harici harddisk görünmüyor.
86 Cevap68676 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

122 Mesaj
16 Aralık 2008; 12:33:34 

160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye başladı. sanırım virus var. ama kabloda sorun yok. ışığı yanıyor. Bilgisayara takıldığında bilgisayarımı tıkladığımda bilgisayar donuyor. hdd takılıyken winrar dan girmeye çalıştım. bu sefer winrar dosyası açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirm..

coming soon

110 Mesaj
22 Aralık 2008; 9:55:59 

büyük ihtimal virüs ama hiçbir pc de görmuyor demişsin kablo pimlerini kontrol ettinmi

İSYANKAR_KİZ
SML'LAR OLSUN

84 Mesaj
23 Aralık 2008; 9:33:19 

bilgisayarın usb portları düşük gelebilir yada kabloda sorun olabilir diğer bir ihtimal olarak da harddisk de sorun olabilir.

110 Mesaj
25 Aralık 2008; 10:44:30 

eğer sorunun çözülmediyse kudretisci arkadaşın dediğini yap birde

İSYANKAR_KİZ
SML'LAR OLSUN

1063 Mesaj
25 Aralık 2008; 12:34:08 

başka bir kablo ile başka bir pc de
dene çalışırsa ne ala çalışmaz ise
diskin dönüp dönmediğini bakın,
dönmuyorsa diski çeviren motor
arızalanmıştır

keskin nişancı.

57 Mesaj
28 Aralık 2008; 19:31:26 

Dostum aynı sorun bende de vardı. birkaç dk sonra ışık yanmasına ragmen içeridekilere giremiyordum.Mesela müzik dinlerken kitleniyordu donuyordu. Sorun da şu. Bilgisayarında virüs var taşınabilir hd e de sıcramış.

1- Benim gizli dosyalar gözükmüyordu. Dosya ayarlarından gizli dosyaları göster dememe ragmen.
İlk olarak bunu çözdüm gizli dosyaları gösterdim
2- fun.xls.exe diye bir dosya vardı her yerde. Silemiyordum. Yine değişik gibi geri dönüşüm kutusu vardı her klasörde. Bunlar gizli dosyada oldugu için daha önce göremiyordum. Bunları nasıL silebileceğimi buldum internetten ve güzelce bi temizledim. Şuan taşınabilir harddisc te bilgisayar da cok hızlandı.
Sorunun hala devam ediyorsa yardımcı olabilirim. Buraya yazman yeterli..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4 Mesaj
12 Ocak 2009; 22:29:19 

ya kardeş aynı sıkıntı bende var yardımcı olur musun

4 Mesaj
12 Ocak 2009; 22:34:01 

Harddiskim 120gb dolu alan 100 gb fakat dosyaları göremiyorum, sadece yaklaşık 20gb kadar dolu alanı gösteriyor, geri kalan kısımı göremiyorum, fakat ziplenmiş bir dosyayla açtığım zaman gözüküyor, ayrıca klasör seçeneklerinden gizli bölümü işaretlenmiş, kaldırmaya çalışıyorum fakat gizli kutusu aktif dışı. bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi, kolay gelsin

4 Mesaj
13 Ocak 2009; 16:43:42 

arkadaşlar benimde harici hard diski bilgisayarlar görmüyor..ışığı yanıyor motor dönüyor ama bir türlü açmıyor.belliki virüs var ama virüsü silmek için içine girmek gerekiyor.nasıl yaparız acaba.

244 Mesaj
14 Ocak 2009; 14:07:41 

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

""DEJAAY"" USERLI ARKADAŞTAN ALINTIDIR.SAĞOLSUN BENİM PROBLEMİ ÇÖZMÜŞTÜK BU ŞEKİLDE.
quote:

Orjinalden alıntı: mimarbaz

160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye başladı. sanırım virus var. ama kabloda sorun yok. ışığı yanıyor. Bilgisayara takıldığında bilgisayarımı tıkladığımda bilgisayar donuyor. hdd takılıyken winrar dan girmeye çalıştım. bu sefer winrar dosyası açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirm..

