MSN 9.0 "Windows Live Communications Platform" Hatasi Alanlar Cozumu!!!!
115 Cevap135743 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1618 Mesaj
16 Aralık 2008; 1:40:55 

MSN 9.0 Da "Windows Live Communications Platform" Hatasi Alanlar Iste Cozumu Bizzat Kendi Uploadimdir.Kendim Tarfimca Denedim Olumlu Sonuc Aldim.

Download:
http://rapidshare.com/files/173727138/msn90cozumu.rar

Direk adres cubuguna kopyalayin.
Rarin icindekiler:
Combo fix programi(Malware Temizleme Araci)
Nasil yapacaginizi anlatan 5 adimlik yazi dizisi

Bu hatayla 1 haftadir ugrasiyorum sonunda cozumu buldum boyle bir olay basina gelen varsa burdan halledebilir 6-7 kere restart attim pcye her seyi yaptim ayni hata bir daha gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Næccm -- 16 Aralık 2008; 1:42:20 >

Bir Gün Gelecek ve Ben 8 Satır İmza Yazacağım!!!
To Be Continued....

5389 Mesaj
16 Aralık 2008; 19:25:26 

dostum bu vista'da çalışmıyor. ben bunu daha önce denemiştim ancak vista'da çalışmıyor. vista için olan bir sürümü yok mu?

7 Mesaj
16 Aralık 2008; 19:40:38 

[font="Courier New"]Evet Vıstada malesef Calısmıyor YARDIMCI OLABILCEK KIMSE VARMI ?

1618 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:52:49 

bu xpde calisiyor vista icinde arastiricam

To Be Continued....

199 Mesaj
17 Aralık 2008; 1:09:22 

işe yaradı
teşekkürler hocam

5389 Mesaj
17 Aralık 2008; 13:19:02 

En son sürümde bu hata oluyor mu arkadaşlar deneyen var mı? Ben evde değilim deneyemiyorum. Bugün akşama deneyip size sonucu söylerim. Eğer deneyen varsa lütfen bildirsin.

5389 Mesaj
18 Aralık 2008; 19:13:51 

Arkadaşlar son sürümü de yükledim hala hata veriyor bir yardım lütfen yav Anlatılıyor bazı yabancı sitelerde ancak benim ingilizcem iyi değil.

5389 Mesaj
19 Aralık 2008; 1:55:28 

Ne yaptıysam olmadı. Bir türlü yapamadım. En sonunda format attım. Herşeyi adım adım kurdum. Nvidia Chipset Driver'ıyla birlikte kurulan Nvidia internet access manager'den kaynaklana bir sorun tahminime göre. Çünkü kurduktan sonra Messenger yine aynı hatayı verdi. Kaldırdım ve hata da ortadan kalktı. Şuan sorunsuz kullanıyorum Vista Ultimate x64 SP1'de.

650 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:52:56 

beyler bu combofix olayını yaptım... messenger duzeldi..
firewall simdi de systemexe.exe diye bir trojanın devamlı calıstıgı uyarısını vermeye basladı..

MaDDoG.. was a L E G E N D!.. Güzel bir alışveriş sitesi | Alexa Rank Boost | Süper bir video portalı | Pratik günlük kolay yemek tarifleri | En iyi, en popüler Vine'lar

5389 Mesaj
21 Aralık 2008; 2:01:41 

quote:

Orjinalden alıntı: tanerf82

beyler bu combofix olayını yaptım... messenger duzeldi..
firewall simdi de systemexe.exe diye bir trojanın devamlı calıstıgı uyarısını vermeye basladı..

Dostum güvenli modda bilgisayarını antivirüs ile taratmayı dene. Eğer sorun devam ediyorsa format at derim (en sağlıklısı).

