı.
Ama 130 un üstüne çıkarsan o zaman 7 lt yi buluyor yakış. Birde uzun süredir şehir içinde sakin kullanım ile spor kullanım farkına bakıyorum inanmıyacaksınız ama devirli ve spor kullanırsanız sakin kullanıma göre 0.5lt daha az yakıyor, sakin kullanımda ev-iş 6 km de ortalama 8.3, 8.4 lt yakan araba devirli spor da 7.8-7.9 yakıyor ki bunu çok kez test ettim.

Iki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı. CAT STEVENS
Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

31 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:29:56 

quote:

Orjinalden alıntı: @p4p800se

bende 2004 model 1.4 101 bg choice modeli var. En başta şunu söyliyeyim o araçla ankaraya giderken bir kere deneme yaptım 195 gördü dahada gidermiydi bilmiyorum ama sert bir viraj geldi, birdahada o sürati denemdim ama 160-180 çok bastım. Aracın en çok sevdiğim yanı yokuş çıkarken bile 3000 devirin altına düşmez ve gazı köklersen sürekli hızın artıyor, vites küçültmek zorunda kalmıyorsun, ancak klima açıkken 101 beygir de bile ayağımı gazdan çekince sanki frene basmış gibi ani hız düşmesi ve kasılması beni uyuz ediyor. 5 yıldır aracın senelik bakımları haricinde hiç arza vermemesi ve bugüne kadar en soğuk havalarda bile aracı çalıştırmak için 2 kez marş a basmamış olmam aracın kalitesini gösterir. İç döşemeleri ve kokpit kaliteli. arka diz mesafesi bana göre pek iyi değil, bagaj sınıfına göre daha geniş deniyor, eğer gerçekten öyle ise diğer araçların sahiplarine acıyorum, ben bagaja bir büyük bavul koyuyorum hepsi o, geçen parka çocuğun bisikletini götüreyim dedim bagaja sığmadı bildiğiniz 4 yaş yandan denge tekerleği olan küçücük bisiklet!!!
vay diğer araçların haline :),
yakışına gelirsem, şehir içi (istanbul) kısa mesafede ortalama 8lt yakıyor ama şehir dışında 90-110 arası gidersen manyak az yakıyor defalarca ist-akçay, ist-ankara, ist-edirne gittim 5- 5.5 lt ki çoğunlukla klima açık yaktı.
Ama 130 un üstüne çıkarsan o zaman 7 lt yi buluyor yakış. Birde uzun süredir şehir içinde sakin kullanım ile spor kullanım farkına bakıyorum inanmıyacaksınız ama devirli ve spor kullanırsanız sakin kullanıma göre 0.5lt daha az yakıyor, sakin kullanımda ev-iş 6 km de ortalama 8.3, 8.4 lt yakan araba devirli spor da 7.8-7.9 yakıyor ki bunu çok kez test ettim.

verdiğiniz bilgiler için cok tesekkür ederim.yanlız ilk bastada yazmıstım onada cevap verirseniz sevinirim.ben memurum ve sonuçta ülkemiz şartlarında memurların durumuda belli.karsta ikamet ediyorum gecenlerde sanayiye gittim aracımdaki problemden dolayı arabayı goturdugum ustaya bi ögretmen arkadasta ford focus marka aracını getirmişti adam arabasını yaptıramadan gitmek durumunda kaldı cünkü parcalar cok pahalıydı.bende simdi bi ögretmenden daha az kazanan bi memur olarak skodayla aynı duruma düsermiyim parcaları cok pahalımıdır?avrupa araç almaktan sırf bu yüzden korkuyorum acıkcası.bilgilendirirseniz sevinirim cok tesekkürler.

