Şimdi Ara

8800 GTX GTA IV Maximum Detay 50 FPS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Average FPS: 50.28
    Duration: 37.25 sec
    CPU Usage: 65%
    System memory usage: 48%
    Video memory usage: 93%

Graphics Settings
    Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
    Texture Quality: High
    Render Quality: Highest
    View Distance: 32
    Detail Distance: 100

Hardware
    Microsoft Windows XP Professional
    Service Pack 3
    Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTX
    Video Driver version: 180.70
    Audio Adapter: Realtek HD Audio output
    Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

File ID: benchmark.cli

• Hoş
  • nvidia farkı
  • oyun icindede herhangi bir kasma soz konusu degil
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

nvidia farkı

Cidden öyle...
  • Her ne kadar ATİ kart teknolojisi bakımından gelişmiş gözüküyorsada ve öylede ama nvidia bir çok oyuna sponsor olduğu için nvidia kartlar daha iyi çalıştırıyor(sanki adamlara sponsor olurken oyun atide kassın nvidia da full açsın diyorlar)ATİ nin de bir sponsorluğunu göremedik...
  • sponsorlukla alakası yok diyemeyiz ama adamlar çok iyi driver yapıyor bununda çoook büyük bir etkisi var adamlar 128 shader üniteli kartla 800 shaderlı kartı kafa kafaya tutturuyor
  • quote:

sponsorlukla alakası yok diyemeyiz ama adamlar çok iyi driver yapıyor bununda çoook büyük bir etkisi var adamlar 128 shader üniteli kartla 800 shaderlı kartı kafa kafaya tutturuyor

bana kalırsa orası bıraz cetrefıllı.
    atı 160shader 5 dongu saglayabılıyor.boylelıkle 160 gercek
    n vıdıa da mesela 8800gt de 112 shader fakat shader clock ıse gpu clockx2.5

ekleme:

bu arada bu 8800gtx ve gtxultra modellerı vga dunyasının efsanesı.2 yıl oldu halen guncel nvıdıa ve hatta rakıp atı nın guncel kartlarını al asagı edebılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 15 Aralık 2008; 20:41:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

quote:

sponsorlukla alakası yok diyemeyiz ama adamlar çok iyi driver yapıyor bununda çoook büyük bir etkisi var adamlar 128 shader üniteli kartla 800 shaderlı kartı kafa kafaya tutturuyor

bana kalırsa orası bıraz cetrefıllı.
    atı 160shader 5 dongu saglayabılıyor.boylelıkle 160 gercek
    n vıdıa da mesela 8800gt de 112 shader fakat shader clock ıse gpu clockx2.5

orasini bilmem ama hd 4870 bu oyunda malesef eziliyor nvidia ekran kartlarina
    2 senelik kart 8800 GTX
    240 a aldim 2. el
    artik kapasitorleri eskimis galiba overclock fazla olmuyor bile

• GTA IV nvidia için çok iyi bir gelişme oldu açıkcası.
  • driver olayına kesinlikle katılıyorum. nvidia'nın driver desteği herzaman iyi ama ati driver konusunda çok beceriksiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeFurkan

orasini bilmem ama hd 4870 bu oyunda malesef eziliyor nvidia ekran kartlarina
    2 senelik kart 8800 GTX
    240 a aldim 2. el
    artik kapasitorleri eskimis galiba overclock fazla olmuyor bile

Aldığın kart kötü bir kart değil. Kaldı ki kartı ben hiç zorlamadım ama forumda bazen yazarken milletin inanası gelmiyordu

Bu arada hala ekran kartı almadım. Pop Up mıdır nedir canım sıkıldıkça akvaryum takılıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: coupant

GTA IV nvidia için çok iyi bir gelişme oldu açıkcası.