131 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:36:24 

yaa arkadaşlar pc de her zaman sorun yaşanıyor bide biz tutmuş bizi daha çok uğraştıracak ürünleri almaya mı odaklanıyoruz... madem bu harici hdd lerde hep problem çıkıyor veri kaybı oluşuyor niye biz bunları almaya devam ediyoruz???
benimde elimde maxtor marka 1 tb.lık bir alet var. şimdiye kadar olmadı ama uğraştırdığı pc nin onu göremeği ve uzun uğraşlar sonucu tekrar kavuştuğum bir alet var...
arkadasım da da philips e ait 500gblık bir alet var onun durum benden bin beter kaç defa ve tekrar tekrar silmek ve tüm içeriği kaybetmek durumunda kaldı... partlara bölmesine rağmen bazı zamanlarda gene problemler yaşadı...
benim söyleyeceğim şu aslında... bunların en iyisi anladığım kadarıyla pc içinde çalışan hdd dir...bundan sonra almayı düşünmüyorum ve kimseye de tavsiye etmiyorum hiç bir markanın güvenli olduğunu düşünmüyorum...

gelin normal hdd alalım içinde yedek olarak kalsın... her daim yanınızda olsun... zaten artık 32gb usb bellekler bile çıktı yakın zamanda 128-256 gblıkları da görmemiz mümkündür...

NO external HDD!!!

57 Mesaj
23 Kasım 2009; 23:47:41 

msnmaster arkadaşıma sonuna kadar katıLıyorum. Tüm Taşınabilir hddLer bu hatalara yakalanabilir. ArkadaşLar bu veri kayıpLarı felan $Mft hatası aLan arkadaşLar için şunu diyebilirim. Üründe donanımsal bir sorun olması muhtemel.. Darbeye bağlı olabileceği gibi fazla ısınmadan ve aşırı zorLama kullanmaLardan dolayı da olabilirmiş. 200 gblık hdd mi suan kuLLanamıyorum. Garantisi de bitti. Yollasam bi ton para diyecekLer. İleriki zamanda tekrar oluşacağı için servise götürmüyorum.Şuan virüs vs sorunLarı yok fakat ciddi bi yavaşlama sorunu ve keri kaybı hatasıyla $Mft hatası aLıyorum. 300 mb lık mkv filmi tam 8 dkda kopyalıyor:) dosya sayısı çok olunca kopyalama hızı daha da yavaşlıyor.müzikleri kopyalayayım dedim beklemekten ağaç oldum. İşin ilginç yanı $mft hatası vereceği zaman harddisk ve bilgisayar kitlenir hdd yi cıkarınca her ikisi de kendine gelir. Bu tarz hataLarı oLanLAr garantisi bitmeden bence ürünü servise göndersin (Mutlaka yedek alın). Donanımsal hatayı minimum kayıpLa atLatırsınız. Donanım hatası yoksa ürüne serviste ana format atıp ürün driverları tekrar yüklenip hazır halde size yollayacaklar.

Yardımcı olabiLdiysem ne mutlu. HoşçakaLın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanulas67 -- 23 Kasım 2009; 23:54:28 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

548 Mesaj
26 Kasım 2009; 18:41:51 

lanet olsun aynı problem bende de var. adaptörü arızalandı yenisini aldık, şimdi xp görmüyor, nerden bulaştım bu external olayına

Benim ne ırk, ne sınıf, ne de din önyargım var. Tek umursadığım, kişinin insan olması ve bu benim için yeterli….

1 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:11:58 

arkadaşlar yukarıda bahsettiğiniz olay benim de başıma geldi fakat ben şöyle çözdüm
120 gb samsung harici hdd yaklaşık 110 gb si çok önemli bilgilerle dolu pc ye taktığımda pc donuyor ve hdd yi görmüyor disk yönetiminde gözümüyordu 15 20 dakika sonra görüyor yerel disk olarak ve dosya sistemi raw olarak görüyordu benim yaptığım şey ise

başlat çalıştır cmd çıkan dos ekranına
chkdsk/r x: (x pc nizin hdd ye verdiği harf) enter
acele etmeden beklemek gerek belki 15 belki 30 dakika sonra işlem yapmaya başlıyor benim pc de 2 gün takılı kaldı fakat sonuç mükemmel inşallah
yardımcı olur bu yazdıklarım