beythi

771 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:59:13 

o konuda bildiklerimi aktarayım, aracıma arkadan çarptılar tampon değişti 300 ytl + işçilik , triger kayışı (komple) fiyatı aldım 350 ytl, baskı balata değiştirsem dedim, 400-450 ytl arası dediler, bakımları en fazla 350 ytl tuttu, ama önceki 2001 fabia mpv de beyin arızası verdi 2004 senesi fiyatı ile bana 600 ytl çıkartılar, sağ cam otomatiği bozulmuştu komple değiştiremeye o zaman 350 ytl dediler, ama bunların çıkmaları çok çok daha ucuz. bunların yanında normal olarak , hava filt. yağ filt, benzin filt. gibi şeyler çok çok ucuz, bence parçaları şahin,doğan, toros a göre pahalı ama megane, clio, focus, corsa gibi araçlara göre çok çok ucuz. Tek sorun iyi usta meselesi, bir örnek daha verirsem önceki 2001 modelde klimada öndeki araçdan gelen taş sonucu gaz kaçağı oluşmuştu, servis komple değişteceğiz 650 ytl demişti, ben kartalda çok iyi bir usta buldum 30 ytl işçilik 5 ytl çıraklara bahşis ile işi hallettim adamın kartı hala durur ben öyle bir usta daha tanımadım. Gerisini siz düşünün ve araştırın artık.
şunuda belirteyim aracın bazı özelliklerine hala hastayım;
1. Isı 4 derecenin altına düşerse sesli görüntülü ikaz verip dikkat don olabilir dikkatli sür diyor,
2. Dikiz aynalarında ısıtma özelliği var yağmurlu ve puslu havalarda orda nokta nokta su birikince arkayı görmek nerdeyse imkansızken, bu özellik sayesinde 1-2 dk.da arkayı çok net görebiliyorsunki bu sistemin her araçta standart olması gerek bence.
3. benzin kırmızı çizginin altına düştüğünde her kontak çevirmede sesli şekilde uyarı verip "artık al" diyor unutmanıza izin vermiyor.
4. el freni tam inmemişse (son birinci dişilide kalsa kesin hissetmezsiniz) hemen sesli uyarı veriyor.
5. torpido gözü klima veya kalorifer açıkken soğutuyor veya ısıtyor ki yazın meşrubatınızın ısınmasını engelleyen güzel birşey.

Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

31 Mesaj
18 Ocak 2009; 0:26:36 

verdiğiniz bilgiler için tesekkurler.bu bilgiler ısıgında benim o arabalara binmem biraz daha zaman alır heralde memur başıma

beythi

502 Mesaj
19 Ocak 2009; 12:00:53 

Hmmm bu gidişle ben 14 civarına bir skoda alıcam gibi
ama şehir içi 240 gibi yakıor lpg lemek mi mantıklı olur yoksa direk dizelini mi almak

skodayı bir ara cok araştırmısdım ama aptallık edip pejo aldım :(

Oyuncunun lehine tek kuruş bile harcamayan bu şirketin oyununu gelin sizde bırakın !!!
K2Network u daha fazla zengileştirip , popüler hale getirmeyin

KnightOnline ı Bırakanlar Kulubü ve bırakmaya niyeti olanlar...
TIKLA

771 Mesaj
20 Ocak 2009; 18:24:26 

quote:

Orjinalden alıntı: pc0576

Hmmm bu gidişle ben 14 civarına bir skoda alıcam gibi
ama şehir içi 240 gibi yakıor lpg lemek mi mantıklı olur yoksa direk dizelini mi almak

skodayı bir ara cok araştırmısdım ama aptallık edip pejo aldım :(

Şehir içi olarak neyi kastediyorsunuz? eğer sıkışık trafikde benim gibi daha motor ısınmadan 6 km gidiyorsanız evet değerler yukarda yazdığım gibi, ama kış şartlarınıda hesaba katmak lazım benim kalorifer sürekli açık. Geçen sene diğer işimde hergün 10 km yol yapıyordum, bu yolun 8 km sini e-5 de geçiriyordum, yazki veriler 6,5-7,5 lt. arasında idi (klima açık veya e-5 yoğunluğuna bağlı), dizeli 75 bg ve donanımı daha az benimki 101 beygir, arada ciddi fark var bunuda unutmayın , az yol yapıyorsanız benzinli daha iyidir

367 Mesaj
20 Ocak 2009; 22:20:05 

vw yi nasıl bilirsek onuda öyle biliriz

2487 Mesaj
24 Ocak 2009; 12:05:51 

2001 model 68 beygirliği var bende, çok fazla basmayınca 8-9 litre arası yakıyor şehir içinde tabi gaza asılınca çok yakabiliyor, 101 beygirliği bildiğim kadarıyla 210 görebiliyorki ben bunla zorladığımda hafif eğimli yolda 195 i gördü ama yokuşlarda zayıf kalıyor tabi güç olarak, parçaları uygun fiyata kolay bulunamıyor, çıkmacılarda aramak lazım servis vw parçası diye giydirmeye kalkabiliyor, çok da ekonomik bir araç değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaSaTuRa. -- 13 Mart 2011; 16:22:49 >

