- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
harici harddisk görünmüyor.
Bu konudaki kullanicilar:

99
Cevap
5
Favori
92395
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giris

236 Mesaj
16 Aralik 2008; 12:33:34 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye basladi. sanirim virus var. ama kabloda sorun yok. isigi yaniyor. Bilgisayara takildiginda bilgisayarimi tikladigimda bilgisayar donuyor. hdd takiliyken winrar dan girmeye çalistim. bu sefer winrar dosyasi açilmiyor. Yardimci olursaniz sevinirm..

Ps4

110 Mesaj
22 Aralik 2008; 9:55:59 

büyük ihtimal virüs ama hiçbir pc de görmuyor demissin kablo pimlerini kontrol ettinmi
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ISYANKAR_KIZ
SML'LAR OLSUN

84 Mesaj
23 Aralik 2008; 9:33:19 

bilgisayarin usb portlari düsük gelebilir yada kabloda sorun olabilir diger bir ihtimal olarak da harddisk de sorun olabilir.

110 Mesaj
25 Aralik 2008; 10:44:30 

eger sorunun çözülmediyse kudretisci arkadasin dedigini yap birde

ISYANKAR_KIZ
SML'LAR OLSUN

1131 Mesaj
25 Aralik 2008; 12:34:08 

baska bir kablo ile baska bir pc de
dene çalisirsa ne ala çalismaz ise
diskin dönüp dönmedigini bakin,
dönmuyorsa diski çeviren motor
arizalanmistir

imza.

129 Mesaj
28 Aralik 2008; 19:31:26 

Dostum ayni sorun bende de vardi. birkaç dk sonra isik yanmasina ragmen içeridekilere giremiyordum.Mesela müzik dinlerken kitleniyordu donuyordu. Sorun da su. Bilgisayarinda virüs var tasinabilir hd e de sicramis.

1- Benim gizli dosyalar gözükmüyordu. Dosya ayarlarindan gizli dosyalari göster dememe ragmen.
Ilk olarak bunu çözdüm gizli dosyalari gösterdim
2- fun.xls.exe diye bir dosya vardi her yerde. Silemiyordum. Yine degisik gibi geri dönüsüm kutusu vardi her klasörde. Bunlar gizli dosyada oldugu için daha önce göremiyordum. Bunlari nasiL silebilecegimi buldum internetten ve güzelce bi temizledim. Suan tasinabilir harddisc te bilgisayar da cok hizlandi.
Sorunun hala devam ediyorsa yardimci olabilirim. Buraya yazman yeterli..

Psn: hasanulas67

4 Mesaj
12 Ocak 2009; 22:29:19 

ya kardes ayni sikinti bende var yardimci olur musun

4 Mesaj
12 Ocak 2009; 22:34:01 

Harddiskim 120gb dolu alan 100 gb fakat dosyalari göremiyorum, sadece yaklasik 20gb kadar dolu alani gösteriyor, geri kalan kisimi göremiyorum, fakat ziplenmis bir dosyayla açtigim zaman gözüküyor, ayrica klasör seçeneklerinden gizli bölümü isaretlenmis, kaldirmaya çalisiyorum fakat gizli kutusu aktif disi. bilen birisi varsa yardimci olabilir mi, kolay gelsin

4 Mesaj
13 Ocak 2009; 16:43:42 

arkadaslar benimde harici hard diski bilgisayarlar görmüyor..isigi yaniyor motor dönüyor ama bir türlü açmiyor.belliki virüs var ama virüsü silmek için içine girmek gerekiyor.nasil yapariz acaba.

248 Mesaj
14 Ocak 2009; 14:07:41 

baslat/çalistir/cmd yazin.. ve açilacak dos penceresine chkdsk/r x: yazin (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazin..) entere basarak chkdsk hizmetini çalistirin

""DEJAAY"" USERLI ARKADASTAN ALINTIDIR.SAGOLSUN BENIM PROBLEMI ÇÖZMÜSTÜK BU SEKILDE.
quote:

Orjinalden alinti: mimarbaz

160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye basladi. sanirim virus var. ama kabloda sorun yok. isigi yaniyor. Bilgisayara takildiginda bilgisayarimi tikladigimda bilgisayar donuyor. hdd takiliyken winrar dan girmeye çalistim. bu sefer winrar dosyasi açilmiyor. Yardimci olursaniz sevinirm..

