Şimdi Ara

Harsh Times (2005)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Harsh Times / Acımasız Hayat (2005) IMDB: 7.0/10

‘Training Day’in yaratıcısı David Ayer’dan, Los Angeles’ın tehlikelerle dolu sokaklarında gelişen dostluğun ‘hiper-gerçekçi’ öyküsü.

Harsh Times (2005)

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt0433387/
    Web site:http://www.harshtimes.com/
    Fragman:

Youtube linki göremeyenler için:http://www.youtube.com/watch?v=T1zf1H6N_0s

Filmin Öyküsü
    Körfez Savaşı’ndan döndüğünden beri Jim Davis (Christian Bale), hayatını belli bir çizgiye oturtmayı başaramamıştır. Uzak çöllerde geçirdiği günlerin kötü anılarını hala üzerinden atamadığı gibi gece gördüğü kabuslarla uykusundan sıçrayarak uyanmaktadır.

Los Angeles Polis Departmanı’ndan bir türlü gelmeyen teklifi beklerken tüm birikimleri suyunu çekmiştir. Kendisiyle başbaşa kaldığı zamanlarda, düzenli bir işi olsaydı herşeyin başka türlü olacağını düşünür.

Meksikalı kız arkadaşı Marta’yı (Tammy Trull) yeniden ABD’ye getirtebilecek, onunla evlenecek, durmuş oturmuş bir hayata başlayabilecektir.

Ülkesine hizmet etmenin farklı yollarını arayan ve masa başında sıkıcı bir işe çakılıp kalmak istemeyen Jim, isteklerinin gerçekleşmesini beklerken kendisi gibi işsiz olan çocukluk arkadaşı Mike (Freddy Rodriguez) ile takılmaya başlar.

Öte yandan Mike’ın Sylvia da (Eva Longoria), sevdiği erkeğin artık sürekli ve düzenli bir iş bulması için baskı yapmaktadır. Mike bu yüzden iş aramak zorunda kalınca Jim de ona bir iş bulunması için yardımcı olmayı teklif eder.

Ancak tıpkı çocukluk yıllarındaki gibi Güney Los Angeles caddelerine açılan iki sıkı dost, kentin her türlü acımasızlık ve belayla yüklü caddelerinde tam bir kaosla yüzyüze gelecektir.

Hayatlarını daha keyifli kılma, daha yükseklere çıkma, daha parlak geleceğe ulaşma planlarını yanlış yollardan hayata geçirmeye çalışan iki arkadaş, artık gittiği her yere bela getirmeye başlamıştır...

Filmin Künyesi

Tür: Dram / Aksiyon / Suç
    Gösterim Tarihi: 17 Kasım 2006
    Yapım: 2005, ABD , 119 dk.
    Yönetmen: David Ayer
    Senaryo: David Ayer
    Yapımcılar: David Ayer, Andrea Sperling
    Görüntü Yönetmeni: Steve Mason
    Prodüksiyon Tasarımı: Devorah Herbert
    Kostüm Tasarımı: Michele Michel
    Kurgu: Conrad Buff
    Müzik: Graeme Revell
    Tür: Aksiyon, Dram
    Dağıtım:UIP Filmcilik

Oyuncular:

Christian Bale (Jim David)
    Freddy Rodriguez (Mike Alvarez)
    Tammy Trull (Marta)
    Eva Longoria (Sylvia)
    Adriana Millan (Rita)

Filmden Kareler:
     Harsh Times (2005)
     Harsh Times (2005)

Harsh Times (2005)
     Harsh Times (2005)

Harsh Times (2005)
     Harsh Times (2005)

Son günlerde izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Hiç sıkılmadan bir çırpıda bitirdim. Ve böyle olunca konu açma gereği duydum. Bence o puanı hak etmiyor daha yüksek olmalıydı..8.5 veriyorum ben. Size de tavsiye ediyorum zamanınız varsa kesinlikle izleyin derim..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Şahsen ben çok beğenmiştim
  • Bence de güzel film
  • Christian Bale'in psikopat karakterle döktürdüğü film. tavsiye ederim.. iyi film.
  • baya severim bu filmi, güzeldir izleyin derim hele c.bale hayranları mutlaka izlesin
  • bale sa ilk sıraya koydum bile
  • Harsh.Times.2005.720p.BluRay.x264.YIFY

Arkadaşlar şuna uygun bir alt yazı bulamadım, yardımcı olabilir misiniz
  • Az önce izledim, kesinlikle tavsiye ederim. CHRISTIAN BALE yine yine yine döktürmüş oyunculuğu. Bu adamı izlemeye doyamıyorum. Ayrıca sadece oyunculuk da değil, filmin konusu da harika.

SU TESTİSİ SU YOLUNDA

7,5/10
  • Bale'in oyunculuğunun ne kadar üstün olduğunu görmek için iyi bir film. Ve hakikaten filmin atmosferi ve oyunculuklarla beraber çok etkileyici.
  • Zor film. Savaş sonrası psikolojisi ile neler yapılabileceğini anlatıyor da bu yükte gerginlik bazı bünyelere iyi gelmeyebilir.

Harsh Times inceleme
  • İzlemeyen varsa izlesin. Gerçekten güzel filmdi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.