270 Mesaj
5 Ocak 2009; 20:05:00 

rar da wirüs ciktı :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

270 Mesaj
5 Ocak 2009; 20:20:58 

Ama ellerine sağlık çok güzel çalışıyor... tşk...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
5 Ocak 2009; 20:53:45 

en basta Næccm aarkadasa teşekkürü borç bilirim
ELİNE EMEGİNE SAGLIK sorunu senın sayende çözdüm sorunu

338 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:18:16 

Sagol Kardeşim İşime Yaradı Dewam Et Göyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Reaky -- 6 Ocak 2009; 22:15:47 >

3681 Mesaj
7 Ocak 2009; 21:20:46 

bende de olmuştu bu sorun
kendiliğinden geçti
vista kullanıyorum

362 Mesaj
10 Ocak 2009; 14:51:06 

Bende de aynı sorun oluştu. İlk mesajda yazılanları aynen uygulamadım, olmadı. Sonra güvenli modda uyguladım olmadı. Daha sonra Malwarebytes ile tarattım hem dosta hem güvenli modda hem windows ta hiç bir şey bulamadı. Daha sonra başka bir arkadaşın Nvidia chipset ile alakalı olma durumunu göz önünde bulundurdum. Onu henüz denemedim. Ancak bende sorun çözülmedi. Bende 8,5 yükledim

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
World kart ile alışverişlerde yardımcı olunur.
Alışveriş yaptıklarım : ahmetdonmez45 , fırsatkampanya , Déad , ibasci , öndercan , JohnDillinger, emre-29, isolayn07 ,

3668 Mesaj
10 Ocak 2009; 18:43:53 

0x80070643 bendede yüklenmiyor bu hatayı verior

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

318 Mesaj
11 Ocak 2009; 20:01:51 

Arkadaşlar saçma gelebilir ama çözüm tema da eğer xp nin kendi temaları dışındaki bir şey kullanıyosanız hata veriyo normal Xp temalrını seçin öyle bir deneyin sorunun gittiğini göreceksiniz

LENOVO İDEAPAD Z510

3668 Mesaj
11 Ocak 2009; 21:14:37 

GErçekten öyle mi Xp ye geçip hemen deniyorum xp temalarına bir

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

199 Mesaj
11 Ocak 2009; 23:42:27 

quote:

Orjinalden alıntı: cetinbattal

Arkadaşlar saçma gelebilir ama çözüm tema da eğer xp nin kendi temaları dışındaki bir şey kullanıyosanız hata veriyo normal Xp temalrını seçin öyle bir deneyin sorunun gittiğini göreceksiniz

harbi işe yaradı da xp nin temasıda çok dandik geliyor. zor bir seçim olcak vallahi

3668 Mesaj
12 Ocak 2009; 17:04:36 

düzelmedi hala

318 Mesaj
12 Ocak 2009; 17:37:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Çöl Tilkisi

düzelmedi hala

Bence bu sorunun tam bir çözümü yok bazı arkadaşlar trojan dan kaynaklanıyo diyo ve PC sini taratıp sorun çözldü diyenler var
bu tema olayıda aynı
bende ve galiba bir arkadş ta daha işe yaramış tam bir çözüm bulan yok sanırsam

LENOVO İDEAPAD Z510

102 Mesaj
13 Ocak 2009; 21:06:50 

yaw ne denediysem olmuyor yokmu bunun baska yolu :(:(

3668 Mesaj
16 Ocak 2009; 16:48:26 

offf hala yükleyemedim pc yi tarıcam virüs varsa silip bi daha deneyim
tema olayı da yln oldu olmuyor alakası yok

28 Mesaj
20 Ocak 2009; 13:12:54 

Arkadaşlar bende de aynı sorun var ne yaptıysam olmadı modem den kaynaklanıyor olabilir mi acaba denilenlerin hepsini yaptım fakat düzelmedi ve bu sorunu yaşayan bir sürü arkadaş var kesin çözümü bulan varmı ?
Saygılar

3668 Mesaj
21 Ocak 2009; 0:12:46 

1 Mesaj
31 Ocak 2009; 22:49:59 

bende de aynı sorun vardı malwarebytes' anti-malware programıyla tarattım hallodu öncesinde avast kasperky falan yapmıştım olmamıştı bide bole deneyin...

