Şimdi Ara

3 ses çıkışını teke dönüştüren cihaz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde eski bir 5.1 ses sistemi var. Arka tarafında 5 hoparlör çıkışı var burada sorun yok, 5 hoparlörü de buraya bağlıyorum. Ama diğer 3 tane çıkış ise bilgisayara girmek için. Biri subwoofer, biri main(sol, sağ hoparlör) biri de surround(sol surround ve sağ surround).
    Demem o ki ben bu üç çıkışı nasıl edip de teke düşürüp dizüstü bilgisayarımın girişine sokayım? Çünkü üç kabloyu sokamam, birini soksam sadece o soktuğumdan ses geliyor.
    3 çıkışı teke düşüren bi alet var mı? Varsa nereden bulabilirim?
    Teşekkür ederim...

• herheangi bir elektronikçiden
    stero çivi jaklı 2dişi girişli ufak zımbırtıdan 2 tane al.birini diğerine tak al sana 3 dişi giriş bitanede çivi çıkış.
  • ses sistemin nedir

quote:

Orjinalden alıntı: nightmare_in_u

Elimde eski bir 5.1 ses sistemi var. Arka tarafında 5 hoparlör çıkışı var burada sorun yok, 5 hoparlörü de buraya bağlıyorum. Ama diğer 3 tane çıkış ise bilgisayara girmek için. Biri subwoofer, biri main(sol, sağ hoparlör) biri de surround(sol surround ve sağ surround).
    Demem o ki ben bu üç çıkışı nasıl edip de teke düşürüp dizüstü bilgisayarımın girişine sokayım? Çünkü üç kabloyu sokamam, birini soksam sadece o soktuğumdan ses geliyor.
    3 çıkışı teke düşüren bi alet var mı? Varsa nereden bulabilirim?
    Teşekkür ederim...
  • JazzSpeakers 5-6 yıllık bi cihaz..
  • elektronikçiye gidip ""stero çivi jaklı 2dişi girişli ufak zımbırtı"" istiyorum desem anlar mı? ya bi sitede falan yok mu? ya da fotoğrafı?

quote:

Orjinalden alıntı: Göktuğ AYAS

herheangi bir elektronikçiden
    stero çivi jaklı 2dişi girişli ufak zımbırtıdan 2 tane al.birini diğerine tak al sana 3 dişi giriş bitanede çivi çıkış.
  • ses sisteminin o özelliği yok mu
    mesela iki kanal sesi bütün kanallara çoğaltamıyor mu
    çünkü bir çok 5.1 sistemde o gibi özellik olabiliyor
    sistemin tam modeli nedir
  • malesef yok gibi, sistemin üzerinde sadece JAZZ SPEAKERS For Dolby Digital 5+1 System yazıyor.
    en iyisi ben bi fotosunu çekiyim arka tarafının, ekliyim buraya

quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

ses sisteminin o özelliği yok mu
    mesela iki kanal sesi bütün kanallara çoğaltamıyor mu
    çünkü bir çok 5.1 sistemde o gibi özellik olabiliyor
    sistemin tam modeli nedir
  • elektronikçiye gidiyorsun bir tarafı dişi diğer tarafı 3adet erkek kablo 3.5 mm bunun yanında iki tarafıda erkek 3.5 mm kablo alıyorsun birbirine bağlıyorsun 3 adet erkek kabloyu direkt ses sistemine bağlıyorsun diğer kısmını bilgisayara bende kablo var sorunsuz 7.1 sistemi bağlıyorum
  • benim de aklıma gelmişti bu yöntem dedim acaba daha pratik çözümü olur mu? ama heralde yok, çok güzel tarif etmişsin bu arada adama açıklarken güçlük çekmeyeceğim teşekkür ederim

quote:

Orjinalden alıntı: -THIEF-

elektronikçiye gidiyorsun bir tarafı dişi diğer tarafı 3adet erkek kablo 3.5 mm bunun yanında iki tarafıda erkek 3.5 mm kablo alıyorsun birbirine bağlıyorsun 3 adet erkek kabloyu direkt ses sistemine bağlıyorsun diğer kısmını bilgisayara bende kablo var sorunsuz 7.1 sistemi bağlıyorum
  • arkadaşım gitti gidiyordan da alabilirsin. bilgisayarım bolumune gir ordan kablolar de ses kablolarının içinde mevcut.http://urun.gittigidiyor.com/STEREO-COKLAYICI-KABLO-1-GIRIS-3-CIKIS-3-5-KABLO_W0QQidZZ14283845 .
  • bence sistemi öle çalıştırmak verimsiz olur... film izliyorsun sistemle ve filmde soldan ses geldi diyelim, sol ön ve sol arka hoparlörden ses gelcek ama woofer veya centerin hangisinden gelcek acaba??? yani karışık ve sisteme zararlı bir iş olur bence bu...
  • Elektronikçiye ben bir stereo çoklayıcı alcaktım desen hemen anlar zaten(Tanesi 75Kr). yada smhsyn666 gösterdiği aparatta olabilir.
  • smhsyn666 arkadaşın dediği gibi kablo alırsak 5.1 ses alabilir miyiz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.