57 Mesaj
24 Haziran 2010; 23:51:08 

Tekrar merhaba.Ben yetkiLi servisi aramıŞtım.DetayLı oLarak anLatmıŞtım. Üründeki bi parçanın değişmesi gerektiğini beLirtmiŞlerdi. O da 40 tL idi.Darbeden kaynakLandığını söyLemiŞlerdi. Ama sorun sadece o ise 40 tL oLacakmıŞ. Daha büyük bi sorun da oLabiLirmiŞ. Düşündüm taŞındım göndermemeye ve yenisini aLmaya karar verdim. Fakat bu hatayı tüm hddLerin vereceğini düşündüğümden erteLedim. Ve Şuan hddsiz yoLuma devam ediyorum. Laptopun harddiski iLe idare ediyorum. Çok düşündüm 1 tb lık aLmayı ama haLa bu soruna çözüm buLamadıLar. Bu yüzden çözüm buLunana kadar aLmayacağım.

Ürünün garantisi doLmadıysa gönderin servise.OnLar da format atıp yeniden size yoLLayacaktır. Ama yeniden aynı hatayı vereceğine adım gibi eminim;)

6 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:48:29 

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın

yukarıdaki işlemi yaptım. Doğrudan erişim için birim açılamıyor. yazdı

sizce napabilirim ?

14569 Mesaj
28 Haziran 2010; 11:30:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Samsung345

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın

yukarıdaki işlemi yaptım. Doğrudan erişim için birim açılamıyor. yazdı

sizce napabilirim ?

Şu komutu deneyin.

chkdsk/x x(buradaki x harici hddnizin harfi olacak, diğer x i değiştirmeyiniz.):

6 Mesaj
28 Haziran 2010; 13:11:59 

hallettim, çok teşekkürler :)

25 Mesaj
14 Eylül 2010; 17:39:10 

Aynı sorun bende de var, chkdsk/r x yaptım ama Yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi. Bu hizmet programınıyükseltilmiş modda başlatmanız gerekir. yazısı çıkıyor ne yapmalıyım_?

39 Mesaj
24 Eylül 2010; 2:05:04 

arkadaşlar bendede xs 500 gb. harici harddisk vardı. chkdsk ile yukarıda söylendiği gibi yaptım. 3 gün bilgisayara takılı kaldı ama sonunda tüm verilerim geri geldi. yazan arkadaşlara tekrar teşekkür etmek istiyorum.

14569 Mesaj
24 Eylül 2010; 13:42:01 

quote:

Orijinalden alıntı: vomer

Aynı sorun bende de var, chkdsk/r x yaptım ama Yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi. Bu hizmet programınıyükseltilmiş modda başlatmanız gerekir. yazısı çıkıyor ne yapmalıyım_?

Bilgisayarınızı yönetici modunda açmanız gerekir ya da bilgisayarınızı açtığınız kullanıcıya bütün yetkileri vermelisiniz.

345 Mesaj
24 Eylül 2010; 15:07:03 

Beyler şimdi harddiskte virüs var diyelim ve pc bunu görmezse nasıl biçimlendiriyoruz bunu.

14569 Mesaj
25 Eylül 2010; 0:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: thebad.07

Beyler şimdi harddiskte virüs var diyelim ve pc bunu görmezse nasıl biçimlendiriyoruz bunu.

Bilgisayar görmezse biçimlendiremezsiniz.

19 Mesaj
7 Aralık 2010; 18:03:16 

merhaba arkadaşlar benim harici diskim formattan sonra taktım gözükmüyor.Taktıktan sonra harici diski okumuyor.Aygıt yöneticisinde Sistemde gözüküyor ama bilgisayarımda tıklıyorum yerel diskler gözüküyor ama harici disk gözükmüyor.Nokia E 72 4gb var usb kablo ile bağlandığımda hafızayı acıyor ve klasörleri gösteriyor.Fakat Harici diskimde bu şekilde olmuyor.Acaba virüsmü bulaştı formattan önce bir şey yoktu Ayrıca harici diski biçimlendirmede yapamıyorum.Bu problemi nasıl aşaçağım lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

5 Mesaj
9 Ocak 2011; 16:57:26 

burdaki sorunu bende yaşadım chkdsk yaptım

http://img205.imageshac...sdkkjpgjpeggrafii11.png

aşamayı bitirdi bunda kaldı nedir bu acaba ne tavsiye edersini ikinci defa oluyor bu ilkinde kısa sürede pc tanımışdı bu yaklaşık 10 saat sürdü ve bu son bölüme geldi yardımlarınızı bekliyorum.