evet fiyat performans
    aslinda hepsi oyuna bagli
    boyle insanlarin cok tercih ettigi bir oyun cikinca piyasaya senin kartin daha iyi olsa bile ama o oyunda daha kotu ise insanlar oynamak istedigi oyunu daha iyi oynatacak ekran kartina yoneliyor sonucta
  • Arkadaşlar bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın marka fanatikliği gibi ama bende şunu söylemek isterim. 2 ay öncesinde 4870x2 kullanıyordum hemen hemen bütün oyunlarda full oynuyordum ama problemler yaşıyordum (driver recovery) paray sıkıştım sattım ve forumdan bi arkadaştan msi 88000gtx oc kart aldım ilk Nvidia kartımdı ve ne göreyim yine bütün oyunları kasmadan full oynuyorum monitörümün 24'' olmasına rağmen Cod 5 full oynadım farcry2 full oynuyorum Ati yalan oldu benim için bu kartla bu kadar rahatsam gtx280 alsak demekki !!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orjinalden alıntı: coupant

GTA IV nvidia için çok iyi bir gelişme oldu açıkcası.

evet fiyat performans
    aslinda hepsi oyuna bagli
    boyle insanlarin cok tercih ettigi bir oyun cikinca piyasaya senin kartin daha iyi olsa bile ama o oyunda daha kotu ise insanlar oynamak istedigi oyunu daha iyi oynatacak ekran kartina yoneliyor sonucta

haklısın. oyun senin shader sayını, gddr5 belleğini takmıyorsa; sen de o ekran kartını takmayacaksın.

bu söylediklerim gta IV fanatikleri için geçerlidir.

• Yau arkadaslar ne nvidia farkisi arkadsin kullandigi cozunurluge bakmadiniz galiba 1280-1024 bende 8800gtx sahibiyim ve su anda 4850 turbo cf kullaniyorum hadi acin bakalim 1920 - 1080 yada 1920-1200 bakalim o zaman ne oluyor maximum detayi birak orta ayarda anca oynanir

Kardes test icin eline saglik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_town -- 15 Aralık 2008; 21:29:48 >
  • Öncelikle değerlerin oldukça iyi olduğunu söylemem gerek. Diğer yandan şunu da belirtmek gerek ki Nvidia çok iyi sürücü yapıyor. Bunu sadece Wİndows işletim sistemi için değil diğer işletim sistemlerinde de açıkça görüyoruz. Mac Os X'ten tutunda Solaris'e ve hatta BSD'ye kadar bir çok işletim sistemi için sürücü hazırlayan şirket sürücü konusunda tam anlamıyla rakipsiz. Intel, Nvidia ile sürücü konusunda rekabet edebilmek ve daha sorunsuz destek sunmak için sürücülerin kaynak kodunu bile açmıştı. Sürücü desteğinin yanında Nvidia oyun üreticilerinden tutun uygulama geliştiricilerine kadar çok geniş bir yelpazede platforumunu uygulamalar konusunda da destekliyor. Öyle ki bugün baktığımızda bir çok yazılım Nvidia için optimize edilmiş olarak geliyor. Özellikle oyun stüdyoları ile anlaşan bir şirket Nvidia. İyi ki de öyle. Örneğin ben Unix türevi işletim sistemleri kullandığımdan ötürü zorunlu olarak Nvidia'yı tercih ediyor çünkü AMD-ATI'nin sürücüleri berbat durumda. Daha yeni yeni kıpırdanmalar var.

Kısacası Nvidia en azından şuan için AMD-ATI'nin önünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hacker683 -- 15 Aralık 2008; 21:23:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dark_town

Yau arkadaslar ne nvidia farkisi arkadsin kullandigi cozunurluge bakmadiniz galiba 1280-1024 bende 8800gtx sahibiyim ve su anda 4850 turbo cf kullaniyorum hadi acin bakalim 1920 - 1080 yada 1920-1200 bakalim o zaman ne oluyor maximum detayi birak orta ayarda anca oynanir

Kardes test icin eline saglik

• Tüm GTA4 seven nvidia kart sahiplerinin atiyi yerme konusu olsun burası. Zaten öyle de olmuş.

quote:

Orjinalden alıntı: Brain Wave
    quote:

nvidia farkı

Cidden öyle...

• Harbi ben de bunu anlamıyorum, Nvidia bir oyunda daha iyi oldu diye hemen ATI pis kaka oldu... Onun sebebi 512mb ram'den dolayı da olabilir, sadece driver'a bağlamamak lazım işi. Ayrıca Rockstar'ın gerizekalı optimize grubununun şaheseri de olabilir... -ki büyük ihtimalle öyle.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.