Şimdi Ara

harici harddisk görünmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
106.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye başladı. sanırım virus var. ama kabloda sorun yok. ışığı yanıyor. Bilgisayara takıldığında bilgisayarımı tıkladığımda bilgisayar donuyor. hdd takılıyken winrar dan girmeye çalıştım. bu sefer winrar dosyası açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirm..

• büyük ihtimal virüs ama hiçbir pc de görmuyor demişsin kablo pimlerini kontrol ettinmi
  • bilgisayarın usb portları düşük gelebilir yada kabloda sorun olabilir diğer bir ihtimal olarak da harddisk de sorun olabilir.
  • eğer sorunun çözülmediyse kudretisci arkadaşın dediğini yap birde
  • başka bir kablo ile başka bir pc de
    dene çalışırsa ne ala çalışmaz ise
    diskin dönüp dönmediğini bakın,
    dönmuyorsa diski çeviren motor
    arızalanmıştır
  • Dostum aynı sorun bende de vardı. birkaç dk sonra ışık yanmasına ragmen içeridekilere giremiyordum.Mesela müzik dinlerken kitleniyordu donuyordu. Sorun da şu. Bilgisayarında virüs var taşınabilir hd e de sıcramış.

1- Benim gizli dosyalar gözükmüyordu. Dosya ayarlarından gizli dosyaları göster dememe ragmen.
    İlk olarak bunu çözdüm gizli dosyaları gösterdim
    2- fun.xls.exe diye bir dosya vardı her yerde. Silemiyordum. Yine değişik gibi geri dönüşüm kutusu vardı her klasörde. Bunlar gizli dosyada oldugu için daha önce göremiyordum. Bunları nasıL silebileceğimi buldum internetten ve güzelce bi temizledim. Şuan taşınabilir harddisc te bilgisayar da cok hızlandı.
    Sorunun hala devam ediyorsa yardımcı olabilirim. Buraya yazman yeterli..
  • ya kardeş aynı sıkıntı bende var yardımcı olur musun
  • Harddiskim 120gb dolu alan 100 gb fakat dosyaları göremiyorum, sadece yaklaşık 20gb kadar dolu alanı gösteriyor, geri kalan kısımı göremiyorum, fakat ziplenmiş bir dosyayla açtığım zaman gözüküyor, ayrıca klasör seçeneklerinden gizli bölümü işaretlenmiş, kaldırmaya çalışıyorum fakat gizli kutusu aktif dışı. bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi, kolay gelsin
  • arkadaşlar benimde harici hard diski bilgisayarlar görmüyor..ışığı yanıyor motor dönüyor ama bir türlü açmıyor.belliki virüs var ama virüsü silmek için içine girmek gerekiyor.nasıl yaparız acaba.
  • başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

""DEJAAY"" USERLI ARKADAŞTAN ALINTIDIR.SAĞOLSUN BENİM PROBLEMİ ÇÖZMÜŞTÜK BU ŞEKİLDE.
    quote:

Orjinalden alıntı: mimarbaz

160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye başladı. sanırım virus var. ama kabloda sorun yok. ışığı yanıyor. Bilgisayara takıldığında bilgisayarımı tıkladığımda bilgisayar donuyor. hdd takılıyken winrar dan girmeye çalıştım. bu sefer winrar dosyası açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirm..
  • yaa arkadaşlar pc de her zaman sorun yaşanıyor bide biz tutmuş bizi daha çok uğraştıracak ürünleri almaya mı odaklanıyoruz... madem bu harici hdd lerde hep problem çıkıyor veri kaybı oluşuyor niye biz bunları almaya devam ediyoruz???
    benimde elimde maxtor marka 1 tb.lık bir alet var. şimdiye kadar olmadı ama uğraştırdığı pc nin onu göremeği ve uzun uğraşlar sonucu tekrar kavuştuğum bir alet var...
    arkadasım da da philips e ait 500gblık bir alet var onun durum benden bin beter kaç defa ve tekrar tekrar silmek ve tüm içeriği kaybetmek durumunda kaldı... partlara bölmesine rağmen bazı zamanlarda gene problemler yaşadı...
    benim söyleyeceğim şu aslında... bunların en iyisi anladığım kadarıyla pc içinde çalışan hdd dir...bundan sonra almayı düşünmüyorum ve kimseye de tavsiye etmiyorum hiç bir markanın güvenli olduğunu düşünmüyorum...

gelin normal hdd alalım içinde yedek olarak kalsın... her daim yanınızda olsun... zaten artık 32gb usb bellekler bile çıktı yakın zamanda 128-256 gblıkları da görmemiz mümkündür...

