- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
PTT Kargo İle Kapıda Ödeme
192 Cevap219756 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

320 Mesaj
15 Aralık 2008; 21:18:33 

PTT kargo ile kapıda ödemeyi nasıl yapabilirim?Herhangi bir kuruluş vs. üzerine değil,şahıs olarak.

19 Mesaj
16 Aralık 2008; 1:42:11 

merhabalar ,
kapıda ödeme klasik kargo gibi işliyor.gelen memura ücreti ödeniyor.yani kağıda imza derdi de yok. sana el bilgisayarı tipinde cihazları nın üzerine kalemi ile imzanı atıyorsun.(eğer diyelim ürün hasarlı , o zaman da forma gerek yok. elindeki cep bilgisayarı ile foto sunu çekip merkezlerine gönderiyorlar.) yani bildiğimiz kargo sistemlerinden daha gelişmiş. teslim süresini çoğu kişiler uzun sanıyorlar. standart posta ile karştırılmaması gerekiyor. 1-2 iş günü içinde tesli ediyorlar. ücreti de 1 kilo için 3 ytl civarında , 1 kilodan fazla ise belirli ücret artıyor. kargo şirketlerinden çok çok hesaplı bence... bu bilgileri ptt genel müdüründen canlı yayında birebir duydum. bir kanala konuk olmuştu.

------------
bunu da hatırlatıyım. kapıda ödeme seçeneklerinde artı masraf olabiliyor. (yani kargo ücretinden ayrı olarak , bir bedel ilave ediliyor. ) ayrı masraf olup olmadığına araştırman , (daha doğrusu direk sorman ) en iyisi olur bence....

inş. yardımcı olabilmişimdir.....

(böyle de örnek veriyim. ups kargo da kapıda ödeme uzun zaman önce (şimdi yükseldi mi bilemem) kargo ücreti (örn. 6 ytl ) + kapıda ödeme seçeneği masrafı ( 10 ytl ) : yani 16 ytl en az kargo ücreti oluyordu.böyle seçenekler olabiliyor.) bunuda söylemek istedim....

SELMAN GÜLEÇ

320 Mesaj
16 Aralık 2008; 16:42:18 

Konuyla ilgilenip cevap yazdığınız için teşekkür ederim,gerçekten yardımınız dokundu

209 Mesaj
4 Şubat 2010; 14:36:47 

Gerçekten aydınlatıcı bir yazı olmuş teşekkürler.

Sony XPeria Z BlacK 2001 Scenic RXT 1.6 16V / Lovato LPG Samsung Galaxy S WiFi 5 HP Pavilion DM1-3200ST ByNecD

940 Mesaj
4 Şubat 2010; 14:42:49 

istanbuldan izmire küçük bir kutu göndermiştim(700 TL kapıda ödemeli)
parayı çekmek için ptt ye gittiğimde 10 tl işlem ücreti kestiler(gönderirken hiç bahsetmediler bundan)
yani ek ücret var,buna dikkat edin

729 Mesaj
17 Şubat 2010; 16:21:22 

gönderi yaparken ödeme şartlı olarak gönderirseniz kapıda ödemeli olarak gitmiş olur. Gönderi yaparken 1tl ek ücret alınır. Ayrıca tahsil edilen parayı postaçeki hesabınız var ise posta çekine yatırırken 100 liraya kadar 1.5 lira (tutar yükseldikçe komisyon oranı artıyor) bi kesinti yaparlar. Posta çeki hesabınız yok ise isme havale olarak gelir onunda komisyonu 3.5 lira civarındadır.

Ücretsiz VOB al-sat sinyal sistemi Olcays.com Sıvı Ekran Koruyucu Liquard Sıvı Ekran Koruyucu

68 Mesaj
14 Mart 2010; 11:47:43 

havale ücreti satıcıdanmı kesiliyor arkadaşlar

ölüm kendinden önce bana yalnızlığını yolladı (nazım hikmet)

2 Mesaj
17 Mart 2010; 17:43:22 

Arkadaşlar Ptt bir devlet kurumudur. Doğrudan kar amacı gütmez, öncelikli amacı insanlara hizmet götürmektir.

Genel olarak görülür ki bir işletme özelden devlete geçtiğinde, öncelikli amaç vatandaşlara hizmet etmek olacağından fiyatlar makul seviyelere çekilmektedir. Bana gre doğru olan da zaten her alanda özel kurumların yanında bir devlet kurumunun da bulunmasıdır.

Diğer devlet kurumları gibi Ptt Kargo da her zaman tercihimdir.

Dizi arşivim:

http://sahibindendizi.blogspot.com

908 Mesaj
18 Mart 2010; 13:19:28 

Bu seçenekten yararlanmak için ptt kargo şubesinemi gidiyoruz yoksa onlar gelip teslim alıyormular buda önemli , diğer kargolar gelip evinizden teslim alıp gönderi yapıyorlar bunda da öylemi

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

55 Mesaj
24 Mayıs 2010; 17:59:35 

150 liralık bir tel satacağım. kendi kutsunda sakaryadan istanbula gidecek kapıda ödemeli olarak. bana satışdan 150 tl kalması için bedeli kaç lira olarak belirlemeliyim.