Buna gelen 1 yanıtı gör.

164 Mesaj
6 Temmuz 2009; 22:36:24 

yaa arkadaslar pc de her zaman sorun yasaniyor bide biz tutmus bizi daha çok ugrastiracak ürünleri almaya mi odaklaniyoruz... madem bu harici hdd lerde hep problem çikiyor veri kaybi olusuyor niye biz bunlari almaya devam ediyoruz???
benimde elimde maxtor marka 1 tb.lik bir alet var. simdiye kadar olmadi ama ugrastirdigi pc nin onu göremegi ve uzun ugraslar sonucu tekrar kavustugum bir alet var...
arkadasim da da philips e ait 500gblik bir alet var onun durum benden bin beter kaç defa ve tekrar tekrar silmek ve tüm içerigi kaybetmek durumunda kaldi... partlara bölmesine ragmen bazi zamanlarda gene problemler yasadi...
benim söyleyecegim su aslinda... bunlarin en iyisi anladigim kadariyla pc içinde çalisan hdd dir...bundan sonra almayi düsünmüyorum ve kimseye de tavsiye etmiyorum hiç bir markanin güvenli oldugunu düsünmüyorum...

gelin normal hdd alalim içinde yedek olarak kalsin... her daim yaninizda olsun... zaten artik 32gb usb bellekler bile çikti yakin zamanda 128-256 gbliklari da görmemiz mümkündür...

NO external HDD!!!

129 Mesaj
23 Kasim 2009; 23:47:41 

msnmaster arkadasima sonuna kadar katiLiyorum. Tüm Tasinabilir hddLer bu hatalara yakalanabilir. ArkadasLar bu veri kayipLari felan $Mft hatasi aLan arkadasLar için sunu diyebilirim. Üründe donanimsal bir sorun olmasi muhtemel.. Darbeye bagli olabilecegi gibi fazla isinmadan ve asiri zorLama kullanmaLardan dolayi da olabilirmis. 200 gblik hdd mi suan kuLLanamiyorum. Garantisi de bitti. Yollasam bi ton para diyecekLer. Ileriki zamanda tekrar olusacagi için servise götürmüyorum.Suan virüs vs sorunLari yok fakat ciddi bi yavaslama sorunu ve keri kaybi hatasiyla $Mft hatasi aLiyorum. 300 mb lik mkv filmi tam 8 dkda kopyaliyor:) dosya sayisi çok olunca kopyalama hizi daha da yavasliyor.müzikleri kopyalayayim dedim beklemekten agaç oldum. Isin ilginç yani $mft hatasi verecegi zaman harddisk ve bilgisayar kitlenir hdd yi cikarinca her ikisi de kendine gelir. Bu tarz hataLari oLanLAr garantisi bitmeden bence ürünü servise göndersin (Mutlaka yedek alin). Donanimsal hatayi minimum kayipLa atLatirsiniz. Donanim hatasi yoksa ürüne serviste ana format atip ürün driverlari tekrar yüklenip hazir halde size yollayacaklar.

Yardimci olabiLdiysem ne mutlu. HosçakaLin..

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi hasanulas67 -- 23 Kasim 2009; 23:54:28 >

631 Mesaj
26 Kasim 2009; 18:41:51 

lanet olsun ayni problem bende de var. adaptörü arizalandi yenisini aldik, simdi xp görmüyor, nerden bulastim bu external olayina

Hayal et ülkeler olmadigini,Bunu yapmak zor degil
Ugruna ölücek ve ya öldürülücek bir sey yok
Hayal et bütün insanlarin Baris içinde yasadigini

1 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:11:58 

arkadaslar yukarida bahsettiginiz olay benim de basima geldi fakat ben söyle çözdüm
120 gb samsung harici hdd yaklasik 110 gb si çok önemli bilgilerle dolu pc ye taktigimda pc donuyor ve hdd yi görmüyor disk yönetiminde gözümüyordu 15 20 dakika sonra görüyor yerel disk olarak ve dosya sistemi raw olarak görüyordu benim yaptigim sey ise

baslat çalistir cmd çikan dos ekranina
chkdsk/r x: (x pc nizin hdd ye verdigi harf) enter
acele etmeden beklemek gerek belki 15 belki 30 dakika sonra islem yapmaya basliyor benim pc de 2 gün takili kaldi fakat sonuç mükemmel insallah
yardimci olur bu yazdiklarim
Buna gelen 1 yanıtı gör.