NO external HDD!!!
  • msnmaster arkadaşıma sonuna kadar katıLıyorum. Tüm Taşınabilir hddLer bu hatalara yakalanabilir. ArkadaşLar bu veri kayıpLarı felan $Mft hatası aLan arkadaşLar için şunu diyebilirim. Üründe donanımsal bir sorun olması muhtemel.. Darbeye bağlı olabileceği gibi fazla ısınmadan ve aşırı zorLama kullanmaLardan dolayı da olabilirmiş. 200 gblık hdd mi suan kuLLanamıyorum. Garantisi de bitti. Yollasam bi ton para diyecekLer. İleriki zamanda tekrar oluşacağı için servise götürmüyorum.Şuan virüs vs sorunLarı yok fakat ciddi bi yavaşlama sorunu ve keri kaybı hatasıyla $Mft hatası aLıyorum. 300 mb lık mkv filmi tam 8 dkda kopyalıyor:) dosya sayısı çok olunca kopyalama hızı daha da yavaşlıyor.müzikleri kopyalayayım dedim beklemekten ağaç oldum. İşin ilginç yanı $mft hatası vereceği zaman harddisk ve bilgisayar kitlenir hdd yi cıkarınca her ikisi de kendine gelir. Bu tarz hataLarı oLanLAr garantisi bitmeden bence ürünü servise göndersin (Mutlaka yedek alın). Donanımsal hatayı minimum kayıpLa atLatırsınız. Donanım hatası yoksa ürüne serviste ana format atıp ürün driverları tekrar yüklenip hazır halde size yollayacaklar.

Yardımcı olabiLdiysem ne mutlu. HoşçakaLın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanulas67 -- 23 Kasım 2009; 23:54:28 >
  • lanet olsun aynı problem bende de var. adaptörü arızalandı yenisini aldık, şimdi xp görmüyor, nerden bulaştım bu external olayına
  • arkadaşlar yukarıda bahsettiğiniz olay benim de başıma geldi fakat ben şöyle çözdüm
    120 gb samsung harici hdd yaklaşık 110 gb si çok önemli bilgilerle dolu pc ye taktığımda pc donuyor ve hdd yi görmüyor disk yönetiminde gözümüyordu 15 20 dakika sonra görüyor yerel disk olarak ve dosya sistemi raw olarak görüyordu benim yaptığım şey ise

başlat çalıştır cmd çıkan dos ekranına
    chkdsk/r x: (x pc nizin hdd ye verdiği harf) enter
    acele etmeden beklemek gerek belki 15 belki 30 dakika sonra işlem yapmaya başlıyor benim pc de 2 gün takılı kaldı fakat sonuç mükemmel inşallah
    yardımcı olur bu yazdıklarım
  • Tekrar merhaba.Ben yetkiLi servisi aramıŞtım.DetayLı oLarak anLatmıŞtım. Üründeki bi parçanın değişmesi gerektiğini beLirtmiŞlerdi. O da 40 tL idi.Darbeden kaynakLandığını söyLemiŞlerdi. Ama sorun sadece o ise 40 tL oLacakmıŞ. Daha büyük bi sorun da oLabiLirmiŞ. Düşündüm taŞındım göndermemeye ve yenisini aLmaya karar verdim. Fakat bu hatayı tüm hddLerin vereceğini düşündüğümden erteLedim. Ve Şuan hddsiz yoLuma devam ediyorum. Laptopun harddiski iLe idare ediyorum. Çok düşündüm 1 tb lık aLmayı ama haLa bu soruna çözüm buLamadıLar. Bu yüzden çözüm buLunana kadar aLmayacağım.

Ürünün garantisi doLmadıysa gönderin servise.OnLar da format atıp yeniden size yoLLayacaktır. Ama yeniden aynı hatayı vereceğine adım gibi eminim;)
  • başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın

yukarıdaki işlemi yaptım. Doğrudan erişim için birim açılamıyor. yazdı

sizce napabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samsung345

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın

yukarıdaki işlemi yaptım. Doğrudan erişim için birim açılamıyor. yazdı

sizce napabilirim ?

Şu komutu deneyin.

chkdsk/x x(buradaki x harici hddnizin harfi olacak, diğer x i değiştirmeyiniz.):
  • hallettim, çok teşekkürler :)
  • Aynı sorun bende de var, chkdsk/r x yaptım ama Yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi. Bu hizmet programınıyükseltilmiş modda başlatmanız gerekir. yazısı çıkıyor ne yapmalıyım_?
  • arkadaşlar bendede xs 500 gb. harici harddisk vardı. chkdsk ile yukarıda söylendiği gibi yaptım. 3 gün bilgisayara takılı kaldı ama sonunda tüm verilerim geri geldi. yazan arkadaşlara tekrar teşekkür etmek istiyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.