3541 Mesaj
1 Haziran 2010; 18:55:43 

PTT coştu süper hizmet...

İntel Core 2 Duo E8400 Akasa K32 - MSI P35 Platinium - 256MB Palit 8600GT Sonic - A-Data 1066Mhz 2024x2 MB - Philips 190P70 LCD - Logitech Z-5300 - Logitech LX500 - Edimax 7266WRN - Coolermaster RC360 460W
HTC One 32GB - iPad2 3G 32GB

40 Mesaj
1 Haziran 2010; 19:04:15 

Bu yolla satis yapmayi dusunen arkadaslari uyarayim. Ptt tahsilatli kargo bilgilerini belli araliklarla maliye ye bildiriyor. Eger devamli satis yapiyorsaniz fatura kesmek zorundasiniz. Aksi taktirde vergi cezasi yersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2713 Mesaj
1 Haziran 2010; 19:16:52 

maliye tüm kargoları denetliyor
ptt ye özel değil

40 Mesaj
1 Haziran 2010; 19:19:37 

quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

maliye tüm kargoları denetliyor
ptt ye özel değil

Oyle ama tahsilatli gonderi ticaret yapildiginin kanitidir. Diger turlu arkadaslarima gonderiyorum dersin ama tahsilatli gonderide tahsil edilen para belgelidir. O sebeple ceza kacinilmaz.

2713 Mesaj
1 Haziran 2010; 19:23:06 

quote:

Orijinalden alıntı: neco_enisio

150 liralık bir tel satacağım. kendi kutsunda sakaryadan istanbula gidecek kapıda ödemeli olarak. bana satışdan 150 tl kalması için bedeli kaç lira olarak belirlemeliyim.

150 tl için ortalama 3 tl civarı para keserler

ek olarak belirteyim kargo ücretini gönderen ödüyor, karşı ödeme kabul edilmiyor
ve ödeme şartlı (kargo bedeli karşıdan alınması) olursa 1 tl gibi masraf alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratTURAN1977 -- 1 Haziran 2010; 21:29:15 >

2713 Mesaj
1 Haziran 2010; 19:27:32 

genellikle yurtdışından faturasız getirilen benzer veya adetli ürünlerde sorun çıkıyor
her defasında değişik ve tek malzemelerde sorun olmaz, çok satış yapılmıyorsa tabi

4330 Mesaj
3 Haziran 2010; 22:26:26 

quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

150 tl için ortalama 3 tl civarı para keserler

ek olarak belirteyim kargo ücretini gönderen ödüyor, karşı ödeme kabul edilmiyor
ve ödeme şartlı (kargo bedeli karşıdan alınması) olursa 1 tl gibi masraf alıyorlar

örneğin satılan ürün bedeli diyelim 170 lira olsun,kargo bedelide karşıdan alınacak olsun,bu durumda 170 liralık kapıdan ödemeli ürün için, ptt ye toplam ne masraf öderiz?

posta çeki hesabı şartmı peki,hesap açtırmakta 5 tl ymiş çünkü

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

908 Mesaj
18 Haziran 2010; 10:33:05 

Mesaj fazla gitmiş düzenledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flawless_cracker -- 28 Ocak 2011; 12:41:02 >

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

1131 Mesaj
22 Haziran 2010; 11:20:05 

bende bugun 450liralik bir telefon satmayi dusunuyorum. bu sistem tamamen guvenli mi arkadaslar? ayrica hesap actirmak gerekiyor mu?

908 Mesaj
9 Temmuz 2010; 12:08:35 

quote:

Orijinalden alıntı: olli

gönderi yaparken ödeme şartlı olarak gönderirseniz kapıda ödemeli olarak gitmiş olur. Gönderi yaparken 1tl ek ücret alınır. Ayrıca tahsil edilen parayı postaçeki hesabınız var ise posta çekine yatırırken 100 liraya kadar 1.5 lira (tutar yükseldikçe komisyon oranı artıyor) bi kesinti yaparlar. Posta çeki hesabınız yok ise isme havale olarak gelir onunda komisyonu 3.5 lira civarındadır.

Bende teslimatta ödeme şartlı gönderdim gönderi 1160 gr olduğu için 6 tl tuttu 1tl de adrese teslim toplam 7 tl şubeden alırsalar 2 kgye kadar 6 tl sonra teslimatta ödeme bedelini 95 yazmıştım posta çeki hesabıma 93,5 tl yatırılmış 1,5 tl kesilmişki buda normal.