129 Mesaj
24 Haziran 2010; 23:51:08 

Tekrar merhaba.Ben yetkiLi servisi aramiStim.DetayLi oLarak anLatmiStim. Üründeki bi parçanin degismesi gerektigini beLirtmiSlerdi. O da 40 tL idi.Darbeden kaynakLandigini söyLemiSlerdi. Ama sorun sadece o ise 40 tL oLacakmiS. Daha büyük bi sorun da oLabiLirmiS. Düsündüm taSindim göndermemeye ve yenisini aLmaya karar verdim. Fakat bu hatayi tüm hddLerin verecegini düsündügümden erteLedim. Ve Suan hddsiz yoLuma devam ediyorum. Laptopun harddiski iLe idare ediyorum. Çok düsündüm 1 tb lik aLmayi ama haLa bu soruna çözüm buLamadiLar. Bu yüzden çözüm buLunana kadar aLmayacagim.

Ürünün garantisi doLmadiysa gönderin servise.OnLar da format atip yeniden size yoLLayacaktir. Ama yeniden ayni hatayi verecegine adim gibi eminim;)

6 Mesaj
25 Haziran 2010; 17:48:29 

baslat/çalistir/cmd yazin.. ve açilacak dos penceresine chkdsk/r x: yazin

yukaridaki islemi yaptim. Dogrudan erisim için birim açilamiyor. yazdi

sizce napabilirim ?

15053 Mesaj
28 Haziran 2010; 11:30:44 

quote:

Orijinalden alinti: Samsung345

baslat/çalistir/cmd yazin.. ve açilacak dos penceresine chkdsk/r x: yazin

yukaridaki islemi yaptim. Dogrudan erisim için birim açilamiyor. yazdi

sizce napabilirim ?

Su komutu deneyin.

chkdsk/x x(buradaki x harici hddnizin harfi olacak, diger x i degistirmeyiniz.):

6 Mesaj
28 Haziran 2010; 13:11:59 

hallettim, çok tesekkürler :)

25 Mesaj
14 Eylül 2010; 17:39:10 

Ayni sorun bende de var, chkdsk/r x yaptim ama Yeterli ayricaliginiz olmadigindan erisim engellendi. Bu hizmet programiniyükseltilmis modda baslatmaniz gerekir. yazisi çikiyor ne yapmaliyim_?

39 Mesaj
24 Eylül 2010; 2:05:04 

arkadaslar bendede xs 500 gb. harici harddisk vardi. chkdsk ile yukarida söylendigi gibi yaptim. 3 gün bilgisayara takili kaldi ama sonunda tüm verilerim geri geldi. yazan arkadaslara tekrar tesekkür etmek istiyorum.

15053 Mesaj
24 Eylül 2010; 13:42:01 

quote:

Orijinalden alinti: vomer

Ayni sorun bende de var, chkdsk/r x yaptim ama Yeterli ayricaliginiz olmadigindan erisim engellendi. Bu hizmet programiniyükseltilmis modda baslatmaniz gerekir. yazisi çikiyor ne yapmaliyim_?

Bilgisayarinizi yönetici modunda açmaniz gerekir ya da bilgisayarinizi açtiginiz kullaniciya bütün yetkileri vermelisiniz.

485 Mesaj
24 Eylül 2010; 15:07:03 

Beyler simdi harddiskte virüs var diyelim ve pc bunu görmezse nasil biçimlendiriyoruz bunu.

Hem Okumalik, Hem Dinlemelik: www.songfornight.com

___

15053 Mesaj
25 Eylül 2010; 0:22:59 

quote:

Orijinalden alinti: thebad.07

Beyler simdi harddiskte virüs var diyelim ve pc bunu görmezse nasil biçimlendiriyoruz bunu.

