Şimdi Ara

harici harddisk görünmüyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
4
Favori
106.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar benim 2tb haricim var seagate ve gecen gun bozuldu harddiski usb ye bagladıgımda bilgisayar donuyo bilgisayarımı açıyorum Hsürücüsü olarak goruyo harddiski ama tıkladıgımda gene bilgisayar donuyo aygıt yoneticisinde goruyo aygıt duzgun çalısıyor diyo.. yonet e bastıgımda dist yonetimini açamıyorum bile ve işin enteresan yanı baska bilgisayarlarda denedim onlardada sonuc aynı ne yapmalıyım içi full doluydu kaybedersem mahfolurum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

quote:

Orijinalden alıntı: Talkan

quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

quote:

Orijinalden alıntı: Talkan

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: pheruq

ARKADAŞLAR HARİCİ HARDDİSKİMDE PROBLEM VAR. Bilgisayarımda gözükmüyor ama usbden okuyor. Tam çıkardığımda biçimlendir diyor. CHKDSK komutunuda denedim ama %1 den sonra bölümlerin okunamadığını söylüyor , dosya türü NTFS diyor ve bi düzelme olmadı. Pardusda denedim. Açmayı denediğimde aşağıdaki resimde yazan yazı çıkıyor. Nolursunuz yardımcı olun tüm hayatım bu harddiskte......

chkdsk/x x: yazın (buradaki ikinci x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

Bir de bu x komutunu deneyiniz.

Dediğiniz uygulamayı yapıyorum yalnız hard diskimi pc açıyor ışığı yanıyor fanı dönüyor sadece klasörleri açmıyor sanırım arkadaştan virüs bulaştı resimdeki hatayı veriyor dediğiniz uygulamayı yapınca pc mde tek oturum var lütfen yardımcı olun..

harici harddisk görünmüyor.

cmd ye yönetici olarak girmeyi deneyin bir de. Ayrıca bir önceki mesajımdaki yöntemi de deneyin belki çalışır sizde de. Teamwiever den da yardımcı olmaya çalışırım pm atmanız yeterli

Çok teşekkür ederim.Peki Nasıl yönetici olarak girebilirim?

başlata tıkladıktan sonra cmd yazın bekleyin yukarıda cmd çıkacak sağ tıklayın yönetici olarak çalıştır yapın.

çok teşekkür ederim sağolun

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: altunok74

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

""DEJAAY"" USERLI ARKADAŞTAN ALINTIDIR.SAĞOLSUN BENİM PROBLEMİ ÇÖZMÜŞTÜK BU ŞEKİLDE.
    quote:

Orjinalden alıntı: mimarbaz

160 gb wd harici hdd. hiç bir bilgisayarda görünmemeye başladı. sanırım virus var. ama kabloda sorun yok. ışığı yanıyor. Bilgisayara takıldığında bilgisayarımı tıkladığımda bilgisayar donuyor. hdd takılıyken winrar dan girmeye çalıştım. bu sefer winrar dosyası açılmıyor. Yardımcı olursanız sevinirm..

arkadaşın tavsiyesini deneyin ve " ComboFix " i indirip taratın bilg nızı, bu tür sorunlarda çözüm olabiliyor, güvenli bir program ve faydalı.

• kötü olmş
  • Merhabalar,

benimde harici harddiskimde sorun var malesef. Muhtemelen virüs kaynaklı.
    Bilgisayarıma geçenlerde virüs bulaştı. Masaüstünde kilit işaretli bir dosya belirdi ve hiçbir dosyayı açmama izin vermedi. Malwarebytes programı ile o sorunu çözdüm. virüsler temizlendi .ama harici harddiskim ogünden beri pc de görünmüyor.pc ye takınca ışığı yanıyor. motor birsüre dönüyor sonra duruyor. Işık yanıyor ama başka tepki yok. 6 farklı bilgisayarda denedim.

Forumda önerilen cmd yöntemini denedim. Ama harici hdd nin harfini mi bulamadım nedir,anlamadım.Bilgisayarım C ve D olarak bölünmüş durumda. Harf denemelerimde (e, f, g, h ..) "Doğrudan erişim için birim açılamıyor" yazıyor.

Bilgisayarımdaki bilgilerin çoğunu kaydedip sildim yer açılsın diye :( şimdi içindeki dosyalara ihtiyacım var. Tüm önerilere açığım :(
    Umarım hala bir ümit vardır

• merhabalar tüm mesajları okudum.
    benim de benzer bir sıkıntım var ama ufak bir farklılık var. ben sıfır hddyi tv ye bağladım ve biçimlendirdim. şimdi normal hdd olarak kullanmak istiyorum. format atmayı denedim olmadı "doğrudan erişim için birim açılamıyor" yazısı çıkıyor.
    yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler
  • Merhaba Arkadaşlar BİM den bugün 1TB Samsung aldım, ilk taktığımda bilgisayar gördü veri yüklerken dondu, aktarımda durdu, bilgisayarda dondu, mecburen kapattım.. Yeniden taktığımda bilgisayarım bölümünde görünmedi, başka bilgisayarlarda denedim yine görmedi.. Aygıtlarda gözüküyor......... chkdsk/ x deniycem ama x in ne olduğnu bilmiyorum.. yardımcı olursanız sevinirim..
  • Arkadaşlar yardım edin bendede sorun var ama benimkin de pc'ye takınca ses çıkmıyor görünmüyor ama hdd üzerinde ışık yanıyor ve disk dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkinisler

Arkadaşlar yardım edin bendede sorun var ama benimkin de pc'ye takınca ses çıkmıyor görünmüyor ama hdd üzerinde ışık yanıyor ve disk dönüyor

arkadaşlar aynı problemle karşılaştım laptop çalışırken düştü önce çalışıyordu bir süre sonra çalışmamaya başladı. hdd yi söküp kutuyla bilgisayara bağladığımda disk dönüyor ama bilgisayardan hiç bir şekilde ulaşamıyorum ne yapabilirim. aygıt yöneticisi list disk hiç bir şekilde görünmüyor
  • sorunu çözdüm problem kabloda bendede düştükten sonra olmuştu giriş bölümde problem olmuştur dediler başka kabloyla denedim oldu tavsiye ederim başka kabloyla dene
  • Arkadaşlar sizde işe yarar mı bilmem ama yinede bir yöntemdir denemekten zarar gelmez ben denedim veriler bende görünüyor yanlız bendeki problem bilinmeyen bölüm hatasıydı (R-Studio) bu programı kullanarak bütün verilere ulaştım ancak verileri aktarmak için boş bir hdd gerek yoksa verileri alamıyorum içinden umarım benim gibi birilerinin işine yarar
  • arkadaşlar nerhaba birkaç gün önce Samsung 500 GB hdd cihazım hafif bi travma geçirdi, bugün itibariyle içi boş görünüyor,biçimlendirmek istemiyorum içindeki bilgileri kaybetmemek için.
    Birkaç kez foruma bakarak chkdsk/r I: işlemini uyguladım, birkez oldu ama %50 civarında yarıda kaldı. Tekrar denediğimde farklı farklı komutları RAW sürücü için chdsk kullanılamıyor diyor .Yardımmm lütfennnnn
  • Halloldu beaaaaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: emres82
    RAW sürücü için chdsk kullanılamıyor diyor.Yardımmm lütfennnnn

quote:

Orijinalden alıntı: emres82
    Halloldu beaaaaaaaa

nasıl halletiginizi detaylı anlatırmısınız
  • Windows-system 32 klasörü içindeki chkdsk exe uzantılı dosyayı bulup sağ tıklattığında yönetici olarak çalıştır diyorsun. Daha sonra açılan dos sayfasına aynen chdsk r/ I (burada I haricinin simgesi) yaklaşık 2 saat kadar sürdü ve açtığımda haricim kullanılıyordu. Aslında aynı işlemi daha önce de yapmıştım bir şekilde yarım kalmıştı ama ikinci deneyişimde halloldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nooloji

Merhaba Arkadaşlar BİM den bugün 1TB Samsung aldım, ilk taktığımda bilgisayar gördü veri yüklerken dondu, aktarımda durdu, bilgisayarda dondu, mecburen kapattım.. Yeniden taktığımda bilgisayarım bölümünde görünmedi, başka bilgisayarlarda denedim yine görmedi.. Aygıtlarda gözüküyor......... chkdsk/ x deniycem ama x in ne olduğnu bilmiyorum.. yardımcı olursanız sevinirim..

Bendede aynı sorun oldu. Yani Toshiba marka 750 gb harici hardiski takıyorum ses geliyor hardisk dönüyor ancak bilgisayarımda görünmüyor. Ayrıca sağ altta donanımı güvenli kaldırda da hardisk görünüyor. Sorun şurdan kaynaklanıyor. Hardiskinizi bilgisayar görüyor ancak harf atanmadığı için siz göremiyorsunuz. Çözümü ise bilgisayarımın üzerine gelip sağ klik yapıyorsunuz. Yönete geliyorsunuz. Yönet içerisinden depolama ordan da disk yönetimini tıklıyorsunuz. Alt tarafta diskinizin kapasitesini ve harfin atanmadığını göreceksiniz. Diskinizin üzerine gelip sürücü harfi ve yolunu değiştiri tıklayıp sürücünüze harf atayacaksınız. Atadıktan sonra ise HDD nizin bilgisayarımda göründüğünü göreceksiniz. Saygılar

• ya pcde ya diskde virus olabilir farklı pclerde dene olmadı bicimlendir sonra veri kurtar.
  • ben de de aynı hata var. disk yönetinimde Disk yönetiminde bilinmeyen disk olarak görünüyor. USB ye taktığım zaman aygıt yazılımı yükleniyor ve aygıt yazılımı yüklendi kullnaıma hazır olarak görünüyor. donanımı güvenle kaldır da görünüyor ancak ismi ya da harfi görünmüyor.
    Disk yönetimne ilk girdiğimde diski başlat diye bir uyarı geliyor. Tamam dememe rağmen herhangi bir gelişme olmuyor.

harici harddisk görünmüyor. harici harddisk görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eda_y

ben de de aynı hata var. disk yönetinimde Disk yönetiminde bilinmeyen disk olarak görünüyor. USB ye taktığım zaman aygıt yazılımı yükleniyor ve aygıt yazılımı yüklendi kullnaıma hazır olarak görünüyor. donanımı güvenle kaldır da görünüyor ancak ismi ya da harfi görünmüyor.
    Disk yönetimne ilk girdiğimde diski başlat diye bir uyarı geliyor. Tamam dememe rağmen herhangi bir gelişme olmuyor.

harici harddisk görünmüyor. harici harddisk görünmüyor.

aynı sorun bendede var çözebilen oldu mu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.