"Askeri hareket, siyasal faaliyetin ümitsiz olduğu noktada başlar!"

BAŞBUĞ ATATÜRK

1922 / İzmir

5 Mesaj
9 Ocak 2011; 18:07:03 

yardımcı olacak kimse yok mu arkadaşlar

"Askeri hareket, siyasal faaliyetin ümitsiz olduğu noktada başlar!"

BAŞBUĞ ATATÜRK

1922 / İzmir

1 Mesaj
19 Ocak 2011; 22:14:06 

^^BU KONUDAKİ GÖRÜŞLERİMİ YAZMAK İÇİN ÜYE OLDUM BU SİTEYE ANLATACAKLARIM İŞİNİZE YARARSA NE MUTLU BANA^^

KONU : HARİCİ DİSK GÖRMEMESİ...

ARKADAŞLAR ^^SEAGATE 3.5 EXPANSİON USB 2.0 HARİCİ DİSK^^ ALDIM...
ALMAZ OLAYDIM... :DDD

NEYSE KONU ŞU İKİ AY KULLANDIM İKİ AYDAN SONRA OKUMA PROBLEMLERİ BAŞLADI OKUMUYORDU BİR KAÇ KERE SÖKÜP TAKTIKDAN SONRA OKUYORDU BİR GÜN GELDİ ARTIK NE KADAR SÖKÜP TAKSAMDA OKUMADI UYARI ALIYORDUM HER SEFERİNDE TANIMADI YOK BİLMEM NE YOK BİLİNMEYEN AYGIT ŞUDUR BUDUR... HARİCİ DİSKİN IŞIĞI YANIYORDU MOTORU DA DÖNÜYORDU BELLİYDİ YANİ ÇALIŞIYOR AMA NEDEN PC GÖRMÜYOR BİRADER DİYORDUM DELİ OLACAKTIM NERDEYSE...

NEYSE SEBEP ŞU ARKADAŞLAR HARİCİ DİSKİN İÇİNDEKİ USB PORTU BELLİ BİR ZAMANDAN SONRA BOZULUYOR BU YÜZDEN USBDEN BAĞLAMAYA ÇALIŞTIĞINIZDA BİLGİSAYAR GÖRMÜYOR BİLİNMEYEN AYGIT UYARISINI ALIYORSUNUZ.

HARİCİ DİSKİN DIŞ KUTUSUNU KIRDIM DİSKİ ÇIKARDIM POWER KABLOSU VE SATA KABLOSU İLE BİLGİSAYARA DİREK BAĞLADIM İÇİNDEKİ ARŞİVİMİ KURTARDIM...

EEE ULEN O KADAR PARA VERDİK KULLANAMAYACAZMI ARTIK BU CİHAZI DEDİM YOK OYLE DEDİM BİZE TERSS YAKIŞMAZ :DDDDDDD

HAZIR TAŞINABİLİR DİSK KUTULARI VAR ONLARDAN BİTANE ALDIM DİSKİMİ ALDIĞIM KUTUYA MONTE ETTİM ŞİMDİ TIKIR TIKIR KULLANIYORUM...
KISACA OLAY BU DETAYLI YARDIM İSTERSENİZ umaykut1@hotmail....... adresim bu burdan ulaşabilirsiniz...

3660 Mesaj
20 Ocak 2011; 0:41:14 

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar,

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#46102874 < şu konuda benzer sıkıntımı yazmıştım,

chkdsk/r x:

işlemini yapıyorum şu an, umarım dosyalarıma ulaşabilirim :(

3660 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:34:06 

işlemi uyguladım ve sorunum çözüldü.