Bilgisayar görmezse biçimlendiremezsiniz.

19 Mesaj
7 Aralik 2010; 18:03:16 

merhaba arkadaslar benim harici diskim formattan sonra taktim gözükmüyor.Taktiktan sonra harici diski okumuyor.Aygit yöneticisinde Sistemde gözüküyor ama bilgisayarimda tikliyorum yerel diskler gözüküyor ama harici disk gözükmüyor.Nokia E 72 4gb var usb kablo ile baglandigimda hafizayi aciyor ve klasörleri gösteriyor.Fakat Harici diskimde bu sekilde olmuyor.Acaba virüsmü bulasti formattan önce bir sey yoktu Ayrica harici diski biçimlendirmede yapamiyorum.Bu problemi nasil asaçagim lütfen yardimlarinizi bekliyorum.

6 Mesaj
9 Ocak 2011; 16:57:26 

burdaki sorunu bende yasadim chkdsk yaptim

http://img205.imageshac...sdkkjpgjpeggrafii11.png

asamayi bitirdi bunda kaldi nedir bu acaba ne tavsiye edersini ikinci defa oluyor bu ilkinde kisa sürede pc tanimisdi bu yaklasik 10 saat sürdü ve bu son bölüme geldi yardimlarinizi bekliyorum.

"Askeri hareket, siyasal faaliyetin ümitsiz oldugu noktada baslar!"

BASBUG ATATÜRK

1922 / Izmir

6 Mesaj
9 Ocak 2011; 18:07:03 

yardimci olacak kimse yok mu arkadaslar

"Askeri hareket, siyasal faaliyetin ümitsiz oldugu noktada baslar!"

BASBUG ATATÜRK

1922 / Izmir

1 Mesaj
19 Ocak 2011; 22:14:06 

^^BU KONUDAKI GÖRÜSLERIMI YAZMAK IÇIN ÜYE OLDUM BU SITEYE ANLATACAKLARIM ISINIZE YARARSA NE MUTLU BANA^^

KONU : HARICI DISK GÖRMEMESI...

ARKADASLAR ^^SEAGATE 3.5 EXPANSION USB 2.0 HARICI DISK^^ ALDIM...
ALMAZ OLAYDIM... :DDD

NEYSE KONU SU IKI AY KULLANDIM IKI AYDAN SONRA OKUMA PROBLEMLERI BASLADI OKUMUYORDU BIR KAÇ KERE SÖKÜP TAKTIKDAN SONRA OKUYORDU BIR GÜN GELDI ARTIK NE KADAR SÖKÜP TAKSAMDA OKUMADI UYARI ALIYORDUM HER SEFERINDE TANIMADI YOK BILMEM NE YOK BILINMEYEN AYGIT SUDUR BUDUR... HARICI DISKIN ISIGI YANIYORDU MOTORU DA DÖNÜYORDU BELLIYDI YANI ÇALISIYOR AMA NEDEN PC GÖRMÜYOR BIRADER DIYORDUM DELI OLACAKTIM NERDEYSE...

NEYSE SEBEP SU ARKADASLAR HARICI DISKIN IÇINDEKI USB PORTU BELLI BIR ZAMANDAN SONRA BOZULUYOR BU YÜZDEN USBDEN BAGLAMAYA ÇALISTIGINIZDA BILGISAYAR GÖRMÜYOR BILINMEYEN AYGIT UYARISINI ALIYORSUNUZ.

HARICI DISKIN DIS KUTUSUNU KIRDIM DISKI ÇIKARDIM POWER KABLOSU VE SATA KABLOSU ILE BILGISAYARA DIREK BAGLADIM IÇINDEKI ARSIVIMI KURTARDIM...

EEE ULEN O KADAR PARA VERDIK KULLANAMAYACAZMI ARTIK BU CIHAZI DEDIM YOK OYLE DEDIM BIZE TERSS YAKISMAZ :DDDDDDD

HAZIR TASINABILIR DISK KUTULARI VAR ONLARDAN BITANE ALDIM DISKIMI ALDIGIM KUTUYA MONTE ETTIM SIMDI TIKIR TIKIR KULLANIYORUM...
KISACA OLAY BU DETAYLI YARDIM ISTERSENIZ umaykut1@hotmail....... adresim bu burdan ulasabilirsiniz...