Gönderi yaparken 1 tl ek ücret de almıyorlar yanlışın var

Ancak şuna dikkat edin benim başıma geldi bir ödeme şartlı gönderim geri döndü sebebi karşı müşterinin adres bilgisi verirken mahalle bilgisi vermemesi oldu ufacık kasabada sırf bu mahalle bilgisi yok diye aynı gün kargo bana geri gönderildi. İşin ilginci adama diyorum barkod kodu verdim size neden takip etmediniz adamdaki rahatlığa bak diyorki niye takip edimki nede olsa gelecek adama diyorum ne gelmesi kardeşim kargo geri dönmüş sonra diyorum bir yanlışlık var neden gelmesinki yok efendim hayır benim adresim doğru kargolarada aynı adresi veriyorum faturalarım aynı filan bi araştırdımki adamın adres bilgisinde oturduğu mahalle ismi yok onuda ben yazdım adama dedimki bak dikkat et mahalleni daha bilmiyorsun

Olan bana oldu 7 tl gönderirken verdiğim peşim mani ve gidip şubeden teslim aldım gönderirken ödediğim için alırken tekrar ödemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flawless_cracker -- 17 Temmuz 2010; 18:28:55 >

51 Mesaj
27 Temmuz 2010; 11:48:35 

arkadaşlar bir sorum olucak bende bugun ptt kapıdaödeme şeklinde bir laptop alıcam ama adamada tabi güvenemiyorum acaba bozuk mal mı gönderir yada baska bi alet mi gönderir bilemiyorum acaba actıktan sonra aletin hasarlı oldugunu görüp nasıl iade edebilirim parayı verdkten sonra?

chalailee

144 Mesaj
15 Ağustos 2010; 12:16:01 

quote:

Orijinalden alıntı: kayhan93

arkadaşlar bir sorum olucak bende bugun ptt kapıdaödeme şeklinde bir laptop alıcam ama adamada tabi güvenemiyorum acaba bozuk mal mı gönderir yada baska bi alet mi gönderir bilemiyorum acaba actıktan sonra aletin hasarlı oldugunu görüp nasıl iade edebilirim parayı verdkten sonra?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar el atsın..

http://www.ustura2013.blogspot.com/

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ağustos 2010; 21:32:43 

ptt işlemleri gerçekten süper arkadaşlar.çinden posta gelecekti kastamonuya geldi de sevk oldu istanbuldan kastamonuya geldi paket. evim ptt ye 500-600metre uzakta inadına gidip almadım acele değildi işim 6 gün sonra getirdiler şikayet dilekçesini bastım sonunda. gerçektende hızlı yani . ve de ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morinyo -- 16 Ağustos 2010; 21:34:14 >

144 Mesaj
17 Ağustos 2010; 11:16:11 

quote:

Orijinalden alıntı: morinyo
evim ptt ye 500-600metre uzakta inadına gidip almadım acele değildi işim 6 gün sonra getirdiler şikayet dilekçesini bastım sonunda. gerçektende hızlı yani . ve de ucuz

Şaka ya resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferroburak -- 17 Ağustos 2010; 11:16:55 >

http://www.ustura2013.blogspot.com/

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2010; 13:02:22 

bugün yine ptt ye gittim kargo gönderdim bi ürün sattım ucuz gitsin diye ptt yi seçtim ne yazıkki.diğer kargo ile göndersem kurtarmıyo çünki. adam ufacık fm transmiiter ler varya bantlamıştım üzerine paket yapmıştım onu açtırdı al bak dedim. 1.sürtüşme. 2.cisi paket giderken ezilir diyo kargo sağlam gitmesi onun görevi değil sanki. 3. ufacık şey için koskocaman kutunun içine koyuyo. kutu paralı 1tl. yok dedim koyma. ezilir diyo ben karışmam dedi yinede gönderdim açıkçası en dandik kargo şirketi. birde devletin öncelikli olarak düşündüğü hizmetmiş miş miş miş... böle işte ptt

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2010; 13:07:23 

bugün yine ptt ye gittim kargo gönderdim bi ürün sattım ucuz gitsin diye ptt yi seçtim ne yazıkki.diğer kargo ile göndersem kurtarmıyo çünki. adam ufacık fm transmiiter ler varya bantlamıştım üzerine paket yapmıştım onu açtırdı al bak dedim. 1.sürtüşme. 2.cisi paket giderken ezilir diyo kargo sağlam gitmesi onun görevi değil sanki. 3. ufacık şey için koskocaman kutunun içine koyuyo. kutu paralı 1tl. yok dedim koyma. ezilir diyo ben karışmam dedi yinede gönderdim açıkçası en dandik kargo şirketi. birde devletin öncelikli olarak düşündüğü hizmetmiş miş miş miş... böle işte ptt

0 Mesaj
30 Ağustos 2010; 5:25:38 

arkadaşlar , aynı sorun bendede var , yardım lütfen , kapıda ödemeyle sıfır kutuda laptop gelecek , ben kutuyu açablrmym laptopu görüp öle onay vermek istiyorm sonuçta o kutudan salatalık ble çkablr , bilgsi olan varmı , görevli kapıdayken kutuyu açablrmyz ?

152 Mesaj
30 Ağustos 2010; 5:50:30 

Arkadaşlar Ptt kargo bugün açık mı ?

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

68 Mesaj
30 Ağustos 2010; 15:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: fsenokur

Arkadaşlar Ptt kargo bugün açık mı ?

Ben de bugun satis yapmayi dusunuyordum fakat aradim kimse acmadi Kapali sanirim. Herkesin Zafer Bayrami kutlu olsun bu arada!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkslap -- 30 Ağustos 2010; 15:50:04 >

523 Mesaj
31 Ağustos 2010; 8:52:32 

Fakirlik ayıp değil,çalışmamak ayıptır.Marifet buradaki çoğu zengin züppe gibi hava atmak değil,insan olmaktır,insan...

