Şimdi Ara

GMAiL Hesabınızı Outlook Express'le Kullanmak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
8.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilmiyorum daha önce konu açıldı mı (eğer açıldı ise adminler bu topici silebilir) ama anladığım kadarı ile bazılarımızın Gmail'in POP3 desteği hakkında fazla bilgisi yok.. O yüzden G-mail hesabınızı nasıl Outlook'da kullanabileceğinizi anlatmak istedim adım adım...

1-) Öncelikle gmail hesabınıza log-in olup yukarıdaki settings'e geliyorsunuz...

2-) Forwarding and POP kısmına gelip Enable POP only for mail that arrives from now on'i tıklıyorsunuz.(Enable POP for all mail tılarsanız hesabınızdaki tüm postalar bilgisayarınıza yüklenir).

3-) Daha sonra alttaki Configuration instructions'ı tıklıyorsunuz.

4-) oradan açılan pencereden Outlook Express and Outlook 2002 'yi tıklayın..

5-) Run the auto-configuration tool 'u tıkladığınızda bilgisayarınıza 100 KB'lik küçük bir program yüklenecek. Bunu çalıştırıp mailinizi, adınızı soyadınızı yazdığınızda artık Outlook'dan mail alıp yollayabileceksiniz...

• teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: aniler_90

teşekkürler

• Bunu sadece gmail ile sınırlamak yanlış olur.. hemen hemen aynı yöntem diğer mail sağlayıcılarında da mümkün..

Verdiğin bilgiler için TeŞeKKüRLeR
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByMeto

Bunu sadece gmail ile sınırlamak yanlış olur.. hemen hemen aynı yöntem diğer mail sağlayıcılarında da mümkün..

Verdiğin bilgiler için TeŞeKKüRLeR

walla doğru dürüst pop destekli bedava mail programı yok.. önceden yahoo yapıyordu bu işi ama o da kaldırdı desteğini.. ayreten gmail küçük bir programla tüm ayarları otomaitk yapmış.. çok da güzel olmuş...
  • thank you
  • yaa ayarlardan sonra Outlook Express'te gmail'in şifresini falan yazıyom sonra bağlanıyor yazıyor.. saniyesi dolmadan bağlantı kesildi yazıyor. Bişeyleri yanlışmı yaptım acaba?
  • benim de bazi sorunlarim var

o ayarlari yaptiktan sonra mail aliyorum ama bir turlu yollayamiyorum

Mesela superonline icin smpt.superonline. com yerine smtpauth.superonline.com yapmak gerekiyordu sanirim. Acaba bunda da ole bi ayar mi lazim???
  • eyvallah
  • yararlı olduysa sevindim :)
  • Arkadaşlar belki daha önceden çözümü verildi ama benim ayarlarım doğru olmasına rağmen Gmail'den mail gönderemiyorum. Nedendir sizce?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.