590 Mesaj
25 Ocak 2009; 12:21:18 

2002 yılından beri fabia kullanan biri olarak fabiayama güveniyorum ilk arabam 2002 model fabiadı. 2004 yıllında bir kaza sonucu pert olduk kazadan gercekten saglam cıkmak imkansızdı bodoslama dolmus on tarafı biçip geçtigi halde konsolun on tarafından itibaren arkaya kadar saglm kaldı. 2004 yıllından beri yine fabia elegance 101bg kullanıyorum Sadece size onerim 68bg ve 1.2 motor seceneklerinden uzak durmanız cunku bu arabanın kasası heleki 4 kişi ve yük olunca 68bg ve 1.2 motorlar hantallaştıryor. Onun haricindeki bg secenekleri ve 1.4 motorlar cok iyi ayrıca aile olarak sedan alternatif olabilir. Bakım masraflarıda oyle soylendigi gibi astronomik degil ben yetkili servisinde bazı orjinal parcaları(yan sanayi degil) dısardaki servislerinden daha ucuza yaptırabiliyorum. Bu birazcık araştırma ve uygun fiyata neyi nerede yaptırabileceginizle alakalı bazı işlerinizi yetkili servisindeki bunlar hassas parcalar olan fren balta rot işlemleri yetkili servisine gitmenizde önem vardır.

Ayrıca dedigim bg güclerinde otobanda ve ısıklarda arabanın cok rahat hızlandıgını (lpg veya benzin) yakıs acısından benzinliğe veya lpg istasyonlara ugramayı unutugunuzu parca bakımından ve servis bakımından sorun yasamıyacagınızı soylemek isterim. Ayrıca iddaa ediyorumki yerli sanayinin otomobilin parca kalitesiyle bu arabanın parca kalitesinde dunya kadar fark vardır. Sizi cok uzmez.

Telif Hakları Blue_brownie v3.7.0 Release Candidate 1 © 1981-2011, ve
Brownie Ltd.
Integrated by BBrownie Team 1998 :: jvbPlugin R1012.366.1 'e Aittir.

53 Mesaj
27 Ocak 2009; 0:36:59 

Fabia benim dedem ve amcamda var.Dizeli az yakar(lpgye gerek yoktur dizelde)parçası vw grubunda olduğundan pahalıdır.Aracın fiyatıda diğer araçlara göre biraz pahalıdır.Ama çok sorun çıkartmaz

Acer Aspire 5520g 2.2ghz AMD Turion, 250gb hdd, 4gb DDR2 ram, GeForce 8600M GS

2487 Mesaj
27 Ocak 2009; 16:26:01 

quote:

Orjinalden alıntı: blue_brownie

Sadece size onerim 68bg ve 1.2 motor seceneklerinden uzak durmanız cunku bu arabanın kasası heleki 4 kişi ve yük olunca 68bg ve 1.2 motorlar hantallaştıryor.

hem hantallaşıyor hem de yakıt tüketimi daha da artıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaSaTuRa. -- 13 Mart 2011; 16:27:54 >

1026 Mesaj
31 Ocak 2009; 22:08:26 

2-3 ay içinde araba almayı planlıyorum ve arabalar hakkında araştırma yapıyordum
ama artık araştırmama son verdim çünkü 2001 veya 2002 1.4 fabia nın en iyi tercih olduğunu düşünüyorum
fiyat uygun, güvenilir marka, donanım ve konfor fiyata göre çok etkileyici bence

fairway - mazda 323 hb - clio 1- cıvıc EG sedan otm. - colt MT - cıvıc EG hb otm. - clio 1.6 16v - toledo otm. - lancer sportback - clio 2 -

498 Mesaj
1 Şubat 2009; 2:21:01 

arabamı çok sevmeme rağmen satmak zorunda kaldım. 2001model 1,4 68hp aldesa sıralı sistem lpg var yakıt gerçekten çok iyi şehiriçi 50 tl.lik gazla 300km. yapıyor. 2009 vergisi yatmıştır. fiyat olarak son 14,000tl istiyorum. inanın satacağım için çok üzülüyorum

FinePix S6500FD - HP DV8000 - Panasonic TX-P42GW20 - DENON 1312 XP with 3D DTS - HTC Sensation XE with Beats Audio - Philips HMP5000 Media Player - Logitech Harmony 650 - Yeni Astra (makyajlı) 1.3 DTE 95 BG

2218 Mesaj
11 Şubat 2009; 1:59:10 

araç alıcak olsam o segmentte yeni kasayı düşünürüm

1374 Mesaj
8 Mart 2009; 20:53:50 

Merhaba arkadaşlar;
Bende 2004-2006 model fabia almayı düşünüyorum.
Bu zamana kadar hiç benzinli araç kullanmadım dolayısıyla almayı düşündüğüm fabia nın da dizel olmasını istiyorum.
Fabianın dizelleri hakkında bilmem gereken ve alırken dikkat etmem gereken nelerdir.
Fabianın dizel motorunun ömrü kaç km dir yardımcı olursanız sevinirim.