30 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:43:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mrmaster11

arkadaşlar , aynı sorun bendede var , yardım lütfen , kapıda ödemeyle sıfır kutuda laptop gelecek , ben kutuyu açablrmym laptopu görüp öle onay vermek istiyorm sonuçta o kutudan salatalık ble çkablr , bilgsi olan varmı , görevli kapıdayken kutuyu açablrmyz ?

bu soru hakkında bilgisi olan yokmu acaba ?

2403 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:50:29 

Bir elektronik sitesinden alış veriş yapıyorum 5,5 tl kargo + 1,5 da havale parası ödüyorum

Methamphetamine
Methcathinone
Methylphenidate
Amphetamine
CHEMISTRYYYYYYYYY ;)

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2010; 22:50:15 

nasıl oluyor sorusuna yanıt bende ilk defa ptt kargo ile kapıda ödemeli gönderim yaptım.anlatayım
şimdi normal kargo gönderisi yapar gibi form dolduruluyor sonra kargo paketi tartılınca fiyat ortaya çıkıyor sen ödüyorsun kargo parasını.diyelim 4tl kargo ücreti tuttu. sattığın ürünün fiyatı 80 lira diyelim eğer posta çeki hesabın yoksa bir adette havale formu dolduruyorsun.karşıdan gönderilmesi için. gönderici kısmına alıcının alıcı kısmına kendi isim soyisim adresi doldurmalısın alıcı olarak sensin çünkü parayı alacak olan sen olduğun için. şimdi 80+4 artı gönderdiğin yerden havale gelirken kesinti var 100 de 4 lira onu da eklemelisin. etti sana 80+4+4 =88lira bu tutarı havale formuna yazıp veriyorsun ptt görevlisinin eline.tahsilatlı deyip yapıştırıyor kargonun üzerine senin elinede kargo alındı kağıdı verip gönderiyor.( bir de paketini iyice açtırıyorlar şerefsizler yüz kere soruyorlar ne var içinde diye ne bu diye ne işe yarıyor ananın bilmem tarafına sokmaya tövbe tövbe ) böle arkadaşlar dertsiz başına dert alıyorsun.

47 Mesaj
4 Eylül 2010; 20:33:40 

arkadaşlar ben gönderi yaptım ödeme sartlı ama paramı alamadım.ptt de hesabım yok.sadece gönderide ismim geçiyor tc kimlik numaramda yok.2 gündür bekliyorum paramı.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

merkez subeye gelmiş gittim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikikere2 -- 7 Mart 2011; 21:02:25 >

live is beautiful...

Uzaklaştırılmış
5 Eylül 2010; 13:17:20 

İKİKERE2 ARKADAŞIM TC KİMLİK NONU HAVALE FORMUNA YAZMAN GEREKİRDİ.GÖNDERDİĞİN ÜRÜN ALICIYA ULAŞTIMI ACABA.EN SON ÇARE KİMLİĞİNLE GİDİP TAHSİLATLI KARGO GÖNDERMİŞTİM DİYE VEZNEDARA ANLATACAKSIN.TC KİMLİK OLMADAN BİRAZ ZOR OLABİLİR ÇÜNKÜ KİMLİKLE VERİYORLAR PARAYI.KONUŞARAK HALLET.İNŞ ALIRSIN PARANI.

1 Mesaj
27 Eylül 2010; 23:10:17 

Çok garip bi olay yaşıyorum şuan anlatayım hak vericeksiniz.
Ptt ye gittim 400 tl değerinde bi telefon sattım masrafları da ekledım 420 yazdım kutuya ve yolladım 20.09.2010 da yolladım ve ürün teslim yerine gitti teslim edildi adam imza attım dedi bende gidip ptt den paramı cekıcem buraya kadar sorun yok 4 tane farklı ptt şubesine gittim 4 ünde de benım adıma yatmıs olan bi para olmadıgını söyledıler.elimde barkod numarası var ama internetten takip edemiyorum sanırım yada biraz daha zaman gecmesimi lazım paranın benim hesabıma gecmesı için yada kazıklanmış olabılırmıyım? :)

1 Mesaj
28 Eylül 2010; 15:09:10 

bu konuda bilgisi olan yok mu ?

1 Mesaj
30 Eylül 2010; 12:06:02 

yok abi 10 gün geçti hala haber yok

1898 Mesaj
30 Eylül 2010; 12:16:12 

Geçen gün sahibinden.com 'dan bir HDD sattım. PTT 'ye gittim. Saat 16:15 gibi kargo alımını kapadık tarzı binbir yokuşa rağmen memuru kargomu alması için ikna ettim. Orada çalışma saati 9:00 - 17:00 yazıyor kocaman, yokuş yapmaya utanmıyor musun.
Bana 2 form verdi biri kargo formu diğeri ise kargo alıcısının gönderen olduğu bir havale formu.

Benden Istanbul içi hizmetleri için 4.5 TL aldılar.

Kargoyu Pazartesi vermiştim, ertesi gün alıcıya ulaşmış.

Az önce ise PTT 'den bir eleman geldi ve bana bir kağıt getirdi. Gidip şubeden parayı alacakmışım. Kimbilir hangi kuyruğa gireceğim Belli değil.