çok teşekkürler

1 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:57:55 

Başka bir yöntem ise denetim masasından yönetimsel araçlara girip disk yönetiminden diske format atarak tekrar aktif etmek. ben sorunu böyle çözdüm.

910 Mesaj
28 Temmuz 2011; 12:15:09 

Bilgisayarım kısmında gözükmüyor fakat aygıtlar sekmesinde gözüküyor, aşağıdaki gibi çalıştır komutu ile başarılı olamadım. aynı hataları alıyorum.
Yeterli ayrılcalığınız olmadığından erişim engellendi diyor ama benim hesabım tek hesap ve adminstrator olarak gözüküyor.

0

Galatasaray SK - Since 1905

313 Mesaj
1 Ağustos 2011; 13:35:36 

Arkadaşlar, ben de aynı sorunu Maxtor 500 gb ile yaşıyorum.chkdsk yaptığımda doya sistemi raw, raw sürücü için chdsk kullanılamıyor diye uyarı veriyor.

1-Avşa adasında SATILIK üç daire, dört üçgen, beş dikdörtgen

12 Mesaj
2 Ağustos 2011; 12:05:50 

arkadaşlar bende de samsung portable s2 640 gb var. ancak bende de 3 saat önce görmesine rağmen şu anda açılmıyor. Yerel Disk G: olarak görüyor ama içine giremiyorum biçimlendirme uyarı mesajı alıyorum. söylediğiniz gibi chkdsk yaptım. cmd sayfasında;

Dosya sistemi türü FAT32.
Dosya ayırma tablosu <FAT 1> okunurken bir hata oluştu.
Dosya ayırma tablosu <FAT 2> okunurken bir hata oluştu.
Okunabilir hiçbir dosya ayırma tablosu <FAT> yok.

diyor. ne yapmalıyım...

1 Mesaj
4 Eylül 2011; 1:51:06 

HDD çalışmıyor. Işığı yanıyor pc.ye takınca, sonra içinden garip garip sesler geliyor, pc.ye takıldığına dair dı dıt sesi de geliyor, ama görünmüyor, çalıştır kısmına c..... yazıp HDDnin baş harfini de yazdım ama olumsuz. İç,ndeki bilgilere ulaşmam gerek, nihayetinde bilgiler hala orada diye düşünüyorum. Yılların birikimi var harddiskin içinde:( Eğer bu biliglere ulaşırsam yeni bir disk alıcam, acaba hangi marka alsam? Btün yazılı soruları, bütün fotograflar, bütün birikimim.... acaba kurturul mu?

39 Mesaj
14 Eylül 2011; 23:50:45 

benim hp 2 tb simplesave de h: olarak gözüküyor ama açmıyor uğraşcaz bakalım olcak mı olmazsa ben de harddiski içinden söküp direk kasaya takıp öyle deneyecem.

Yorum yazan arkadaşlara teşekkürler ayrıca...

1 Mesaj
16 Eylül 2011; 12:37:25 

2tb Seagate hhd'yi sadece film arşivlemek için kullanıyorum. Diskin 1.3 tbsı dolu. Son zamanlarda özensiz kullandım. Bilgisayarlar görmeyince dün 15:00 gibi chkdsk /r'ye başladım. Şu anda 4. aşamada, A harfinden başlayıp dosyalarda kötü kümeler değiştirildi ( %10 ,134 / 20094 dosya işlendi) deyip duruyor. Bu iş ne kadar sürecek, bittiğinde filmleri tekrar sorunsuz izleyebilecek miyim? Elektrik kesintisinde ne olur? Hdd kalıcı hasar gördü mü, filmlere sorunsuz ulaşsam bile filmleri başka yere aktarmam gerekir mi? Biri cevaplarsa sevinirim.