Bir Duvar Ancak Onu Koruyanlar Kadar Güçlüdür

462 Mesaj
2 Şubat 2009; 13:10:22 

combo fix ile yaptım ben ama 30-40 dk sonra gene aynı hata??

1GHz // 720p Hd // 5Mp // Android OS // Bt 3.0 // 802.11n // 4 '' Super AMOLED // 8+32gb=40 gb

462 Mesaj
2 Şubat 2009; 13:38:54 

XP için AlienWare Tema indirmiştim arkadaşda indirdi bu sorun 2 mizdede başladı Temayı silmeden nasıl düzeltebiliriz?

1GHz // 720p Hd // 5Mp // Android OS // Bt 3.0 // 802.11n // 4 '' Super AMOLED // 8+32gb=40 gb

5389 Mesaj
3 Şubat 2009; 2:11:13 

quote:

Orjinalden alıntı: SauronxTR

XP için AlienWare Tema indirmiştim arkadaşda indirdi bu sorun 2 mizdede başladı Temayı silmeden nasıl düzeltebiliriz?

Temayı kaldırmadan düzeleceğini sanmıyorum.

20 Mesaj
5 Şubat 2009; 18:55:06 

teşekkurlerr

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

2 Mesaj
8 Şubat 2009; 14:29:43 

eyw hoca bende çalıstı çok thanks

www.daimapaylas.com tıkla gir bak gör http://www.daimapaylas.com

2539 Mesaj
9 Şubat 2009; 2:41:08 

Teşekkürler

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri

1618 Mesaj
11 Şubat 2009; 0:45:53 

bisey dikkatimi cekti arkadasimda msn 9 kurduk cok rahat kullandi sonra yanlislikla silmis onu yeni format atmisti iste sildiktan sonra yeniden yukledi bu hatayi almaya basladi onceden yoktu bu konuya acik bir cozum getirmek lazim neyle alakali oldugu belli degil ayrica win 7de cok problemsiz calisiyor xpde ve vistada var bu hata sadece

To Be Continued....

1 Mesaj
15 Şubat 2009; 2:01:53 

msn 9.0 aynı sorun bende de oluyor anlattığınız şekilde yaptım ama msne açılınca hata raporu hala geliyor :S:S yardım lütfen

1 Mesaj
15 Şubat 2009; 13:14:25 

Gardaşım emeğine sağlık ama bende olmadı hala aynı hatayı alamıyorum katılımsız kurulum olduğu için silemiyorumda 2 günde xp nin farklı sürümleriyle formatlıyorum ama hala aynısı geliyor bi yol gösterin bu gardaşınıza

1343 Mesaj
18 Şubat 2009; 14:42:08 

verdiğiniz rapidshare linkinden indirdim oldu teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 18 Şubat 2009; 14:38:22 >

9600.17031.WINBLUE_GDR.140221-1952

*Nokia N82 16GB* + iPod Touch 32GB 5G + Sennheiser CX200 Street II & Spotify Premium || Logitech X-540
C# Dev. & Computer Enthusiast & Windows Azure Lover || MSDN Retail Subscriber || Dexter Fan || Microsoft TechNet Wiki Turkish Avengers Team Member
Microsoft Translator of the Month || http://www.speedtest.net/result/3355139308.png

1 Mesaj
19 Şubat 2009; 12:56:01 

nuMETALxx Arkadaşın dediği doğru arkadaşlar bende buyüzden 3 kere format çektim taratmadığım virüs programı veya combofix kalmadı ama arkadaşın dediği gibi benimde anakart çipsetim Nvidia Nvidia Chipset Driver'ıyla birlikte kurulan Nvidia internet access manager programını ekle kaldırdan kaldırınca sorun kalmadı arkadaşıma çok teşekkür ederim kafa yemek üzeredim eyvallah kardeşim

CEHALET GİDER AMA EŞŞEKLİK BAKİ KALIR...