Üstüne üstlük 75 lira olarak yazdığım değer 71 lira olarak görünüyor. Kim , neyin kesintisini yaptı anlamadım. Hiçbiryerde de yazmıyor. Memur beni uyarmadı. Hadi karşı taraf parayı vermedi diyelim o zaman sen benim malımı eksik paraya nasıl verirsin!

Uzun lafın kısası zaten üç kuruşa sattığım harddiskin neredeyse 4'te 1 'i bu adi hizmete gitti. Ben kimseye tavsiye etmiyorum. Alıcı size bunu teklif ediyorsa anlayınki kargo ve havale parasını vermekten caymanın güzel bir yolunu bulmuştur. Ben üç kuruş kaybettim ama tecrübe kazandım.

1 Mesaj
30 Eylül 2010; 12:38:13 

Ürün teslim edilmiş adam imza atmiş parayı teslim etmiş aradan 10 gün geçmiş ve ben hangi ptt ye gitsem paranız yatmamış diyor ve adamda şuan benim yolladıgım ürün ve adamda imzasını atmiş.10 gün geçti paramı ptt yedi sanırım hala ne bi haber var ne bişe.kime ulaşacagım da belli değil sadece bekliyorum öyle..hiç iyi bir yol değil kapıda ödeme işi sakın kullanmayın hem gereksiz masraflar çıkartıyorlar hemde şuanda gözüktüğü gibi paramın tamamını yediler...

1898 Mesaj
30 Eylül 2010; 12:43:35 

genelde hangi şubeden verdiyseniz kargoyu para oraya gidiyor.

53 Mesaj
9 Ekim 2010; 15:18:54 

Dostum hangi şehirdesin bilmiyorum ama her lehirde PİM(posta işleme merkezi) yada KİM(kargo işleme merkezi) var oraya git sor barkod numaram var diyorsun oradaki sistemler bütün ptt şubelerinden daha kapsamlı mesela bende satış yapmıştım gönderdiğim kargo şubesi beni 20 mt ilerideki ptt ye yönlendirdi oraya gittim hiç ses seda yok bir bilgi vs yok başka bir ptt ye gittim sen git pim ile görüş dedi neredeyse şehirn öteki ucundaki pim e gittim (Erzurumdayım bu arada) oradaki görevli ile görüştüm aldım paramı ama oradaki arkadaş dedi diğer ptt şubelerinden de alabilirdin neden buraya geldin bende dedim adamlar göremiyordu adıma para yattığını o yüzden beni buraya yönlendirdiler dedim alacağım para 600 tl civarıydı alacağın meblağ yüksek belki ondan sallamışlardır seni dedi.
Olayböyle gerçekleşti dediğim gibi sen pim yada kim e bakpttnin sitesinden öğrenebilirsin şehrindeki pim ve kim leri

--
---------------------------------------
私は から €be®koL の方へ
---------------------------------------

255 Mesaj
14 Ekim 2010; 21:25:08 

Ben de daha önce ödemeli gönderi yapmıştım. ptt ile ödemeli gönderirken adrese teslim ise kargo ücretini (5 tl) siz peşin ödüyorsunuz. Eğer posta çeki hesabınız yoksa ptt alıcıdan aldığı ödemeyi sizin adınıza havale olarak tahsil ediyor, bu arada 100 TL'ye kadar olan ödemelerde 4 TL havale ücretini alıcıdan tahsil ettiği miktarın içinden kesiyor. örneğin 70 Tl bedelli bir ürün satıyorsanız 70 TL+ 5 TL+ 4 TL=79 TL alıcı ödemeli olarak belirtirseniz elinize net 70 TL geçer. Ek olarak kargo gönderdiğinizde adınıza olan havale kargo fişinde belirttiğiniz adrese ihbarname şeklinde geliyor ama tabi gelmesi ekstra bir hafta 10 günü buluyor. Gelen ihbarname de de adınıza ... TL havale var herhangi bir ptt şubesinden teslim alabilirsniz şeklinde oluyor. Bu nedenle ödemeli gödneren arkadaşlar biraz sabırlı olup beklerlerse kargoda belirttikleri adrese havale makbuzu/ihbarnamesi gelecektir.

68 Mesaj
14 Ekim 2010; 23:51:43 

quote:

Orijinalden alıntı: berkbal

Ürün teslim edilmiş adam imza atmiş parayı teslim etmiş aradan 10 gün geçmiş ve ben hangi ptt ye gitsem paranız yatmamış diyor ve adamda şuan benim yolladıgım ürün ve adamda imzasını atmiş.10 gün geçti paramı ptt yedi sanırım hala ne bi haber var ne bişe.kime ulaşacagım da belli değil sadece bekliyorum öyle..hiç iyi bir yol değil kapıda ödeme işi sakın kullanmayın hem gereksiz masraflar çıkartıyorlar hemde şuanda gözüktüğü gibi paramın tamamını yediler...