64 Mesaj
29 Kasım 2011; 1:20:14 

Arkadaşlar

Benim de bilgisayar virüslü. Olaylar şöyle gelişti. Virüs belleğin içindeki dosyaları gizlemeye başladı. Ben de çözüm olarak FreeComander programını kullanmaya başladım. Sonra FreeComander bu sefer belleği hiç görmemeye başladı. Ben de şunları yaptım:

1- Sürücü ismini değiştirmeyi denedim. Fakat zaten hiç gözükmüyor aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere.
2- chkdsk yapamıyorum. Hata veriyor.
3- Bilgisayarım-sağ tık- yönet ten belleği seçtim Samsung orda gözüküyor. Doldur dedim. Doldurdu. :) Sonra yanında başka bi bellek kullanımda gözüküyordu çıkart dedim. Çıkarttı sonra tekrar başlatmam gerek dedi. Tekrar başlattığında o sefer belleğimi gördü. Bilgisayarımda H: şeklinde çıktı, yine tabii ki dosyalar gizli halde... FreeComander'la ama gayet işimi hallettim. Fakat şimdi tekrar taktım yine görmüyor

0

NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN FITTIRICAM YAKINDIR

1 Mesaj
3 Aralık 2011; 17:39:29 

arkadaşlar bende de şöyle bir sorun var bir arkadaşta bahsetmiş. harici harddiski takıyorum biraz disk döner gibi oluyor durunca pcye takıldığına dair ses çıkıyor. Aygıtlarda sadece portable olarak görünüyor adı ve markası çıkmıyor (bir ara markasıda çıktı) disk yönetiminde de yok. chkdsk yapmak için bir harf de yok. aygıtlarda görünüyor sağ alt köşedede portable ı çıkar diyor adı çıkmıyor. bilgisayarımda hiç görünmüyor..

1 Mesaj
8 Şubat 2012; 14:33:53 

Benim Toshiba 1 Tb Lik harddiskim var ama biLgisayarım görmüyor başka bilgisayarda çaLışıyor benim pcye takınca ışığıda yanıyor ama hiç bir türlü görünmüyor pcmde virüs de yok daha yeni tarattım daha önce çalıştırıyodu ama şuan nafile biLen biri yardım etsin lüffen :S

657 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:01:04 

arkadaşlar bende de bi tane maxtor 1tb var extrnal usb den takınca ses geliyo çalışma sesi ama görünmüyor. Ben de kutudan çıkarıp masaüstüne satadan bağladım pc açılırken gördü ama bilgisayarım ve yönet kısımlarında görünmüyor sizce ne yapmam gerekiyor hdd ye elveda mı diyim napıyım..

|| Garage Sale | Ankara ||

416 Mesaj
18 Şubat 2012; 20:05:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ibolution2

Bilgisayarım kısmında gözükmüyor fakat aygıtlar sekmesinde gözüküyor, aşağıdaki gibi çalıştır komutu ile başarılı olamadım. aynı hataları alıyorum.
Yeterli ayrılcalığınız olmadığından erişim engellendi diyor ama benim hesabım tek hesap ve adminstrator olarak gözüküyor.

0

arkadaşın sorunu bendede var yeni kasa topladım windows 7 64 bit yükledim...harici harddiskimi taktımda bilgisayar görüyör aygıtlarda gözüküyor ama bilgisayarımda yok bu problemi nasıl çözerim acaba yukadarıda baya bi soru sorulmuş ama cevap gelmemiş inşallah bana gelir...

2 Mesaj
21 Nisan 2012; 10:17:29 

chkdsk/F Yaptıgımda
DOSYA SİSTEMİ TÜRÜ NTFS
GEÇERLİ SÜRÜCÜ KİLİTLENEMİYOR
BİRİM BAŞKA BİR İŞLETİM TARAFINDAN KULLANILDIGINDAN CHKDSK ÇALIŞTIRILAMIYOR SİSTEMİN SONRAKİ BAŞLATILMASINDA BU BİRİMİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ ZAMANLAMAK İSTERMİSİNİZ ( E/H) E DİYORUM PC RESET ATIYOR AMA PC DONUYOR AÇILMIYOR HDD USB ÇIKARINA AÇILIYOR

NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM :( :( :(

2 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:09:51 

HDD çalışmıyor. Işığı yanıyor pc.ye takınca, sonra içinden garip garip sesler geliyor, pc.ye takıldığına dair dı dıt sesi de geliyor, ama görünmüyor, çalıştır kısmına c..... yazıp HDDnin baş harfini de yazdım ama olumsuz. İç,ndeki bilgilere ulaşmam gerek.Yardımm edin lütfeen . yeni kablo aldım olmadı. başka pclerdede denedim görünmüyor off aranızda çözüm bulabilecek var mı çok çok önemliii

92 Mesaj
22 Mayıs 2012; 14:37:30 

Benimde yaklaşık benzer sorunlarım var. HDD'yi pcye takıyorum çalışıyor görüyor fakat içinde hiçbir işlem yapamıyorum. Verileri kurtarayım diyorum o da yok kopyalamaya hazırlanıyor diyor kalıyor. Dediğiniz "chkdsk/r" işlemi uyguluyorum inşallah yanlış yapmıyorumdur. Sonuçları aktarırım.

92 Mesaj
23 Mayıs 2012; 13:26:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Segamaster

Benimde yaklaşık benzer sorunlarım var. HDD'yi pcye takıyorum çalışıyor görüyor fakat içinde hiçbir işlem yapamıyorum. Verileri kurtarayım diyorum o da yok kopyalamaya hazırlanıyor diyor kalıyor. Dediğiniz "chkdsk/r" işlemi uyguluyorum inşallah yanlış yapmıyorumdur. Sonuçları aktarırım.

Allah razı olsun sizden. Dün foruma yazdığım an başlatmıştım ve şimdi bitti işlem. Bir gündür pc açıktı, umutsuzdum fakat sonuç harika. Harddiskim bütün benliğiyle geri dönmüş durumda. Teşekkür ederim hepinize.

1 Mesaj
6 Haziran 2012; 9:24:42 

Allah razı olsun 1 tb Seagate harici disk vardı 1 ay dır kullanamıyordum akşam 11 gibi başladım sabah 9.30 bitti tüm verilerim geri geldi :))

27 Mesaj
27 Haziran 2012; 11:07:19 

quote:

Orijinalden alıntı: seco007

arkadaşlar yukarıda bahsettiğiniz olay benim de başıma geldi fakat ben şöyle çözdüm
120 gb samsung harici hdd yaklaşık 110 gb si çok önemli bilgilerle dolu pc ye taktığımda pc donuyor ve hdd yi görmüyor disk yönetiminde gözümüyordu 15 20 dakika sonra görüyor yerel disk olarak ve dosya sistemi raw olarak görüyordu benim yaptığım şey ise

başlat çalıştır cmd çıkan dos ekranına
chkdsk/r x: (x pc nizin hdd ye verdiği harf) enter
acele etmeden beklemek gerek belki 15 belki 30 dakika sonra işlem yapmaya başlıyor benim pc de 2 gün takılı kaldı fakat sonuç mükemmel inşallah
yardımcı olur bu yazdıklarım

Merhaba arkadaşlar, 1 tb lık diskte benzer sıkıntı oldu. Harici diski takınca bilgisayar donuyor, disk açılmıyor, windows formatlayamıyor, hatta hp nin usb format programıda donup kalıyordu olanlar karşısında. Yukarıdaki alıntıda yazılanları yapınca sorun çözüldü. Biraz sabır gerekli sadece. Seco007 ye ve diğer katılımcı arkadaşlara çok teşekkürler.

15 Mesaj
28 Haziran 2012; 12:40:37 

ARKADAŞLAR HARİCİ HARDDİSKİMDE PROBLEM VAR. Bilgisayarımda gözükmüyor ama usbden okuyor. Tam çıkardığımda biçimlendir diyor. CHKDSK komutunuda denedim ama %1 den sonra bölümlerin okunamadığını söylüyor , dosya türü NTFS diyor ve bi düzelme olmadı. Pardusda denedim. Açmayı denediğimde aşağıdaki resimde yazan yazı çıkıyor. Nolursunuz yardımcı olun tüm hayatım bu harddiskte......