765 Mesaj
22 Şubat 2009; 16:06:15 

quote:

Orjinalden alıntı: ASK_AGLATIR

nuMETALxx Arkadaşın dediği doğru arkadaşlar bende buyüzden 3 kere format çektim taratmadığım virüs programı veya combofix kalmadı ama arkadaşın dediği gibi benimde anakart çipsetim Nvidia Nvidia Chipset Driver'ıyla birlikte kurulan Nvidia internet access manager programını ekle kaldırdan kaldırınca sorun kalmadı arkadaşıma çok teşekkür ederim kafa yemek üzeredim eyvallah kardeşim

aynı sorun bende de vardı Nvidia internet access manager programını kaldırınca düzeldi.
Kesin çözümdür arkadaşlar

87 Mesaj
23 Mart 2009; 22:31:53 

quote:

Orjinalden alıntı: kobe_bryant1977

quote:

Orjinalden alıntı: ASK_AGLATIR

aynı sorun bende de vardı Nvidia internet access manager programını kaldırınca düzeldi.
Kesin çözümdür arkadaşlar

Allah senden razı olsun, bu konudaki yöntemi iki defa denedim, 3 defa format attım, diğer sitelerdeki şeyleri denedim, kafayı yemişken senin iletini gördüm kardeş, hemen kaldırdım düzeldi... sağolasın. Hepsi hikaye bu çözüm şahane :P

1033 Mesaj
25 Mart 2009; 19:15:13 

Bütün yolları denedım hiç biri çözüm degil arkadaslar Nvidia internet access manager programını kaldırınca duzelıyorm dıyor ama Nvidia internet access manager Programı nedır ya bnde yok :S ?? Yardımm!!

• Tony Montana.
  • MAFİA II FANCLUB.
  • Professiyonel Gamer.

•  
    62 Mesaj
    28 Mart 2009; 23:02:23 

bende de işe yaradı teşekkür ederim

http://ejdergureli.blogspot.com/

1597 Mesaj
    30 Mart 2009; 13:08:32 

combofixi filan sakın kurmayın tüm exeleri durduruyor program söylim

aynı sorum bende de var şunu söylicem bende eskiden nvadia gforce x5500 ekran kartı vardı
    sizin dediginiz chipset olayına filan baktım bulamadım acaba bunun tam çözümü nedir

1597 Mesaj
    30 Mart 2009; 13:15:06 

beyler tam çözümü yazıyorum

Delete the file: C: \ Program Files \ Windows Live \ Contacts \ wldlog.dll

773 Mesaj
    30 Mart 2009; 22:27:30 

quote:

Orjinalden alıntı: LiesOfFear

Arkadaşlar kesinlikle bunu yapmayın Sistem Dosyası hatası veriyor.Çözüm felan olmamış.Combofix ile en azından belirli bir süre girebiliyoruz Msne.

41 Mesaj
    1 Nisan 2009; 7:41:03 

quote:

2 gündür ugrasıyorum,türlü türlü şaklabanlıklar denedim ne combofix,ne format, eywallah kardeşim kesin çözüm DELETE ^^wldlog.dll^^ büyüksün....

104 Mesaj
    1 Nisan 2009; 21:18:35 

bunu yaptım yaklaşık 20 dakikadır hata vermedi :D cözüm bu galiba

1033 Mesaj
    2 Nisan 2009; 16:31:27 

Arkadaşlar Herşeyi Denedim , Gezmedıgım Forum Kalmadı En Sonunda ;
    Buradaki Dosyayı Sıldım Ve Şuan Rahat Bir Şekilde Kullanıyorum ..
    Sorun Çözüldü Arkadaşıma Çok TeşekkürEderim .. ;)
    İnş. Sizde Kurtulursunuz Bu İlletten!!

• Tony Montana.
  • MAFİA II FANCLUB.
  • Professiyonel Gamer.