Ben de bayramdan hemen once bir satis yapmistim daha sonra tovbe ettim pttye Muhtemelen adresini falan yanlis yazmislardir, benim havale de 10 gun bekledi, ben buldum. Ama bulana kadar 10-15 defa ankara genel mudurlugu, 30-40 kere de izmirdeki sube ve mudurlukleri aradim. PIM'de kalmis param. Sen o barkod numarasi ile, subeler ve mudurlukler bilmiyoruz, goremiyoruz dese de, Anakara'yi aradiginda orda hos sesli bir bayan ablamiz 2 dk icinde (maduriyetini anlattiktan sonra) paranin nerde kaldigini soyluyor. Isim soyisim - hem gonderen hem alici icin- miktar ve tarih verdim bakti etti 5 dk da olay cozuldu. Sonra pim dedikleri yeri aradim falan orda isler biraz uzadi ama bana aciyan bir ustat telefonda bizim burdaki subeye havale ettirdi parayi gittim aldim. Ama normali senin pim midir nedir oraya gidip alman. Ankaradaki genel mudurlugu arayip o ablaya ulasman lazim

68 Mesaj
14 Ekim 2010; 23:57:53 

@berkbal

Al hatta bir kiyak yapayim kagidi atmamisim Parasi kalan tum arkadaslarin isine yarar diye dusunuyorum:

Benim olayimi cozen ablanin direk numarasi: 0 312 509 35 64

Alici ve gonderen icin isim soyisim para miktari ve tarih bilgileri ile para nedir ne olmustur nerde kalmistir gorebiliyor. Il merkezlerindeki sistemlerde (PIMlerdeki sistemlerde yani) bazen sistem kilitleniyor ya da goremiyoruz diyorlar ugrasmamak icin, bana oyle olmustu yani, ama Ankara iyi calisiyor bu konuda, takdirimi kazanmisti

PTT Ankara Genel Mudurluk'e +REP

1 Mesaj
15 Ekim 2010; 22:13:39 

Abi anca cevap verebildim kusura bakmayın.bende aynı taktiği uyguladım bitane ablanın numarasını buldum onu aradım ve istediğin postaneye yolladım parani git al dedi gittim ve aldım ama bidaha ptt ye tövbe ettim...yok abi biraz daha oturması gereken bir sistem kapıda ödemeli sistem..

68 Mesaj
16 Ekim 2010; 0:29:43 

quote:

Orijinalden alıntı: berkbal

Abi anca cevap verebildim kusura bakmayın.bende aynı taktiği uyguladım bitane ablanın numarasını buldum onu aradım ve istediğin postaneye yolladım parani git al dedi gittim ve aldım ama bidaha ptt ye tövbe ettim...yok abi biraz daha oturması gereken bir sistem kapıda ödemeli sistem..

Gecmis olsun kardes

1403 Mesaj
17 Ekim 2010; 20:10:21 

bu sistemde alıcı isek hasarlı ürün kapımıza gelince nasıl geri gönderebiliriz ürünü kutusunda çalıştırmadan karar veremeyizki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

328 Mesaj
21 Ekim 2010; 23:45:23 

ARKADAŞLAR DİKKAT!!!!!

başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşayım ona göre tedbirinizi alın

sahibinden aracılığı ile 250 liraya bir telefon sattım. Kapıda ödeme sistemi ile ürünü İzmirden kargoladım. Takip numarası elimde 1 gün oldu 2 gün oldu 3 gün oldu kargo izmir pim de takıldı kaldı. Şaşırdım kaldım aradım taradım telefonlar açtım kargo kayıp hadi buyur bakalım... Neyse ptt ye dilekçeler falan fistan derken bana kaybolan ürünümle ilgili ödeme yapacaklarını söylediler. Oh be dedim yaşasın PTT. Sonra bi gittim 250 liralık kargoma karşılık 90 liramı ne verdiler. Dedim bu ne? dediler ki al sana kanun kargo ağırlığının bilmem nesi kadar veriyorlarmış parayı . Şaka falan zannetim. Arayıp taramadığım yer kalmadı tüketici mahkemesi, tanıdık devreye sokma falan derken sonuçsuz kaldım. İşin komik yanı PTT şube müdürüne diyorum ki şimdi siz işinizi doğru yapsaydınız ve kargomu gönderseydiniz ben kaç para alcaktım müdür cevaplıyor: 250 tamam diyorum suç benimmi siz kaybettiniz verin o zaman paramı arkadaş bak ben belirtmişim oraya 250 alcam. Yok diyor kanun böyle hay dedim kanunuza da sizede lanet olsun aldım 90 lirayı üstüne bir bardak soğuk su afiyet olsun...

arkadaşlar velhasıl kelam pttnin kargoları değerli mi sigortalımı gönderme seçeneği de mevcutmuş yani kargo kaybolsa dahi siz sigortalattığınız için paranız cepte..
ptt den bunu araştırabilirsiniz

siz siz olun sakın değerli eşyalarınızı sigortasız göndermeyin gitti mi gider hiçbişey talep edemezsiniz

işin saçma bi yanı da kaybolan kargonun kilo üstünden hesaplanıp ücretinin size ödenmesi

yani siz 10 kg taş koyup kargolasanız

bir de farklı kutuyla pırlanta kargolsanız

ikiside kaybolsa taş olarak gönderdiğiniz kargodan daha çok para alacaksınız

ne yapalım kanun böyle Güzel Türkiyem seviyorum seni...