1299 Mesaj
8 Aralık 2010; 23:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se
o konuda bildiklerimi aktarayım, aracıma arkadan çarptılar tampon değişti 300 ytl + işçilik , triger kayışı (komple) fiyatı aldım 350 ytl, baskı balata değiştirsem dedim, 400-450 ytl arası dediler, bakımları en fazla 350 ytl tuttu, ama önceki 2001 fabia mpv de beyin arızası verdi 2004 senesi fiyatı ile bana 600 ytl çıkartılar, sağ cam otomatiği bozulmuştu komple değiştiremeye o zaman 350 ytl dediler, ama bunların çıkmaları çok çok daha ucuz. bunların yanında normal olarak , hava filt. yağ filt, benzin filt. gibi şeyler çok çok ucuz, bence parçaları şahin,doğan, toros a göre pahalı ama megane, clio, focus, corsa gibi araçlara göre çok çok ucuz. Tek sorun iyi usta meselesi, bir örnek daha verirsem önceki 2001 modelde klimada öndeki araçdan gelen taş sonucu gaz kaçağı oluşmuştu, servis komple değişteceğiz 650 ytl demişti, ben kartalda çok iyi bir usta buldum 30 ytl işçilik 5 ytl çıraklara bahşis ile işi hallettim adamın kartı hala durur ben öyle bir usta daha tanımadım. Gerisini siz düşünün ve araştırın artık.
şunuda belirteyim aracın bazı özelliklerine hala hastayım;
1. Isı 4 derecenin altına düşerse sesli görüntülü ikaz verip dikkat don olabilir dikkatli sür diyor,
2. Dikiz aynalarında ısıtma özelliği var yağmurlu ve puslu havalarda orda nokta nokta su birikince arkayı görmek nerdeyse imkansızken, bu özellik sayesinde 1-2 dk.da arkayı çok net görebiliyorsunki bu sistemin her araçta standart olması gerek bence.
3. benzin kırmızı çizginin altına düştüğünde her kontak çevirmede sesli şekilde uyarı verip "artık al" diyor unutmanıza izin vermiyor.
4. el freni tam inmemişse (son birinci dişilide kalsa kesin hissetmezsiniz) hemen sesli uyarı veriyor.
5. torpido gözü klima veya kalorifer açıkken soğutuyor veya ısıtyor ki yazın meşrubatınızın ısınmasını engelleyen güzel birşey.

Bahsettiğiniz ustanın adresini telefonunu verebilmelisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
6 Şubat 2011; 18:13:05 

01 03 2011 de skoda fabıa aldım sıfır ınanmayan olursa gosterebılırım kı aracı aldım alalı ayın 21 ınde ılk ay dakka bır gol bır kapı otomatıgı arıza yapdı bende servıse gonderdım kı hersey hata verıo arkadaslar saolsun yapdılar orjın parca garabtısı verıolar bende ıse yatan aracdan deısdık dıolar musterı madur olmasın sonucda oda garantılı bende neselı anımda aldım bu cevabı eywallah dedım nese suan ıse bana teslım ettıler servısden cıkdım kapı onune aldık aracı basıoz deneme amaclı kapı kılıtlıoz kapıyı kumanda ıle kılıtlemıoar alla alla delı olma musterı madur olmasın nese bız yazalım sıparıse deıselım parcayı gelsın yapsınlar nese dmm
aradan 2 hafta gecıo malzeme gelmıs ee bekleoz kı takacalra benı arayacakalar parca takılcak ee bekle kı arayacaklar nese yıne se4s yok bısey demeoz bu ara ben servıse neden gettem onuda soleyeyım sıze araca 150 ytl benzın koydum 100 max yol yapdım ewt yanlkıs deıl o nasıl dıeceksınız aracın egzosunun ıcınde resıstans var o devre dısı ama kı arıza ısıgı yanmıor yansa sorun bellı olacak servısde benı karsılayana vatandas sıkıntı yok normal makınaya takalım yok normal muneccımmısın dedım nerden anladın susdu usta geldı cekdı bılgısayara bagladı hemen cıkdı devre dısı dıe ee ne oluyo dedım ustaya ısde egzosun ıcınde resıstans var o resıstans devre dısı olmus ee arızada deıl o yuzden arıza ısı yanmıor neyse onada eywallah dedık ee parca deıs yok yurt dısından gelcek bu ara kayınbıraderım yanımda benım bı cıkısdı adama bu malzeme nerede gelmıo gelkmezmı ısde falan fılan derken zarflıo bende anlmadım yok hane malzeme yuce otoda fabrıkada bız yazaoz gun ıcınde hemen geleo ee be adam benı 2 haftadır ne bekletıonuz soleenız dedım kaldı ole ısde sole ısde bole falan fılan salagız ya ben sole deom sıze bana solenen bınen herseke dedım ne var sıkıntı dıe bu aracda hep eletrık arızası artık sız dusunun artık daha bısey demıom bınen adamlara sorun sıze ne dıecekler hee bana mı denk geldı dıe düşündüm ama kı hepsı aynı artık sen alda bın heeee bu ARA KM DE 600 DEN FAZLA YAKIO KENARDA BEKLI BUYUK IHTIMALLE YAZDIRACAGIZ ARTIK KARAR SIZE