•  
    104 Mesaj
    5 Nisan 2009; 21:31:57 

ya bu seferde arkadaşla sohbet ediyorum arkadaş soruma bi saat cevap vermiyor soruyorum meşgulmüsün meger kız bir sürü şey yazmış bana gelmemiş ve bu en az 10 kere başıma geldi bu yeni msn berbat bişey en iyisi 8.5 e dönmek

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    6 Nisan 2009; 12:18:42 

teşekkürler hacııı oldu valla güzelmiş saol

3023 Mesaj
    7 Nisan 2009; 18:15:59 

quote:

Orjinalden alıntı: dewilmacry

Arkadaşlar Herşeyi Denedim , Gezmedıgım Forum Kalmadı En Sonunda ;
    Buradaki Dosyayı Sıldım Ve Şuan Rahat Bir Şekilde Kullanıyorum ..
    Sorun Çözüldü Arkadaşıma Çok TeşekkürEderim .. ;)
    İnş. Sizde Kurtulursunuz Bu İlletten!!

Budur

flickr

103 Mesaj
    8 Nisan 2009; 0:17:28 

Cok Saol Kardes Çoğu Kişinin İşine Yarayabilir...

ImphetuS

4507 Mesaj
    11 Nisan 2009; 21:13:25 

quote:

Ohh bee.

I want you to remember the one man who beat you.

426 Mesaj
    13 Nisan 2009; 20:56:02 

Allah razı olsun kafayı yedirtti bana

493 Mesaj
    16 Nisan 2009; 20:42:00 

OLdu oley be ohh be :D ne biçim msn hatası bu ya

#24 Kobe Bryant

30 Mesaj
    17 Nisan 2009; 17:50:19 

selamlar benim anladığım kadarıyla bu hata cesitli sebeblerden olabiliyor, o yuzden kimse çözüm konusunda hem fikir değil. ben de sorunun kaynagını daha iyi anlayabilmek için combofix'i indirdim. içindeki acıklamada Amvo.exe virüsünün sebeb olduğunu, bunun yanı sıra pcdeki gizli dosyaların da görünmesini engellediğini okudum. combofix'i çalıştırmadan önce bu durumu kontrol ettim ve evet arkadas haklı. sonra combofix'i çalıştırdım. sorun hallolmuş görünüyordu. fakat bende şöyle bir sorun var, bilgisayara restart yaptıktan sonra msn acılsa dahi gizli klasörler yine görünmüyor. fakat restart yapmadan kontrol edersem görünüyor. acaba ben mi bir şeyi yanlış yaptım? konu hakkında bilgisi olan var mı?

2 saat sonra gelen edit :)

yukarıda bahsettiğim durum içime sinmeyince biraz daha araştırdım.

http://www.mygeekside.c...l_amvo_virus_usb_en.vbs

adresinden indireceğiniz script sayesinde c-d-e-f-g dahil tüm diskleri çok kısa bir süre içerisinde temizledim. gizli klasörler görünür hale geldi. gizli hale gelince disklerde ne kadar trojan, truva atı vs varsa temizleyebildim. sorununuzu mutlaka çözer demiyorum ama bendeki sorunu bu sekilde tamamen hallettim. bu illetin flashdiskten bulaştığını düşünürsek bu script ile tarama yaparken flashdiskin de takılı olmasına dikkat edin. ayrıca sorunu halledene kadar mutlaka tüm disklerdeki sistem geri yüklemeyi kapatın.

benim bu olaydan edindiğim tecrübe ise biraz manidar, ne siz flashdiskinizi baskasının seyine sokun, ne de bi baskasının flashdiskini kendi seyinize sokun. :P:P:P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takus5 -- 17 Nisan 2009; 20:38:08 >

Durumu düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan öğüt almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yürütmek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım düşünceler belirdi. Oysa, HANGİ BAĞIMSIZLIK VARDI Kİ, YABANCILARIN ÖĞÜTLERİYLE, YABANCILARIN PLANLARIYLA YÜKSELEBİLSİN. TARİH BÖYLE BİR HADİSEYİ KAYDETMEMİŞTİR.

358 Mesaj
    22 Nisan 2009; 16:45:42 

bizede teşekkür etmek düşer.indiriyorum deneyeceğim

1014 Mesaj
    29 Nisan 2009; 0:16:06 

quote:

Teşekkürler.

Tarlalar yeşillendi mi?

4 Mesaj