75 Mesaj
8 Kasım 2010; 4:59:54 

quote:

Orijinalden alıntı: zuuuaa

ARKADAŞLAR DİKKAT!!!!!

başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşayım ona göre tedbirinizi alın

sahibinden aracılığı ile 250 liraya bir telefon sattım. Kapıda ödeme sistemi ile ürünü İzmirden kargoladım. Takip numarası elimde 1 gün oldu 2 gün oldu 3 gün oldu kargo izmir pim de takıldı kaldı. Şaşırdım kaldım aradım taradım telefonlar açtım kargo kayıp hadi buyur bakalım... Neyse ptt ye dilekçeler falan fistan derken bana kaybolan ürünümle ilgili ödeme yapacaklarını söylediler. Oh be dedim yaşasın PTT. Sonra bi gittim 250 liralık kargoma karşılık 90 liramı ne verdiler. Dedim bu ne? dediler ki al sana kanun kargo ağırlığının bilmem nesi kadar veriyorlarmış parayı . Şaka falan zannetim. Arayıp taramadığım yer kalmadı tüketici mahkemesi, tanıdık devreye sokma falan derken sonuçsuz kaldım. İşin komik yanı PTT şube müdürüne diyorum ki şimdi siz işinizi doğru yapsaydınız ve kargomu gönderseydiniz ben kaç para alcaktım müdür cevaplıyor: 250 tamam diyorum suç benimmi siz kaybettiniz verin o zaman paramı arkadaş bak ben belirtmişim oraya 250 alcam. Yok diyor kanun böyle hay dedim kanunuza da sizede lanet olsun aldım 90 lirayı üstüne bir bardak soğuk su afiyet olsun...

arkadaşlar velhasıl kelam pttnin kargoları değerli mi sigortalımı gönderme seçeneği de mevcutmuş yani kargo kaybolsa dahi siz sigortalattığınız için paranız cepte..
ptt den bunu araştırabilirsiniz

siz siz olun sakın değerli eşyalarınızı sigortasız göndermeyin gitti mi gider hiçbişey talep edemezsiniz

işin saçma bi yanı da kaybolan kargonun kilo üstünden hesaplanıp ücretinin size ödenmesi

yani siz 10 kg taş koyup kargolasanız

bir de farklı kutuyla pırlanta kargolsanız

ikiside kaybolsa taş olarak gönderdiğiniz kargodan daha çok para alacaksınız

ne yapalım kanun böyle Güzel Türkiyem seviyorum seni...

Bak bu olayı bilmiyordum. Yazdığın çok iyi olmuş hocam.
O zaman demek oluyorki bundan sonra kapıda ödeme gönderdiğim herşeyi sigortalı göndericem.
Yoksa olan bize olacak. Kanuna şaşırmamalı doğru düzgün kaç kanun var ki buna şaşıralım...

208 Mesaj
9 Kasım 2010; 22:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: funkslap

@berkbal

Al hatta bir kiyak yapayim kagidi atmamisim Parasi kalan tum arkadaslarin isine yarar diye dusunuyorum:

Benim olayimi cozen ablanin direk numarasi: 0 312 509 35 64

Alici ve gonderen icin isim soyisim para miktari ve tarih bilgileri ile para nedir ne olmustur nerde kalmistir gorebiliyor. Il merkezlerindeki sistemlerde (PIMlerdeki sistemlerde yani) bazen sistem kilitleniyor ya da goremiyoruz diyorlar ugrasmamak icin, bana oyle olmustu yani, ama Ankara iyi calisiyor bu konuda, takdirimi kazanmisti

PTT Ankara Genel Mudurluk'e +REP

verdiğin numara çok işime yaradı. Ptt genel müdürlüğünün telefonuymuş aradım hemen bana gerekli bildileri verdiler ve en yakın postaneye gidip verdikleri bilgileri söylememi istediler. Hiç bir sorun çıkmadan paramı aldım. fakal 105 lira almam gerekirken 99 lira alabildim. yani 6 lira havale parası aldılar.

PANASONİC 42ST33E Clio 1.4 rxt 16 valf

258 Mesaj
4 Aralık 2010; 11:53:09 

Çamaşır makinesi (61 kg) ve 55 ekran televizyon göndermek istiyorum .Ptt kargo ya dün sordum . Ölçü önemli değil. Kg sı 1 tl dediler.

Daha önce yakın zamanda ptt kargodan bu tür işlem yapan varmı? Fiyatlar gerçekten kg ye göremi hesaplanıyor.

66 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:50:41 

PTT KAPIDA ÖDEME İLE ÜRÜN ALACAKLAR DİKKAT !!!

Sizlere çok önemli bir durumu aktarmak istiyorum. Geçen gün sahibinden.com dan orjinal garantili Nokia C5 cihazı PTT Kapıda ödeme ile satın aldım. Ürün geldiğinde ürünü açtım ve içinden çin malı çift hatlı garip bir telefon çıktı. PTT elemanı ürünü açtığım için parasını ödemem gerektiğini reddetme şansımın olmadığını belirtti. Yalvar yavar bir şekilde ürünü aynen kutulayıp hiç açılmamış süsü verdik, PTT elemanı insafa gelmese 205 TL yi 50 liralık telefona verecektik. Aynı şekilde birde samsung c6112 aldım, satıcı pazarlık etmeden fiyatı indirmişti, nokia da bu durum yaşanınca samsungu kargodan almadım ve satıcıya kargo ve komisyonu karşılayacağımı belirterek ürünü GET ile göndermesini istedim, şimdi ürünü satmaktan vaz geçti!!