1299 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: eylulpc
01 03 2011 de skoda fabıa aldım sıfır ınanmayan olursa gosterebılırım kı aracı aldım alalı ayın 21 ınde ılk ay dakka bır gol bır kapı otomatıgı arıza yapdı bende servıse gonderdım kı hersey hata verıo arkadaslar saolsun yapdılar orjın parca garabtısı verıolar bende ıse yatan aracdan deısdık dıolar musterı madur olmasın sonucda oda garantılı bende neselı anımda aldım bu cevabı eywallah dedım nese suan ıse bana teslım ettıler servısden cıkdım kapı onune aldık aracı basıoz deneme amaclı kapı kılıtlıoz kapıyı kumanda ıle kılıtlemıoar alla alla delı olma musterı madur olmasın nese bız yazalım sıparıse deıselım parcayı gelsın yapsınlar nese dmm
aradan 2 hafta gecıo malzeme gelmıs ee bekleoz kı takacalra benı arayacakalar parca takılcak ee bekle kı arayacaklar nese yıne se4s yok bısey demeoz bu ara ben servıse neden gettem onuda soleyeyım sıze araca 150 ytl benzın koydum 100 max yol yapdım ewt yanlkıs deıl o nasıl dıeceksınız aracın egzosunun ıcınde resıstans var o devre dısı ama kı arıza ısıgı yanmıor yansa sorun bellı olacak servısde benı karsılayana vatandas sıkıntı yok normal makınaya takalım yok normal muneccımmısın dedım nerden anladın susdu usta geldı cekdı bılgısayara bagladı hemen cıkdı devre dısı dıe ee ne oluyo dedım ustaya ısde egzosun ıcınde resıstans var o resıstans devre dısı olmus ee arızada deıl o yuzden arıza ısı yanmıor neyse onada eywallah dedık ee parca deıs yok yurt dısından gelcek bu ara kayınbıraderım yanımda benım bı cıkısdı adama bu malzeme nerede gelmıo gelkmezmı ısde falan fılan derken zarflıo bende anlmadım yok hane malzeme yuce otoda fabrıkada bız yazaoz gun ıcınde hemen geleo ee be adam benı 2 haftadır ne bekletıonuz soleenız dedım kaldı ole ısde sole ısde bole falan fılan salagız ya ben sole deom sıze bana solenen bınen herseke dedım ne var sıkıntı dıe bu aracda hep eletrık arızası artık sız dusunun artık daha bısey demıom bınen adamlara sorun sıze ne dıecekler hee bana mı denk geldı dıe düşündüm ama kı hepsı aynı artık sen alda bın heeee bu ARA KM DE 600 DEN FAZLA YAKIO KENARDA BEKLI BUYUK IHTIMALLE YAZDIRACAGIZ ARTIK KARAR SIZE

Türkçeyi yazım kurallarını doğru kullansan olaya daha vakıf olurduk... Bizde şiveli konuşuyoruz ama bunu senin yaptığın gibi " geleoz gideoz... Vb" yazmıyoruz... Yanlis anlama küçümsemiyorum seni ama hiç birşey anlamadım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