3673 Mesaj
20 Ocak 2011; 0:41:14 

bilgiler için tesekkürler arkadaslar,

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#46102874 < su konuda benzer sikintimi yazmistim,

chkdsk/r x:

islemini yapiyorum su an, umarim dosyalarima ulasabilirim :(

3673 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:34:06 

islemi uyguladim ve sorunum çözüldü.

çok tesekkürler

1 Mesaj
6 Subat 2011; 16:57:55 

Baska bir yöntem ise denetim masasindan yönetimsel araçlara girip disk yönetiminden diske format atarak tekrar aktif etmek. ben sorunu böyle çözdüm.

1012 Mesaj
28 Temmuz 2011; 12:15:09 

Bilgisayarim kisminda gözükmüyor fakat aygitlar sekmesinde gözüküyor, asagidaki gibi çalistir komutu ile basarili olamadim. ayni hatalari aliyorum.
Yeterli ayrilcaliginiz olmadigindan erisim engellendi diyor ama benim hesabim tek hesap ve adminstrator olarak gözüküyor.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

Biz Avrupa'da basarili olmak için kurulmus bir takimiz.

377 Mesaj
1 Agustos 2011; 13:35:36 

Arkadaslar, ben de ayni sorunu Maxtor 500 gb ile yasiyorum.chkdsk yaptigimda doya sistemi raw, raw sürücü için chdsk kullanilamiyor diye uyari veriyor.

1-Bu mesaj Android 2.3.6 sürümü ile atilmistir.

12 Mesaj
2 Agustos 2011; 12:05:50 

arkadaslar bende de samsung portable s2 640 gb var. ancak bende de 3 saat önce görmesine ragmen su anda açilmiyor. Yerel Disk G: olarak görüyor ama içine giremiyorum biçimlendirme uyari mesaji aliyorum. söylediginiz gibi chkdsk yaptim. cmd sayfasinda;

Dosya sistemi türü FAT32.
Dosya ayirma tablosu <FAT 1> okunurken bir hata olustu.
Dosya ayirma tablosu <FAT 2> okunurken bir hata olustu.
Okunabilir hiçbir dosya ayirma tablosu <FAT> yok.

diyor. ne yapmaliyim...

1 Mesaj
4 Eylül 2011; 1:51:06 

HDD çalismiyor. Isigi yaniyor pc.ye takinca, sonra içinden garip garip sesler geliyor, pc.ye takildigina dair di dit sesi de geliyor, ama görünmüyor, çalistir kismina c..... yazip HDDnin bas harfini de yazdim ama olumsuz. Iç,ndeki bilgilere ulasmam gerek, nihayetinde bilgiler hala orada diye düsünüyorum. Yillarin birikimi var harddiskin içinde:( Eger bu biliglere ulasirsam yeni bir disk alicam, acaba hangi marka alsam? Btün yazili sorulari, bütün fotograflar, bütün birikimim.... acaba kurturul mu?

45 Mesaj
14 Eylül 2011; 23:50:45 

benim hp 2 tb simplesave de h: olarak gözüküyor ama açmiyor ugrascaz bakalim olcak mi olmazsa ben de harddiski içinden söküp direk kasaya takip öyle deneyecem.

Yorum yazan arkadaslara tesekkürler ayrica...

1 Mesaj
16 Eylül 2011; 12:37:25 

2tb Seagate hhd'yi sadece film arsivlemek için kullaniyorum. Diskin 1.3 tbsi dolu. Son zamanlarda özensiz kullandim. Bilgisayarlar görmeyince dün 15:00 gibi chkdsk /r'ye basladim. Su anda 4. asamada, A harfinden baslayip dosyalarda kötü kümeler degistirildi ( %10 ,134 / 20094 dosya islendi) deyip duruyor. Bu is ne kadar sürecek, bittiginde filmleri tekrar sorunsuz izleyebilecek miyim? Elektrik kesintisinde ne olur? Hdd kalici hasar gördü mü, filmlere sorunsuz ulassam bile filmleri baska yere aktarmam gerekir mi? Biri cevaplarsa sevinirim.