0

Ekteki dosya (1)

14569 Mesaj
28 Haziran 2012; 13:13:38 

quote:

Orijinalden alıntı: pheruq

ARKADAŞLAR HARİCİ HARDDİSKİMDE PROBLEM VAR. Bilgisayarımda gözükmüyor ama usbden okuyor. Tam çıkardığımda biçimlendir diyor. CHKDSK komutunuda denedim ama %1 den sonra bölümlerin okunamadığını söylüyor , dosya türü NTFS diyor ve bi düzelme olmadı. Pardusda denedim. Açmayı denediğimde aşağıdaki resimde yazan yazı çıkıyor. Nolursunuz yardımcı olun tüm hayatım bu harddiskte......

chkdsk/x x: yazın (buradaki ikinci x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

Bir de bu x komutunu deneyiniz.

15 Mesaj
28 Haziran 2012; 14:29:01 

Gçersiz parametre hatası aldım o da işelemedi. (İişin garip tarafı şimdide usb girişleri çalışmıyor.) YA SABIR!

2 Mesaj
30 Haziran 2012; 21:15:00 

ben hdd yi pc ye taktım ama pc açılmadı.çift girişli kablo alıp denedim olmadı.şimdi üç girişli usb kablosu alsam işe yarar mı sizce. başlat çalıştır cmd.. işlemini uygulamak istiyorum bilgilerimi kurtarmak için.

1 Mesaj
10 Temmuz 2012; 19:25:37 

Sevgili arkadaşlar bende 2 TB WD harici disk var ve 4 ayrı bölüme ayırmıştım geçen gün lcd tv ye bağladım ve film izledik daha sonra bilgisayarıma taktığımda bölümlerin sadece birisini görüyordu diğerleri yoktu internetteki araştırmalarım sonucunda nasıl olduysa görünmeyen 3 bölümün sürücü harlerinin yok olduğunu gördüm bilgisayar sağ tık --> yönet --> sol düşey kolonda disk yönetimine girince harici diskin bütün bölümleri görünüyor fakat harfleri yok bölüm üzerinde sağ tıklayıp sürücü harfi ve yolu değiştir diyip harf atadığınızda artık o bölüm görünmeye başlıyor. görünmeyen bütün bölümlere harf atayın ve görünsün

1 Mesaj
13 Ağustos 2012; 23:12:29 

mrb arkadaslar 2 hafta once toshıba 320gb hdd bellek aldım sorunsuz kullandım masaustu bılgısayarıma bugun bagladıgımda AWG ANTIVİRÜS programı truva virus uyarısı yaptı mecburen yoksay dedımcunku awg vıruslu olan dosyaları tamamen yok ettıgı ıcındı bılgılerım cok onemlı oldugundan hengı dosyamı yok edecegınıde bılemedıgımden yoksay dedım. ve sorunlar peşi sıra geldı hıc bır bılgısayar tasıyıcı bellegı gormuyor bellegın ısıgı yanıyor motorun sesı vsss normal ama gormuyor ıcındekı bılgılerım cok onelı acil yardım lutfen

1560 Mesaj
14 Ağustos 2012; 23:14:47 

Bende de ilk görünmüyordu sonra ki taktıklarımda biçimlendirilmesi gerekiyor dedi (en az 5 kere taktım, farklı portlar deneyin) Yok artık dedim ne yapıcaz felan sonra ilk aklıma gelen biostaki usb kontrolü kapatmak oldu , harddiski çıkarıp biosta usb kontrolü kapadım sonra bilgisayar açıldı harddiski taktım tabii ki algılamadı sonra harddiski çıkarmadan yine biosa girdim bu sefer açtım ve tekrar bilgisayarı açtım harddisk normal hale gelmişti :) Bu arada yöntemi hiçbir yerde görmemiştim nereden aklıma geldiyse

28 Mesaj
15 Ağustos 2012; 8:52:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

chkdsk/x x: yazın (buradaki ikinci x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

Bir de bu x komutunu deneyiniz.

Dediğiniz uygulamayı yapıyorum yalnız hard diskimi pc açıyor ışığı yanıyor fanı dönüyor sadece klasörleri açmıyor sanırım arkadaştan virüs bulaştı resimdeki hatayı veriyor dediğiniz uygulamayı yapınca pc mde tek oturum var lütfen yardımcı olun..

0

Ekteki dosya (1)