75 Mesaj
7 Şubat 2011; 13:34:34 

babam 2005'in sonunda fabia 1,4 tdı aldı araba şu an 100,000 km inanır mısınız arabada hiçbir sorun çıkmadı olağan servis zamanlarında götürdük o kadar onun dışında bi arıza yada başka problem için gitmedik. arabanın kapılarını kapattığımız zaman sıfır arabadaki kapı sesleri gibi halen tok. araba stabilize de gittiği zaman öyle tangur tungur etmiyor yani araba kendini bırakmadı daha. boya desen hiçbir şekilde matlaşma yada bozulma yok arabayı yıka hala güzel. yakıt desek süper ekonomik anlatmama gerek bile yok.

arkadaşımın 50,000'de fiestası var kapıları kapat zannedersin ki araba 95 model şahin. stabilizede gittiğimiz zaman arabanın heryerinden ses geliyor ve arabanın içindeki konfor kayboluyor yani araba kendini bırakmış heryeri oynamış.

bende 2011 model fabia 1,6 tdı aldım arabamdan çok memnunum. skoda vw'ye göre fiyatı daha uygun ikiside aynı kalitede. skoda hakikaten sorunsuz ve yakıt tüketimi çok düşük önemli olanda bunlar değil mi?

566 Mesaj
12 Şubat 2011; 20:38:07 

2008 model 1.4 dizel fabiam var. arabam gerek görünüş, gerek performans, gerek yakıt tüketimi açısından beni fazlasıyla memnun ediyor. gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

Galatasaray

616 Mesaj
16 Mart 2011; 10:04:02 

arkadaşalar selam
fabia'nın special ve choise modellerinin farkı nedir?
şu iki araç arasındaki (lpg) dışında fark nedir?

http://www.sahibinden.c...8-850-tl-44961058/detay

http://www.sahibinden.c...li-fabia-43359892/detay

S.M.Mali Müşavir / Ankara

465 Mesaj
28 Şubat 2012; 19:24:02 

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portative -- 29 Şubat 2012; 12:24:10 >

2 Mesaj
13 Mart 2012; 15:43:09 

fabia gercekten guzel ve kaliteli bir aractir yakit konusundada gayet iyidir hatta lpg li olursa tatindan yenmez parca fiyatlari woswogen olugu icin bira pahalidir ama ariza yapmadigi icin fazla dert etme 10.000 km bir yagini degistir baska masrafi bir sonraki 10.000 bakimidir tavsiye ederim saygilar

33 Mesaj
21 Mart 2012; 0:06:57 

729 Mesaj
11 Nisan 2012; 14:44:16 

http://www.sahibinden.c...irmasin-74925398/detay/

benim aracım, araç temizdir...

Allah için herşey iyi hoş da ikinci eli yokmuş onu öğrendim... büyük bir araba alayım diyorum, arabayı satamıyorum, allahtan acelem veya nakit ihtiyacım yok yoksa ne olurdu bilmem...

Geçmişini unutan toplumlar yok olmaya mahkumdur...

193 Mesaj
17 Nisan 2012; 12:24:08 

"Fabia benzinli alacaksan 1.4 101 beygirli olanını alacaksın" derim ben. Bende 101 beygir Fabia var, canavar gibi maşallah. Allah kazadan, beladan, nazardan, arızadan korusun.

BÜYÜK DEVLETLER DUYGULARIYLA DEĞİL; AKILLARIYLA HAREKET EDER.

65 Mesaj
17 Nisan 2012; 15:49:39 

2001'de ilk kasasından almıştık dayımla beraber 2 tane. Dayım köye giderken karda kaydı otobüsün altına girdi 3 kişilerdi, hiçbirine bir şey olmadı arkada uyuyan kuzenim boşluğa düştüğü için dalağı alındı sadece. Sapasağlam arabaydı Çekoslovak arabası... Şimdi bilemiyorum ne durumda güvenliği ama hiç unutmayacağım Skoda'yı. 5 tane Skoda arabamız oldu...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mayıs 2012; 16:47:30 

Bugün itabiriyle , 13 yil sonra Banttan 3 milyonuncu Fabia indi

3966 Mesaj
16 Temmuz 2012; 22:15:18 

bende jazz la fabia arasında kaldım jazzın cezbeden özelliği f1 şanzıman ve geniş bagaj hacmi bu araçta bagaj ne durumda arkadaşlar

86 Mesaj
19 Temmuz 2012; 16:53:59 

Bende jazz ve fabia arasında kalmıştım temiz bir jazz bulamayınca (bayan arabası olduğundan genelde değişeni ve boyası var) fabia elegance aldım.Çok memnunum yakıt performans olarak çok iyi bir araba tavsiye ederim ama bagaj olayına gelince dar özelliklede jazz'ın bagajını gördükten sonra...
Kolay gelsin size.