64 Mesaj
29 Kasim 2011; 1:20:14 

Arkadaslar

Benim de bilgisayar virüslü. Olaylar söyle gelisti. Virüs bellegin içindeki dosyalari gizlemeye basladi. Ben de çözüm olarak FreeComander programini kullanmaya basladim. Sonra FreeComander bu sefer bellegi hiç görmemeye basladi. Ben de sunlari yaptim:

1- Sürücü ismini degistirmeyi denedim. Fakat zaten hiç gözükmüyor asagidaki resimde gördügünüz üzere.
2- chkdsk yapamiyorum. Hata veriyor.
3- Bilgisayarim-sag tik- yönet ten bellegi seçtim Samsung orda gözüküyor. Doldur dedim. Doldurdu. :) Sonra yaninda baska bi bellek kullanimda gözüküyordu çikart dedim. Çikartti sonra tekrar baslatmam gerek dedi. Tekrar baslattiginda o sefer bellegimi gördü. Bilgisayarimda H: seklinde çikti, yine tabii ki dosyalar gizli halde... FreeComander'la ama gayet isimi hallettim. Fakat simdi tekrar taktim yine görmüyor

NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN FITTIRICAM YAKINDIR

1 Mesaj
3 Aralik 2011; 17:39:29 

arkadaslar bende de söyle bir sorun var bir arkadasta bahsetmis. harici harddiski takiyorum biraz disk döner gibi oluyor durunca pcye takildigina dair ses çikiyor. Aygitlarda sadece portable olarak görünüyor adi ve markasi çikmiyor (bir ara markasida çikti) disk yönetiminde de yok. chkdsk yapmak için bir harf de yok. aygitlarda görünüyor sag alt kösedede portable i çikar diyor adi çikmiyor. bilgisayarimda hiç görünmüyor..

1 Mesaj
8 Subat 2012; 14:33:53 

Benim Toshiba 1 Tb Lik harddiskim var ama biLgisayarim görmüyor baska bilgisayarda çaLisiyor benim pcye takinca isigida yaniyor ama hiç bir türlü görünmüyor pcmde virüs de yok daha yeni tarattim daha önce çalistiriyodu ama suan nafile biLen biri yardim etsin lüffen :S

855 Mesaj
9 Subat 2012; 10:01:04 

arkadaslar bende de bi tane maxtor 1tb var extrnal usb den takinca ses geliyo çalisma sesi ama görünmüyor. Ben de kutudan çikarip masaüstüne satadan bagladim pc açilirken gördü ama bilgisayarim ve yönet kisimlarinda görünmüyor sizce ne yapmam gerekiyor hdd ye elveda mi diyim napiyim..

420 Mesaj
18 Subat 2012; 20:05:38 

quote:

Orijinalden alinti: ibolution2

Bilgisayarim kisminda gözükmüyor fakat aygitlar sekmesinde gözüküyor, asagidaki gibi çalistir komutu ile basarili olamadim. ayni hatalari aliyorum.
Yeterli ayrilcaliginiz olmadigindan erisim engellendi diyor ama benim hesabim tek hesap ve adminstrator olarak gözüküyor.

arkadasin sorunu bendede var yeni kasa topladim windows 7 64 bit yükledim...harici harddiskimi taktimda bilgisayar görüyör aygitlarda gözüküyor ama bilgisayarimda yok bu problemi nasil çözerim acaba yukadarida baya bi soru sorulmus ama cevap gelmemis insallah bana gelir...

2 Mesaj
21 Nisan 2012; 10:17:29 

chkdsk/F Yaptigimda
DOSYA SISTEMI TÜRÜ NTFS
GEÇERLI SÜRÜCÜ KILITLENEMIYOR
BIRIM BASKA BIR ISLETIM TARAFINDAN KULLANILDIGINDAN CHKDSK ÇALISTIRILAMIYOR SISTEMIN SONRAKI BASLATILMASINDA BU BIRIMIN GÖZDEN GEÇIRILMESINI ZAMANLAMAK ISTERMISINIZ ( E/H) E DIYORUM PC RESET ATIYOR AMA PC DONUYOR AÇILMIYOR HDD USB ÇIKARINA AÇILIYOR

NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM :( :( :(

2 Mesaj
26 Nisan 2012; 16:09:51 

HDD çalismiyor. Isigi yaniyor pc.ye takinca, sonra içinden garip garip sesler geliyor, pc.ye takildigina dair di dit sesi de geliyor, ama görünmüyor, çalistir kismina c..... yazip HDDnin bas harfini de yazdim ama olumsuz. Iç,ndeki bilgilere ulasmam gerek.Yardimm edin lütfeen . yeni kablo aldim olmadi. baska pclerdede denedim görünmüyor off aranizda çözüm bulabilecek var mi çok çok önemliii

106 Mesaj
22 Mayis 2012; 14:37:30 

Benimde yaklasik benzer sorunlarim var. HDD'yi pcye takiyorum çalisiyor görüyor fakat içinde hiçbir islem yapamiyorum. Verileri kurtarayim diyorum o da yok kopyalamaya hazirlaniyor diyor kaliyor. Dediginiz "chkdsk/r" islemi uyguluyorum insallah yanlis yapmiyorumdur. Sonuçlari aktaririm.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

106 Mesaj
23 Mayis 2012; 13:26:57 

quote:

Orijinalden alinti: Segamaster

Benimde yaklasik benzer sorunlarim var. HDD'yi pcye takiyorum çalisiyor görüyor fakat içinde hiçbir islem yapamiyorum. Verileri kurtarayim diyorum o da yok kopyalamaya hazirlaniyor diyor kaliyor. Dediginiz "chkdsk/r" islemi uyguluyorum insallah yanlis yapmiyorumdur. Sonuçlari aktaririm.

Allah razi olsun sizden. Dün foruma yazdigim an baslatmistim ve simdi bitti islem. Bir gündür pc açikti, umutsuzdum fakat sonuç harika. Harddiskim bütün benligiyle geri dönmüs durumda. Tesekkür ederim hepinize.

1 Mesaj
6 Haziran 2012; 9:24:42 

Allah razi olsun 1 tb Seagate harici disk vardi 1 ay dir kullanamiyordum aksam 11 gibi basladim sabah 9.30 bitti tüm verilerim geri geldi :))

27 Mesaj
27 Haziran 2012; 11:07:19 

quote:

Orijinalden alinti: seco007

arkadaslar yukarida bahsettiginiz olay benim de basima geldi fakat ben söyle çözdüm
120 gb samsung harici hdd yaklasik 110 gb si çok önemli bilgilerle dolu pc ye taktigimda pc donuyor ve hdd yi görmüyor disk yönetiminde gözümüyordu 15 20 dakika sonra görüyor yerel disk olarak ve dosya sistemi raw olarak görüyordu benim yaptigim sey ise

baslat çalistir cmd çikan dos ekranina
chkdsk/r x: (x pc nizin hdd ye verdigi harf) enter
acele etmeden beklemek gerek belki 15 belki 30 dakika sonra islem yapmaya basliyor benim pc de 2 gün takili kaldi fakat sonuç mükemmel insallah
yardimci olur bu yazdiklarim

Merhaba arkadaslar, 1 tb lik diskte benzer sikinti oldu. Harici diski takinca bilgisayar donuyor, disk açilmiyor, windows formatlayamiyor, hatta hp nin usb format programida donup kaliyordu olanlar karsisinda. Yukaridaki alintida yazilanlari yapinca sorun çözüldü. Biraz sabir gerekli sadece. Seco007 ye ve diger katilimci arkadaslara çok tesekkürler.

15 Mesaj
28 Haziran 2012; 12:40:37 

ARKADASLAR HARICI HARDDISKIMDE PROBLEM VAR. Bilgisayarimda gözükmüyor ama usbden okuyor. Tam çikardigimda biçimlendir diyor. CHKDSK komutunuda denedim ama %1 den sonra bölümlerin okunamadigini söylüyor , dosya türü NTFS diyor ve bi düzelme olmadi. Pardusda denedim. Açmayi denedigimde asagidaki resimde yazan yazi çikiyor. Nolursunuz yardimci olun tüm hayatim bu harddiskte......

Ekteki dosya (1)
Buna gelen 1 yanıtı gör.