Özetle demek istediğim, PTT kapıda ödeme ile ürün satan herkes ama herkes PTT nin ürünü kontrol ettirmemesinden dolayı potansiyel DOLANDIRICIDIR. PTT şubesinde çalışanlar insanların gelen boş kutulara içinde satın aldıkları ürün olduğunu zannederek bir sürü para ödediğini sonra da ortalığı birbirine kattığını anlatıyor. Ben dolandırılmaktan PTT elemanının insafıyla kurtuldum, eminim çoğu kişi bu kadar şanslı olamayacak. Siz siz olun PTT aldığınız ürünü kontrol edip iade edebilme hizmetini verene kadar sakın ama sakın PTT kargo ile mal almayın!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul_less -- 23 Aralık 2010; 14:00:07 >

1053 Mesaj
5 Ocak 2011; 12:01:33 

quote:

Orijinalden alıntı: soul_less

PTT KAPIDA ÖDEME İLE ÜRÜN ALACAKLAR DİKKAT !!!

Sizlere çok önemli bir durumu aktarmak istiyorum. Geçen gün sahibinden.com dan orjinal garantili Nokia C5 cihazı PTT Kapıda ödeme ile satın aldım. Ürün geldiğinde ürünü açtım ve içinden çin malı çift hatlı garip bir telefon çıktı. PTT elemanı ürünü açtığım için parasını ödemem gerektiğini reddetme şansımın olmadığını belirtti. Yalvar yavar bir şekilde ürünü aynen kutulayıp hiç açılmamış süsü verdik, PTT elemanı insafa gelmese 205 TL yi 50 liralık telefona verecektik. Aynı şekilde birde samsung c6112 aldım, satıcı pazarlık etmeden fiyatı indirmişti, nokia da bu durum yaşanınca samsungu kargodan almadım ve satıcıya kargo ve komisyonu karşılayacağımı belirterek ürünü GET ile göndermesini istedim, şimdi ürünü satmaktan vaz geçti!!

Özetle demek istediğim, PTT kapıda ödeme ile ürün satan herkes ama herkes PTT nin ürünü kontrol ettirmemesinden dolayı potansiyel DOLANDIRICIDIR. PTT şubesinde çalışanlar insanların gelen boş kutulara içinde satın aldıkları ürün olduğunu zannederek bir sürü para ödediğini sonra da ortalığı birbirine kattığını anlatıyor. Ben dolandırılmaktan PTT elemanının insafıyla kurtuldum, eminim çoğu kişi bu kadar şanslı olamayacak. Siz siz olun PTT aldığınız ürünü kontrol edip iade edebilme hizmetini verene kadar sakın ama sakın PTT kargo ile mal almayın!!!

arkadaşım faturasız aldığınız mal zaten vergisiz kayıtsız olur ve hiçbir hak talep edemezsin, ama faturalı üründe ,fatura ürün kutusunun üzerinde olmalıdır,kutu üzerindeki faturaya bakarsın , örn. 6112 cep telefonu ona göre alırsın ,bir sorun durumunda mesafeli satışlar sözleşmesinden dolayı ve ayrıca her türlü yasal hakkın olur..

0 Mesaj
13 Ocak 2011; 20:51:57 

DİKKAT EDİN
sahibinden com adresinde bir çok dolandırıcı var
ptt ile kapıda ödemeli olarak ürün almayın
sipariş verdiğiniz ürünü açtığınız vakit iade etme imkanınız yok (memurun insafına kalırsa alır)
kargo da eğer şüpheniz var ise kargoyu ptt görevlisinden almayın..ptt merkezine gidip heyet öncülüğünde tutanakla açtırın...bu yolla açarsanız ürün sıkıntılı çıksa bile elinizde tutanak olacak ..('bu şekilde açsanız bile geriye veremiyorsunuz)sıkıntı durumunda hemen savcılığa suç duyurusunda bulunun
bu yolu deneyen izmir mehmet bayram adında bi sahtekar var...(posta çeki hesabı 6056313)Aman dikkat edin...GET ile satın alın alacağınızı...alacağınız ürünü yarı fiyatına ilan açıp kapıda ödemeli ürünleri almayın alacaksanız GET ile alın..
bu şekilde madur olan var ise yardımcı olabilirim.

108 Mesaj
13 Ocak 2011; 22:33:43 

slm arkadaşlar ben internetten bi ürün aldım kapıda ödemeli fakat 1 hafta oldu ürünü yollamadılar ve ben başka biyerden aynı ürünü aldım ve hemen geldi şimdi kapıda ödemeli ürün geldiğinde ne yapmalıyım sanırım sürat kargoyla yollucaklardı kabul etmeme gibi bi şansım varmı ?

UZMAN