174 Mesaj
24 Ekim 2012; 21:59:07 

bende 2003 model fabia almayi dusunuyorum nasil bir araba acaba?

2249 Mesaj
25 Ekim 2012; 12:17:43 

bende 2005 1.4 fabia var ve gayet memnunum aracımdan.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

88 Mesaj
30 Ekim 2012; 18:33:57 

Konuyu devam ettireyim :))

Skoda Fabia yeni kasa 1.6 101 - 125 hp motor gücü olan araçlar hakkındakı düşünceleriniz nelerdir ?

Otomatik vitesi sıkıntılı mıdır ? Lpg ile uyumlu mudur ? Genel olarak bahsedecek bır arkadas var ise memnun olurum

100 Mesaj
21 Kasım 2012; 21:24:54 

quote:

Orijinalden alıntı: anlogz

Konuyu devam ettireyim :))

Skoda Fabia yeni kasa 1.6 101 - 125 hp motor gücü olan araçlar hakkındakı düşünceleriniz nelerdir ?

Otomatik vitesi sıkıntılı mıdır ? Lpg ile uyumlu mudur ? Genel olarak bahsedecek bır arkadas var ise memnun olurum

valla hocam otomatik falan bilmem de fabia lar hakkında bi bilgi istersen.
ben 2 senedir 2001 1.4 68 bg. fabia kullanıcısıyım. 13'e almıştım, araba 11 yaşında olmasına rağmen yeni gibi duruyor hem üzerindeki orjinal boyasına bakarak hemde iç mekanına bakarak, sadece benim arabammı böyle? hayır yaşını belli eden bi fabia görmedim, işçilik ve malzeme kalitesi bakımından süper araçlar..vw kendini belli ediyor zaten, bazı parçalarında da vw polo izleri görmek mümkün...

1100 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:53:18 

Fabia 1.2 TSI manuel almak mantıklı mı arkadaşlar? Bilgisi olan ya da önerisi olan yardımcı olursa sevinirim. Aklımda 1.2 tsi var ama ne kadar doğu karar veremedim. LPG kesinlikle düşünmüyorum.

SATILIK ASUS M51SN NOTEBOOK, T9300 2,5GHz L2 6MB-250GB HDD-2GB RAM-512MB 9500M GS NVIDIA-15.4"-NUM PAD

17 Mesaj
27 Kasım 2012; 17:29:45 

Aracın ne kadar güvenli olduğunu bu haberden görebilirsiniz

Araç ikiye ayrılmış ya la... hemde yeni kasa. benimde düşündüğüm araçlardan biriydi ama artık eledik.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22025849.asp
http://fotogaleri.hurri...spx?cid=63108&rid=2&p=2

32 Mesaj
27 Kasım 2012; 23:59:00 

İçinden burnu kanamadan çıkmış sürücü

Trafik hayattır.Hayatını zorlaştırma!

17 Mesaj
28 Kasım 2012; 12:03:47 

Boğaz köprüsünden atlayıp burnun bile kananmadan sağ kurtulmak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bengals -- 28 Kasım 2012; 21:40:51 >

151 Mesaj
29 Kasım 2012; 11:09:04 

fabia 1.4 ambiente 2011 model ve 33bin km..
aracın sadece sürtünmeden kaynaklı boyası var.
sizce 21.500 civarı bir fiyat uygun muduraracı kendi halinde sakin bir abimizden alacagız, yani temizdir herhalde..

242 Mesaj
29 Kasım 2012; 14:31:47 

quote:

Orijinalden alıntı: bengals

Aracın ne kadar güvenli olduğunu bu haberden görebilirsiniz

Araç ikiye ayrılmış ya la... hemde yeni kasa. benimde düşündüğüm araçlardan biriydi ama artık eledik.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22025849.asp
http://fotogaleri.hurri...spx?cid=63108&rid=2&p=2

Araç saplandığı bariyerden kesilerek çıkarılmış. Forumdaki tanıdıkları öyle yazmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkarat -- 29 Kasım 2012; 14:32:45 >

60 Mesaj
24 Ocak 2013; 13:52:27 

İlk arabamı 3 gün önce aldım. (16.000 TL) 2001 model Skoda Fabia 1.4 Comfort, 68 beygir ( biraz düşük , ama bana yeter), benzinli. Araç 12 yaşında olmasına rağmen ilk sahibi tarafından az ve temiz kullanılmış. 59 bin küsürde.....Sanayiye ustaya götürdüm araç gayet temiz kullanılmış, hayırlı olsun.....vs dedi ustalar.

1-2 sene kullanır; acemelikten sonra elden çıkartırım büyük ihtimal. Bakalım göreceğiz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremhan77 -- 24 Ocak 2013; 13:55:10 >

1164 Mesaj
29 Ocak 2013; 3:38:41 

hayırlı olsun hocam

2 Mesaj
8 Şubat 2013; 13:29:20 

quote:

Orijinalden alıntı: beythi

arkadaslar skoda fabıa teknik olsun ekonomik acıdan olsun nasıl bir aractır.parca fiyatları ucuzmudur?işçiliği nasıldır?memur arabası olurmu?cok masraf cıkarırmı? gibi sorularıma bu aracı kullanan arkadaslar cevap verebilirlerse sevinirim.su anda lada samara kullanıyorum ekonomisinden ve kullanımından son derece memnunum ama biraz daha fazla konfor ve donanım istemeye basladım.bu yüzden bilgi istiyorum.yardımcı olacak arkadaslara simdiden teşekkürler.

Merhabalar, araba almaya karar verdiğimde ne yalan söyleyeyim Fabia'yı ilk gördüğümde çok beğenmemiştim. Teknik özellikleri çok hantal bir araba olduğunu gösteriyordu. Daha sonra bir arkadaşımın Fabia SW'una bir sefer binmem gerekti, ilginçtir ki hoşuma gitti, dayanamadım kullandım. İşte ne olduysa ondan sonra oldu :) Yaklaşık 2 ay sonra da 2005 model 1.2 HTP Fabia aracımı aldım :) Daha önceden Toyota Corolla ve Kia Cerato (2004 ve 2011) kullanmıştım. 2005 model Fabia'dan 1.2 motor olması sebebiyle beklentim çok yoktu ancak aracı aldıktan sonra inanılmaz özelliklerini fark ettim. Motor yağı bakımının uyarısından tutun da torpido soğutucusu gibi diğer araçlarda hiç rastlamadığım bir çok özellik ve donanım var. Ben yıllardır Toyota ve Kia kullanmış biri olarak 8 yaşındaki Fabia'dan bunları beklemezdim. Hala arabamı gören arkadaşlar 2009-2010 model sanıyorlar. Diğer arkadaşların dediğine katılıyorum. Araba diğer markaların (ford, fiat vb) arabaları gibi erkenden çökmüyor. Bu aracı almadan önce Clio, Fiesta ve Fabia arasında gidip gelmiştim ama iyi ki bu kararı vermişim. Bundan sonra alacağım araba da muhtemelen WV familyasından olur. Memur arabası olur mu diye sormuştun, ben de memurum. 1.2 HTP modeline tüp taktırmış benden önceki sahibi, 21 kuruş yakıyor. (gaz şu anda 2.52) yani yüz km de 8.5 lt gaz yakıyor. Arabanın sessizliği de cabası, basınca gidiyor, tek dikkat etmeniz gereken Fabia 1.2 ruhu ergenlerin arabası değil :) Basınca kaçmaz mı makas atmaz mı, atar. Ama ekonomik olmaz, bir de Fabia'ya yakışmaz :)

43 Mesaj
28 Şubat 2013; 22:34:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Ninjate

Yeni olan mı eski olan mı?
Yeni kasayı soruyorsanız, iyi biliriz (bayram öncesi sıfır yeni fabia classic aldık); eskiyi soruyorsanız fikrim yoktur.

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3775158

üstad bu araba için ne diyebilirsin?

2004 1.4 basicline polo

113 Mesaj
30 Mayıs 2013; 22:47:52 

701 Mesaj
17 Temmuz 2013; 21:37:31 

arkadaşlar merhaba. fabia'nın bazı model fiyatlarına web sitesinden ulaşamıyoruz sanırım. mesela 1.2 tsi vb. bütün model fiyatlarına nasıl ulaşabilirim?

Rodrigo Palacio

6 Mesaj
19 Temmuz 2013; 23:25:40 

quote:

Orijinalden alıntı: serkaN

arkadaşlar merhaba. fabia'nın bazı model fiyatlarına web sitesinden ulaşamıyoruz sanırım. mesela 1.2 tsi vb. bütün model fiyatlarına nasıl ulaşabilirim?

TSI modeli getirilmedi Türkiye'ye, sadece 2011 modelleri var.

print "Güray Süerdem" ;

169 Mesaj
14 Ağustos 2013; 0:01:22